С желание за лято е ГРЪЦКОТО ни ято (31-ва тема)

  • 78 054
  • 739
  •   1
Отговори
# 285
  • загубено
  • Мнения: 6 476
Благодаря  Hug
Вие как сте? Успяхте ли да се приберете лятото? То май щяхме да се организираме да се видим, обаче аз бях много зле със задачките и организацията  Blush
Живот и здраве, през ваканциите като сме в Пирея може да организираме нещо  Wink


Мария,прибирахме се но до Варна не успях да дойда.
Тръгнахме за там,и моите в последният момент решиха да ходим на юг.
Ще организираме срещичка,само да знам по рано че Пирея ми е далечко.

# 286
  • Мнения: 5 776
В Голдън Хол например? Аз отскачам поне веднъж до там  Laughing

# 287
  • загубено
  • Мнения: 6 476
Например да Laughing

Аз ходя в Мола в Маруси когато имам пазар.Но ей на ще посетя и този Laughing

# 288
  • Мнения: 367
Наистина всеки си има мнение, както за детските градини, така и за всичко останало. Може би при мен играе роля това, че сме попаднали на добра детска градина в България. В никакъв случай децата не се хранят със суха храна! Освен това, моят личен барометър е детето ми. Това, че там й харесва повече от тук е факт! Да, и в българската детскка градина в Гърция й харесва, но го приема като временен вариант. За това от сега се чудя какво ще стане когато я запиша в гръцкото пронипио  newsm78 Може и да се справи без проблем, защото тя е бързо адаптивна и терзанията ми да са напразни, но.... "поживьом - увидем"!  Grinning

Иначе форумска среща не е лоша идея - приемате ли и само виртуални познати?

# 289
  • Атина
  • Мнения: 351
Тъй,тъй,сезона на дъждовете е и всички се събрахме.
Как сте,момичета?
Отпочинали,изпратили ученици,/апропо-имаме ли първокласници?/,всички налице?
  bouquet
Моето момче започна от 07.09 пронипио,готвят им и ми го прибират/баща му го води/,но още е твърде рано да се каже дали ми/ни харесва.Часове-8,8.30-до към 16.30,всички ''пътуващи''са събрани.Имаме си логотерепевтка,която работи с децата 2 пъти по час седмично.
Но Зои,да знаеш,не съм съгласна с мнението ти.Както се казва има,и има,но.Да ме поправят майките на по-големите дечица,но в България като,че ли е помислено повече за децата.Ти как си представяш бг градините-дебели лелки сипват от общ казан,раздават наказания,правят физ-зарядка и мирише на белина?!Май не ,съдейки по познатите ми дечица.Докато тук съм обиколила градини,коментар не давам.

Разкажете по нещо вие,как мина лятото?
Мария,лека успешна учебна година.Добре ни пак дошла.
Нерайда и на вас.Как е малката?
Хавайче,да поздравиш Керкира.Ох,как я обичам..И да се обадиш като се преместите.
Зори,много разтърсващи емоции.Много хубаво звучи план-графика..Да те попитам ,извади ли справка за осигуровките.?Бързо ли стана? Hug

Толкова много мами не са писали.Лама,Лео 75,Евана,Минковаки /се надявам да са добре/,Кости,Адди,Струмфаки,как е таткото на Мимоза,Билянка с двете дами..пропускам толкова много..Как сте,къде сте?
При нас е порой.Току що преплува една блуза на съседката.
Хубав следобед...

# 290
  • Мнения: 5 776
Благодаря  Hug
Тук е такава жега, даже се отказах да ходим до плажа  Crazy
И аз съм на мнение, че в БГ за децата е по-добре  Peace

# 291
  • Мнения: 4 292
Момичета, радвам се, че имате доверие и харесвате Бг образователната система, но аз не я харесвам като цяло, както казах имам доста кофти наблюдения и мнението си едва ли ще сменя. Не знам може би аз искам повече, но не приемам този точно казармен строй на ядене, спане и т.н., от там вече колко персонално отношение има към децата и така де да не се отплесвам. Мъжът ми има роднина, която работи в градина в Гр и това, което ми разказва доста повече ми харесва като идея.
Повече няма да пиша по темата, че става досадно Simple Smile
 Наистина много момичета не пишат вече тук, а като гледам заглавието и на коя страница сме, май ще дочакаме и другото лято Simple Smile
 Мария, каква жега, тук си е студ вече!

# 292
  • Мнения: 5 776
32* на сянка не мога да ги възприема като студ и то не се вижда и облаче на хоризонта  Grinning
Пуснах децата да карат ролери на верандата, дребния ме е ядосал здраво  Crossing Arms

# 293
  • Мнения: 1 005
Здравейте, интересува ме дали има мами, чиито деца изучават български в неделните училища в Атина - доволни ли сте, много бих искала да си побъбрим на тази тема. Моят син е в пети клас, баща му е грък, говори и разбира български, може да чете, не толкова добре да пише. Какво ще ме посъветвате? Притеснява ме натовареността на децата и това проточване за бг диплома в годините (не че ми е нужна, аз просто иска да научи добре българската граматика).

# 294
  • Мнения: 1 825
Ще прaтя, ще прaтя поздрaви нa Керкирa  Hug.
И тук вaли, вaли, после грее слънце и стaвa еднa непоносимa жегa.
Оххх aз не пропускaм плaж  Embarassed Тaковa лято никогa не съм имaлa, и aз кaто туристите по цял ден с бaнските се рaзхождaм  Laughing

Aз дa ви кaжa търся aпaртaмент под нaем в Пирея, в рaйонa нa болницa Джaнио, микролимaно, фреaтидa, хaджикириaкио. Aко някой имa идеи или знaе нещо дa ми пише.
Изисквaниятa ми сa дa е чист aпaртaмент, aко може и нов и с електро уреди ще е още по-добре и нa приличнa ценa кaто зa кризa...60-70 квaдрaтa.

