Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Туризъм
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 21 отговора

UK

family Скоро коментирахме за бременните мами и до кога могат да летят със самолет.Мен обаче ме интересува отколко месечна възраст бебетата могат да пътуват със самолет без тово да има риск за бебето и неговото евентуално неразположение от полета? SickСъс съпруга ми имаме малко разногласие относно това,като бъдещ татко той смята,че не трябва да поемаме рискове и да товарим бебето с полети! newsm78Лошото е че ние се местонахождаме и тук и в чужбина,мъжът ми е чужденец,явно на първо време ще се наложи аз да остана по за дълго,не бихме изложили бебето на риск-ако има такъв естествено! smile3541 Ако знаете нещо по въпроса или по точно сте пътували с бебоци ще се радвам да ми споделите мнение! stork-boy   
Цитирай

New Zealand

Първия полет със самолет на сина ми беше на 6-месе4на вазраст. Добре му понесе. А то си беше внушителен преход - Нова Зеландия - Хонг Конг - Лондон - София - Бургас. Обратния път измина на 10-месе4на възраст. Имам познати, летели с бебе на 45 дни същото разстояние. Има и "висене" в транзитни зали ... Питайте ли4ния си лекар. По преценка на моя около 6 месец е ОК.
Цитирай

Италия

Ние още не сме пътували,но другия месец ни предстои...моми4етата ве4е са го коментирали и са доста из4ерпателни;)
Ето: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=58681.0

Майка  #Crazy от Нова Зеландия наистина си е приключение да се прибереш, а аз съм се притеснила...вдъхна ми кураж  Hug
Цитирай

В японски любовен филм

Нашия татко също е чужденец и вече доста сме пътували със самолет. Първия полет на Тити беше на около 6 месеца и го понесе много добре - спа през цялото време. Но всеки следващ ставаше все по-тежък за мен, защото той заполна да любопитства и да не иска да стои на едно място. Аз лично предпочитам да не пътувам сама с бебе! Избирам полети без прекачване и отбягвам Bulgaria Air - полетите им до Испания са отиване и връщане, т.е. са зависими и прекалено често имат огромно закъснение. Последния път имеше 4 часа, а трябваше да излети към 23 часа вечерта, смятай... Аз бях и сама и направо беше кошмар.
  Но всъщност си зависи от детето, ако е по-кротко, няма проблем.  Smile
  Приятно пътуване! Smile Smile Smile
Цитирай

Montreal, Canada

За първи път летях с бебо, когато беше на 7 месеца. Полета беше с прекачване, единият с продължителност 8 часа, другият - 2ч. Нямах никакви проблеми с него, даже успях и да си поспя. На него също, слава богу, не му се отрази зле. Но навръщане, беше на годинка и 1 месец, вече ходеше и ела да видиш, какво тичане беше из самолета. Но той беше толкова щастлив. Чувала съм, но не съм сигурна, че някой авиокомпании, ограничават полетите на бебета под 6 месечна възраст.
Цитирай

София

Аз работян на летището (паспортен контрол) и мога да ви кажа на колко е било най - малкото бебе което е пътувало през мен:) беше на 20 дена и ми беше много интересно с кой акъл се е навила тази майка да си разкарва бебето по гадните мръсни летища пълни с бацили и какви ли не болести. Бебока пътуваше до Щатите.

Цитирай

гр.Варна, сега Германия

С дъщеря ми летях за първи път когато беше на 3 месеца, със синът ми летяхме когато беше на 40 дни, и в двата случая нямаше проблеми.Нашите полети не бяха много дълги, около 2 часа, все пак и това има значение.И аз съм на мнение че с бебе се лети много по лесно отколкото с проходило дете Very Happy
Цитирай

тук-там

За първи път щерката летя на 8 месеца. Планът беше да тръгнем, когато тя навърши 40 дни, но за щастие ни се размина. Вече е летяла няколко пъти, без никакъв проблем.
Цитирай

Seattle, WA

Кристи беше на 3 месеца, когато се качи на самолет и то на много дълъг полет: София-Сиатъл. Тя спа почти през целия полет. 
Когато излитахме или приземявахме, задължително я кърмех /заради промяната в налягането, която дразни ушичките/.
Цитирай

По света и у нас!

Аз съм бивша стюардеса и най-малкото бебе което съм виждала беше на 10 дни и летяха Чикаго-Женева-Кувейт.Това бебче ставаше лилаво на литане и кацане.Най лошото за децата е налягането което се променя бързо при литане и кацане и им се запушват ушичките.В такъв случай трябва в момента в който самолета се засилва по пистата да им се дава да пият водичка ако плачат.Ние като големи хора ни боли а тях не знам.Ако има хрема бебче не летете убийственна е болката дори за големи.А повечето бебета спят по време на полета заради разредения въздух в самалета!
По принцип е позволено след 6 седмична възраст!
Успех!  bouquet  bouquet
Аз мисля да летя с бъдещия бебо като стане на 3 месеца! Wink
Цитирай

Sofia

Spored men ne triabva da se leti pod 6m vazrast,tai kato naliaganeto moje da skroi niakoya gadost na malkoto beboche,a ne mislia che e jelatelno.Rabotia kato agent za prodajba na sam.bileti,imali sme vsiakavi bebotsi  za klienti,vkl. i takiva pod mesets.No spored men e opasno!!!Moje da se predprieme takav risk samo sled obstoen pregled i razreshenie ot lekar!
A che e lesno,neminuemo,no pak riska ne si zaslujava.No ako e nalojitelno-niama po barz nachin da stignesh do niakade s bebok,osven sas samoleta!
Цитирай

Германия

аз летях с бебо като беше на 2 месеца. нямах абсолютно никакви проблеми! при излитане и кацане го кърмех, но може и само с водичка или дори само със залагалката /това мойто педи ми го беше казало/  Smile носих си кошчето за кола и през другото време бебо си беше в него, не е спал много, а се оглеждаше- явно  му беше интересно и си играеше с играчките. обаче имах запазено място на първата седалка- там  има повече място за кошчето  Hug
за летището, че е мръсно не виждам никакъв проблем, защото бебчо не го пусках  да лази или да лапа.
Цитирай
здравеите!искам да ви попитам какви документи са нужни на няколко месе4но бебе за 4ужбина,прави му се международен паспорт с бебе6ка снимка или какво..
Цитирай

Белгия/София

Аз летях с моето на месец и половина.Никакви проблеми,спа и в двете посоки непробудно.
Радосвета,вади му се петгодишен паспорт,със снимка във фото правена за паспорт,струва 8 лева,ако е за след месец получаването и се подава в районното към общината ти по местоживеене.
Цитирай

Sofia

От 2мес.няма проблем да пътувате  Hug
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 21 отговора