бременност хемоглобин

  • 1 389
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1
Здравейте искам да попитам някои от вас които е пил още в началотп  тот хема ампули и феро-фолгамма могат ли да ми навредят Благодаря предварително

# 1
  • Мнения: 768
Ако са ти предписани, значи има нужда. Как да ти навредят?

# 2
  • Мнения: X
За какво ги пиеш?
Какви изследвания са ти направени?
Защо два препарата едновременно?

Естествено, че могат да ти навредят, ако нямаш нужда от тях, противопоказани са ти или приемаш повече от допустимата доза желязо.

# 3
  • Мнения: 25 736
Здравейте искам да попитам някои от вас които е пил още в началотп  тот хема ампули и феро-фолгамма могат ли да ми навредят Благодаря предварително
Ако имаш диагнoстицирана желязо-дефицитна анемия, и са ти изписани от хематолог, би трябвало да не вредят .Въпреки че 2 препарата...  newsm78

Аз пия тоте хема 2 пъти годишно с рецепта,
предписват ги  и на бременни но не само поради нисък хемоглобин.

# 4
  • Мнения: 116
Аз по време на цялата бременност съм пила Тотхема, влязох да раждам с почти прекрасен хемоглобин Grinning Иначе си я пия без рецепта около 2 пъти годишно когато усетя, че имам нужда. Нямам идея какъв е смисълът на два препарата едновременно. Може би вторият заради фолиевата киселина, въпреки че моят доктор беше против да пия фолиева киселина, каза че е късно вече, идеята и била да се пие преди или съвсем в началото на бременността.

# 5
  • Мнения: 25 736
Как да "усетя", че имам нужда.Аз нямам никакви оплаквания от ниския хемоглобин, само лекарите се шашкат като видят изследванията и ми изписват железа... Laughing

# 6
  • Мнения: 367
Здравейте Simple Smile Понеже хемоглобинът от 130 ми падна на 105 ми предписаха желязо по 100 мг на ден.Някъде четох,че витамин Ц помага много за усвояването на желязото от организма.Някой,ако знае дали е вярно ,ще съм  благодарна Simple Smile

# 7
  • Мнения: 25 736
Здравейте Simple Smile Понеже хемоглобинът от 130 ми падна на 105 ми предписаха желязо по 100 мг на ден.Някъде четох,че витамин Ц помага много за усвояването на желязото от организма.Някой,ако знае дали е вярно ,ще съм  благодарна Simple Smile
Това не го бях чувала Rolling Eyes

# 8
  • Мнения: 367
Здравейте Simple Smile Понеже хемоглобинът от 130 ми падна на 105 ми предписаха желязо по 100 мг на ден.Някъде четох,че витамин Ц помага много за усвояването на желязото от организма.Някой,ако знае дали е вярно ,ще съм  благодарна Simple Smile
Това не го бях чувала Rolling Eyes

Аз също Simple Smile Но днес го прочетох за това реших да попитам някой по-информиран Simple Smile

# 9
# 10
  • Мнения: 3
Желязото наистина се усвоява по-добре от организма заедно с витамин Ц,. Това го знам от опит,  така го пиех през първата ми бременност, когато имах анемия. За сведение, при бременните с гастрит или др. стомашни проблеми, дразни стомаха.

# 11
  • Бургас
  • Мнения: 121
Аз пия Ферофолгамма вече месец, по 2 на ден. От 93 хемоглобина ми е 107, но все още е нисък.

# 12
  • Мнения: 25 736
Моят си е постоянно 105 от ученичка. Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт