Там, където живеят деца, трябва да има детски книги

  • 22 669
  • 84
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 48
Задължително е да има книги. Книгите възпитават не само морал в децата, но и развиват въображението им.

# 76
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Семейно пратихме книжките по пощата Simple Smile Даже решихме да го превърнем в традиция и всеки месец да пращаме в някой дом. Василиса Умница , Вие имате ли на едно място списък на домовете, в които сте пращали или ще пращате книги в бъдеще?
Това е много хубава идея. Май не пазя списък, но точните адреси могат да се проверят лесно (с търсачката). Досега съм събирала книги за домовете в Стара Загора, Добрич, село Дрен и Долна Баня.  Hug

# 77
  • Мнения: 29
Прекрасна инициатива!!! Подкрепям!!!

# 78
  • Мнения: 14
Хубаво е да има книги, но за предпочитане е да не са от руски автори, а може би англоезични.  Mr. Green все пак не сме през комунизма. No offence, но да се пробутва бездарието под формата на благотворителност е малко нахално.

# 79
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Ние събираме нови книги, нови издания.
За съжаление, у нас се превежда много малко руска литература напоследък. Може би ще те зарадва това, че единствената руска книга, която изпратихме тази година бе "Чичо Фьодор, кучето и котаракът".
И все пак, освен "англоезични", имаше и книги, преведени от френски (цялата поредица на "Малкия Никола", например), от немски автори, скандинавски детски и юношески книги. Идеята е да има по-голямо разнообразие, та всеки читател да си хареса нещо.
А може с лека ръка да го обяви за бездарно.
Все пак руската литература е световноизвестна с ... бездарните си автори.

# 80
  • Мнения: 31
Книгите са задължителни.  Whistling

# 81
  • Мнения: 341
Винаги си личи един четящ човек...Нито може да се скрие този факт, нито да се имитира. Книгата е незаменима, тя ти дава едно по-богато въображение, добър изказ и стил на изразяване, перфектен правопис, широка обща култура, богат речников запас и още поне сто неща, да не изброявам до безкрай. За едно дете, книгата е като "прозорец" към света. Тя е като интелектуална "зараза", която моделира мисълта и те прави все по-любознателен, а оттам и знаещ.

# 82
  • Мнения: 822
Имам много голяма колекция от книги, съвсем запазени, но на индианска тематика... Аз бих ги определила като "индианска романтика"...  Grinning Чудя се, дали такъв тип книги привличат днешните български деца... Синът ми не проявява никакъв интерес към тях. Имам ли шанс да ги подаря някъде и някой да им се зарадва или това е causa perduta?

# 83
  • Мнения: 16
С този интернет, кабелната телевизия ...децата като гледам в 11 клас сричат. Трябва отрано да се почне с книжки, приказки, децата да си обогатяват речника и културата. Вместо това гледат идиотски разкривените физиономии на анимациите по картън нетуърка  #Crazy

# 84

Общи условия

Активация на акаунт