До многодетните мами! 2

  • 18 962
  • 400
  •   1
Отговори
# 60
  • sofia
  • Мнения: 7 477
wright, ами мамамила? Тя проучва правната страна на сдружението.

lavender ми описа в общи линии какво трябва да направим и ми прати закона. Ще видим зор, да знаете. Освен това ще ни трябват около 500 лв. за държавни такси и банкова сметка. Как ще ги съберем?
Мъти ми се още една идея, но тези дни ще проверя дали ще стане и тогава ще пиша пак.

Цвети,това е ако плащате на адвокат,иначе е около 220-260 лв.Не помня точно таксите .

Вижте ,ние бяхме две,с бебета и се справихме.Вие сте по-голам отбор и ще ви е по-лесно.Наистина има нужда от такава оргонизация и мисля,че всички подобни ще ви подкрепят,ние включително.  bouquet


# 61
  • Мнения: 487
Честит рожденник Бубо!  bouquet
Съжелявам,че сега го честитя,но вчера имах проблем с БГ-то,че и Кредор-а не ми се включваше..... SadКакто и да е.....
Здраве и Щастие му желая  bouquet
Да_бо,Цвета добре го е казала,а аз ще добавя това,което мислим и аз и мъжа ми - като има за едното,ще има и за другото и за третото. Peace

# 62
  • Мнения: 639
И аз да се включа днес по темите от тази стр.Рени , при нас каката и баткото спят в една стая и заспиват когато си поискат и общо взето те сами си определят режима но през седмицата си лягат не по-късно от 10 - 11ч. а почивните дни е кой когато се прибере или когато си избере.Малката все още спи в нашата стая и си ляга заедно с нас , ако решим да поостанем до по - късно първо слагам нея но това не е проблем защото тя от новородена заспива сама.
По въпроса който Баба Цоцолана пита ,при нас за да въдворя някакъв ред в безредието поставихме отскоро правила на "Обитаването на апартамента"те включват всеки сам да си измива чиниите когато не се храни със семейството и се редуваме когато миенето е след семейно хранене.Общо взето това върши работа макар ,че се налага да напомням и на нашият батко за задълженията му .Много често говорим и за това че домът е на всички и всеки трябва да върши нещо за него ,защото аз все пак не съм сторъкият Шива....В резултат на това големите сами си чистят стаята и подреждат гардеробите си , каката почиства аквариума , баткото хвърля кофата за боклука , Естел най-вече разхвърля но има голямо желание да мие със стирката.
Добре дошла сред нас на aliss и от мен  bouquet
А относно бюджета за още едно детенце и аз съм на мнение че понятието е много относително и разтегливо важното е да има любов и разберателство а нещата сами се нареждат някак си

# 63
  • Мнения: 3 740
lavender, благодаря за уточнението. Така нещата изглеждат по-приемливи.

Рени, при нас най-малкият до преди две години спеше в една стая с каката - разликата им е голяма, съответно и режимите се разминаваха много. Решихме проблема, като въведохме ритуали за заспиване, които спазвахме много стриктно и превърнахме заспиването в приятно изживяване: къпане, гушкане с мама в леглото на детето и четене на приказка, силна прегръдка и "лека нощ". След "лека нощ" в стаята остава да свети само локално осветление - около масата или леглото на каката, а на малкия не е позволено да става и да се разхожда по никакъв повод, всякакви там "водичка" и "пиш" са приключени преди това. И на него не му остава друго, освен да заспи. През това време каката е в общата стая и се занимава с нещо - чете, гледа телевизия, вечеря, абе намира си работа, докато дребният заспи. После стаята си е нейна. Освен това важно е, че всички в семейството са научени да уважават почивката на другите - който и да спи, когато и да е, останалите си намират тихи занимания и понижават тон. Трябва известно време, докато всички свикнат, но после е много лесно. Сега каката спи в отделна стая, големият батко - също, а двамата най-малки са в обща, но нямаме никакъв проблем със заспиването. Ако на някого му се приспи, си ляга, светлината и шумът се намаляват, а останалите правят, каквото намерят за добре, стига да не пречат.

Бабо Цоцоланке, защо не опиташ да направите индивидуални чинии за всяко дете? Има едни бои за порцелан, шариш проста бяла чиния с тях, печеш във фурната на печката и готово. Не са много устойчиви, слад два-три месеца редовно миене започват да се измиват, но децата страхотно се забавляват да си рисуват чинии, чаши, купички и после са много щастливи да ядат от тях. Та ако си направите такива "лични чинии", предупреди по-големите, че миенето им си е тяхна работа. Ако при следващото хранене чинията е все още мръсна, ти се затюхкай как сега се налага да сипваш в мръсна чиния. Да видиш как бързо се измива!  hahaha

# 64
  • Мнения: 331
Бубо , ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН! МНОГО ЩАСТИЕ И ЗДРАВЕ, а също и мнооооооого шестици!
 newsm59  bigdance2
mnого ви благодаря, момичета!!! толкова пожеланияяяяя.... нямах компютър вчера, затова не съм ви видяла...
ние още не сме празнували като хората, снощи си бяхме двамата с рожденика самички... както преди 9 години на същия ден... ама днес ще го полеем. те пък дребните взеха че вдигнаха температура преди малко  Cry Cry и не знам как ще го поливаме ... освен на тях да не им даваме ракия...  Laughing Laughing

# 65
  • Мнения: 3 740
 те пък дребните взеха че вдигнаха температура преди малко  Cry Cry и не знам как ще го поливаме ... освен на тях да не им даваме ракия...  Laughing Laughing

Цитат

Давайте им, ама външно. Rolling Eyes

Извинявай, наистина съжалявам, че сте се разболели. По-бързо да се оправяте! И по-често да се появяваш, че се затъжихме!

