Не мога да се примиря! В мен ли е грешката?

  • 8 110
  • 35
  •   1
Отговори
  • Мнения: 111
Здравейте, моля за съвет. С мъжът ми имаме 2 деца и се разбираме добре. Проблема ми е че неговите родители все го ангажират за щяло и нещяло. Изобщо без да питат дали нямаме др ангажименти. Зимата техните живеят в града срещу детската градина на 1 мин от нас. Един път не са проявили интерес да вземат децата, за 6 год на 1 разходка не са ги извели, а претендират че те са ги изгледали и ги виждат 1-до 3 пъти в седмицата за по 10 мин. и все мн бързат. Пенсионери са , здрави са и нямат никакви ангажименти.. Лятото са на село - на 10 км от града. Държат всяка седмица да ходим. Е писна ми. Това си е техния живот. Не мога да се съобразявам с тях постоянно. Те не искат да гледат децата дори и през ваканциите.
Това го търпях до сега.
Винаги казвам на мъжът ми че имам свой живот и не съм женена за техните. 2дена се карам с него за това. Днес за първи път след голяма караница го пратих сам с децата на село. Заявих че повече няма да ходя. И ще отстоявам до край. И излязох мързелива, интригантка и неблагодарница.
Работя на 2 места, скапвам се от работа и изкарвам добри пари.Вкъщи всичко правя. 4 пъти в седмицата водя децата на плуване и танци, винаги има сготвено и пак съм лошата. Край на моя живот с техните. От ангажименти никъде не можем да отидем. По отношение на мен мъжът ми е златен, много помага, но е и много зависим от техните, а пък е на 40 год.
Е писна ми от това. Всичките ни караници са заради техните.
Права ли съм или трябва да се примеря и да търпя капризите на родителите му.

Последна редакция: нд, 13 апр 2014, 00:16 от Mamma

# 1
  • Мнения: 25 589
Не разбрах - работиш на две места, водиш децата насам-натам, готвиш, изобщо въртиш цялото домакинство, но мъжът ти много ти помагал. Как точно, че не ми стана ясно?
И на село какво се очаква от теб - да почиваш или да се включваш в домакинската и селскостопанската работа?
Така като те гледам, ситуацията е класическа - имаш проблеми с мъжа си, а не с неговите родители.
Те могат да си капризничат, колкото щат, виновен е този, който им угажда. Кой ли е той?

# 2
  • Мнения: 4 569
Ти роди деца, а си мислиш, че свекърите са длъжни да ти ги гледат?
Взе си за мъж мамино синче, сега се оплакваш?
Само другите са ти виновни, а ти си цялата в бяло?

# 3
  • Мнения: 517
Най-добрият начин да се объркаш тотално е да пуснеш тема тук  Mr. Green
Не съм съгласна с написаното по-горе от някои момичета, но разбира се, това си е тяхно мнение.
Аз мисля, че щом авторката пише, че няма проблем с мъжа си не е необходимо да я убеждаваме в противното. Напълно я разбирам за какво говори! Не мисля и, че мъжът й е мамино синче. По-скоро явно е от тези, които не смеят да откажат на родителите си, ако са по-властни. Аз не виждам проблем да откаже и да не се ходи всяка седмица там. Нормално е жената да се дразни, защото и тя иска свой живот, а не живот със свекърите си. Била съм в подобна ситуация и много добре зная за какво става дума!
Опитай се да извоюваш своето лично пространство. Ако не е проблем, не ходи на село. Но не се карай със съпруга си. Действай по-деликатно.

# 4
  • Мнения: 25 589
Не мисля и, че мъжът й е мамино синче. По-скоро явно е от тези, които не смеят да откажат на родителите си, ако са по-властни.

Според теб не е мамино синче, а муньо? Може и така да се каже.  Laughing

# 5
  • Мнения: 111
Работата ми е такава че в работна време си свършвам и допълнителната работа, но за сметка на това 8 часа работя като вол без 1 мин почивка. След 5ч си вземам децата о градина и ги водя на тяхните занимания. Докато ги чакам да свършат 1 час тогава си почивам. После следват обичайните домакински задължения. В почивните дни вместо да отидем на разходка или някъде трябва НЕПРЕМЕННО да сме на село. Е отказвам. В селото имат 1 дка двор, на който не се сади нищо др освен 8 корена краставици и 40 домати. Двора е с овощки и не искат да садят нищо. Животни освен 10-на котки не отглеждат. Една година като поисках да насадят тикви за зимата отказаха. Искали да е празно. Е не мисля че тази работа ще ще ги съсипе, че чак и помощници да викат.
Само и само да е на техните. Е вече почнах борбата която ми тежи от години и няма връщане назад. Не спирам мъжът ми и децата да не ходят, те си решават.

