БЪРЗИ КУЛИНАРНИ въпроси и отговори

  • 37 060
  • 729
  •   1
Отговори
# 240
  • Sofia
  • Мнения: 26 371
а как може да се получат да са леко жилави-дъвчащо отвътре,а отвън хрупкави...така ги обичам

# 241
  • София-Младост
  • Мнения: 23 336
а как може да се получат да са леко жилави-дъвчащо отвътре,а отвън хрупкави...така ги обичам
Така ми се получават обичайно, суша не повече от час-два, попипвам ги и когато не ми лепнат ги изключвам.

# 242
  • Мнения: 364
Здравейте момичета и момчета. Преди 4г за прощъпулника на малкия правих питка Слънце по рецепта от тук. Стана фантастична и ми се иска сега да я направя пак, но не откривам рецептата. Много моля за помощ.  Hug

# 243
  • Мнения: 7 847
Здравейте момичета и момчета. Преди 4г за прощъпулника на малкия правих питка Слънце по рецепта от тук. Стана фантастична и ми се иска сега да я направя пак, но не откривам рецептата. Много моля за помощ.  Hug

Ето от темата за питките:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=251018.225

Ето и на Джема, която съм правила и аз

http://djemmasvetlana.blogspot.com/2010/01/blog-post_930.html

# 244
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 445
Благодаря ви много! Пробвах да направя козунак с шарлан, страхотен стана. Тъй като съм сложила и портокалови корички и есенции , силният аромат на шарлана изобщо не се усеща Simple Smile http://antoaneta77.blogspot.com/2014/04/blog-post_17.html Направих и един постен сладкиш с моркови и в него също изобщо не се усеща.

# 245
  • Мнения: 923
Предварително се извинявам ако не е за тук въпроса, обаче не се сетих къде другате да питам
Преди някоко дена, казаха по ТВ за синия и червения печат на агнешкото, обаче пусто не съм сигурна
кой беше български и кой вносен  newsm78

# 246
  • Мнения: 7 847
Предварително се извинявам ако не е за тук въпроса, обаче не се сетих къде другате да питам
Преди някоко дена, казаха по ТВ за синия и червения печат на агнешкото, обаче пусто не съм сигурна
кой беше български и кой вносен  newsm78

Син или зелен трябва да е печата. Българско е, когато на печата пише BG и от долу, примерно 12 или 16 тия цифри могат да са до 28, според района, в които са отгледани, за БГ райони иде реч.

# 247
  • Мнения: 118
Момичета моля за помощ,току що ме сюрпризираха,че ще имам гости а нямам много време да реагирам и ще трябава да действам според наличните материали.Имам пушена сьомга,заквасена сметана,топено  и пушено сирене и пармезан,въросът ми е ще се получи ли някакъв сос от тези продукти или по добре да не експериментирам?Приемем и други идеи  Praynig

# 248
  • Там, където ме обичат
  • Мнения: 3 676
Момичета,
моля за съвет  Praynig
Вчера за първи път правих мъфини с шоколад.
Хубави бяха, даже ги изядохме.
Обаче не толкова, колкото ми се искаше. Не знам каква е тайната на пухкавото кексче, което толкова харесваме.
Специално си купих тавичка и хартиени формички, спазих рецептата, обаче...
явно има още нещо. Идеи някакви имате ли?
Скрит текст:
ето и рецептата:
http://www.youtube.com/watch?v=JfFjYaCKx_U

1 ч.ч прясно мляко
1 + ¼ ч.ч захар
2/3  ч.ч. олио
1 бакпулвер
3 яйца
½ шоколад нарязан на малки парченца

Яйцата се разбиват със захарта, добавят се млякото, брашното пресято с бакпулвер, олиото и ванилията. Накрая се прибавя шоколада.
Сипва се във формичките. Пече се в предварително загрята на 180, без вентилатор, около 30, макс 35 мин.
Извинявам се за дългия пост.  Peace

# 249
  • Мнения: 78
Здравейте, някой ще ми каже ли съвсем точна рецепта за домашна майонаеза... т.е накрая, когато се слага олиото за това, колко да е гъста, изобщо не мога да прецня колко да сложа. Не знам какво точно греша, може и да не е олиото. Получава ми се някак рядка и безвкусна. Правих я с пасатор... ако някой знае някакъв пиниз за такава майонеза да каже  chef

# 250
  • Мнения: 308
Здравейте, някой ще ми каже ли съвсем точна рецепта за домашна майонаеза... т.е накрая, когато се слага олиото за това, колко да е гъста, изобщо не мога да прецня колко да сложа. Не знам какво точно греша, може и да не е олиото. Получава ми се някак рядка и безвкусна. Правих я с пасатор... ако някой знае някакъв пиниз за такава майонеза да каже  chef
http://genoveff.com/2013/06/12/homemade-mayonnaise/

# 251
  • София
  • Мнения: 3 752
Незнам дали е за тази тема,но...гледам турския филм "Север-юг" и там има едно семейство с пекарна и пекат някаква "Макара"...та какво е това чудо-много говорят за тази макара..сладка ли е,солена ли е?Говорят за някаква оригинална рецепта...знае ли някой,ял ли е,приготвялли е?Чисто любопитство... Confused

# 252
  • Мнения: 22 867
Незнам дали е за тази тема,но...гледам турския филм "Север-юг" и там има едно семейство с пекарна и пекат някаква "Макара"...та какво е това чудо-много говорят за тази макара..сладка ли е,солена ли е?Говорят за някаква оригинална рецепта...знае ли някой,ял ли е,приготвялли е?Чисто любопитство... Confused

Тая вечер ги загледах от близо, заприличаха ми на унгарските........уф, излезе ми от главата названието им newsm78, едни такива овъртяни сладки нещица, миналата година си играх да ги пека.  Heart Eyes

# 253
# 254
  • Мнения: 7 779
в следващата поредица  изток-запад  ще разкрият тайната (рецептата).  остават само някакви си 1000 епизода  hahaha

Общи условия

Активация на акаунт