Рецепти за домашни пюрета и каши

  • 666 995
  • 1 374
  •   1
Отговори
# 1 365
  • Мнения: 3 867
Пиаф, така процедирам. Давам нова храна в рамките на 3-4 дни, като увеличавам количеството постепенно. След това вкарвам нова.
Ще смеся оризовата каша с малко тиква, за да може да я яде малкия.
Плодове по-нататък, разбрах.
Благодаря ти, за отговорите!

# 1 366
  • Мнения: 3 867
Може ли да давам от замразените зеленчуци, които продават? Примерно в Лидл са много хубави броколите, спанака, граха...

# 1 367
  • Мнения: 1 602
Може ли да давам от замразените зеленчуци, които продават? Примерно в Лидл са много хубави броколите, спанака, граха...
Аз съм чувала че замразената е по хубава от консервираната. Според мен можеш да даваш.

# 1 368
  • София
  • Мнения: 2 130
аз знам, че един зеленчук когато не му е сезона е по добре да го купиш замразен, отколкото пресен.
Защото се замразяват когато са произведени в сезона им, нямат толкова нитрати, а ако може да се вярва на едно твърдение което съм чела е че нямали даже никакви, защото иначе това пречело да се замразят.
Според мен можеш спокойно, аз лично съм взимала.

# 1 369
  • Мнения: 3 867
Аз продължавам с въпросите, но ми е трудно да прочета цялата тема.
Запонах да давам месни пюрета. Купих готови за захранването, ноискам да ги приготвям в къщи. Та имам няколко въпроса.
В рецептата, която е дадена на първа страница за пиле със зеленчуци, има праз и домат. Не съм давала от тях, а домати има в много от готовите пюрета. Та мога ли да давам пюрета с домати?
Каква мазнина да слагам в пюретата? Гледам в готовите има рапично масло. От него ли да слагам в тези, които правя или мога да слагам спокойно масло или зехтин?
Когато слагам орис в пюретата, той обикновен сварен ориз ли да е или добавям примерно с.л. оризова каша?

# 1 370
  • Мнения: 8 850
За доматите от тук: . Алергията няма общо с доматите – при домата проблемът е най-вече киселината (предизвиква непоносимост т.е. подобна на алергия реакция), както и съдържанието на хистамин.

И за Праза, пак оттам:
2.    Подправки (около 8 м.)

Лук, праз, чесън
– лук, праз, чесън (в много схеми не се прави разграничение между видовете лук)
– задължително термично обработени
– в символично количество (около 1-5% от общото съдържание)
– трудносмилаеми, тежки за стомахчето
– но пък слаб алерген
– целта на въвеждането преди 10-12 м. е овкусяване (в по-голямо количество – след 1 год. поради хранителната им ценност)


Това са съвети за захранването на Косе Босе. Може да прочетеш за нея и във форума, има много теми, но в този блог са систематизирани.

# 1 371
  • София
  • Мнения: 5 193
Като правите елда със зеленчуци, киснете ли елдата?

# 1 372
# 1 373
  • Мнения: 741
Като правите елда със зеленчуци, киснете ли елдата?
Да,от предната вечер се накисва.Същото важи за боб,киноа,амарант,просо и т.н

# 1 374
  • Мнения: 328
Моето бебе имаше проблеми със захранването на 7 месеца е ,а отказва зеленчуци  имам предвид всички зеленчуци без морков и то пак трябва да е в комбинация с плод .Проблема ни беше ,че има нисък хемоглобин 83 което е много ниско .Въведох месото с плодови Simple Smile.Ще дам няколко рецепти.За 12 дена хемоглобина му се качи на 95.Рецептите са  с червено месо заради хемоглобина ,но предполагам могат да се приготвят и с пуешко или птиче .Моя си облизва пръстите Simple Smile
1.телешко бонфиле домашно 50 гр , 1 ябълка , 1 морков био ,рапично олио ,сок от червено цвекло пресен -сварява се телешкото  ,обелват се и се сваряват ябълата и моркова после отиват в блендера докато станат на гъста каша добавям малко от водата в която са вряли и пресният сок от цвекло.Използвам рапично олио ,защото малкия е алергичен към масло.Да си призная добавям и една малка лъжичка захар .
2.телешко бонфиле 50гр  ,детски пълнозърнести спагети ,1 круша , рапично олио -сварява се телешкото сваряват се спагетите и се оцеждат и измиват

Общи условия

Активация на акаунт