Отслабване на тийнейджърка. Как без диета?

  • 43 561
  • 295
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 5 259
A да не би оценките да карат децата да се движат?
Не, но отношението на родителите към този предмет е показателен за това колко е важен спортът за тях.

# 151
  • Мнения: 2 266
Разбирам поне децата наистина да имаха време да се упражняват преди да ги изпитват. А и тогава оценка би трябвало да се пише за подобряване на постижения, а не за покриване на норматив.
Това че не се упражняват е порок на преподаването. Наистина ако в продължение на цял срок ти връчват една топка , за да играеш футбол или народна топка ще ти е трудно да скочиш 2 м. от място. Ако се тренира за покриване на въпросните нормативи не мисля че са непостижими. В крайна сметка всички сме ги покривали навремето. Два часа седмично са малко, но е добре поне те да се използват пълноценно.
 
Цитат на: Черна станция При два часа по 45 минути на седмица изпитването за оценка е пародия.[/quote

А изпитването по останалите предмети, които са по 2 ч. седмично също ли е пародия в такъв случай (химия, биология, история и. т.н.)?
Освен БЕЛ, чужд език и математика (в МГ) май няма др. предмети с по - голям хорариум.

Последна редакция: пн, 14 апр 2014, 18:00 от pep_si

# 152
  • София
  • Мнения: 3 824
И да се търпи глад. Само това може да помогне.

Това пък изобщо не е вярно. И даже е опасно.

Никакво гладуване! Изобщо не бива да се стига до момент, в който се изпитва остър глад. Правилно хранене и спорт му е майката.

Няма начин човек, свикнал да си похапва добре, да не изпитва глад от режима на хранене за отслабване. Глад ще има. И по-точно субективно усещане за глад и силно желание за похапване. Не се заблуждавай, че премерените калории ще стигат на едно тяло, свикнало с много повече. Абстиненцията ще е подобна на мъките на пушач, отказващ цигарите.
Иначе естествено, че нямах предвид истински глад и недохранване. Говорех за усещането за глад.
Айде сега, чак пък толкова Simple Smile
За два-три дена като й се свие стомаха ще свикне да яде по-малко и няма да й липсва. Важното е да се храни с малки порции, но редовно.

Използвайте спорта като заместител на храната. Няма по-голям кеф Simple Smile Ако може да си го позволите   платете за поне двайсетина фитнес тренировски с инструктор, който/която знае какво прави.

# 153
  • Мнения: 755
За два три дена стомах не се свива. Peace

# 154
  • Мнения: 712
За два три дена стомах не се свива. Peace
Не, но за 7-10 се свива. Казвам го от опит. Стига да не намаляш супер драстично порциите. Примерно ако си ядял 1 кг на хранене и се опиташ да минеш на 200-300 грама ще ти е много зор.

# 155
  • Мнения: 755
Тялото помни доста по-дълго от 7-10 дена. Килограми, трупани с години и стомаси, разширявани от дете-няма как за 10 дена да се префасонират.

# 156
  • Мнения: 712
Тялото помни доста по-дълго от 7-10 дена. Килограми, трупани с години и стомаси, разширявани от дете-няма как за 10 дена да се префасонират.
Е, аз явно съм някакво изключение... За горе долу 1 седмица стомаха ми свикна с по-малките порции и то пак при 3 хранения на ден, т.е. не съм включвала някакви междинки, които да закърпват положението. Най-гадно беше първите вечери, когато ядях най-късно в 7 часа и докато си легна стомахът ми пак почваше да къркори. Само аз си знам какво усилие на волята ми костваше да не нападна хладилника. eat Но пак казвам - за 10-тина дни това премина. Имало е дни, в които даже не съм вечеряла, просто защото не съм била гладна.

# 157
  • София
  • Мнения: 3 824
Kira, не си изключение Simple Smile

Стомахът се свива за няколко дни, не за седмици, месеци или години. Апетитът остава, но със свит стомах човек не може да яде големи количества, а това е най-важното.
Тъй като храната е дрога, предлагам пак на момичето да я замести със спорт. Привикването и удоволствието от спорта е даже по-голямо от яденето. Малко ентисуизам, някой готин индивидуален треньор и ще се оправят нещата.

# 158
  • Мнения: 755
Тялото помни доста по-дълго от 7-10 дена. Килограми, трупани с години и стомаси, разширявани от дете-няма как за 10 дена да се префасонират.
Е, аз явно съм някакво изключение... За горе долу 1 седмица стомаха ми свикна с по-малките порции и то пак при 3 хранения на ден,

Това, че си свикнала не значи, че стомахът се е свил.

