От кога може да се дава прясно мляко на дете?

  • 7 878
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 13
Здравейте мами.Дъщетя ми вече е на 1 годинка и искам да попитам дали вече може да пие прясно мляко?Ние живеем на село и всичко с което се храним е домашно(месо,яйца,мляко)поне знам че всичко е качествено.Ако някоя от вас вече дава прясно мляко на детето си ще съм блягодарна да пише от кога и по колко?   bouquet

# 1
  • Мнения: 15 023
След годинка явече няма проблем да се дава прясно мляко. На твое място бих пробвала с кисело, защото то се понася по-добре от детския организъм. На синът ми започнах да давам прясно мляко на 1 година и 3 месеца. Първоначално по много малко. Той си хапваше кисело без проблем. Но в един момент се оказа, че прясното му харесва повече и сега пие сутрин и вечер. Още веднъж - по-добре с кисело, отколкото с прясно.

# 2
  • София
  • Мнения: 358
И моят съвет е да пробваш първо с кисело. Всъщност давала ли си кисело до сега? Аз давам прясно мляко от близо 3 седмици активно сутрин и вечер. Синът ми е на 2г и почти 2 месеца. Като цяло не бързах с прясното мляко. До този момент ядеше само кисело и правех айрянчета.

# 3
  • Мнения: 13
Да аз и давам кисело още от 6м педиатърката ни беше казала че няма проблем даже сутрин понякога хапва кисело мляко с бисквити и досега няма проблем с него. Simple Smile

# 4
  • София
  • Мнения: 358
А прясно хапвала ли е до сега в кремчета от кухнята или някакви десерти, кексове?

# 5
  • Мнения: 13
Ами да в кремчетата е яла но мислех че е по-различно когато е само прясно мляко или няма разлика?  newsm78

# 6
  • Мнения: 15 023
Има разлика между кремче и прясно мляко като самостоятелно хранене.

# 7
  • Мнения: 2 052
Принципно след годинка може прясно мляко, първо в кремчета, после за пиене. Аз още не съм давала (1,7г.).

# 8
  • Мнения: X
Кисело мляко- 10 месеца. Прясно -след годинката но в не чист вариант

# 9
  • Мнения: 625
Първо го добави към кремче, към десерт. По - късно може и да дадеш малко в чист вид. Аз не съм давала и не смятам и да давам, макар,че някой ден като тръгне на детска градина, предполагам ще присъства в храната.

# 10
  • Мнения: 6
Съгласна съм ,че даването на прясно мляко трябва да е след 1,6 мес.,но се чудя под каква форма е препоръчително-като десерт-например мляко с ориз,грис и др, мляко с бисквити и ли наплаво за пиене?  Моля дайте съвет!

# 11
  • Мнения: X
Съгласна съм ,че даването на прясно мляко трябва да е след 1,6 мес.,но се чудя под каква форма е препоръчително-като десерт-например мляко с ориз,грис и др, мляко с бисквити и ли наплаво за пиене?  Моля дайте съвет!
Дава се първо в супа, крем и др. После чисто

# 12
  • Мнения: 6
Благодаря, страховете ми са свързани с проявите на алергия към белтъка на млякото, което има другото ми дете. 

# 13
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Дадох да опита кисело мляко на 11мес. На кърма е и не ѝ хареса, направо беше потресена. За момента спрях опитите да ѝ давам от време на време.
Прясно мляко яде от 11 мес и 1/2, но само в крем или супа. За пиене не смятам да ѝ давам скоро.

# 14
  • Мнения: 153
Моето дете е в началото на 9ти месец мога ли да започна по малко да му давам кисело мляко и нужно ли е да го разреждам с малко вода?  Моля дайте мнение.

Общи условия

Активация на акаунт