Гласувайте за фонтана на бул. "Витоша" в София

  • 8 034
  • 160
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 5 499
Ако желаете, гласувайте тук http://blog.sofia.bg/?page_id=3051
Аз вече гласувах за Чадърите II, харесва ми тази идейка. Разбира се, всеки има право на мнение.
Ако искате, може да споделите за коя идея сте гласували.
Успех и да направим заедно София по-красива!  bouquet

# 1
  • Мнения: X

Много ми харесаха танцуващите пера!  Heart Eyes

Последна редакция: ср, 16 апр 2014, 06:58 от Анонимен

# 2
  • Мнения: 545
И аз дадох своя глас за Чадърите II. Много ми допадна идеята.

# 3
  • В сърцето на моите съкровища...:)
  • Мнения: 622
И аз дадох своя глас за Чадърите II. Много ми допадна идеята.
Виждала съм преди доста години подобна композиция в Будапеща, но чадърите не бяха цветни.  Mr. Green
Ето:
Скрит текст:

# 4
  • Там някъде
  • Мнения: 122
Страшно ми хареса идеята на Чадърите II и съответно дадох за тях своя глас!

# 5
  • Мнения: 2 229
Този "фонтан" е голямо недоразумение и това, че ще лепнат отгоре гигантски листа  Shocked или каквото и да е, няма да помогне особено...

# 6
  • София
  • Мнения: 6 360
а представяте ли си какво ще се случи с тия обърнати наопаки чадъри при първия дъжд или сняг?
ще получим три големи кофи, пълни с мръсна вода и боклуци. авторът изобщо не е помислил в посока на практическата реализация.

почти всички предложения са или грозни или ужасно непрактични.

# 7
  • В тъмната гора.
  • Мнения: 2 343
Страшно ми хареса идеята на Чадърите II и съответно дадох за тях своя глас!

 Peace

# 8
  • Мнения: 17 546
Леле какво бездарие или аз нищо не разбирам от изкуство!  ooooh! Tired Ще стане още по-грозно... Чадърите са като правени в някой склад за скрап и да, ще се превърнат в кофи за боклук като знаем какви "чистници" са софиянци. Перата са като остатъци от нещо след атомна бомбардировка. Градското множество е налудничава грозотия, особено второто. Детска игра и Столица ми лъхат на соц. Листата са никакви. В слънчевия часовник има нещо идейно, но е твърде грубо. Ако се помисли и се изпипа, може и да стане интересно. А аз не съм хейтър, да му се не види, но просто всичко е от грозно по-грозно! Tired
Предложение 12 ми е най естетически симпатично, но всъщност проблемът ми се струва, че не е в това, какво ще се постави отгоре на този "фонтан",  а самата "бучка", наречена фонтан, върху която трябва да се постави нещо, за да не прилича на подут цирей на улицата, от който цвъка нещо! Rolling Eyes Да махнат това основно недоразумение и да се направи нещо красиво, а не криворазбрани инсталации, претендиращи за красота, нещо като "седмокрилия петохуйник" пред НДК. Confused

# 9
  • София
  • Мнения: 5 499
а представяте ли си какво ще се случи с тия обърнати наопаки чадъри при първия дъжд или сняг?
ще получим три големи кофи, пълни с мръсна вода и боклуци. авторът изобщо не е помислил в посока на практическата реализация.

почти всички предложения са или грозни или ужасно непрактични.

Предполагам, че през зимата ще затварят фонтана с пирамидка, както правят това с фонтана на Славейков. Иначе ако вали дъжд, предполагам, че авторът ще се погрижи да има дупчици за изтичане на водата, а за почистването....както всичко в София, трябва да се грижат от "Чистотата"... newsm78 Аз съм виждала подобни фонтани за "джапане" в чужбина - през жегите са много удобни, децата се събуват и си ходят по тях, че и възрастни хора могат да се разхладят...предполагам, че това е идеята.

