Нашите любими торти ... глазури, покрития и фигурки за тях 135

  • 120 460
  • 751
  •   2
Отговори
# 735
  • Мнения: 686
   Тедито, аз си изпекох най-горния блат в кръгла стъклена купа и после поизравних. Замръзи си малко блатовете, преди оформянето и няма да имаш никакъв проблем. Точно Шоколадовите блатове на Ирина дялках тази седмица, стана много лесно. За кутията, не знам за поръчване, но щом е за вас си пробвай да си направиш някаква от друг кашон или картон, колкото да я занесеш.

# 736
  • Варна
  • Мнения: 224
Саси, благодаря ти за отговора! Да, разбрах те! Но се чудя, каква рецепта да използвам, че да мога да "оформям" с нея? Аз много харесвам шоколадовите блатове на Ири Купенска, но не знам дали ще са подходящи, за да натъпча с тях около талията..  newsm78 

Защо не си намачкаш блата на Ири и после да го смесиш с размекнато масло. А иначе посочената рецепта не съм я правила.

# 737
  • Мнения: 44
Привет !
  Tedito S забелязала съм , че маслените блатове се дялкат по лесно.Освен това мисля ,че трябва да избереш и подходящ крем например ганаш .Не съм правила такава торта ,но мисля , че освен купата е хубаво да има отдолу и още два блата с размер диаметъра на купата за да има симетрия.
Аз си пренасям тортите опаковани със домакинско фолио.И аз не съм намерила подходящи кутии ,може да си префасонираш някой кашон, но няма да има приличен вид , да използвш само за пренасяне.
  Тортата с колите освен ,че е крива маркировката -забелязах ,но не успях да преместя лентите ,достраша ме да не ги изцапам,ама и сфетофара ми е на обратно ,но това го видях на снимката след като тортата я нямаше вече .Камиончето го правих на ръка ,колите с калъп.Добре ,че навреме ме осведомиха за едината кола-била женска и нямала спойлер.
  Черепчето го закрепих с три клечки за зъби.Преди да покрия тортата на мястото ,където ще са клечките направих разрез и сложих парче фохдан в дълбочина.Пъвоначалната ми идея беше с шишове ,обаче се оказаха дебели и стърчаха.Много притеснено ми беше дали ще издържи ,първоначалните ми тестове за стабилност бяха успешни.После ми докладваха ,че не е имало никакви проблеми ,черепчето си е било стабилно през цялото време.Също за първи път децата си изяли парчетата торта и искали допълнитено .Блатовете бяха бяло кадифе от блога на Ани _Д(Ани ,благодаря за споделената рецепта) ,а крема муса на Танита с шоколад.
 

Последна редакция: пт, 05 сеп 2014, 14:21 от vilana

# 738
  • Мнения: 46
Благодаря ви!   bouquet
Miss Fine, това с кашона и аз си го помислих.. ще потърся кашон.
vilana, това с фолиото не е никак лоша идея. Дори може би е за предпочитане, защото в този случай ще има доста пеперудки по цялата торта и ще намаля риска да се "разлетят" из колата  Joy
Саси, zа блатовете - ако се реша, ще пробвам тази рецепта, която написах.. ще пиша за резултата. Ако ли не - ще действам с блатовете на Ири и масло.  Peace

За първи път ще правя торта на два етажа и ще трябва да я сглобя преди транспортирането  ooooh! Не ми се мисли как ще пристигне..  #Crazy

# 739
  • Мнения: 44
Tedito S ако ше има стърчащи елементи гледай да не допитат фолиото , може да използваш шишове.
 
Цитат
За първи път ще правя торта на два етажа и ще трябва да я сглобя преди транспортирането  ooooh! Не ми се мисли как ще пристигне..  #Crazy
  Зависи кой ще шофира . Иначе аз слагам тортите долу на пода пред предната седялка .Никога не съм имала проблеми с пренасянето ,но и  шофирам по внимателно ,доста  псувни отнасям ... Може да залепиш малко фондан между двата етажа , така ще стане по стабилно, поне аз така направих и не съм имала проблем.
 

