Помогнете с Избора на Автомобил Моля!

  • 14 904
  • 42
  •   1
Отговори
  • Мнения: 0
Моля да ми помогнете с избор на автомобил.
Мога да заделя около 8000 максимум ако нещо ми хареса много до 9000.
- да е най-много 7-8 годишна кола
- да гори малко тъй като всеки ден ще си водя детето на градина с нея и пътят до там е 14км. в едната посока от там на работа още 10 и така минимум 50км. на ден без "излизанки" на разходка или през почивните дни извън София
- Не съм много сигурна каква марка автомобил искам, а и не мисля, че има значение не съм привърженичка на която и да било марка, само поддръжката да е евтина и да гори малко
- да има достатъчно място в багажника за количката и детско колело евентуално.
- да не друса ужасно много отзад, че на детето да не му размътвам мозъка

Знам, че имам големи изисквания затова МОЛЯ ПОМОГНЕТЕ!

# 1
  • Мнения: 70
Погледни тази има средно голям багажник  http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv … &slink=6585ka

# 2
  • на правилното място, в точното време
  • Мнения: 2 731
Колата от линка хич не е евтина за поддръжка. За горенете нямам идея.
За да събираш количка и колело ти трябва голям багажник, т.е. комби, които не горят толкова малко, колкото би ти се искало. 5-7 годишните коли не горят много, но зависи какво определяш като малко и много, особено в градско шофиране. Като влезнеш в сайт за продажба на коли, в опциите за търсене си слагаш отметка за комби, цена и години, ще ти излезнат различни модели. Не е дорбе да търсиш ван , макар багажника да те устройва напълно, но те горят много повече от комби.
 За парите, които си определила, може да вземеш е лоша кола и определено няма да друса.
Успех! Peace

# 3
  • Мнения: 22 430
Две деца ли имаш щом ще возиш количка и колело в колата? Ако е така, то едното дете ще порасне и количка няма да ти е нужно да тъпчеш в багажника.
С големи багажници са Мицубиши Галант, но виж за икономичното не са чак толкова.

# 4
  • Мнения: 0
Хвърлила съм око на Пежо 407 и 307, Мазда 3 и 6 и опел астра
някакви коментари относно тези автомобили ако може
Благодаря!

# 5
  • на правилното място, в точното време
  • Мнения: 2 731
Пежо 307 или Мазда 6, макар на маздата да ти е малък багажника за посочените неща. Пежо 307 обаче трябва да ти е SW - вагон, иначе е малко. Дизела го дават до 4,5- 5 на 100 , на градско - до 7 - в София. Ние сме на бензин - 7 - 8 на 100 км. В София качва до 10. Сложили сме й газ.
Пежо 407 е голяма, много голяма. Поддръжката и горивото ти е скъпо за нея. Мазда 3 ми се струва малка, но всъщност не съм я оглеждала подробно.
Момичетата да кажат за опел  Peace

# 6
  • Мнения: 70
Чувала съм че Опелите след 2000г много се чупят ама то си е на късмет. И за пежото съм чувала че много се чупи. Като цяло мисля, че всички 7 годишни коли ще имат скъпа поддръжка.

# 7
  • София
  • Мнения: 3 159
А Рено? Една Лагуна комби например? Смятам,че отговаря на всички споменати изисквания, особено ако е дизел.

# 8
  • София
  • Мнения: 337
Бюджетът, който си определила не е малък, така че според мен си кажи на теб каква ти харесва. Тя като е стара винаги има риск да се счупи, но пък не е задължително. Аз не бих мислила за поддръжката, на колко от вас им се е случвало да блокира двигател или да сменят скоростна кутия или съединител. Ако ти се случи е гадно и скъпо, но то важи за всяка кола.
Гледай броя на вратите, щом имаш деца. Гледай багажника, ако това е единствената ви семейна кола, гледай гумите - трябва ли да купувате нови, защото това си е разход.

Примерно за мен беше важно колата да е 4х4, но аз не исках джип и да не е комби и да не е черна...та изборът не беше голям Mr. Green

Казваш, че не искаш да харчи много. Какво е за теб много. Вземи и сметни с километрите, които ще минаваш на месец при различен разход, колко ще ти е разликата в пари за гориво. Може да се окаже пренебрежима Peace.

# 9
  • Мнения: 2 807
Определените 8-9 хиляди са добра цена, но се приготви да дадеш още 3-4-5 хиляди за газова уредба / за да ти е по-евтино / и разни консумативи и проблемчета дето ще излязат.

Нещо ето такова ми се върти в главата:



Пежо 307 комби също става:

Последна редакция: нд, 06 апр 2014, 21:18 от П@нди

# 10
  • на правилното място, в точното време
  • Мнения: 2 731
Последната снимка е на Пежо 308. Газовите уредби за тези коли са около 1000 - 1200 лв. Реното не е лош вариант, голяма е и смятам, че ще свърши работа.  Двигателя не блокира често, ако се поддържа колата и се следят разните лампички. Но скоростна кутия и съединител вече се сменят след определени километри. За различните марки цените са различни. Хубаво е преди да вземеш каквато и да е кола, да я закараш на сервиз със компютърна диагностика. Ще ти кажат какви са й проблемите и за колко пари трябва да ремонтираш нещо.

# 11
  • Мнения: 2 807
Поправям се веднага:

# 12
  • Точно където трябва
  • Мнения: 4 751
Аз се бях влюбила в Опел Мерива. За да не я описвам, разгледай, но мисля, че ще ти отговори на критериите

# 13
  • гр. София
  • Мнения: 445
Навремето карах опел вектра - хечбек; отговаряше на всичките ти изисквания. Побираше невероятни неща, малък данък, евтина поддръжка, харчеше малко (то си зависи и от шофьора), пък не беше грозна като комбитата. Не може и сега да няма някакъв подобен аналог на такъв вид кола - разрови се в мобилето, все ще излезе нещо.

# 14
  • Мнения: 253
Ако искаш да е широко, удобни седалки и рядко да стъпваш в сервиз, както и да харчи малко си вземи Тойота Корола. coolcool

Общи условия

Активация на акаунт