Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Реклама

ДЕКУПАЖ_47

• 4 апр. 2014, 19:19 ч.
  • Преглеждания  41 226  Мнения  367  Онлайн  1
Отговори
# 360
Реклама
# 361
  • пловдив
Привет.
Моля някой да ми каже как се лакира след кракъл от този тип. Всичко ми се размазва. В смисъл като минавам с лак - азурен или гланцов - получавам бяла каша, сякаш разгражда кракъла отдолу. Налага се да ползвам само автоемайл спрей, но не ми харесва.
http://i.ebayimg.com/images/g/66wAAOSwoudW-yWW/s-l300.jpg
Благодаря.

Извинете ме , за "нахлуването" Simple Smile
Мечка Малинарка, не мога да прочета добре, но мисля че това кракле е на водна основа.За съжаление по моите ширини няма дистрибутори на тази марка и не съм работила с него.Ако е така както се съмнявам, че е на водна основа , то двуфазното кракле (на водна основа) подпухва и се свлича от акрилен лак.Такова двуфазно кракле се лакира със солвентен лак. Обаче, краклетата могат да се ползват и като краен материал без да се лакират - те самите са лак.

Акрилните лакове също се водят на водна основа и ако краклето е на водна основа не би трябвало да се получава това побеляване.
Преди години ползвах краклето на Креал, което се водеше на водна основа, за да нямам проблем с лакиране със солвентен лак първо пръсках спрей за джанти и като изсъхне тогава лакирах. Понеже не мога да видя твоето кракле точно на каква основа е направи експеримент на непотребна плоскост. Първи вариант, след краклето напръскай с лак за джанти, после лакирай от вариантите лакове, които имаш на участъци и ще видиш кой лак е поносим с краклето. Друг вариант е след като е изсъхнало краклето, не пръскай със спрея за джанти, а измий на чешмата със хладка вода, остави да изсъхне и пак пробвай вариантите си лак. С тези опити ще видиш с какъв лак се понася краклето.

# 362
  • Бургас
Значи, имайте предвид, че има значение последователността на продуктите с различни съставки. Какво имам предвид - ако сложите лак на алкидна основа, после не можете да сложите лак на водна основа. Ако е обратното може първо на водна, после на алкидна основа

# 363
  • пловдив
 Точно така, повечето лакове на различна основа са несъвместими

# 364
Благодаря.

# 365
Имам въпрос за декупаж , но не виждам тема  и за това ще попитам тук..
Искам да си направя една картина на грундирано платно а не знам какви лепило и лак да ползвам и искам да помоля ако някой има идея ,да ме насочи.. Simple Smile

# 366
Предполагам става въпрос за Mix media? Ако е за такава техника , може с обикновено декупажно лепило или лак за декупаж. Необходимо е само преди да започнете да лепите хартиените елементи да ги намокрите за да омекнат. Мажете платното, отгоре картинката и мажете и нея. Дано обясних правилно.

# 367
Една позната прави обратен декупаж от цветен принт върху грундирано платно. Работи с С 200, след което бели с пръсти. Е, не знам как й се получава върху грундираното платно, ама шапка й свалям на пръстите. Simple Smile (след което довършва с бои, често релефен рисунък)  Една от картините е в нашия офис (мъничка е), ще я снимам през седмицата.

Реклама

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Активация на акаунт