# 10
  • Мнения: X
То хубаво, ама ако е здрава конструкция, а не ламаринки.

# 11
  • Мнения: 2 229
... всъщност проблемът ми се струва, че не е в това, какво ще се постави отгоре на този "фонтан",  а самата "бучка", наречена фонтан, върху която трябва да се постави нещо, за да не прилича на подут цирей на улицата, от който цвъка нещо! Rolling Eyes ...

А точно...

# 12
  • София
  • Мнения: 2 995
Нищо не ми хареса. Единствено часовникът има потенциал, но категорично не в този му вид.

# 13
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
Баси ташака е тоя  фонтан
Бояна ще има колики дълго
време.

# 14
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 236
Направиха "Витоша" ебаси провинциалната главна. Само фонтана липсваше, гаден цирей.
Ма нали проектантите ги е натиснала носталгията по родните места...

# 15
  • София
  • Мнения: 418
Каквото и да изплескат отгоре му, няма да компенсират половата му немощ.  Whistling

# 16
  • Мнения: 17 546
Е, това не е паметник във възхвала на фалоса или вагината, нали? Или ми убягва някакъв скрит смисъл и тук си ги мерят с тия... проекти? Thinking

# 17
  • Мнения: 4 785
Предложенията са ПОТРЕСАВАЩИ - до едно  Tired

# 18
  • София
  • Мнения: 18 679
Еее, много сте брутални, значи Laughing
Аз, като една провинциалистка, от град с много фонтани, намирам Витошка за значително по-добре сега, отколкото преди с разпадащите се релси и изпочупените плочки. И ми е много приятно вечер лятото да седна да изпия едно питие на спокойствие и да не държа децата на каишка. Екстра си е пешеходната зона Peace И фонтанчето си е екстра, само че от тези предложения все още не мога да избера...

# 19
  • София
  • Мнения: 2 995
Ужасна е Витошка!
Клинкерът, макар и качествен, е крив,  с гаден цвят и евтино лепило, което и киселинните дъждове не могат да измият. Останаха само магазини с евтини турски и китайски стоки, направо не знам как си избиват наемите. Само няколко магазина за левче липсват и циркът ще е пълен.
Бе класа няма.

# 20
  • Мнения: 10 547
Добре, хубаво е да си модерен и екстравагантен, но няма ли кой едно шуркащо момченце да предложи? В крайна сметка се намираме в старата част на града, не в Резиденшъл парк.

# 21
  • Мнения: 17 546
Ми нали в градинката пред Кристал имаше такава чешма с пишкащо момченце? Изчезнало ли е? Защото иначе, ако си е там, е на приятно място и не ми се вижда удачно да пикаят момченца насам, натам на няколко места из София...
Модерното изкуство е такава изгъзица, че няма начин някой да го хареса! Трябва да си някакъв изтънчен, префърцунен изкуствонезнамкаквоси, за да решиш, че в нещо такова има стойност и естетика. Ми няма начин нормален човек да хареса нещо такова. Онези телове от Градската навалица ми приличат на инсталация от каруцата на братя роми, ограбили току що от някой склад желязо за арматура!

# 22
  • Мнения: 10 547
Хубаво, де, да не е шопкащо момченце, да е "повръщаща" девица или риба, или каквото и да е, само не и това.

Ей на, фонтани и ни един такава тъпота.

# 23
  • Мнения: 1 223
Онези телове от Градската навалица ми приличат на инсталация от каруцата на братя роми, ограбили току що от някой склад желязо за арматура!
И аз се чудих на какво точно ми прилича  newsm78 Това е точното определение.
От слънчевия часовник защо трябва да се стича гняс само не мога да разбера  Thinking
Чадърите са хубави, но ще се превърнат в кошчета...
Най-малко не ми харесват перцата май.

