санаториум за лечение и профилактика на белодробни заболявани

  • 27 374
  • 47
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 11 114
Здравейте !  Wink

Имам нужда от информация от първа ръка за санаториумите за профилактика на белодробни заболявани !

Порових в нета, но ми се ще да чуя мнения относно базата и други подробности свързани със санаториумите в Сандански, Люляците (Габрово), Трявна !

Блягодаря предварително !  Heart Eyes

# 1
  • Мнения: 86
Здрасти! Мъжа ми е от Габрово та да споделя за там- Санаториума "Люляците" се намира на 13-14 км. от града и според мен е страхотно място за почивка. Базата е след основен ремонт и всичко е ново. Доколкото знам има специална обогатена вода с допълнително кислород и всичките му там задължителни процедури. Разпитах и за Трявна- там е само за деца (не разбрах дали за детенце се интересуваш). Ако те интересува нещо друго ще разуча.

# 2
  • София
  • Мнения: 11 114
Здрасти! Мъжа ми е от Габрово та да споделя за там- Санаториума "Люляците" се намира на 13-14 км. от града и според мен е страхотно място за почивка. Базата е след основен ремонт и всичко е ново. Доколкото знам има специална обогатена вода с допълнително кислород и всичките му там задължителни процедури. Разпитах и за Трявна- там е само за деца (не разбрах дали за детенце се интересуваш). Ако те интересува нещо друго ще разуча.

Да именно за дете ме интересува !
За Трявна всъщност не намерих почти никаква информация, моля разкажи ми каквото знаеш !

Благодаря много !  Hug

# 3
  • Мнения: 86
По-късно ще ти пиша. Имам приятели в Трявна и довечера ще ги чуя за повече информация.

# 4
  • Мнения: 1 399
жгмъц, някъде из форума бях чела, че на "Люляците" не се отпускат карти за деца от здравната каса newsm78
Ние това лято, след тежка пневмония на детето, бяхме направили 10-дневна резервация /на собствени разноски/.
Това, което мога да те посъветвам, ако се насочите за там е да настояваш за стая с южно изложение. Ние бяхме в северна, имаше доста мухъл, което беше абсолютно противопоказно за състоянието на детето. И тъй като хотела беше пълен, се наложи да си тръгнем още след първата нощувка.
Преместихме се в Трявна, но на хотел /ако обаче са ви необходими и някакви процедури, хотел не е подходящ вариант/.
Иначе другите условия на "Люляците"са прилични - хотела е чист, стаите с телевизор и телефон, има хубав парк, храната също ми се видя прилична /доколкото мога да съдя от един ден престой/, има детска зала за игра /пързалка и басейн с пластмасови топки/, зала където прожектират детски филмчета, билярд, дневен бар.
Сравнено с това, което съм чела из форума, от трите бази /Трявна, Сандански и Люляците/, на Люляците май е най-добра
Ето някои теми:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=43810.0
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=73773.0
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=23151.0
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=7619.0

Последна редакция: пн, 20 фев 2006, 17:52 от stella

# 5
  • София
  • Мнения: 11 114
Стела, благодаря за инфото !
Днес звънях на "Люляците" и в "ПРО"ЕАД и се възмутих ! Нямали карти по НОИ защото децата не били осигурени !  #Crazy Щях да падна под стола ! Иначе базата била обновена, след ремонт и т.н. И на снимките в сайта базата изглежда добре ! Поинтересувах се за цените без НОИ ! После звънях и на Сандански, там децата са по НОИ ! Познай каква е заликата в цените ?! 1 лев !  Wink Дефакто НОИ не поема нищо ! Излишно е да коментирам повече мисля...

То се е видяло че ще се плаща искам поне да избера най - доброто място.