# 740
  • Мнения: 46
Момичета, този уикенд направих няколко неща за първи път:
-торта на два етажа
-дантела
-пеперуди от фонданов принт (не знам така ли се нарича  newsm78)

Толкова нерви, толкова шашкане не бях преживявала скоро  Joy Дали ще издържи тортата с втория етаж, дали ще падне/ще се хлъзне втория етаж, дали пеперудите няма да пристигнат на сол (крилцата им не искаха да залепват към тялото  ooooh! ), как ще залепя дантелата без да се разтече боята отдолу (има лек зелен нюанс в борда, но май не се личи на снимките) и т.н. и т.н. Освен това кремът не ми стегна (по-скоро аз не го изчаках) и като сглобих тортата (Френска селска) приличаше на боза. Спасих я някак с ринга.. на следващия ден беше супер  Whistling  Та, не знам дали ще повторя скоро с подобни "грандиозни" за мен проекти.. но така май си казвам всеки път  Joy
Butterfly cake_Iva by teodorastefanova, on Flickr

# 741
  • Мнения: 731
 Mr. Green привет тортофей!Пак страхотни неща сте творили  bouquet  bouquet
vilana много ми харесва тортата с колите,моята щерка им е люта фенка,но съм запленена от монстър-ската!  Heart Eyes
teditoS тази с таекуондото и на мен ми е една такава като не довършена,но  последната която си показала направо е уникална-браво!Малко като че ли заоблена ми се струва,нещо ръба не е съвсем добре,но така направено  изглежда по-нежно!Супер е!
Porsha много ти ситни снимките на тортите и нищо не се вижда,но долната изглежда много пъстра и весела  Mr. Green
Аз стяга за 15-ти на щерката за класа торта,че веднъж се става първокласник да се радват децата и ще показвам после  Blush

# 742
  • София, България
  • Мнения: 2 222
Момичета, привет, и при мен мина доста време откакто задавах въпросите, но ето че стигнах да ви покажа първото си творение покрито с фондан /и първото на два етажа/  Blush



Ето го в разрез: /невероятно вкусно беше/



И така изглеждаше измазано ... ужасно е, но въобще не можах да го загладя повече ... за щастие фондана го прикри




Събрах точките на всички, но явно горките хорица не бяха виждали никаква по-свястна торта, само ужасните купечки торти от конвейра /особено Лагуна как се излагат напоследък не е истина/. Та както и да е, споделям си проблемите, поне доколкото си ги спомням, за да дадете акъл

1. Белия блат е по рецептата на Ани от тук. Признавам си, че не ми се занивамаше да го пека на 2 пъти и го бутнах на веднъж във фурната, от което не можах добре да преценя времето за печене и той стана доста ... твърд. Реших, че със сиропирането ще реша проблема, но уви. Пръсках с шпрей пръскалка сок от компот и от двете страни ... обаче въпреки всичко беше ужасно сухо. Добре, че шоколадовите блатове, крема и плодовете спасиха положението.

2. Нямам снимка на разреза на втория етаж, но крема там е разбит Ганаш - нямах време и продукти за никакъв друг крем. Е тука вече беше ужаааасно сухо. Използвате ли Ганаш за пълнеж и ако да - къде сбърках  newsm78

3. Отрязах клечките за подпорите маалко по-дълги, после ги чуках, за да ги набия навтре, но явно не съм успяла добре, сега забелязвам, че втория етаж ми е малко отделен. Нищо, следващия път ...


сега не се сещам друго, но ако се сетя ще ви споделя. След две седмици имам нов повод - рожден ден на любим дядо, със специални гости ... и съм в  Shocked какво да спретна.


Тедито, на теб специални благодарности   bouquet Ти имаш страхотна производителност напоследък. Всичко е страхотно, само камуфлажа нещо не ми допадна много ... някак много ярък може би ... не знам, ако не беше споменала, че жената е военна нямаше да се сетя, че е камуфлаж. Иначе двуетажната ти торта е много нежна - какъв е смисъла от зелената лента под дантелата  newsm78 Айкидо тортата ми хареса, цветовете са уникални. Щеше да се претрупа ако имаше още нещо, добре си е така.

