сигурно сте ги слушали тези приказки...

  • 1 259
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 40
Здравейте момичета...отново... За съжаление нямам достатъчно свободно време, за да влизам във форума и да чета редовно темите, а пък и сигурно сте ги слушали тези приказки......
Няколко пъти започвах да пиша и после се отказвах, тъй като не намирах смисъл в това да се оплача, че нещо с плановете ми не се получава. Също си мислех, че влизам във форум, в който всички или повечето знаят какво искат, а аз не съм достатъчно уверена.

Освен това си мислех, че след като веднъж ми се е случило и в резултат имам една прекрасна пораснала дъщеря, няма причина да не ми се случи пак.....е може би с изключение на годините, които се понатрупаха и според статистиките съм извън активната фертилна възраст. На всичко отгоре всеки път бях разкъсвана от съмнения преди да настъпи датата........и след като настъпи от разочарование.
Трудно ми е да споделям подобни лични терзания....но напоследък ми става някак мъчно....

# 1
  • Мнения: 2 120
Здравей, ще си добре дошла при нас, ако се абстрахираш от отчаянието си.
Каква  е тази възраст, в която нямаш шанс?
Даже и проблем да има, може да се реши ако намериш подходящ лекар и действате бързо, заредени с мисълта, че всичко е възможно.
Ако имаш проблеми, сподели ги, от кога, колко време пробвате, при кой лекар си.
Има момичета, които ще те насочат, и ще ти помогнат да избереш най-доброто за себе си.
щом казваш, че часовникът цъка, трябва да се реагира бързо.

# 2
  • BABYLAND
  • Мнения: 3 409
  Здравей! Включвам се по подвод думите ти че вече не си във фертилна възраст. Не знам годините ти, но моя близка приятелка, която е на 42 г. е  с две момичета -едната е на 17 г. другата е на 8 г.. Та именно тя преди малко ми се обади за да ми каже, че отново е бременна и се чуди какво да прави. Разказвам ти това за да видиш, че шанс винаги има и никога отчаянието НЕ ТРЯБВА да взима превес! Желая ти късмет и дано твоята мечта стане реалност!

# 3
  • Мнения: 40
Благодаря за милите думи момичета!.........Не мога да кажа точно, че съм отчаяна....просто се надявах, че ще мога да имам втото дете, ако не веднага, поне след кратък период от опити. Опитваме около половин година, без резултат. На 37 ненавършени съм - т.е. във ферилна възраст, но неактивна според това което съм чела.
Гинеколожката ми е много добър специалист, но се занимава предимно с патология. За съжаление наистина ще трябва да се поослушам за специалист по репродуктивно здраве. Мислех, че ще мога и сама след като според генеколожката ми няма проблеми.

Не знам какво точно целях с написването на този постинг...С първите, които написах търсех някаква морална подкрепа в решението си. Исках да разбера дали има и други като мен. Естествено, че имаше! Е, да но се оказа, че нещата са по-сложни и не вървят по план...

# 4
  • Мнения: 2 120
Ясно, ами аз съм на 36 навършени, и въобще не съм се отчаяла, а нямам раждания като теб, само един спонтанен аборт, но това не се брои.
И още нещо 7-8 месеца не са много време опити.
Ако искаш второ бебче, влез в Библиотека, Прочети преди да попиташ, първо трябва да си наясно дали улучваш точно момента.

# 5
  • София
  • Мнения: 4 423
Аз съм на 36 навършени години, имам дъщеря на 15 години и забременях след 2,3 месеца опити.
Възрастта ти въобще не е толкова голяма.
  bouquet

# 6
  • Мнения: 7 718
Аз съм над 40 години. Имам едно дете на 16 години. Ориентирала съм се към специалист по стерилитет. Този месец направих пак инсеминация, надявам се да успея.  Laughing
Първият път забремянах на втория месец от опитите.
Сега се оказа, че щъркелите не носят бебетата когато си ги поръчаш.
Направила съм много изследвания, всичко е в норма. Неизяснен стерилитет, предполагам от възрастта.
Съмненията преди датата и болката след ги познавам...

# 7
  • Мнения: 235


  Здрасти,

  знаеш ли има една стара и малко изтъркана фраза - всичко, което не може да те убие те прави по-силен. Не се предавай!

  И аз искам дете, но все нещо се обърква. Първият ми съпруг така и не стана готов да бъде татко ( Седем години заедно, три от които омъжени). Все беше рано, все не беше готов, причини се намираха винаги. Със втория много искаме, но трябваше да се борим с куп медицински проблеми. И така след година и половина страх, отчаяние, но винаги и надежда почнахме с опитите.Все още някъде в мен стои въпроса "Дали ще успеем", но ако спра да пробвам няма как да разбера!

# 8
  • Мнения: 178
Здравейте милички! Нека и аз се включа във вашите "проблеми". Не бързайте да се отчайвате и не спирайте да опитвате!!! Ето и аз съм на 35 и аз имам син на 13 , и аз се притеснявах че не стана веднага, но след няколко месеца усилена работа....резултата е вече в коремът ми и го чакам да прорита...Така,че УСПЕХ и НАСТОЯТЕЛНОСТ !!! Стари жени -НЯМА....

# 9
  • Мнения: 1 950
Абе какви стари жени!!!! Майка ми е на 67 и ако и кажа, че е стара ще ме убие Joy Joy Joy, това в кръга на шегата.
Иначе Maccar , само и единствено трябва да вярваш, не е минало толкова много време, консултирай се и със специалист ако наистина се притесняваш толкова много.
Аз съм на 33, че и отгоре, нямала съм бременности, ние също опитваме от 7,8 месеца и не става, е понякога ми става криво, че още не се получава, но си давам кураж, а и момичетата тук също много ми помагат.
И разбира се, че не трябва да се отчайваме, нито да спираме да опитваме, а за възрастта дори и не си го помисляй.... Crossing Arms
Успех ти желая Hug

# 10
  • Мнения: 40
Благодаря ВИ! Удоволствие е да четеш постинги с толкова много надежда и увереност. Знам, че всеки човек носи своите страхове някъде дълбоко в душата си......и когато има място и хора, с които да ги сподели е необикновено облекчение. Не съм загубила нито надежда, нито вяра......мисля, че се опасявам само от това, че часовника не може да се спре...

# 11
  • София
  • Мнения: 6 356
няма такова нещо като фертилна, но неактивна възраст!
аз съм на 38 и половина, виж ми лентичката.
сега се връщам от Майчин дом, където имаше една бременна в 9-тия месец на 43 години - с второ дете. каза, че е родила първото на 41.
само че, ще те посъветвам да не се моткате излишно, а да се насочиш към специалист по репродуктивна медицина, след като вече опитвате 7-8 месеца и не става.
като начало, ще направите спермограма на мъжа ти. препоръчвам www.ivf.bg

Общи условия

Активация на акаунт