# 66
ЧЕСТИТЕ БАБА МАРТА  МОМИЧЕТА!!!  bouquet  bouquet  bouquet

# 67
  • Мнения: 331
честита Баба Марта, момичета!!! Да сте бели и червени - румени и засмени!!! и всички дечурлига! /и всички татковци/!!!
ние сме си румени днес - с 38,5, ама шсЪ опраим... дано...  bouquet

# 68
  • Мнения: 639
Честита Баба Марта и от моята дружина ,много пролетно да ни бъде и в душите и в сърцата и малките ни цветя да растът румени , засмени.
Цвети ,бързо оздравяване пожелавам на двете принцеси.

# 69
  • Мнения: 470
Mамамила, бързо да оздравяват малките сладурки! Дано днес мартеничките ги развеселят и ускорят оздравяването!

ЧЕСТИТА БАБА МАРТА НА ВСИЧКИ ДЕЧИЦА, МАМИ И ТАТКОВЦИ И ОТ НАС! НЕКА ВСИЧКИ ДА СА ЗДРАВИ, ВЕСЕЛИ И ЗАСМЕНИ!

Момичета, относно тези 260 лв, които трябва да съберем, измислих 2 варианта:
- да съберем предварително членски внос;
- да си организираме разпродажба на употребявани бебешки и детски стоки и приходите да използваме за плащане на държавната такса. Мисля, че може да го направим и тук във форума за продажби, ако mamma и tatti разрешат.
А като краен вариант, ако нещата не потръгнат, може да комбинираме и двата начина.
Това измислих засега, какво ще кажете?

# 70
  • Мнения: 191
Честита баба Марта на всички!   bouquet
При нас миенето на чиниите се реши радикално - таткото взе съдомиялна на изплащане( господ здраве да дава на този който я е измислил).
Спането ни е проблем защото всички спим в една стая ( с изключение на каката на която приспособихме кухнята за стая, а кухнята марш на балкона) и малчо чака всички да заспят и чак тогава си позволява да затвори очички  Mr. Green
А да питам от къде по- големи тенджери, на тези почти сме изпълнили капацитета  Mr. Green
А как ще стане участието в събирането на таксата на тези които не са в София?

# 71
  • Мнения: 11 607
Как ще разрешим проблема наистина с таксата? Как ще съберем парите!

Умните да дадат идея как да стане това!Аз нещо не съм в период на мислене!

 Иначе Честита Баба Марта и от мен!

# 72
  • Мнения: 487
Аз докато се включа да честитя Баба Марта,тя взела че си отишла! Laughing
Нищо- честита да Ви е мами,татковци и дечица!Здраве и щастие и от нас!  bouquet
Аз си мисля,че преди да се впуснем в събирането на пари и т.н.,първо трябва да се популяризира по някакъв начин идеята за това сдружение.Според мен,никой няма да обърне сериозно внимание на десетина семейства.Може би трябва да помислим,къде да разтръбим за идеята,с цел да се присъединат повече многодетни семейства,като се има в предвид,че доста от тях намат достъп до интернет и сигурно и не подозират за тази идея със сдружението!

# 73
  • Мнения: 229
....трябва да помислим,къде да разтръбим за идеята,с цел да се присъединат повече многодетни семейства....
Здравейте и от мен - още една "луда", родила 3 деца Hug!
Чета темата още от създаването й, но до сега все не намирах време да се включа, защото чета от служебния компютър, в къщи все не остава време Embarassed
Едва ли е нужно да ви казвам, че подкрепям идеята за сдружение на многодетните семейства с две ръце. Радвам се, че ви има  bouquet

# 74
  • Мнения: 11 607
Ох, наистина права е ивата,че идеята за многодетните семейства трябва да се популяризира. Току виж има мами и татковци адвокати,които могат да регистрират  сдружението или пък се намерят спонсори за да се регистрира. Смятам,че ни трябва реклама. Не забравяйте,че рекламата продава и най-смотонаият продукт. не,че ние сме некачествени,но рекламата е важна за да достигне един продукт до по голяма част от хората!

Друго - мами молете се за нас - да не стане нещо и да се отложи отиването ни до Предел. Миналата седмица не отидохме,защото Вили имаше контролни в училище,а сега нали ще се почива повече решихме сега да е,хем да не губи ученика материал. Сега ще оправям багажа,яденето ми е почти готово и дори съм се амбицирала ако ми остане време и да изчистя. Смятаме да тръгнем веднага щом се наобядваме и следобед да сме на Предел,а утре да идем до Банско. Татито е обещало почерпка на банско. А смятаме да вземем и картите 100 нац. обекта и да ги подпечатаме. Като се върнем ще разправям.

Всичко добро на всички ви!!!!! Прегръщам ви!

Имам вече скайп - с ник rdjvlg. Да се чуем с тези които имат ....

Общи условия

Активация на акаунт