За домашните яйца и аз исках да кажа, че си ги държа доооста време в хладилника - нищо им няма. Все пак ако се притеснявате - чупете ги едно по едно, ако има някое развалено да не прецака цялата смес. Едно време имах една баба хазяйка, която я снабдяваха есента с две кошници яйца. Ядеше си ги до пролетта - е, малко поизсъхваха накрая, но нищо не и стана на жената.



Последна редакция: сб, 13 сеп 2014, 01:18 от радос

# 743
  • Мнения: 46
Jiorjita, радос , благодаря ви!
радос, да.. за камуфлажа си права - някак не се преливаха цветовете  Thinking Относно двуетажната и зелената лента - ами тъй като имаше зелено в цветята и исках да има в основата.. хем да символизира някак трева, зеленина, хем за да изпъкне повече дантелата, защото все пак чаршафа беше светло розов и не се открояваше много дантелата. Та, затова така.. мои си измишльотини  Joy Тортата ти е страхотна, особено за първа и то на 2 етажа  #Crazy Ей на това му се вика смелост  Peace Като забележка бих направила само за това, което ти вече си видяла - разстоянието между етажите. И покажи ни една снимка и от горе де Simple Smile Да видим, какви красоти си направила там  Naughty  Naughty За ганаша - на мен не ми става сух като го слагам като крем. Слагаш ли яйца вътре? А бита сметана?

От мен една бебешорска тортичка - за много близки хора, които правят погача на второто си момиченце. Знам, че обувчиците се правят за прощапулник, но много исках да й ги направя, защото си бях харесала снимка в нета. Този път за разлика от предишни много ми хареса как я измазах и покрих. Беше идеална (поне за мен, разбира се  Embarassed). Като негативни неща - много светло розовите обувки.. някак се сливат с бялото. Не изпъкват. Освен това надписът по кубчетата  ooooh! аз пиша ужасно и ми треперят ръцете много. Знам, че буквите са много смешни и грозни, но..  Whistling
1 Deana by teodorastefanova, on Flickr

# 744
  • Мнения: 44
 Привет момичета!
  В темата е хубаво да има повече коментари ,критики, овациите са ясни.Надявам се да не засегна някой ,всичко написано е само с добри намерения.
радос браво за смелостта първа торта направо на два етажа!Струва ми се ,че фондана може по тънко да го разточваш . С лентата на втория етаж е можело да прикриеш празното мчсто.Само не разбрах как си чукала клечките.Можеше да ги извадиш и да ги скъсиш колкото трябва.Тези блатове  са много вкусни ,можело е да ги надупчиш с клечка за зъби и да минеш отгоре с четка потопена в сироп.
  Относно яйцата смятам,че трябва да са пресни , все пак тортите се консумират и от други хора.Освен,че при разбиване със захар ще има проблеми ако не са пресни.
tedito s Много торти ,не спиш ли ?Oбувчетата изглеждат много по добре.Малко се сливат с фона , животинчетата  според мен са в повече или по добре в някакво кошче да са събрани, отдолу изглежда незавършено,може би някаква панделка или лента.Дантелата е много нежна и изпъква .
Двуетажната торта имаше ли проблеми с транспортирането'?Според мен има голяма разлика в диаметрите на етажите , цветята ми харесаха ,пеперудите според мен трябваше да са контрасни сини или жълти, но това си е мое мнение.Зеленото отдолу ми хареса .
  Айкидо тортата е в много хубави цветове.Готов фондан ли използва или сама си оцветява?Наистина стои малко незавършена,можеше някакво коланче отдолу или фитил,силуети по борда.За фигурите ти си знаеш.
 jorjita чакам снимка на тортата.
 Аз правих торта за рожден ден на една дама, подарък от снаха й за тяхната първа среща;:

Идеята кутия за бижута и много перли е на снахата.Най вкусната шоколадова торта на Ирина Купенска.Надявам се срещата да е минала добре.

# 745
  • Мнения: 731
радос много добре ти се е получила тортата.Аз ганаш съм ползвала за пълнеж на торта,но блата беше пандишпан много пухкав и не ми е ставала суха.
teditoS пак страхотно изпълнение-браво   bouquet
vilana   #Crazy моето свеки ако ме беше посрещнало с такава торта щях да я заобичам за вечни времена-страхотна торта!
Ето и моята торта-малко една като недовършена ми е,много бедна стана на украса,но просто нямах повече време.Децата пък от друга страна страшно я харесаха,та съм доволна като цяло де....

# 746
  • Кюстендил
  • Мнения: 104
Здравейте, аз досега не съм се осмелявала да правя такива страхотии, но дъщеря ми е голям майстор в моделирането с пластелин и доста отдавна ме кара да пробваме да направим някоя торта с фигурки измайсторени от нея. Направих  " шоколадовата торта на Дамаянти", но стана доста твърда и като че ли малко се надигна( не знам как ще изкарам 3 блата от нея), та къде сбърках?!
Второ пробвах "марципан Варна "за фигурките, но пак нещо не се получи. Тестото стои сипкаво(едно такова зърнесто) и не се точи, а се къса( леле как го обясних, дано някой ме разбере), та да продължавам ли да слагам пудра захар или в друго съм сбъркала?
Ще съм много благодарна, ако ми помогнете, за което ви благодаря предварително

# 747
  • София, България
  • Мнения: 2 222
Тедито, не слагам яйца и бита сметана в Ганаша - само течна сметана и шоколад. И като изстине бия с миксера - много е сполучливо за шприцоване, обаче в тортата не ми се получи. Може би ако наистина бях сиропирала повече - с дупчене и с четка ... аз с мойто шпрейче нищо не съм "намокрила". А как точно се слагат яйцата и битата сметана, и какъв ефект придават  newsm78
На мен бебешката торта много ми хареса, дантелата е съвършна. Само си мисля, че обувчиците и основата можеше да са в различен цвят. Сливат се така. Дантелата ги дели, но е много нежна и не успява да даде контраст. Хубаво си надписала кубчетата, само Е-то е наобратно  Wink

Вилана, мерси, ще имам предвид. И разхода на фондан ще падне, ако е по-тънко разточен, обаче с мойто кофти мазане ... ще лъснат всички бръчки. Клечките ги чуках с чук  Blush бях сложила 10тина и нямах време да ги вадя. А твоята кутия за бижута е много класическа, дано се е харесала на свекървата  Praynig

Жоржита, на мен не ми стои бедна твоята тортичка, напротив, много е весела и цветна. Само нещо от горната страна на зеленото има  newsm78

Машинка, не мога да помогна, вземи готов фондан ако не ти се получава - около 10 лв е кг. за белия фондан. Можеш да го поръчаш по интернет.

# 748
  • Мнения: 46
vilana, спя, спя, ама малко  ooooh! Е, има хора, които правят по 2 торти на ден, но аз като се прибера от работа поне 2 часа готвя, чистя..лутам се из нас.. едва към 10 вечерта, когато нормалните хора сядат пред телевизора или си лягат, аз започвам тортите  Whistling Но сигурно повечето тук сме така. Какво да правиш - хоби! Когато нещо ти доставя удоволствие не мислиш за време, за умора.. Simple Smile

За бебешката ми торта - да, обувките се сливат с фона! Факт Simple Smile Затова сложих и дантелите под тях, но.. не стана номера. Трябваше да ги направя по-розови тях.  Peace За тази с цветята и пеперудите - беше супер устойчива и много хубаво стана поставянето на втория етаж (изненадващо за мен). Относно диаметрите - трябваше да я напасна да е за около 22 човека .. мислих, струвах, кроях.. и докарах тези размери.  Joy Пеперудите трябваше да са лилави по желание на "клиента", но аз сложих и червени и жълти. Станаха много тъмни, но беше много трудно да намерим пеперуди, които да са в подходящ за принтиране формат  ooooh! Пробвахме няколко пъти с различни картинки - цветовете не излизаха такива каквито ги гледаш на монитора. Но ако трябва да правя пак - ще се опитам да са светли и пъстри. А не такива тъмни  Thinking

радос, аз слагам и яйца - белтъците разбити на сняг, а жълтъците на водна баня. Сметаната не е задължителна, но ако искам да стане по-пухкав, по-въздушен съм слагала и нея. Но по принцип си права - ганаша не е от най-мокрите кремчета. Спасението сигурно е хубаво напояване на блатовете  Thinking

ma6inka, този марципан Варна е най-гадното нещо на света (лично мнение)  Joy Изглежда като парено тесто за еклери, не е чисто бял, а жълтее, има една такава пореста структура и правенето на фигури (да не говорим за цветя) с него е мъкааа! Разбира се, това са моите наблюдения и впечатления. Съветвам те и аз да не си губиш времето и нервите в точене и месене - продава се готов и то в различни цветове. Този на Vizyon, с който аз работя мисля че беше 9 лв/кг и е страхотен! А за тортата, която си направила - не мога да помогна. Не съм я правила. Правя рецепти от блоговете и сайтовете, защото мога да видя снимки (особено на разрез) и да преценя що годе каква ще е тортата - висока, ниска, сочна, суха.. Simple Smile Успех с фондана!  Peace

vilana, тортата ти ми идва леко претруфена - много топчета, много "злато", много орнаменти. От една страна е някак стилна, женствена, дамска.. не мога да намеря думата, но може би ако перлите бяха по-малко  newsm78 Не виждам хубаво подложката, но ми се струва страхотна! Покрита ли е с фондан или си е от нея? А това под капака дантелка ли е или фондан?

jiorjita, много ми харесва слънцето, рамката, балоните. Струва ми се, че не е измазана добре тортата, защото си личат неравности (например под зеленото). Можело е да сложиш още нещица отгоре (книжка, ученическа раничка, моливи), но децата не са толкова придирчиви като нас (ние все търсим кусури  ooooh!)

# 749
  • Мнения: 276
добро утро, момичета
вече идвам по/рано на работа и докато не е станало лудница, имам време да се включа

съгласна съм с тедито за яйцата в ганаша, става със сигурност по/въздушен, като мус. може би обаче не напоява значително повече блатовете

жоржита, най ми хареса черната дъска, не ми е бедна тортата, а неравна. явно не си имала време да измажеш добре и това си личи.

вилана, за съжаление съм съгласна с тедито *отново). за мен лично е претрупана, перлите по самата кутия са ми в повече, можело е там някакви други ленти, не така набиващи се, леко релефни да сложиш. медальона също не ми допада. може би всъщност бялото и бронзово-златното, а добавено и черно...останалото е хубаво, дръжката на кутията, розовото и това зелено. а съм сигурна, че и свекървата е била впечатлена.

тедито, вече са ти казали за сливането. можеше да са розови и обувките, и тортата, но различна наситеност на розовото. синьото кубче също ми е някак не на място. може би даже и червеното. обърнатата буква ми харесва, дантелата е разкошна и самата торта е мноого добре опъната. браво
другата ти торта също е много хубава. с малка забележка от мен по центъра на цветята, твърде големи ми се виждат и не са дъстнати, като че ли. не знам дали си търсила реалистичност. зеленото по борда също е излишно. пепердуките ми харесват, няма нужда са супер пъстри според мен. дантелатата отново е хубава

радос, браво за първото творение. аз такава голяма торта не съм правила. моят съвет е да разточваш елементите по/тънко, така стоят малко груби. за самата торта е ясно, че си искала да прикриеш неравностите с по/дебело разточен фондан, но при елементите няма нужда. аз разточвам с малка точилка или дори с едно нещо като молив. с голямата не успявам Simple Smile

да ви покажа и моята последна торта, макар да не е нищо особено. за нашето съседче, с което детето ми прекарва времето си с удоволствие. като една малка госпожица, стандартно ми каза, че харесва кити, розово и лилаво. все мои 'любими". не се сдържах и вмъкнах и зеленко малко. нямаше някакви предизвикателства по тортата. обикновените, измазване, закрепване. вътре е торта дъга на ири, но без кокоса. за децата в детската градина

Общи условия

Активация на акаунт