ЕНДОМЕТРИОЗА - тема 8

  • 66 542
  • 763
  •   1
Отговори
# 750
  • Мнения: 359
Е, то да е нанесла поражения, но да има поне един работещ яйчник и тръба, и да става забременяване. Лично аз бих изтърпяла дори ежедневни болки, стига да не са твърде силни.

Там ни е грешката на жените, че носим на болка и търпим. Болка=възпаление=токсична среда която влияе на качеството на яйцата и имплантацията. 

Виждам, че малко е поумекнал тона на форума и открито се говори за влиянието на ендометриозата върху качеството на яйцата и яйчниковия резерв. Това много ме радва. Преди известно време подобни постинги бяха посрещани на нож. Колкото повече момичета и жени са наясно с последствията от болестта, толкова по добре. В този ред на мисли, премина вторият Ендо Марш. Все се надявам че и България ще се включи някой ден.

http://www.endomarch.org/

# 751
  • София - Варна
  • Мнения: 4 176
Е, то да е нанесла поражения, но да има поне един работещ яйчник и тръба, и да става забременяване. Лично аз бих изтърпяла дори ежедневни болки, стига да не са твърде силни.

Там ни е грешката на жените, че носим на болка и търпим. Болка=възпаление=токсична среда която влияе на качеството на яйцата и имплантацията. 

Виждам, че малко е поумекнал тона на форума и открито се говори за влиянието на ендометриозата върху качеството на яйцата и яйчниковия резерв. Това много ме радва. Преди известно време подобни постинги бяха посрещани на нож. Колкото повече момичета и жени са наясно с последствията от болестта, толкова по добре. В този ред на мисли, премина вторият Ендо Марш. Все се надявам че и България ще се включи някой ден.

http://www.endomarch.org/

Изобщо не се бях замислила за токсичност. Права си. Ужас значи. А аз си казвах, че болки мога да си търпя... Постът ми тотално губи смисъл тогава.
Пак повтарям, че не съм запозната с всички аспекти на болестта.

П.С. Моято лапаро май ще се отложи, защото се разболяхме всички вкъщи. Cry



# 752
  • София
  • Мнения: 8 131
Между другото и при мен не е имало кой знае какви болки. Лек дискомфорт при полов акт...А ендометриозата беше много тежка степен. Явно съм действала в последния възможен момент...

# 753
  • София - Варна
  • Мнения: 4 176
При мен като цяло са откъм средни към леки, но на моменти стават мн остри бодежи. И аз не знам като какви да ги категоризирам вече.
Но сега се фрустрирах масивно. Отворих линка за марша и четох истории. В едната пишеше, че момичето е имало ендо и по бъбреците, а мен от 2,3 седмици ме боли и бъбрекът от страната на огнището...

# 754
  • София
  • Мнения: 8 131
Когато лежах в Шейново след лапарото, имаше едно момиче с ендо-огнища по пикочния мехур. Викаха специално хирург от Пирогов.
Знам, че може да стигне и до мозъка.

# 755
  • София - Варна
  • Мнения: 4 176
Ужас.......

# 756
  • Мнения: 359
Африканчо, не се фрустрирай, а се мотивирай да потърсиш компетентно лекарско мнение.

# 757
  • София - Варна
  • Мнения: 4 176
Мен и към пикочния ме боли...
Аз съм си намерила мнение и ми предстои лапаро, но вече не знам какво да очаквам.

# 758
  • София
  • Мнения: 8 131
Да пусна ли нова тема, че да не ни заключат?

# 759
  • София
  • Мнения: 545
И на мен доктора ми каза че имам огнище покрай пикочния мехур, това след лапарото-вече го беше видял
afrikancho спри да се филмираш, успокой се, изчакай да те оперират и ще видиш какво е положението. И аз като теб чета само след инжекциите какво следва, ще забременея ли няма ли и само се притеснявам и ММ ми се кара че още нищо не  е станало ама аз съм си паника ...

# 760
  • София
  • Мнения: 3 271
Да пусна ли нова тема, че да не ни заключат?

Весе, пускай моля те.
 Hug

_____________________
Аз съм вече в четвъртия месец след лечението. Изградила съм си положително отношение към нещата, не мисля лошо. Мисля, че трябва много положителна нагласа, спокойствие и да не се мисли негативно. Използвам времето за неща, които няма да мога да правя, като забременея, като екскурзии, разкрасителни процедури,  Simple Smile и т.н., като си казвам че това е само още няколко месеца и после ще забременея. Не си позволявам лоша мисъл, а ако такава се появи гледам да я гоня. За сега успявам.  Blush
А иначе права е Alinea, че трябва лечение, а не да стискаме и да търпим болки. Аз преди си мислех, че мога да търпя, стига да забременея и да родя здраво бебче. Сега след операцията виждам огромната разлика. След изключетелно тежката операция.  /разказвала съм назад в темета/ се чувствам в пъти по-добре отколкото преди, независимо от инжекциите и действието им. Даже си мисля, че единствения дискомфорт са ми топлите вълни.
Момичета не я търпете тази гад. Лекувайте я. Колкото по-рано, толкова по-добре.
  bouquet

# 761
  • София
  • Мнения: 8 131
Заповядайте в новата тема: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=837991.new#new

# 762
  • Мнения: 972
От 6 години съм на Золадекс . Първата ми я сложиха още в първия ден на цикъла и от тогава не ми е идвало . Ако ви сложат Золадекс , а имате цикъл, значи не е сложен правилно .
И тези , които съветват да си го слагате сами , не смятат ли ,че е безотговорно да давате подобни съвети  ?!
Дори в онкологичните клиники , сестрите , които поставят золадекса, казват ,че тези инжекции не всяка от тях се наема да ги прави ! Не се шегувайте със себе си !

# 763
  • София
  • Мнения: 3 271
С това, което си написала съм съгласна, но го премести в новата тема, че си писала в старата.
  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт