Бананово-ябълков щрудел за любители :)

  • 4 923
  • 7
  •   1
Отговори
  • Сливен
  • Мнения: 1 022
Днеска майсторих десерт по една рецепта на Завездев за щрудел с банани, само че на мен ми се видя малко, та добавих малко ябълки и ядки.
Народа из къщи си облиза пръстите та реших да ви я предложа и на вас.

Бананово-ябълков щрудел

Продукти:
1 пак. кори /с новите на Бела за баклава го правих днес - добри са/
2-3 ябълки
3-4 банана от по-големите
200 гр. натрошени ядки /орехи. фъстъци/
1 голям шоколад
1 жълтък
1 пакетче суха сметана
0.150 мл. мляко за разбиване на сметаната
мазнина за намазване на корите /по избор/

Ябълките и шоколада се настъргват и се омесват с ядките. Бананите се срязват на две посредата и след това се нарязват по дължина на 4.
Взима се кора и се маже с мазнина, отгоре се слага друга .... и така 5 кори / в пакета бяха 15 та ги разделих на 3 рула/. Плънката се разделя на равни части в зависимост от рулата. Върху петата намазана кора намазвам 1 част от плънката с ябълки, така че да е разпределена по равно. Слагат се 5-6 парчета банан в едната част и корите се завиват на руло, като отстрани се подгъват леко та да не изтече плънката. Така и за другите кори. След като се наредят в тавичката, отгоре се правят с остър нож 2-3 разреза, за да може да диша плънката.
Намазват се с жълтък и се пече на загрята фурна.
Сметаната по рецепта беше за гарнитура при сервиране, но аз реших да я намажа отгоре върху щрудела, стана много сочен.

Да им е сладко на пробващите Simple Smile  Ето снимки от моя резултат

# 1
  • Мнения: 22 867
Това нещо звучи много вкусно, ще трябва да се опита! eat Напиши, моля те, тая сметана след като изстине щрудела ли я слагаш или докато е топъл? Нещо не можах да го измисля. Embarassed

# 2
  • Сливен
  • Мнения: 1 022
След като изстина. Ако е топъл много бързо ще се спаружи сметаната.
По-хубаво мисля ще стане със заквасена сметана, но аз това имах под ръка тогава.

# 3
  • Мнения: 22 867
Получи се нещо, ама наистина, много вкусно. Намазах със заквасена сметана, леко подсладена. За нула време беше излапано. Мисля си, че може би, ако се намаже с разбити белтъци и леко се запече, пак ще стане!?! Може и да го пробвам следващия път. Благодаря, рецептата страшно ми допадна!!! newsm18

# 4
  • Сливен
  • Мнения: 1 022
smile3501 Радвам се, че още някой е оценил вкусотията.

# 5
  • Мнения: 22 867
Мисля, че ако го опитат, на много хора ще се хареса! Grinning

# 6
  • Мнения: 2 000
И аз го направих днес  Simple Smile. Сложих само банани, че ме мързеше да стържа ябълки. А за гарнитура направих сос от течна сметана и шоколад.

# 7
  • Сливен
  • Мнения: 1 022
Абе то по рецептата на Звездев беше само с банани и шоколад, ама на мен много постно ми се видя.  Другия път обаче като ме мързи и аз ще го пробвам само с банани щом казваш, че става Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт