Детската градина- всичко, което ни вълнува- 6

  • 30 472
  • 744
  •   1
Отговори
# 600
  • Мнения: 417
Носен секрет се взима обикновено сутрин, след сън, със специален тампон в среда. След като се вземе пробата, трябва дас е занесе в лаборатория до два часа. Изследването може да се направи и по ЗК. Вечерта преди пробата, може да използвате Куикс, но не и други капки.

# 601
  • Мнения: 696
Благодаря!

А понеже когато мога да го заведа лекарката е следобед, може ли тогава да отидем, и да не съм пръскала нищо през деня преди това?

Ако аз сама трябва да го взема, как точно се прави?И каква е цената, примерно в цибалаб?

# 602
  • София
  • Мнения: 23 036
При нас обяснението за липсата на тържество за 8 март бе, че им е омръзнало...
До болка откровени.  Joy

Моя близка е госпожа в градина. Жената постоянно се рови в нета за стихчета и приказки, разпечатва в къщи занимания от Крокотак, носи понякога бонбонки да черпи децата. Умът й постоянно е зает с децата от групата. Направила е страничка във фейса и почти всяка седмица ги снима и качва снимки. Когато някое дете има РД първо има самостоятелна снимка на детето и тортата, после на цялата група и рожденика с всяко едно от децата. Разбира се, госпожата винаги подарява по книжка на всеки рожденик.
Та от госпожа до госпожа разлика от тук до небето.  Wink

# 603
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
Най-добре е на място да се вземе пробата в лабораторията за по- голяма сигурност
Минимум 7дни не трябва да има трериране на носната лигавица с АБ капки.За почистване с ФР не е необходимо изчакване.
Може и с направление.
Благодаря!

А понеже когато мога да го заведа лекарката е следобед, може ли тогава да отидем, и да не съм пръскала нищо през деня преди това?
-Не,сутрин се взема пробата.

Ако аз сама трябва да го взема, как точно се прави?И каква е цената, примерно в цибалаб?
Цената е различна в различните  лаборатории.Варира между 12-17лв

# 604
  • Мнения: 696
Само с назик съм третирала, и куик.Значи отиваме в лабораторията с направлението и тампон от аптеката, като преди това три дни не съм третирала с нищо, само с физиологичен разтвор, така ли?

# 605
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
Само с назик съм третирала, и куик.Значи отиваме в лабораторията с направлението и тампон от аптеката, като преди това три дни не съм третирала с нищо, само с физиологичен разтвор, така ли?
Да,но сутринта  Peace
Тампона кажи да е в стерилна среда.

# 606
  • Мнения: 696
В интернет четох като условие за вземане на секрет, да не е третирано нослето поне 12 ч. с нищо, а с антибиотични капки и мехлеми повече време.

В сайта на цибалаб е 29 лв., а в рамус е 12 лв., струва ми се голяма разликата, да не би да са различни неща?И в кои лаборатории може по зк?

Ако някой е правил скоро, моля да сподели!

# 607
  • Мнения: 3 993
Питай в темата за боледуването на децата, там въпросът ти е бил дискутиран десетки пъти, има достатъчно информирани хора: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=776912.0

И без това този разговор не е за тук.

# 608
  • Мнения: 21 207
Христос Воскресе!

Живи и здрави дечицата ни и ние   bouquet

# 609
  • вече Пловдив
  • Мнения: 1 975
Наистина възкресе!  bouquet

# 610
  • Мнения: 11 558
 Hug Утре носят ли се яйца да се чукат децата? Да не пропуснем веселбата.

# 611
  • Мнения: 5 513
Бих занесла с удоволствие ,но май няма да разрешат.Липса на сертификат,не се знае от кога са...Пък и децата са яли  по празниците и утре да не вземат да пъпчасват и да повръщат.Пак ние ще сме виновни и желанието за велеслба.
Нашите утре са на пикник.В 15,30ч трябва да ги приберем.Ако вали не знам къде ще ги крият.Но каквото стане.Че и не дават допълнително дрехи.Ако се наквасят ,ще си стоят мокри.

# 612
  • София
  • Мнения: 372
И при нас не дават яйца да се носят.

# 613
  • Мнения: 417
И при нас не дават  Peace

# 614
  • вече Пловдив
  • Мнения: 1 975
Не съм питала, но не вярвам да разрешат яйца. Те торта не разрешават, камо ли нещо с неизяснен произход като домашно боядисани яйца  ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт