Премеждия и неволи с докотори

  • 1 148
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 0
Здравйте,
искам да ви разкажа за премеждията, които имах с един доктор от Варна. Става въпрос за неврологът Бисер Николов. Големият ми син имаше силни епизодични болки в задната част на главата, първоначално си помислих, че е обикновено главоболие, но болките бяха непрестанни и отидохме при личния лекар. Това, което ми предложи тя е да пие болкоуспокояващи, но ние вече бяхме пробвали това и нямаше ефект. Една позната, която е медицински работник ми препоръча доктор Бисер Николов. Неврологът не работил със здравната каса, но реших че ако наистина е добър и успее да помогне на сина ми, парите не биха били от значение. След като си записахме час при него отидохме на преглед. Докторът беше любезен и постави диагноза невралгия, като предписа лекарството тегретол, което се използвало за лечение на епилепсия, но в малки дози лекувало и невралгия. Заплатих за прегледа 35 лева и купих лекарствата с надеждата болките да престанат. Лекарствата се вземаха по схема и след първия ден започнаха да дават ефект. Синът ми каза, че болката в главата се е притъпила, а на следващия ден изчезнала. До тук добре, но след като увеличихме дозата според схемата, синът ми получи обриви по цялото тяло и още по-лошо болките се върнаха и вдигна температура. Отидохме при доктора за да разберем какво става. Според него това било нормална реакция на организма тей като това лекарство било силно и често давало такива странични ефекти. След това той предписа анти-алергично лекарство и предложи друго лечение с друго лекарство по схема (Габагамма). Отново ни таксува 35 лева, въпреки грешката си. Мисля, че това не беше редно, а и синът ми не е опитно зайче за да са пробват нови и нови лечения върху него. Според мен поне този път можеше да ми спести таксата или поне да се извини за неудобството, но предполагам че златните пръстени на ръцете му не се изплащат с извинения.
Реших да отида при личният лекар за второ мнение, тя се учуди от поставената диагноза и предписаните лекарства. Според нея невралгията не се среща сред деца, а по-скоро сред възрастни. Освен това тегретолът доста често давал странични реакции особено при по-млади организми. Тя ми даде направление за друг невролог. След една седмица алергичната реакция на сина ми премина (тегретола спряхме на момента, в който започна да се обрива). Преминаха и болките в главата, просто така от само себе си. Отидохме при друг невролог и той назначи изследване с ток, мисля че ЕМГ е названието. Той използва уред, който установи че нервите на главата работят нормални и заключи, че раздразването на нерва е породено най-вероятно от настинка. Подобен уред имаше и в кабинета на доктор Бисер Николов, но той не пожела да го използва. И след 70 лева и още 30 - 40 лева за лекарства, болки и обривания се оказва, че е трябвало да лекуваме настинка.
Чудя се кога ли докторите ще спрат да третират пациентите като парче месо или да експериментират върху тях. На всеки се случва да сгреши, но за мен е важно отношението.
Апела ми към вас е да споделите наблюденията си върху различните специалисти, за да помогнем да на други хора и да попречим на тази част от докторското съсловие, която злоупотребява със здравето на хората.

# 1
  • Мнения: 6 214
Благодаря ти, че отдели време да споделиш.  Hug Бъзро оздравяване и всичко най-хубаво.

# 2
  • Мнения: 0
Мерси, здравето е най-важно, дано да съм била полезна  Wink

Общи условия

Активация на акаунт