# 24
  • Мнения: 17 546
Ей на, фонтани и ни един такава тъпота.
Е, ти сега подценяваш мощната творческа мисъл! Готово, смляно, Гугъл - на ви фонтани! От тези хора блика на първо място изкуство и те държат да си го претворят на дело и пари да получат за това... Tired
Ако нищо не успя да разклати госпожа Фандъкова, с приемането на някой от тези безумия и инсталирането му насред Витошка, да не вземе да си удави кметското място в два сантиметра водица и един куп грозно желязо. Confused

# 25
  • София
  • Мнения: 418
Ей на, фонтани и ни един такава тъпота.
е, ти сега подценяваш мощната творческа мисъл! Готово, смляно, Гугъл - на ви фонтани! От тези хора блика на първо място изкуство и те държат да си го претворят на дело и пари да получат за това... Tired

Блика, блика, като от фонтана на Витошка блика  Mr. Green

# 26
  • Мнения: 2 192
Вариант 12 - най-изчистен ми се струва и заоблените форми най ми се връзват с полукълбото - фонтан.

# 27
  • София
  • Мнения: 2 734
А аз не разбрах- окончателно ли е спрян фонтанът и отгоре му искат да сложат нещо или въпреки нещото той ще продължи да работи?

# 28
  • София
  • Мнения: 5 499
А аз не разбрах- окончателно ли е спрян фонтанът и отгоре му искат да сложат нещо или въпреки нещото той ще продължи да работи?

Доколкото разбрах, въпреки "нещото", ще продължи да работи. Какво не им харесвате на чадърите например не знам? На мен ми се виждат сладурски...А дали ще са кошчета за боклук не зависи от Фандъкова, а от самите нас. Дай сега нищо да не се прави в София, щото ще бъде счупено или мръсно...?

# 29
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 236
Дай сега нищо да не се прави в София, щото ще бъде счупено или мръсно...?

Това е живата истина. Вчера поседнах за малко в Солунската градинка и се загледах в чешмата - бикът отдавна го няма, а някои от плочите между коритата  са изкъртени, водата тече между паветата. Какво хубаво и здраво е останало? Сега чакам статуята на Гарибалди да изчезне.

п.п. Предполагам си виждала пълчищата по "Витоша" в почивните дни, когато времето е хубаво.

# 30
  • София
  • Мнения: 18 679
Останаха само магазини с евтини турски и китайски стоки, направо не знам как си избиват наемите.
Е, нямате угодия Laughing Това, като го написах преди няколко години още, когато за първи път видях на Витошка магазин с обувки за 20 лева, пак бях провинциалистка, за която Витошка, видите ли, била връх, а то - улица, като улица, не е като у мола, нали Wink На ви сега улица като улица.

# 31
  • София
  • Мнения: 2 995
Не знам за какво говориш, не съм била там  Simple Smile

# 32
  • София
  • Мнения: 18 679
Естествено, че нямаш, просто ползвах цитата, за да се пошегувам Simple Smile

# 33
  • Мнения: 5 710
Нито едно от предложенията не ми харесва - не ми е красиво, естетично, няма нищо общо със София. Витошка е заприличала на провинциално ларго от времената на зрелия социализъм и не мога да я приема тази улица в този й вид. Липсва й само паметник на Бори Мечката.  Въпросният фонтан ( който освен това е почти нов и вече се търси начин да изглежда някак по-добре?) е за заличаване, а който го е построил и приел за наказание и връщане на парите за него. Който е измислил тая селска настилка - също.  Изобщо. Хейт, ама голям хейт към Общината и нейните провинциални решения неустойчиви, на парче и най-вече грозни, бездарни и безпаметни за града, миналото му, духа му, нищо.

"Отвличането на Европа " ( не се казва бикът) на Чапкънов беше една от най-хубавите му работи за този град ( харесвам и Славейкови), бива го в малките неща него - я похитиха преди 10ина години.
И то по особено жесток начин - за да проверят дали пластиката е от бронз са пилили рогата на бика после къртене , после пада и понеже е тежко си плюят на петите. Счупена, и прибрана е.

