Рим - девета тема

  • 52 304
  • 752
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 4 575
Христос Возкресе!

Аз влизам да се похваля, че запазих място за спане http://www.booking.com/hotel/it/internoroma.html?aid=400000;
Надявам се всичко да е наред. Имам безплатна анулация до 12.05. Остават ми точно 30 дни и за 1ви път ще видя Рим  Hug

# 16
  • Бургас
  • Мнения: 91
Здравейте,
искам да попитам дали мога да вляза без предварителна резервация в Галерия Боргезе

# 17
  • София
  • Мнения: 1 839
Браво на Уиз еър Peace
Чудесен Великденски подарък ни направиха.
Резервирах самолетни билети за 14 август 2 еднопосочни София Рим за 133,98лв. и за връщане на 29 август два еднопосочни Милано София за 18,98 евро Joy
Другата седмица ще мога да резервирам за по 9 евро и билети за влаковете- Рим Флоренция, Флоренция Венеция и Венеция Милано. Нали резервацията започва 4 месеца по-рано и да хвана супер икономичната тарифа Simple Smile

# 18
  • Мнения: 2 897
Христос Возкресе!

Дами,

Колко ви излиза дневен разход за храна на ден (при положение, че през целия ден се храните навън?
Опитвам се да бюджетирам дневните на ден (за храна и разходи за забележителности) и ще ми е нужна малко помощ от опитните пътешественички из разкошния Рим  Laughing

Благодаря!

# 19
  • Мнения: 2 860
За храна давахме средно по 50 евро, трима възрастни. Основните са около 10 евро, наливното вино около 15 евро, ако сте двама основно плюс вино около 30 евро.

# 20
  • София
  • Мнения: 15 219
Зависи какво място ще изберете за хранене.
В центъра на града има много ресторантчета, които предлагат туристически пакети - с включени 2-3 ястия, някои включват и напитка, други - не. Цените им са между 9-13 евро на човек.
На някои места има и бюфет - 10 евро и избираш какво (и колко) да си вземеш.  Simple Smile

# 21
  • Мнения: 6 031
Браво на Уиз еър Peace
Чудесен Великденски подарък ни направиха.
Резервирах самолетни билети за 14 август 2 еднопосочни София Рим за 133,98лв. и за връщане на 29 август два еднопосочни Милано София за 18,98 евро Joy
Другата седмица ще мога да резервирам за по 9 евро и билети за влаковете- Рим Флоренция, Флоренция Венеция и Венеция Милано. Нали резервацията започва 4 месеца по-рано и да хвана супер икономичната тарифа Simple Smile

Браво на теб, Роже!
За влаковете е гору-долу така.  Laughing
Наистина е обявено 4 месеца, но май не ги пускат точно на деня. И аз следя за август, но са пуснати само до 02.08.
Ще ти пиша, ако видя, че са пуснати билетите.  Laughing

# 22
  • Мнения: 659
Мимми, Роже, и аз дебна билети за влаковете, но за края на август. Свиркайте! Hug

# 23
  • София
  • Мнения: 1 839
Мимии, Цлете, свиркам Hug
За моите дати 18 август от Рим до Флоренция и 19 август Флоренция Венеция има пуснати вече билети. Няма само за Венеция Милано 27 август от тези, които ме интересуват.
Лошото обаче е, че супер икономичните билети са на цена от 19 евро Thinking, а не от 9. На всичкото отгоре от Рим до Флоренция има само 1 билет за премиум класа, а не за втора newsm78. Ще продължавам да следя да видя дали няма да пуснат поне за един два часа по-евтини билети. И без това всичките 68 места от втора класа са свободни към днешна дата Simple Smile

# 24
  • в града на атомното слънце :)
  • Мнения: 399
Да се запиша и аз, че и нашият полет наближава.

# 25
  • срещу двата комина :)))
  • Мнения: 3 340
благодаря за темата, дано имам шанс пак да се върна в този прекрасен град  Hug

# 26
  • София
  • Мнения: 1 573
Здравейте  Hug
Записвам се в темата, защото ми предстои пътуване през юни. Все още нищичко не сме организирали - нито полети, нито нощувки... всичко ни хрумна много импулсивно и в момента сме наникъде.
Идеята е да отидем само за 3 нощувки, като хванем уикенда 7-8 юни. Целта ни е да се пошляем безцелно, а не да препускаме по забележителности, така че 4 дни ще са ни достатъчни.
Въпросът е, че искаме да ни излезе максимално изгодно и ни най-малко не държим на някакви особени удобства, но пък и нямаме никаква представа как и какво да организираме  Crazy  ooooh!

# 27
  • Milano
  • Мнения: 3 658
Сетих се нещо.
Вероятно хората, които ще са този уикенд там го знаят, но все пак:

В неделя ще бъдат обявени за светци най-обичаните папи - Джованни ХХIII и Джованни Паоло II.

Та за случая в града ще има, цитирам: ''няколко стотици хиляди вярващи''. Mr. Green

От 21ч. в събота започва т.нар. нотте бианка ди прегиера - безсънна нощ в молитви.

Църквите в центъра ще бъдат отворени цяла нощ. Метрото също ще върви цяла нощ.

Автобусите ще се движат по нормално разписание, не ''празнично'' този уикенд.

Ще има големи екрани на много места в града за следене на церемонията - 3 на виа дей Фори Империали, на пиацца Навона, дел Пополо, до Кастел Сант'Анджело и т.н.


Според мен на Сан Пиетро в неделя ще се вреди някой, който стои там от предната нощ, имайки предвид аналогични събития в миналото...Танти аугури Laughing.

# 28
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 321
Здравейте!

Прекрасна тема и много полезна информация! Благодаря на всички, отделили време!   bouquet

Искам да попитам за местата, за които трябва да се вземе предварително (онлайн още от България) билет:

- Музеите на Ватикана
- Колизеумът

Друго пропускам ли? Как стои въпросът със Сан Пиетро, Сикстинската капела?

Извинявам се, ако вече е казвано много пъти.  Embarassed

# 29
  • Мнения: 6 031
...
Искам да попитам за местата, за които трябва да се вземе предварително (онлайн още от България) билет:

- Музеите на Ватикана
- Колизеумът

Друго пропускам ли? Как стои въпросът със Сан Пиетро, Сикстинската капела?
...
За Ватикана силно препоръчвам предварителното закупуване на билети(макар и малко по-скъпи), там е и Сикстниската капела. Входа в С.Петър е безплатен.
За Колизеума - може по нета, може да купите билета от Форума, където опашките са по-малки.
Друг вариант е Рома пас - включва посещения на два обекта безплатно(без Ватикана) + транспорт за три дни.

Общи условия

Активация на акаунт