Вегетарианска шеста - кой какво ще готви днес?

  • 67 887
  • 847
  •   1
Отговори
# 480
  • Мнения: 465
Jason Din Alt, хареса ми как звучи този дип, ще го пробвам.

Вкъщи в последно време:
крем супа от цвекло, резане, кокос и т.н.
чили от нахут и домати
печени сладки и жълти картофи с индийски подправки (това всеки 2-3 дни)
класическа крем супа - картоф, морков, лук
паниран карфиол
брауни с кокос
хляб от динкел с маслини и сушени домати
карфиолена пица
спаначена крем супа
задушено брюкселско зеле със сирена (този зеленчук не мога да го харесам, нещо все гадно го готвя и от инат го ям)  Mr. Green

# 481
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
катми
чили син карне

# 482
# 483
  • Мнения: 465
Печени картофи, снежанка, хумус и домашни reese's cups (много лесни и сполучливи, в движение ги измислях)

# 484
  • Мнения: 319
Аз една картофена супичка сготвих и нещо като кексче, не знам как да го нарека, с овесени ядки, фурми, канела.

# 485
  • Мнения: 88
Студена сурова супа Гаспачо - домат, чушки, краставица, чесън скилидка, сол, зехтин, черен пипер. В каната на блендера. Гарнирана с "кротони" прясно авокадо и сурови тиквени семки.

# 486
  • гр. София
  • Мнения: 395
svedi, може ли рецептата за това кексче? Аз напоследък гледам да правя сладкиши без захар, та някоя нова идея ще ми дойде добре.

Тези дни готвих - чили, броколи със сирене и кашкавал на фурна, ориз с гъби, варени картофи с царевица, соеви кюфтета, този сладкиш, пълнозърнести солени мъфини, гъби с кашкавал на фурна, кюфтета от елда.

# 487
  • Мнения: 3 094
Картофено-маслинена яхния

# 488
  • Мнения: 319
svedi, може ли рецептата за това кексче? Аз напоследък гледам да правя сладкиши без захар, та някоя нова идея ще ми дойде добре.

Давам точните пропорции, но т.к рецептата ми я даде един фитнес инструктор, а те нали хапват много белтъчини, та много белтъци има, аз сложих само 1 яйце и един белтък.
80-100гр. овесени ядки
1/2кофичка кисело мляко
2яйца и 3белтъка Rolling Eyes
стафиди, фурми, канела, орехи, малко бакпулвер
Всичко се разбърква добре и се пече върху хартия за печене
Много засищащо става, не много голямо, а една колежка прави по подобна рецепта, но всичко на око и малко брашно от лимец слага и оформя като курабиики или сладки.

# 489
  • София
  • Мнения: 1 678
правя в момента спанак с черен ориз, май ще я хвърля тази манджа.. изглежда ужасно, все едно съм забъркала катран, не ме предразполага даже да опитам на какво има вкус..

# 490
  • гр. София
  • Мнения: 395
svedi, благодаря за рецептата bouquet Като реша да правя този сладкиш, ще сложа 1 или 2 яйца, защото си нямам и на идея какво ще правя останалия жълтък. Много вкусно звучи!

jenn_kata, като съм гледала снимки на ястия с черен ориз, винаги ми се е виждал ужасен. Заради това сигурно казват, че е подходящ за диети Laughing

# 491
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076

а една колежка прави по подобна рецепта, но всичко на око и малко брашно от лимец слага и оформя като курабиики или сладки.

аз вместо кисело мляко слагам намачкан банан и ги правя в тигана.

вчера тиквена супа, днес паста с тиква и пармезан

# 492
  • Мнения: 319
Илима, с тази смес съм яла и палачинки, а се чудя, ако сложа сирене, дали няма да се получи вкусно и в солен вариант, ще пробвам и ще докладвам тези дни  Wink

# 493
  • гр. София
  • Мнения: 395
Овесените палачинки са много вкусни. Аз ги правя с овесено брашно и ги пълня със сирене. Сместа може и на око да се направи, и пак ще станат палачинките. Доста си вървят и с домати.

# 494
  • Мнения: 319
Благодаря, Илима, а тези овесени блокчета, които си показала по-горе, вкусни ли станаха, изглеждат ми добре, ще ги пробвам.

Общи условия

Активация на акаунт