# 34
  • София
  • Мнения: 18 679
Аз и в предната тема питах, никой не ми отговори, сега пак ще пробвам - как, вие, столичани, си представят Витошка, за да не е провинциално ларго Simple Smile

# 35
  • София
  • Мнения: 5 499
Аз и в предната тема питах, никой не ми отговори, сега пак ще пробвам - как, вие, столичани, си представят Витошка, за да не е провинциално ларго Simple Smile

Много си е добре Витошка, аз съм софиянка по рождение, познавам Витошка отдавна в различните й превъплащения. Има невероятен изглед към планината, стана пешеходна, има много кафенета, през лятото музиканти, има висящи кашпи с цветя, фонтанчето ако е с чадъри ще е готино, въобще, става. На мен лично брюкселският пикльо не ми харесва чак толкова. Фигурката е крадена няколко пъти, като настоящата е от 1965 г., но то за пикльото си има история, градска легенда, което го прави символ на Брюксел. Ние си нямаме подобна история, затова всяка креативна идея е добре дошла. Важното е да създава уют и радост за окото.

"Отвличането на Европа " ( не се казва бикът) на Чапкънов беше една от най-хубавите му работи за този град ( харесвам и Славейкови), бива го в малките неща него - я похитиха преди 10ина години.
И то по особено жесток начин - за да проверят дали пластиката е от бронз са пилили рогата на бика после къртене , после пада и понеже е тежко си плюят на петите. Счупена, и прибрана е.

Ами да я поправят и да я върнат на мястото й!

# 36
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 236
"Отвличането на Европа " ( не се казва бикът)

Може би Зевс е взел твоя образ, а аз го бъркам с бик.

# 37
  • Мнения: 8 567
На свинче-звънче.
Защо не направят един хубав, нормален фонтан, вместо да се опитват да скрият онова смешно нещо  с изсмукано от пръстите изкуство.
И какво символизират тези неща, не разбирам, перата са проскубани, листата са като болни, часовникът се е разтекъл като сопол...някои са направо зловещи, чадърите са най-безобидни, май. 

# 38
  • Мнения: 5 234
Нищо красиво и завладяващо не видях в проектите.
Чадърите биват горе-долу, ама да ги направят да са захлюпени надолу. И някак ми се струва, че ако не са твърде масивни, някой ще се пробва и ще ги отнесе...

# 39
  • Мнения: 2 849
Никой от 'проектите' не ми харесва. Да не говорим, че има и доста нескопосано плагиатстване.

Наберете в гугъл 'gent kouter' и ще се появят снимки от 'пазара на цветята' с листа от метал и доста по-добро изпълнение.


# 40
  • София
  • Мнения: 2 271
Гласувах за Чадърите II. Не, че съм възхитена, но от предложените е най-добрата идея според мен.

# 41
  • Мнения: 24 467

Скролвах надолу аз и не мога още да повярвам, че се предлага само това, дето е в линка.
 ooooh!
За нищо няма да гласувам. От няколко тъпотии не мога да се оцапам, та да избирам най- малката.
Трябва предложенията да ги сложим в някой линк, който представя България пред света- да се знае какво сме и кои сме, като държава. Не за друго- просто да не вземе някой да се обърка на входа. Не че ако влезе през летището в София няма да придобие от раз реалистична представа, но ей- така, да сме честни, един вид.

Фаворит, обаче, ми е "Слънчев часовник"- мяза на ръждясал прът, с намотана отгоре му паяжина, по която някой е разлял мед.

# 42
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
Гласувах за градското множество. Ще ми се да видя дали ще са толкова малоумни за да го направят.

# 43
  • Мнения: 24 467
Да, особено втория му вариант... Rolling Eyes

# 44
  • София
  • Мнения: 366
N:9  Simple Smile

 Simple Smile   Най-малкото зло! Simple Smile

# 45
  • Мнения: 187
Не ми харесват. Чадърите стават горе-долу.


Предлагам този фонтан...

http://s4.postimg.org/a25nn3p0t/4e95a372194c4.jpg

# 46
  • София
  • Мнения: 10 324
Тея дето са правили сайта шпациите ги нямат за нищо - къде ги има, къде ги няма.  ooooh!
Гласувах за градското множество. Ще ми се да видя дали ще са толкова малоумни за да го направят.
Аз така унищожавам кламерите в офиса, ако ги докопам, като съм нервна. Творец съм била, пък аз да си ги държа далеч от ръчичките...


