Декемврийчета 2013

  • 31 950
  • 738
  •   1
Отговори
# 630
  • Мнения: 8
Здравейте момичета! Аз пък мисля в събота да боядисвам яйцата, за да може тати да гледа малката.

Някоя от вас помни ли колко градуса е тазобедрената става на неговото бебче. Защото днес бяхме на ортопед (за пръв път) и ни прати на рентгенова снимка (не вярвал на ехографа) и се оказа, че нашия ъгъл е 32° . Каза, че имаме дисплазия и сега трябвало да носим едни колани. Мисля да искам второ мнение, защото изглежда ужасно. Милото ми момиченце, както си ритка постоянно, сега искат да и вържат крачетатс.  newsm45.

# 631
  • UK
  • Мнения: 5 999
Снежи незнам признавам си  Hug Не плачи, за добро е на детенцето  Peace а и е само временно, все пак, много неприятно Hug

# 632
  • Мнения: 1 298
Същата е ако от 2 години си на един и същ доход доколкото ми е обяснявала счетоводителката, защото за майчинство се връща 2 години назад, а за болнични 1 година. Не съм получила още за да съм сигурна в това.  newsm78
Това не е така, лекарката ти те е объркала. Обичновеният болничен се смята за година назад и е 80% от дохода, а болничният от 45-дневният нататък се смята, както и майчинството 2 години назад на 90%, нещо май приеха от тази година да е година и половина назад, но това нас не ни хваща. Така че си е същата сума, а също няма значение дали е една и съща сумата, смятат се всички доходи за този период.
snej_vk, много съжалявам, че така е станало, но ако се налага е по-добре да й се помогне от сега, не искам да те засегна нещо, но защо толкова късно сте отишли на първи преглед  Rolling Eyes, на нас ни казаха колкото по-рано, толкова по-бързо се оправя проблемът и е най-добре около първият месец да се отиде и ние тогава ходихме
mammapak , имала е Криси няколко пъти малко слуз, но инцидентно съм забелязвала

Последна редакция: чт, 17 апр 2014, 22:54 от kadrova4kata

# 633
  • Мнения: 107
Здравейте момичета! Аз пък мисля в събота да боядисвам яйцата, за да може тати да гледа малката.

Някоя от вас помни ли колко градуса е тазобедрената става на неговото бебче. Защото днес бяхме на ортопед (за пръв път) и ни прати на рентгенова снимка (не вярвал на ехографа) и се оказа, че нашия ъгъл е 32° . Каза, че имаме дисплазия и сега трябвало да носим едни колани. Мисля да искам второ мнение, защото изглежда ужасно. Милото ми момиченце, както си ритка постоянно, сега искат да и вържат крачетатс.  newsm45.

Снежи не се шашкай....Моита беше с по 50 градуса от 60...Трчбва да са по 60 градуса..Носихме гумен памперс 2 месеца..Март го махнахме защото на контролата беше веше нормално,НОО ...от съмото рацдане забелязах че дясното краче си го държи по странен начин ,,все едно е на конци...Мислехме че е по дълаг от левия,,но се оказа че е танцуващ ( в БГ го казват плаващ крак) ,та сега пак сме с гумения памперс за още 3 месеца...свиква се...Не се притеснявай...


Аз пак да попитам женските мами.....Днес забелязах вагинална слуз..Нормално ли е ???

# 634
  • София
  • Мнения: 89
Снежи! Това е много гадно!! Искрено ти съчувствам! Ние още не сме били на ортопед. Не знам за градусите. Какво ще стане, ако не носите тези колани и колко време ще ги носите? И това с гумения памперс ми се вижда цяло мъчение на мен! Слуз нямаме. Не е нормално, сигурно е нещо замръсено или настинка  Sad
А това с градусите защо е, някой знае ли?

Последна редакция: чт, 17 апр 2014, 23:47 от Вилхелм Тел

# 635
  • София
  • Мнения: 2 995
60 ни бяха градусите и на двете крачета, тоест - нормални.

Ето повече информация Дисплазия на тазобедрената става при бебе

# 636
  • София
  • Мнения: 89
Асос, не се отваря линкът. Поне при мен - не.

# 637
  • София
  • Мнения: 2 995
Ох, спам било  Rolling Eyes
Вилхелм Тел, напиши в Гугъл "Дисплазия на тазобедрената става при бебе". Първият резултат е.

Горещо препоръчвам ортопедът, който е цитиран в края на статията. Ние бяхме при него - великолепен специалист!

# 638
  • Мнения: 457
И болничните, и майчинството са базирани на осигурителния доход, а не на реалната заплата.
Какво, какво, аз не разбирам. Моята заплата е толкова, на колкото ме осигуряват. Надявах се на малко повече пари от следващия месец, защото последните 9 месеца преди да родя си смених работата и заплатата ми беше малко по-ниска от предишната. Така ми обясниха и от НОИ, обаждах се на някакъв безплатен телефон, надълго и нашироко ми обясняваха, направих изчисления според това, което ми обясниха, и се надявам на някой лев отгоре. Това ще е в превода за април, тъй като до края на март бях болничен.

# 639
  • София
  • Мнения: 2 995
Има се предвид, че ако заплатата ти надхвърля максималния осигурителен доход (2400 лв) е все едно дали се е движила през последните две години. Майчинството тогава е константа.

# 640
  • Мнения: 457
Има се предвид, че ако заплатата ти надхвърля максималния осигурителен доход (2400 лв) е все едно дали се е движила през последните две години. Майчинството тогава е константа.
Значи ако е под 2400, се променя в зависимост от колко е била преди. Болничният е базиран на текущата заплата, майчинството на средностатистична та дневна ставка от еди колко си месеца назад, така ли е? За съжаление не съм стигнала заплата от 2400 Simple Smile

# 641
  • София
  • Мнения: 2 995
Ако е под 2400 осигурителния доход е равен на заплатата ти,
ако е над - осигурителния ти доход е 2400.

Майчинство и болнични се изчисляват само на база на осигурителния доход за еди-колко си месеца назад.

Ама че тафтология сътворих  Laughing

# 642
  • Мнения: 8
mamapak, assos, какви 60° нашите са 32° и ми каза, че са големи. Трябвало да са до 20°. Аз също съжалявам, че отидохме чак сега. Педи каза, още на 2 месеца, че ще ни прати, но нямаше направление и чаках да свърши тъпото тримесечие.
Лекаря каза, че за сега ще ги носим 2 месеца и после ще видим. Която мама не е водила бебчето си да отива, колкото може по-рано, защото този преглед е важен.
Благодаря много на всички за окуражаванията. Ще се справим, няма къде да ходим.

mamapak, Роси до сега не е имала слуз. Чувала съм, че в началото може да има малко кръв, но за слуз не знам.

# 643
  • София
  • Мнения: 89
Ехх... 2400 заплата ми се вижда страхотно. Аз и 1000 нямах.
Тук пак вали и вали, и вали. Сетих се за главата с голямото наводнение от Мечо Пух днес Simple Smile Разказах я на Анна и ММ  Grinning
Понякога ми е толкоз добре с малката. Направо съм като влюбена в нея Simple Smile

# 644
  • UK
  • Мнения: 5 999
Добро  утро, а тук вали, вали Crazy

ние ходихме на ортопед(преди 2 месеца някъде още), най-добрия във Варна, никакви ъгли newsm78 не ми е казвал, как са, но каза, че са ОК и двете, гледа ги и на ехографа. Каза следващ преглед е хубаво да има пак, но като станат на 10 месеца, каза и чак тогава, че можем да ползваме проходилките Crazy

Общи условия

Активация на акаунт