Дай ми повече инфо за хотела в Трявна, в който сте били... Ако имаш и снимки ще е перфектно !  Heart Eyes

# 6
  • София
  • Мнения: 11 114
По-късно ще ти пиша. Имам приятели в Трявна и довечера ще ги чуя за повече информация.

Благодаря !   Hug

# 7
  • Мнения: 86
Та значи моята информация е че на санаториума в Трявна също миналата година е правен ремонт и дори е имало репортажи по телевизията за това.Моята приятелка работеше в ресторант (сега е по майчинство ) и казва, че майките споделяли, че са много доволни от условията. А и освен всичко друго Трявна е едно от най-красивите места в България с чист планински въздух. Надявам се да съм полезна.

# 8
  • Мнения: 1 399
Дай ми повече инфо за хотела в Трявна, в който сте били... Ако имаш и снимки ще е перфектно !  Heart Eyes
Ние бяхме в хотел "Сезони"
Ходили сме и в "Ралица"
И в двата условията са повече от добри, в непосредствена близост до гора са и същевременно на пет минути от центъра на града.
А наши приятели бяха в"Панорама" - също са доволни. Аз нямам преки впечатления от него, но ти го предлагам, защото е малко по-нависоко /но пък по-далеч от центъра/ и може би въздухът е по-чист. Някъде, в него район е и санаториума.

Последна редакция: пн, 20 фев 2006, 21:10 от stella

# 9
  • София-Лагера
  • Мнения: 2 661
Az бях на Сандански на4алото на годината.Има хубави стаи.Апартамента е 15лв за възрастен и 12 лв за дете.В това ти влиза и храната.Има и телевизор.Има и по хубави стаи но бяха заети.Но и тези стават.Всеки ден 4истят.Ако се доредиш си вземи от по хубавите.На Сандански е много хубаво и няма да ти е ску4но,станцията е на 3км от центъра може и пеша. Laughing

# 10
  • Мнения: 1 399
Az бях на Сандански на4алото на годината....Апартамента е 15лв за възрастен и 12 лв за дете.В това ти влиза и храната.
Значи има разлика с цените на Люляците и то съществена.
Там леглото в двойна стая за възрастен мисля че беше 24 лв, 9 лв за дете на допълнително легло. В тези цени не влиза храна обаче

# 11
  • София
  • Мнения: 11 114
Az бях на Сандански на4алото на годината....Апартамента е 15лв за възрастен и 12 лв за дете.В това ти влиза и храната.
Значи има разлика с цените на Люляците и то съществена.
Там леглото в двойна стая за възрастен мисля че беше 24 лв, 9 лв за дете на допълнително легло. В тези цени не влиза храна обаче


Цените са следните :

Люляците - 12,60лв. - дете и 18,00лв. придружител - без НОИ ! общо - 30,60лв.
Сандански - 10,50лв. - дете и 19,00лв. придружител - по НОИ ! общо - 29,50лв.

# 12
  • София
  • Мнения: 11 114
Az бях на Сандански на4алото на годината.Има хубави стаи.Апартамента е 15лв за възрастен и 12 лв за дете.В това ти влиза и храната.Има и телевизор.Има и по хубави стаи но бяха заети.Но и тези стават.Всеки ден 4истят.Ако се доредиш си вземи от по хубавите.На Сандански е много хубаво и няма да ти е ску4но,станцията е на 3км от центъра може и пеша. Laughing

Имаш ли снимки?  (много съм нахална) Wink

# 13
  • София-Лагера
  • Мнения: 2 661
На станцията не. Даже мисля да повтора април месец с децата.Било пълно,и трябва да си направиш резервация от по рано.Сандански го препоръ4ват много,особено за деца.Разходи се до агенцията и разпитай.Карти не се взимат от НОИ.Ли4ния ти дава направление и отиваш в агенцията.Агенцията се намира на бул''Васил Левски" до пица Вкусен свят'' мисля 4е беше 52.Снимката на каката отдолу е на Сандански.

Последна редакция: ср, 22 фев 2006, 20:13 от desi_2

# 14
  • София
  • Мнения: 11 114
Деси, а процедурите които се правят какви са ?

Общи условия

Активация на акаунт