# 47
  • Мнения: 10 602
Пумукъл,
много е як, къде е ?

# 48
  • София
  • Мнения: 5 883
Идеите и за чадърите, и за перата, и за слънчев часовник ми допадат. Но само като идея, проектите нещо ми куцат, чадърите нямат нищо отличаващо, перата са грозни, часовникът да не говорим.
Ама не зная защо такова значение отдавате, трябва се получи неангажиращо фонтанче, едно от многото, а дано, не "символ на "града".
Само ако е метално, не зная как ще го опазим. Rolling Eyes
Ще трябва да турнем един милиционер на пост.

# 49
  • Мнения: 187
zigizagi, в Нюрнберг, Германия.
Голяма атракция е. Фонтанът е доста голям и има няколко интересни сцени като тази с душаштите се жени.

# 50
  • София
  • Мнения: 418
Не ми харесват. Чадърите стават горе-долу.


Предлагам този фонтан...

http://s4.postimg.org/a25nn3p0t/4e95a372194c4.jpg

Аз съм твърдо "за"  Mr. Green

# 51
  • Мнения: 6 992
Явно съм много зле, точно градското множество 2 ми хареса  Laughing

# 52
  • Мнения: 24 467
Виж си хормоналните нива и посети джипката!  Peace
 Grinning
Може да е и от времето- напоследък е доста дъждовно и хора с по- лабилна чувствителност могат да страдат от това.

# 53
  • гр.София
  • Мнения: 243
Чадърите ІІ ми харесва най-много. Идеята е супер оригинална и ми се иска даже да са още по-цветни и без това Сф е достатъчно сива и безцветна.

# 54
  • Мнения: X

Харесва ми. Тук си имаме една чешма с дракони, но църквата я обяви за сатанинска нещо, та дано да не я махнат като статуята на голата девойка.  Tired

Скрит текст:

# 55
  • София
  • Мнения: 679
Харесах "Градско множество" 1 и 2, гласувах за 2  Mr. Green

# 56
  • Мнения: 17 546
От такива "харесвания" като на Лабрадор и твоето, ще вземат верно да го направят. Rolling Eyes Но, честно, не се безпокоя особено, защото точно Второто множество, братята роми в тоя вид на заготовка, ще го отмъкнат за отрицателно време!
И не разбирам що за мислене е това - "не го харесвам, ама ще гласувам за него, за да видя дали ще го направят или не"! newsm78
То затова в парламента е пълно с такива, щото всеки си казва така като гласува... Tired

# 57
  • София
  • Мнения: 418
Аз бих го нарекла "Пингвини по заник" вместо "Градско множество". Хем романтика малко, хем по-реалистично описва тези разкривени гротески.

# 58
  • София
  • Мнения: 679
Ама аз наистина ги харесах   Rolling Eyes...

# 59
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
От такива "харесвания" като на Лабрадор и твоето, ще вземат верно да го направят. Rolling Eyes Но, честно, не се безпокоя особено, защото точно Второто множество, братята роми в тоя вид на заготовка, ще го отмъкнат за отрицателно време!
И не разбирам що за мислене е това - "не го харесвам, ама ще гласувам за него, за да видя дали ще го направят или не"! newsm78
То затова в парламента е пълно с такива, щото всеки си казва така като гласува... Tired
Абсурда трябва да е пълен, недоволството голямо, за да има реакция у засегнатите граждани.
Чак тогава онези, възлагащите, ще се сетят,  че не може да пускат подобни недоразумения ...

# 60
  • София
  • Мнения: 18 679
Аз искам да направят нещо в стил Дали. Изврятеняшко такова. В този смисъл градското множество от пингвини Laughing има потенциал.

# 61
  • Мнения: 6 992
Ама аз наистина ги харесах   Rolling Eyes...
Нали, и аз, явно дружно ще се преглеждаме   Crazy

# 62
  • София
  • Мнения: 418
Аз искам да направят нещо в стил Дали. Изврятеняшко такова. В този смисъл градското множество от пингвини Laughing има потенциал.

Но ако върху тях е часовника, а отстрани плеснат и едно пържено яйце.

# 63
  • Мнения: 17 546
Ама аз наистина ги харесах   Rolling Eyes...
Shocked
Не се шегуваш? Нямам какво да кажа тогава...


