Излизането навън без придружител

  • 19 757
  • 293
  •   1
Отговори
# 270
  • София
  • Мнения: 366
много интересна тема  Sunglasses моете дете е на 9 години и да си призная не мога да си представя
че след две години ще може самостоятелно да излиза....

И аз треперя от сега. Wink

Сега сме ангажирали родата, който може да помага, не смея и у дома да я оставям много сама. Дали съм била толкова глупавичка и наивна на нейната възраст? newsm78 newsm78 newsm78 Sunglasses

# 271
  • Мнения: 818
моете дете е на 9 години и да си призная не мога да си представя че след две години ще може самостоятелно да излиза....
То и сега може да излиза самостоятелно! И преди 2 години също е можело, но кой да го пусне...

# 272
  • Пловдив
  • Мнения: 5 019
Jesus.., абсолютно!
Би могла и да стои сама вкъщи, ама кой да я остави... ooooh!

# 273
  • София
  • Мнения: 1 500

И аз треперя от сега. Wink

Сега сме ангажирали родата, който може да помага, не смея и у дома да я оставям много сама. Дали съм била толкова глупавичка и наивна на нейната възраст? newsm78 newsm78 newsm78 Sunglasses

Според мен дете на 9 години може да се остави само в къщи. Може в началото по малко час два, после по-повече, но да свиква да е самостоятелно.

# 274
  • София
  • Мнения: 38 431
Моето дете на 9 почти целия втори срок е сама в нас някои сутрини от седмицата и си пише домашните.
И  не е само тя, и нейни съученици също. Не са глупави и спокойно могат да се оправят сами.

# 275
  • София
  • Мнения: 6 477
Моята дъщеря понякога вече отказва да излиза с мен и баба й ако имаме работа и се очертава да бъде скучно. Предпочита да си остане вкъщи и да се занимава с нещо. Дори започнах активно да я предизвиквам да помага вкъщи и с по-сложни задачи защото вече си е голяма и е време да започва все по-активно да се включва в живота на къщата.

# 276
  • Мнения: 1 144
Зависи от детето, разбира се, някои са по-зрели, други - дечковци. Моят 11-годишен е много самостоятелен, навън играе сам. Не съм го пускала обаче с градски транспорт да пътува. Оставям го сам вкъщи понякога, дори се грижи за по-малкия си брат. Вчера, по време на земетресението бяхме извън града, в хотел. Точно в момента на труса, ние с баща им и бебето бяхме в градината навън, а децата се бяха качили до стаята да си вземат айпадите и се позабавиха. Когато усетили труса, баткото веднага разпоредил да вземат айпадите от стаята и да слязат незабавно навън НЕ С АСАНСЬОРА, а по стълбите. Баща им веднага хукна да ги извежда и ги намерил по стълбите. Така че явно може да се разчита на детето да реагира адекватно дори в екстремна ситуация. Говорили сме си какво се прави при пожар, при земетресение, ако на вратата позвъни непознат и тн. Веднъж едни майстори бяха подранили и младежът не ги пуснал, държеше ги отвън на вратата, докато се прибера. Те съответно бяха много развеселени, дори не се разсърдиха, а го похвалиха, че си знае своето и не се подвежда.

# 277
  • Мнения: 3 181
Мен от 5г. ме оставаха сама, но бяха други времена, а и аз бях доста самостоятелно и хм...оправно дете. Моят синковец не си представям на 6г. да го оставя сам. Дори в квартала се шегуват с мен, че не си отлепям очите от него, когато играе, отделно и с бебето се разхождам,........индивидуално е. Щерката на 1г и 1м. е много самостоятелна, неудържима и оправна, при нея няма невъзможни неща....

# 278
  • в рока
  • Мнения: 1 119
Мен ме оставяха сама в къщи от 6 годишна.Болна съм, майка ми излиза в 6 и 30 сутринта, баща ми се  прибира в 8 и нещо от нощна смяна.Няма кой да ме гледа.Майка ми оставяше хапчета , сиропи, от кое по колко и така.Бях много самостоятелна.

Моят си ходи понякога до близкото магазинче сам.От петгодишен.Купува хляб, или за него нещо дребно.Страх ме  , но искам постепенно да свиква.

# 279
  • Мнения: 1 040
Как минава времето и човек забравя такива важни неща за децата си.
Аз се мъчех да се сетя от кога започнах да пускам големия сам с приятели на плаж  newsm78
Той е на 17 и убий ме, не мога да си спомня кога за първи път  е ходил...
Малкия е на 7 и няколко пъти е ходил сам до близкото магазинче за мляко.
В кварталната градинка най-редовно играят  с братовчедка си(на 10) и други деца.
Тя е с телефон и имаме контрол и връзка с тях постоянно.

# 280
  • Мнения: 1 475
Моята дъщеря сега направи 5 от миналото лято, ходи сама до магазина да си пазарува,каквото иска, разбира се, аз съм навън с нея, за да стигне до магазина не пресича улици, но аз нямам видимост до него от площадката, не е далече може би на 100-150 м, хващат се  2-3 девойки на нейната възраст и отиват да си купят каквото си пожелаят, всъщност тя от 3 годишна си пазарува сама, но винаги съм я чакала пред магазините.От тази година от площадката до магазина си ходи сама. Почнах и да я оставям вкъщи сама от 3 месеца някъде, като трябва да изведа кучето навън за не повече от 15 мин  и вали, оставям и един телефон да имам връзка с нея и така- имам и абсолютно доверие, като остава сама- въпреки,че тя е от много буйните деца, но в същото време е много предпазлива и знам,че както съм я оставила в стаята, така я и заварвам не мърда, гледа филмчета и ме чака.

# 281
  • Бургас
  • Мнения: 10 817
Моята дъщеря няма още 9.Оставихме я половин ден сама и се справи много добре.Обаче............след това друсна земетресението и пак сме на стартова позиция.На 6я етаж сме и доста се уплашихме.

# 282
  • Мнения: 1 144
Да, това е притеснителното - не как ще се оправят самички, ако са вкъщи и си играят, а ако не дай си Боже възникне екстремна ситуация. Земетресение, пожар, силна буря, токов удар, ако по-малкото братче(сестриче) се нарани... И аз все ги мисля тези неща, затова ако остават сами, задължително се уговарям с някоя съседка, че при нужда ще тичат при нея. И телефони имат, разбира се, но и възрастен човек наблизо.

# 283
  • Мнения: 5 513
Че то и възрастен човек го е страх от пожар и земетресения и др. екстремни ситуации.То това си е нормална защитна реакция.Не е нормално да си спокоен.За тези неща се мислят и отработват планове ,какво да прави детето.
Дори и аз да съм там пак може да пострада.

# 284
  • Мнения: 1 144
Моят 11-годишен не е пътувал с градски транспорт Simple Smile))) Май ще трябва да се кача с него на автобус, метро, трамвай и тн, за да придобие малко опит. Иначе е по цял ден навън, но в нашия квартал е обезопасено, никой не кара бързо, има много зелени площи, игрища и спортни площадки и тн. Освен това няма никакъв опит с пресичането на натоварени улици, което също трябва да се коригира, преди да започне да излиза сам извън квартала.

Общи условия

Активация на акаунт