# 159
  • Плевен
  • Мнения: 1 613
Има и друго нещо.Което оказва не малко влияние върху целия процес на отслабването.Преяждането!!!Всеки ден на всяко ядене ако изяждаш с половин или една филйка хляб отгоре за година си отгоре с около 9 килограма.А апетита си го има,някои "лекуват"отрицателните емоции с храна,и все калорична.Не могат да се спрат,особено пред телевизора трябва да има какво да дъвчеш.

# 160
  • София
  • Мнения: 3 824
Физиологичният процес може и да е друг, нямам идея, но факт е, че след няколко дни малки порции, стомаха отвиква да се справя с големите порции. Не че не меже да преяде човек, но след това ще му стане лошо и следващия път ще се замисли.

И ей така, за спорта, ето нещичко от уикипедия Wink :

"Стомашното тяло и дъно активно се разширяват и движат при изпълване с храна, а тяхната мускулатура, съкращавайки се, раздробява храната. В празно състояние стомахът има обем около 50 мл.[3] След хранене еластичната стомашна стена се разтяга, гънките на лигавицата се изглаждат и стомашният обем се увеличава до 4 литра.

На гладно стомахът не е с отпуснати стени. Гладката мускулатура е тонично напрегната. В хода на напълване на стомаха съобразно количеството поместена храна тонусът на стомашната мускулатура се изменя и поддържа така, че стомашните стени се отпускат, но плътно обхващат съдържимото. "

# 161
  • Мнения: 18 435
Има и друго нещо.Което оказва не малко влияние върху целия процес на отслабването.Преяждането!!!Всеки ден на всяко ядене ако изяждаш с половин или една филйка хляб отгоре за година си отгоре с около 9 килограма.

Една филия бял хляб (нали уж е най-вреден) е едва около 50 калории, 1/2 филия - 25. Не знам къде си ги прочела тези сметки, но ако някой качи близо 10 кг. за една година проблемът няма да е в тези 25 или 50 допълнителни калории на ядене със сигурност.

Ако стомахът се свиваше за броени дни поставянето на гастрални пръстени надали щеше да е толкова актуално Wink

# 162
  • Там, където ме обичат
  • Мнения: 3 676
Темата ми е интересна, ще се включа с мнение като изчета предните постове.

# 163
  • Мнения: 11
Мисля, че темата ще ми е от помощ да мотивирам и убедя и себе си и детето ми, че с храната шега не бива newsm39 и това очевидно не е само мое мнение.

# 164
  • Мнения: 1 263
Цитат на: Mimcho Vasileva
Здравейте дами , дъщеря ми скоро навърши 15 и иска за другото училище да отслабне защото е пълничка. Гледахме 90 дневната диета но една приятелка ми каза че на неината дъщеря и е спряла менструацията от нея и едвам са я оправили. Моля кажете ми как да влезне в форма без диета.
Mimcho Vasileva, има много неща, които трябва да изясниш на самата себе си като родител. Смущаващо, е че самото дете е трябвало да се сети и да настоява за диета и отслабване. Похвално е, че си решила активно да я подкрепиш в търсенето на подходящ режим.
На първо място е хубаво да си признаеш като майка, че си неглижирала този проблем, което е подействало в ущърб на детето.  На второ, че нямаш необходимата информация и компетенция да се справиш с него, а също и дъщеря ти.
Най-правилното е да се обърнете към добър специалист детски диетолог, който освен кръвни изследвания, подходящ режим на хранене въз основа на тях, ще ви даде и опции какви видове  физическо натоварване са препоръчителни, като за последното се обърнете към треньор, който ще знае как и в каква степен да се натоварва тялото на тинейджърката, за да се постигнат желаните резултати.
От твоя страна абсолютна подкрепа и подържане на мотивацията. Сигурна съм, че дъщеря ти ще ти е благодарна за цял живот в това отношение. Искрено ви пожелавам успех!
Да разчиташ на това, че ще намериш подходяща диета(която и не вреди на здравето), при условие че до нейната 15 годишна не си си справила, а и все още считаш че детето може да "влезне в форма без диета" са си сериозни индикации, че дъщеря ти в това отношение наистина се нуждае от специалист. 

Общи условия

Активация на акаунт