Абсурда трябва да е пълен, недоволството голямо, за да има реакция у засегнатите граждани.
Чак тогава онези, възлагащите, ще се сетят,  че не може да пускат подобни недоразумения ...
Това са глупости, Лабрадор! Всичко наоколо е абсурд! Нима имаме нужда от още един, за да си наясно, че живеем в най-абсурдното място на планетата? Tired


Аз искам да направят нещо в стил Дали. Изврятеняшко такова. В този смисъл градското множество от пингвини Laughing има потенциал.
Ъъъ аз ги оприличих на чушки, приятелка на призраци... не знам кой е по-шашав, честно! Rolling Eyes

# 64
  • Мнения: 4 841
Очевидно госпожа (или госпожица) Николета Иванова има много приятели  Mr. Green
От няколко дни и във фейсбук (супер масирана атака от различни и несвързани помежду си хора и страници!), и в няколко от форумите, които наблюдавам, бяха пуснати абсолютно идентични теми - "Вижте каква хубава идея, можете да гласувате, аз гласувах за Чадърите!"  Outta Joint

Никъде и под никаква форма не срещнах агитация за друг от проектите. Пък да кажете колко съществено се открояват въпросните Чадъри - не се  Crossing Arms

Аз симпатизирам на един от другите проекти, но очевидно се търси официализация на този с Чадърите, така че няма да гласувам.

# 65
  • София
  • Мнения: 679
Ама аз наистина ги харесах   Rolling Eyes...
Нали, и аз, явно дружно ще се преглеждаме   Crazy

Още поне 135 + ред. 442 идиота мислят като нас  hahaha

# 66
  • Мнения: 17 546
Ама аз наистина ги харесах   Rolling Eyes...
Нали, и аз, явно дружно ще се преглеждаме   Crazy
Още поне 135 + ред. 442 идиота мислят като нас  hahaha
Naughty Не сте чак толкова... Това е броят за 1-ви вариант.
Вашите телове са: "6 – Михаела Каменова – Градското множество II (3%, 135 гласа)"

О!!! Оооооооо!!! Close Чак сега виждам, че има и опция "демонтаж на фонтана"!!!! Banghead Трябва да чета всичко докрай! Но стресът от толкова ужасни проекти е блокирал вниманието ми Mr. Green и не съм видяла, че има и такава опция. Tired

# 67
  • София
  • Мнения: 1 842
Тази опция явно сега са я добавили, аз търсих "нито един вариант" или "да остане в сегашния вид", ама нямаше.

На мен ми харесва идеята за фонтан за джапане. Много искам да направят някъде такъв  Simple Smile

# 68
  • Мнения: 15 379
На мен ми харесва идеята за фонтан за джапане. Много искам да направят някъде такъв  Simple Smile

Пред мол България има такъв.

# 69
  • София
  • Мнения: 679
Още поне 135 + ред. 442 идиота мислят като нас  hahaha
Naughty Не сте чак толкова... Това е броят за 1-ви вариант.
Вашите телове са: "6 – Михаела Каменова – Градското множество II (3%, 135 гласа)"

Аз харесах и двата, затова съм написала първо 135 /вар.2/ + 442 /вар.1/, концепцията е горе-долу една и съща - има разлика в детайлите.

# 70
  • Мнения: 17 546
... има разлика в детайлите.
Joy hahaha Да, незначителна.

# 71
  • Мнения: 187
Това нещо, което е наречено "Градско множество", вариант 2 са си чисти гигантски кламери увити тук-там с амбалажна хартия.

# 72
  • София
  • Мнения: 9 966
Аз и в предната тема питах, никой не ми отговори, сега пак ще пробвам - как, вие, столичани, си представят Витошка, за да не е провинциално ларго Simple Smile



Ами като за начало, да не бяха махали трамвая. И не, нека си е пешеходна (каквато беше години наред) с кафенета и цветя - хубаво е. Но защо трябваше да махат трамвая, да слагат грозен фонтан, който сега да се преработва (сигурно ще стане още по-грозен  Sad), шарени плочки и не знам още какво има...скоро не съм минавала. 

