ДЕКУПАЖ_47

  • 108 005
  • 407
  •   1
Отговори
# 285
  • София
  • Мнения: 247
Шехи-абсолютно е филц, вялание или плъсти. Така вече има смисъл-вълната е набита в/у коприната-шАЛА Е СТРАХОТЕН . Има няколко техники-с иглонабиване, мокта, и така . Не се сещам има ли тема бза филца.(Сори ако е прозвучало зле коментара, но определено ми писна от някакви хора, които разправят на купувачите си врели некипели. Явно в случая се касае за недоразумение, особено ако има и езикова бариера)

# 286
  • София
  • Мнения: 247
Мики-ако искаш да е прозрачна бутилката и само мотива да се вижда -ще се наложи да псе поизпотиш. Не може да направиш кактои е казала Хриси, поради простата причина че в такъв случай ще се вижда отзад бялото и е грозно., Има вариант с обратен декупаж и после пряк-но не с такъв мотив. Иначе става със салфетка-внимателно се лепи само моитива и се лакира без да се излиза. и се подсилват цветовете.Трудоемко е , но се получава. Ако е декупажна хартия, трябва да е оризова, иначе тази обикновената, която е бяла отзад пак няма да се получи.
Краклето на Лорка иска сешоар

# 287
  • Мнения: 268
Отново благодаря, Хриси! Нанесла съм краклето само в една посока, но със сешоара, не съм пробвала. В сайта на Лорка не пише да има особености при работа с това кракле, в друг сайт прочетох това, което съм написала.   Днес ще опитам със сешоар и с перлена боя. Хриси ти кое кракле ползваш? Аз тук прочетох добри отзиви за Лорка и затова поръчах от там. Ако има кракле, което можеш да ми препоръчаш или да ми кажеш къде в София мога да си купя по-добро - казвай.
С краклето на Лорка и аз се помъчих доста, но така и не ми се получи. Нито с гланцова боя, нито с каквато и да е друга. Отказах се от него и го запратих на боклука. Използвам на Марабу - с него нямам ядове.
За краклето на Лорка, се обадих във фирмата да попитам защо не се получава и жената ми обясни, че тяхното кракле се нанася последно - след боята и се напуква то самото, след това се нанася контрасния цвят, като се намазва и се избърсва, за да остане само във фугите. Нищо друго няма и със сешоар да сушиш пак не става, ако не е отгоре.

Последна редакция: пт, 25 дек 2015, 22:55 от lgdani

# 288
  • Мнения: 9
Здравейте, момичета! Спешно ми трябва някаква салфетка или декупажна хартия с народни мотиви от българския фолклор. Някой да се е "натъквал" на такава? Никъде не откривам   Sad

# 289
  • София
  • Мнения: 247
Igdani.Това ме озадачи за краклето-те по принцип краклета са последни?

# 290
  • Бургас
  • Мнения: 754
Igdani.Това ме озадачи за краклето-те по принцип краклета са последни?





Аз имам такова самонапукващо се кракле, ето това съм правила с него http://hristina69.snimka.bg/hobby/dekupaj-2014.803741.36266732

# 291
  • София
  • Мнения: 247
ДА го кажа по друг начин. Доколкото знам краклето на Лорка става и за еднофазно и за двуфазно. Всички двуфазни краклета се слагат последни и после им се запълват пукнатините.Така че условието да е последно някак ме озадачи .Не твърдя м, че съм капацитет.

# 292
  • Мнения: 268
 Laughing то и аз не съм от най-знаещите, затова и питам. Така ми обясни жената, която работи в офиса на Лорка. От опит мога да кажа, че като еднофазно, не върши никаква работа - какви ли не начини опитах. Жената го определи, точно така, както и Хриси - самонапукващо се.

# 293
  • Мнения: 992
Здравейте, момичета! Спешно ми трябва някаква салфетка или декупажна хартия с народни мотиви от българския фолклор. Някой да се е "натъквал" на такава? Никъде не откривам   Sad

Здравей, вчера случайно попаднах на това, което търсиш.
Уникална е тази хартия. Пишеш, че е спешно и най-вероятно вече си намерила, но ако все пак не си.
https://www.facebook.com/media/set/?set=a.689565567817905.107374 … 455428&type=3

Ако на някай му се занимава ще може ли да обясни как става работат с декупажна хартия. Embarassed
Уникални неща видях на тази страница.

# 294
  • Мнения: 9
Miki, благодаря ти  bouquet. Нищо не успях да намеря. Трябваше ми за един коледен подарък, но и сега ще ми свършат работа. Аз само веднъж съм ползвала такава хартия, но с нея се работи много по- лесно, отколкото със салфетки.

# 295
  • Мнения: 1
Здравейте малки и големи любители на БГ Мама Simple Smile. Аз съм съвсем нов член не само на групата,но и въобще на сайта. Отскоро се интересувам от декупаж. Видях, че са изписани доста неща и има доста препращащи линкове, но като, че ли не можах да усвоя най-основните неща..например - когато нанасяме основната боя /пр. титанвайс -акрилна/ с какво би се нанесла най-добре? Аз пробвах с малко валяче - не стана, пробвах с какви ли не четки за рисуване - пак не става равномерно. Намерих цака с домакинска гъбичка, но не върви с нея върху всяка повърхност Sad. Ще съм благодарна за съвети от всички, които разбирате мноооого повече. Благодаря!

# 296
  • Бургас
  • Мнения: 754
Здравей Весела,
Моята основа е фасаген със с200, полагам го с гъба с потупвщи движения. Ако трябва и две ръце

# 297
  • пловдив
  • Мнения: 2 364
Здравейте малки и големи любители на БГ Мама Simple Smile. Аз съм съвсем нов член не само на групата,но и въобще на сайта. Отскоро се интересувам от декупаж. Видях, че са изписани доста неща и има доста препращащи линкове, но като, че ли не можах да усвоя най-основните неща..например - когато нанасяме основната боя /пр. титанвайс -акрилна/ с какво би се нанесла най-добре? Аз пробвах с малко валяче - не стана, пробвах с какви ли не четки за рисуване - пак не става равномерно. Намерих цака с домакинска гъбичка, но не върви с нея върху всяка повърхност Sad. Ще съм благодарна за съвети от всички, които разбирате мноооого повече. Благодаря!
Пробвай още един вариант, нанеси акрилната боя с четка и веднага започни с гъбата или валячето да потепваш отгоре за да изравниш , гъбата не е потопена с боя, а суха, когато минеш по целия предмет, ако има по бледи участъци тогава топни гъбата, леко пресуши примерно на вестник и потупай на участъка.

# 298
  • Бургас
  • Мнения: 380
опитах пренос на картинка върху плат с лакочистител, обаче нищо не се получи.
мисля да си взема медиум за текстил, но все пак някакви тънкости има ли? има ли значение на какъв принтер е отпечатана акртинката? в случая е лазерен.

# 299
  • Мнения: 53
опитах пренос на картинка върху плат с лакочистител, обаче нищо не се получи.
мисля да си взема медиум за текстил, но все пак някакви тънкости има ли? има ли значение на какъв принтер е отпечатана акртинката? в случая е лазерен.

Само на лазерен, иначе се размазва.

Общи условия

Активация на акаунт