Парфюмни размисли и страсти - 180

  • 69 267
  • 709
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 5 656

Т О В А ,   К О Е Т О   Н Е   Т Е   У Б И В А ,  
Т Е   П Р А В И  П  О - С И Л Е Н

Тази мисъл на Фридрих Ницше, иначе безпощадно точна и мъдра, отдавна се е превърнала в клише от фейсбук. Толкова дълго е обикаляла социалните мрежи, подплатена със сърцераздирателни и наивистични картинки тип фототапет, че малко хора всъщност се замислят за тежестта на значението й. В тази тема ще стане дума за парфюмите, след срещата с които сме оцелели, въпреки че до последно ни се е струвало, че това е невъзможно. Нали се сещаш, онзи парфюм, който ти стъпи на челото, стисна сетивата ти в менгеме и ти изкара въздуха с едно точно премерено маваши гери* в слънчевия сплит. В тази тема също ще си говорим за парфюмите, които стоят добре на другите, но не и на нас самите, както и обратното - любимец, който звучи ужасно при други хора. С други думи - оплачете се от парфюмите, които ви тормозят. Един вид пролетно почистване на душата.

Моля, заповядайте   bouquet Hug

*маваши гери - удар с крак в карате



Въпроси за мнения и пазаруване от сайтове, моля, тук: Изпитани сайтове за парфюми

Лекциите на Натали Никол за начинаещи и не толкова начинаещи парфюмани:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=630784.270 пост №278

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=630784.msg20742366#msg20742366 пост №554

Данни за теглото на пълни и празни флакони.

Формула на Бижу за съотношението мл - грам: 1мл. парфюм = 0,73 гр.

"Номинации на Мадам Оче - 2012 г."

"Номинации на Мадам Оче - 2011 г."

Предишната тема.


Последна редакция: чт, 10 апр 2014, 23:27 от Атти

# 1
  • Мнения: 558
Атти  Hug
Благодаря за страхотната тема! За пръв път съм първа някъде, и като гледам, заглавието на темата е тъкмо за мен в този момент от живота ми. Да си пожелаем да не стигаме до силата последством трудности, а просто те да не ни се случват Mr. Green

# 2
  • Мнения: 558
Все пак, може ли линк на зеления кристал, за който спомена в предишната тема?

# 3
# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 691
Благодаря за темата   bouquet Heart Eyes .
Парфюмите, които ме дразнят най-много в ежедневието са Инсоленсите , Еуфория и Плей . Иначе мога да изброя и други, като говедото в Калеш..., дори не искам да си го припомням, трябваше време за стабилизация на организма   Grinning , но просто тях ще е изключително съвпадение да ги срещна в ежедневието си.  Blush

# 5
  • Мнения: 17 546
Chloe Narcisse ме разплака от ужас и ми подейства точно като ритник. Откровенно позивни Sick са ми Eau de Star Thierry Mugler, Pure Poison Dior, Lady Vengeance JHAG, бялото и черното Del Pozzo, Womanity, Alien.
Има и други парфюми, които ми нарушават спокойствието и ми докарват стрес, но тези просто няма да забравя никога... Confused
Съответно тези не понасям и на други хора. Но явно се оживява...

# 6
  • Варна
  • Мнения: 1 423
Аз имам много непостоянни възприятия, явно. Обожавах Хабанита, след време същата се опита да ме умори, но оцелях. И понеже сега първото, за което се сетих по темата беше именно тя, извадих един остатък и предпазливо пръснах, за да видя какво ще стане. Не умрях, даже мисля, че ще си я доизнося с много голямо удоволствие. Мирише ми на скъпи пури и шоколад. Вече като че ли не вярвам в категоричното отричане или възторженото влюбване, що се отнася до парфюми. Всеки с времето и настроението си.
Имам спомен разни парфюми да са ме вадили от равновесие през годините, някои съм ненавиждала страстно, но честно, не помня кои. Като че ли обаче, никога няма да забравя така наречената червена Долче и Габана, за която и сега като се сетя, идва ми да избягам. Не че не бих могла да я нося в някакво премерено количество, но имах неприятна позната, която се къпеше с нея, без значение какъв сезон е и къде отива. Навън просто се измествах от шлейфа и и дишах малко по-спокойно, но в затворено помещение беше смъртоносно.

Атти,   bouquet

# 7
  • Там, където ме обичат
  • Мнения: 3 676
Aтти,  smile3525 хубаво написано, онагледено с леко намигване и барнато отвсякъде оформление.  smile3501
Аз оцелявам въпреки злоупотребата на колежка с Хипнотичната отрова.
След закалката с този аромат, мисля че мога да понеса почти всичко. Wink

# 8
  • Мнения: 7 418
   Атти , благодаря за темата !   bouquet

   la vie est belle е един от прафюмите , които понасям трудно в/у другите , а в/у себе си не ми е и минало през ума да пробвам  Laughing

   Алиен .... е друг парфюм , който ми стои странно в/у другите .

Бижy , какво те дразни в Pure Poison Dior ? Би ли ми описала личното си усещане за него ?