# 73
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 236
Но защо трябваше да махат трамвая...

Много ми липсва той. Ти си единственият човек измежду всичките ми  близки и познати, които казват това. Hug

# 74
  • София
  • Мнения: 9 966
Но защо трябваше да махат трамвая...

Много ми липсва той. Ти си единственият човек измежду всичките ми  близки и познати, които казват това. Hug



Не се и съмнявам! И сред нашите познати е така (повечето софиянци), но предполагам е свързано с това дали си го ползвал или не. И макар че вече отдавна не ми се е налагало да се возя в този район, беше и е голяма глупост да го махнат. Дори и от чисто практическа гледна точка.

# 75
  • Мнения: 851
Аз уж си мисля, че разбирам криво- ляво от изкуство. Нищо не струва от въпросните проекти, та дори и самите идеи. На фона на този кич наоколо, просто няма какво повече да изпляскат и да изглежда добре. Грозни лампи, грозни цветарници, между тях и магазините е трудно да се разминеш с някого. Нито е удобно, нито тихо и приятно, голяма работа, че е пешеходна зона. За магазините и заведенията...тотален кич и демоде за нещо, сътворено преди година. По тази логика, както и да го направят фонтана, ще е като изваден от някой съседен магазин.

# 76
  • София
  • Мнения: 2 995
Само 1% са за демонтаж  ooooh! Еми явно си го заслужаваме, фонтана.

# 77
  • София
  • Мнения: 18 679
Ами като за начало, да не бяха махали трамвая. И не, нека си е пешеходна
Е, то пешеходна зона ли е, като има трамваи? Все едно да кажеш, че Графа е пешехода...Не знам, аз не мога да седна спокойно да пия кафе на Графа и да пусна 5-годишното си дете да си играе на два метра от мен, защото на 2 метра от кафето минават трамваи. Да не говорим, че не можеш да си чуеш приказката от дрънченето. Пешеходна зона за мен е да не минава нищо.
И, между другото, отдолу сега не минава ли метрото? Не ви ли е удобно? За тези, които са ползвали трямвая, имам предвид.

# 78
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 236
И, между другото, отдолу сега не минава ли метрото? Не ви ли е удобно? За тези, които са ползвали трямвая, имам предвид.

Макар и по-бавен трамваят е по-удобен. Просто отиваш на спирката, чакаш, той идва, качваш се и т.н. Не слизаш по подлези, ескаватори, билетчета, турникети, под земята. Винаги ще предпочета трамвая.

# 79
  • София
  • Мнения: 18 679
Е, този пост ме убеди, че ако някой си науми нещо, всичките разумни аргументи на света не могат да го убедят в противното Rolling Eyes

# 80
  • Мнения: 12 662
Макар и по-бавен трамваят е по-удобен. Просто отиваш на спирката, чакаш, той идва, качваш се и т.н. Не слизаш по подлези, ескаватори, билетчета, турникети, под земята. Винаги ще предпочета трамвая.

С много хора е така, особено в частта с билетчето.

# 81
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 236
С много хора е така, особено в частта с билетчето.

Да не би да мислиш, че става дума за пътуване гратис? Нищо подобно, билетче за трамвая може да си купиш от всяка будка предварително, докато за метрото требе да отидеш на касата преди да преминеш през турникета.
Е, този пост ме убеди, че ако някой си науми нещо, всичките разумни аргументи на света не могат да го убедят в противното Rolling Eyes

Няма нужда да бъда убеждавана в нещо, с което съм от новорожденска възраст.

# 82
  • София
  • Мнения: 10 825
Много грозни  проекти. Нито един не ми харесва  Confused

# 83
  • Мнения: 12 662
А каква е целта?  Фонтанът сега не е чак толкова грозен, колкото би станал с реализирането на някой от тези проекти. 

# 84
  • София
  • Мнения: 2 995
Три допълнителни кошчета за буклук. В чадърите може и жабчета да се завъдят. Аз не мога да си представя как ще се оттича водата оттам, освен ако не се сетят да пробият дупки.