# 6
  • Мнения: 111
Да ви кажа и какво се случва като ходим на гости у тях. Свекъра е много сприхав и само овиква децата - защото бягали, крещели, биели се .Свекървата почва да им угажда, вади всичко квото има и за да се спрат почва да ги тъпче. Двамата се скарват, той я овиква тя вдига кръвно и ние си тръгваме. И това всеки път. Те на обяд и вечер си знаят задължително салата с ракия и следобеден сън.  Миналата година ги поканихме на концерт на децата а отговора беше че ще си развалят режима. Е аз не ги ангажирам за нищо и ако те не се обаждат мин по 4 пъти на ден да кажат каква работа има и колко е спешна ще съм рахат.
Е оплаках се.

# 7
  • Оптимист по принуда
  • Мнения: 12 702
Организирай някакво занимание през уикенда заедно децата - на зоологическа, на разходка в друг град някъде, да посетите някаква забележителност. Хем на децата ще им е интересно, хем ще имате пълноценно време всички заедно и рано или късно мъжа ти ще 'претегли' кое му е по-приятно - селската идилия или времето със семейството. 

# 8
  • София
  • Мнения: 7 990
Аз също смятам, че имаш проблем с мъжа ти, а не със свекърите. Ако на него му е зор да ходи при родителите си всеки уикенд, не виждам защо трябва да се мъкнете цялото кралско войнство. Който иска да ходи, който не - да си стои вкъщи или да прави друго.
Ако аз работя и отнасям цялата домакинска работа, няма земна сила, която да ме принуди през уикенда да ходя да копая и нечия градина. И това всеки уикенд. Пълен кошмар.

# 9
  • Мнения: 46 508
И аз да питам - в какво ти помага мъжът ти, щом всичко правиш ти?
Ние също ходим да виждаме родителите си в почивните дни, но в никакъв случай не всяка събота и неделя. Всяко семейство има нужда от това да остане само (или с приятели).

# 10
  • Оптимист по принуда
  • Мнения: 12 702
Аз мисля, че те всъщност не изгарят от желание да им гостувате с децата, а по-скоро мъжът ти да им върви след г**овете. Да отиде сам няколко пъти, а ти иди някъде с децата за разнообразие.

# 11
  • Мнения: 1 750
Организирай някакво занимание през уикенда заедно децата - на зоологическа, на разходка в друг град някъде, да посетите някаква забележителност. Хем на децата ще им е интересно, хем ще имате пълноценно време всички заедно и рано или късно мъжа ти ще 'претегли' кое му е по-приятно - селската идилия или времето със семейството. 

+1
Можеш да "използваш"(не ме изяждайте за думата) децата, като ги настроиш за предстоящия уикенд, кой баща ще иска да гледа недоволни деца на село, като им се ходи на  нещо по-интересно.

# 12
  • Мнения: 187
Те не те ангажират с нищо, мъжът ти го прави. Все пак като не отидеш на селото не ти се цупят те, а той.
Свекърите ти какви са е съвсем друг въпрос, добри или лоши, няма значение. Не искат да гледат децата ти - абсолютно са си в правото. Явно им развалят рахата.

# 13
  • Мнения: 152
Аз също мисля, че проблемът е единствено в мъжът ти. За мен не е нормално той да не може да откаже на родителите си и почивните дни да прекарва с тях на село, защото те така искали. Той семейство няма ли? Как пък не може да им каже, че примерно тези два дни ще отидете с децата някъде, много ми е странно. Лошото е, че той май не изпитва необходимост от това да сте заедно само семейно в почивните дни, пък било и в къщи.

# 14
  • Мнения: 2 850
Малко се ококорих, щото прочетох заглавието "не мога да се премеря" Joy пък то ква била работата. Свекърите ти дразнят много,  ама прекрасният ти мъж е виновен.  Той явно така си е свикнал и ти -мир да има, си му угодила и сега си береш ядовете.  На него харесва ли му на село?  Не ходите ли на гости или излизания с приятели?  От твоя гледна точка си в правото си да си почиваш, както ти искаш. Но защо не поговорите и измислите компромисен вариант - един път на село, другия път в града. Сега с цупене и отказ изобщо да ходиш нища не постигаш, даже лошата излизаш.

Общи условия

Активация на акаунт