Нощно начуркване при по-големите деца?

  • 3 810
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 493
Пробвай с отвара от просо и ленено семе, но я давай през деня, а не вечер. Ограничете приема но течности вечерта, изпишквай те се преди лягане и спокойно приемайте "гадния" факт. Не му се сърдете, така го травмирате допълнително.

# 16
Как да се свържем с този доктор? А китайския масаж?? Praynig

# 17
  • Мнения: 27 524
Какво значи "начурква"?  newsm78

# 18
  • sofia
  • Мнения: 1 426
Моя син се напикаваше до 1-ви клас. Решението беше да го вдигам по 3 пъти през нощта да пикае. Мина от самосебе си, когато спрях да го тъпча с какво ли не.

# 19
  • Мнения: 234
При нас напикаването е съвсем малко - колкото да намокри гащите и вече продължава около година.
Направи ми впечатление, че както и при нас имаш голямо и малко дете. Май и при повечето е така. Та  мисълта ми е, че когато се наложи да заведем баткото на психолог (будеше се и крещеше през нощта) лекарката каза, че всичко това, включително и напикаването е скрита ревност към бебето и липса на внимание към баткото. При нас нещата са и по-усложнени, понеже поради затруднено хранене на бебето, нямах кой знае колко време за голямото.
Та в заключение - нощното напишкване било израз на желанието на голямото дете да бъде "обгрижвано" както по-малкото.
При нас имаше логика.

# 20
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 146
elidik, доколкото съм чела, това се отнася по-скоро за вторично напикаване, а не толкова за първично. Досега май всички писали майки сме с НЕспирали да се напишкват деца.

# 21
  • Мнения: 234
Да, вероятно проблемът е друг при вас. При нас съвпадна с раждането на бебето.

# 22
  • Мнения: 326
Опитай с хомеопатия.
При моят съпруг (лекар-хомеопат) работи и една рехабилитаторка - тя опушва с мокси. Има категоричен резултат.

Общи условия

Активация на акаунт