# 9
  • Мнения: 17 546
Бижy , какво те дразни в Pure Poison Dior ? Би ли ми описала личното си усещане за него ?
Не мога да кажа коя съставка. Като цяло, това е парфюм, от които ми се повдига като съвсем физическо усещане, идващо от стомаха.(извинявам се за натуралистичното описание) Други парфюми може просто да са ми много неприятни и да свързвам подсъзнателно мириса им с нещо, или просто комбинацията от аромати не ми харесва, а от Pure Poison отчетливо ми се гади така, както беше през първите три месеца от двете ми бременности сутрин, на гладно и при усещането на по-силни миризми. От тогава ми останаха ужасяващи спомени от три мъжки дезодоранта - Ахат, Малиция и Ален Делон. Може би пък ми напомна на някой от тях. Tired

# 10
  • Мнения: 56
Атти,   bouquet!
Мен ме морят три Simple Smile Armani code  :sick, Eternity, Cool Water. Където и както и да ги усетя,  Sick и асматична реакция-не мога да дишам....
Най-изненадваща разлика върху мен и друг човек - yellow diamonds. Направо не мога да повярвам, че е възможно да ухае прекрасно върху друг, докато върху мен... Да не прекалявам със sick емотикона....

Ако ароматната атака може да се избегне, упражнението е ясно, но ако си принуден да вдишваш чуждата "воня", например в самолет, или претъпкан автобус....аз дишам през устата, или през шал, или дреха, която ухае на ...нещо прекрасно Simple Smile

Последна редакция: пт, 11 апр 2014, 08:06 от alethea_

# 11
  • Мнения: 10 010
Атти, много хубава тема и оформление си избрала!   bouquet Обичам бокс!  Heart Eyes
Туберозната Гардения на ЕЛ ме отблъсна с интензитет, може би не толкова като аромат. Разхождах се с ръка зад гърба докато не се измих, и пак около мен се носеше облак. Прекалено е това.
От акватични нотки ми става лошо, става ми "кръгло" в стомаха, добре че ги срещам много рядко върху преминаващи жени.
Масово около мен парфюмите се носят дискретно и нищо не ми влиза в пространството. Останала съм с впечатлението, че модата в Чехия е на "крехка дама". Ох, от всичко ги заболява главата, милите, дори от крем за лице. Да не говорим за разни ванилии.

Зеления Кристал го имам набелязан от няколко години и май точно него ще взема.
Версенсе съм носила, в него има нещо леко сладко (смокините). За първи път ми се носи зелено, сухо, чак колосано!  Shocked Лекувам се с най-красивите алдехиди във Вега, да видим колко ще продължи и това ми настроение.

# 12
  • Козлодуй
  • Мнения: 749
Обичам хейтърски теми Grinning Атти  bouquet
Като цяло силни белоцветните парфюми са ми докарвали позиви и ритник в стомаха,особено ако ги поръчам и придобия насляпо със съвсем други очаквания Mr. Green Поне няколко са,но в момента се сещам само за Royal Pavillon Etro.
Разказвала съм са любимец,който съм разлюбила заради друг-Ange ou Demon,шефката(не от най-чистоплътните хора) започна да се полива с него и не спира вече (май) трета година Confused За мой късмет работя предимно с мъже,а никоя друга от малкото жени покрай мен не ползва достатъчно шлейфови парфюми,така че рядко ги усещам и нямам проблеми с ароматите им.Гадно ми е само,когато в съблекалнята някоя до мен реши да се напръска с някакво део и ми се налага да мина през облака му Twisted Evil Случва се да подновявам по време на смяната,но винаги когато няма никой наоколо...

(Онзи ден имах майстори и се наложи да си остана в къщи непредвидено,трябваше да съм дневна смяна.Вчера минавам на обход и се отбивам да поздравя момчетата на 6-ти блок.Единият ме посреща с въпрос-вчера беше ли на работа?Не,казвам.А той-знаех си,никъде не те надушихме Grinning )

А преди няколко дни усетих страхотно нежен аромат в асансьора след една съседка,хубава млада жена.Беше нещо цветно,жасмин сякаш усетих.Срещнах я малко по-късно и я попитах кой е този страхотен парфюм.Каква беше изненадата ми,когато се оказа Incandessence Avon.Някога бях представител и съм го пробвала,даже щерката го ползваше по едно време.Нищо подобно не съм усещала,а върху мен стоеше откровено евтино и плоско.

# 13
  • София
  • Мнения: 5 562
Благодаря за новата тема, Атти!   bouquet

Много се забавлявах с това встъпление. Маваши гери в слънчевия сплит...  Mr. Green  Има такъв парфюм за мен. Ужасно масов при това. Angel TM.  Sick

Не мога да понасям La Vie Est Belle върху никой друг, освен върху себе си (стои ми 100% различно!)...  Grinning

Парфюмната толерантност се оказва, че не ми е силна страна... Откровено казано 99.9% от нещата, които ползват другите, не ме кефят... и не бих си ги купила.  Grinning

# 14
  • София
  • Мнения: 600
Атти, страхотна тема!   bouquet
И аз съм доста непостоянна! Случвало ми се е мразен парфюм да ми хареса след година две.
Като цяло и аз недолюбвам силно белоцветни парфюми. С един щях да се гътна: PG17 Tubereuse Couture.  Sick Заради туберозата ли (която по принцип не ме плаши), или заради захарта (която ненавиждам в композициите)! Въпреки, че обичам алкохолни гурмета, една отливка от Elixir Charnel Gourmand Coquin Guerlain щеше да ме довърши. Акванотките, както и някои върли "бабички" също са ми придизвиквали позиви за Sick !

Ето и няколко парфюма, които върху себе си не харесвам и страшно ме дразнят, но върху други са страхотни: Euphoria Calvin Klein, Black Orchid Tom Ford, Elixir des Merveilles Hermes, Bottega Veneta Bottega Veneta, Crystal Noir Versace!

Общи условия

Активация на акаунт