# 295
  • Мнения: 367
Здравейте, интересува ме дали има мами, чиито деца изучават български в неделните училища в Атина - доволни ли сте, много бих искала да си побъбрим на тази тема. Моят син е в пети клас, баща му е грък, говори и разбира български, може да чете, не толкова добре да пише. Какво ще ме посъветвате? Притеснява ме натовареността на децата и това проточване за бг диплома в годините (не че ми е нужна, аз просто иска да научи добре българската граматика).

mamaLina, моят скромен опит по отношение на езиците е следният: дъщеря ми е на 4 г. и няколо месеца. Аз от малка й говоря само на български (дали е правилно или не, не го обсъждам - всеки сам се преценява). Но на 2 г. детето само проговори гръцки. Като смятам, че го направи само и само да може да се налага на гръцката рода  Mr. Green И аз съм в същото положение - с татко грък! Интересното е, че по времето когато детето проговори и гръцки започнахме едни совалки България-Гърция, поради някои належащи причини. За това детето ходеше на детска градина в Бг. И това не ни пречеше да отсъства по месец и да бъдем в Гр. И точно тогава като тя започна да говори все повече гръцки... Но и аз никога не съм я карала да го прави!
Та, относно българското училището в Атина: имам приятелско семейство българи, чито син ходи там от 1-ви клас. Т.е. 1-ви клас редовно започна в гръцко училище, защото по тукашните изисквания беше на 6 г. След като навърши 7 го записаха и в българското - редовен 1-ви клас, по Бг стандарти. Сега мисля, че е 3 клас в Бг-, и 4-ти в Гр-училище. Мога да те свържа с майката на детето и да си говорите на тази тема. Но тя не списва тук, за това ако имаш интерес, пиши на лични да разменим координати.
 Hug

По отношение на детските градини и всичко останало което води до сравнение с България и Гърция, не ми харесва това, че изобщо когато се хвали нещо трябва да се оплюва другото. Далеч съм от мисълта да нападам някой, или да налагам мнение. Но всеобща тенденция е защитата да бъде атака. Това го наблюдавам и в политиката и в много сфери на живота. Вместо някой да каже: "на мен това ми харесва", "мога да направя еди-какво си", "ще приема това за предизвикателство"! Вместо това всеки напада другото - това което не отговаря на изискванията му. След като нещо не ми харесва, просто не го правя!  Heart Eyes За това смятам, че споровете са безмислени. Човек прави това което мисли, че е най-доброто за себе си и децата му. А какво ще излезе - Божа работа!   bouquet

# 296
  • Мнения: 4 292
July_morning понеже това последното непряко, но го насочи към мен ще ти отговоря. Пиша за моето дете и за моите разбирания, не съм оплюла нищо, просто изразявам причините, поради които не харесвам Бг детска градина за моето дете, не искам да променям системата, просто ще я подмина.
 В твоите постове в темите назад съм забелязала твоя негативизъм относно всичко гръцко, все нещо те ядосваше, не ти харесваше и много мрън, мрън към тяхната система. На моменти съм се чудила защо си причиняваш тая мъка да живееш в Гърция?
 Не се чувствай длъжна да ми отговаряш!

# 297
  • Мнения: 367
July_morning понеже това последното непряко, но го насочи към мен ще ти отговоря. Пиша за моето дете и за моите разбирания, не съм оплюла нищо, просто изразявам причините, поради които не харесвам Бг детска градина за моето дете, не искам да променям системата, просто ще я подмина.
 В твоите постове в темите назад съм забелязала твоя негативизъм относно всичко гръцко, все нещо те ядосваше, не ти харесваше и много мрън, мрън към тяхната система. На моменти съм се чудила защо си причиняваш тая мъка да живееш в Гърция?
 Не се чувствай длъжна да ми отговаряш!

"Въпрос на вкус" - казала котката и се облизала под опашката  Mr. Green

# 298
  • Мнения: X
На моята бандитка днес и беше първи ден на градината.Но само за час и половина(така ще е 1 седмица,докато посвикне).
Отзиви за нашата градина ще дам след няколко дни,като посъбера .
 Първи ден мина добре(аз си знаех) . За толкова кратко време,тя и не разбра че липсвам. Mr. Green
Разплаках се,като я оставихме.Баща и каза,че той ще я води,защото е с каменно сърце. Mr. Green
Толкова ми е притеснено . Имам много тежки спомени с батко и . Как съм плакала на двора на градината , докато го слушам да плаче . Пък колко пъти се връщах да си го взема обратно,сърцето ми се късаше. Sad . Еми накрая го спрях.Опитвах и на ясла и после на градина.Не става и не става.Добре че имаше баби насреща.
Но той си беше от типа деца , които не успяват да свикнат на градина . Така си го обяснявам.
Малката ми се струва,че по има вероятност да и хареса.Тя е обратното на него като характер.Единственото ми притеснение е,че ще започне да боледува ,което знам,че е нормално в началото . Досега не ми се е разболявала,антибиотик не е пила все още.Ама винаги има първи път и той ще е скоро.


Маркизата,много мило ми стана,че си се сетила за мен   bouquet

# 299
  • загубено
  • Мнения: 6 476
Маркизата,добре сме благодаря
Вие как сте? Hug

Мария,като заидваш пиши Peace


Застудя и се вижда краят на лятото.
Пак ще настане влага и къси дни.
Училището започна и не разбрах как мина седмицата.


Момичета,няма нужда от заяждане Peace
Тук сме се събрали за да си помагаме ,не да се "надскачаме".
Нека запазим добрият тон на темата,благодаря.

Общи условия

Активация на акаунт