# 85
  • София
  • Мнения: 10 825
Обаче не очаквах, че някой ще жали за ужасните раздрънкани трамваи. Това, че ги махнаха е единственото хубаво нещо, което направиха за "Витоша"

# 86
  • София
  • Мнения: 5 499
Три допълнителни кошчета за буклук. В чадърите може и жабчета да се завъдят. Аз не мога да си представя как ще се оттича водата оттам, освен ако не се сетят да пробият дупки.

Явно нямате никаква вяра в проектантите, пък били те и студенти, както в случая. Нали все пак правят проект за фонтан? Трябва да помислят за оттичането на водата... Peace Колкото до боклука, хайде да не преувеличаваме. Не вярвам някой да ходи да си хвърля боклуците там. Миналата година на протестите, на които се събираха хиляди хора, вечер нямаше никакви боклуци...А и нали общината има хора за почистване?

# 87
  • Мнения: 2 229
Обаче не очаквах, че някой ще жали за ужасните раздрънкани трамваи. Това, че ги махнаха е единственото хубаво нещо, което направиха за "Витоша"

И аз. За пръв път чувам метрото да е по-неудобно. Сигурно е и по-бавно.  newsm78

# 88
  • Мнения: 12 662

Явно нямате никаква вяра в проектантите, пък били те и студенти, както в случая. Нали все пак правят проект за фонтан? Трябва да помислят за оттичането на водата... Peace Колкото до боклука, хайде да не преувеличаваме. Не вярвам някой да ходи да си хвърля боклуците там. Миналата година на протестите, на които се събираха хиляди хора, вечер нямаше никакви боклуци...А и нали общината има хора за почистване?

Ама как , такива прекрасни кучешки тоалетни направиха.  И май няма хора за почистване.

# 89
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 236
Обаче не очаквах, че някой ще жали за ужасните раздрънкани трамваи.

Скоро видях новите по "Христо Ботев", много са елегантни.

# 90
  • София
  • Мнения: 1 340
Върнете ни трамваите Sad
Сега в събота и неделя всички села се изсипват НА ГЛАВНАТА!
Не искам никакви недоразумения, наречени фонтани

# 91
  • София
  • Мнения: 2 995
ДА! И то със Стокитата  Mr. Green

# 92
  • Мнения: X
Сега в събота и неделя всички села се изсипват НА ГЛАВНАТА!


Не си ли ходят по селата? От вчера насам населението на Варна е намаляло поне десет пъти. Чак е пълно с места за паркиране, идва ми снимки да направя за спомен.

# 93
  • Мнения: 2 849
ДА! И то със Стокитата  Mr. Green

Ето това идея: да сложат 3 Стокита от метал в различни позиции във фонтана и всички ще са хепи.

# 94
  • София
  • Мнения: 4 244
Всички проекти са компромис, а циреят е далеч от представите ми за фонтан.
Настилката по булеварда е безобразна, иска ми се някой да поеме отговорност за некачествения материал и лошото поставяне.
Трамваите в тази отсечка не ми липсват, но и не е моето място за разходка. Даже предпочитам да се движа по съседните преки, които притежават дух и очарование, които Витошка загуби.

# 95
  • София
  • Мнения: 18 679
Е, аз като не искам да ми се разхождат под прозорците, не съм си купила жилище в центъра на града и съм си решила проблема Simple Smile То не може хем това, нали, хем онова, колкото и да ни се иска Simple Smile

Съгласна съм с последния пост относно очарованието на малките улички наоколо, и на мен са ми любими Heart Eyes

# 96
  • Мнения: 1 941
Като се сетя за ди Треви и като гледам тези миниатюрки....Защо в сърцето на страта София, където всичко е толкова автентично трябва да гледаме модернистични изпълнения? И аз искам трамваите по Витошка. Положението през уикендите там е извън контрол, свири се селски сбор яко....

# 97
  • София
  • Мнения: 2 995
Какъв ди Треви, в провинцията има далеч по-приятни фонтани от това недоразумение.

Скрит текст:






# 98
  • София
  • Мнения: 5 499
Като се сетя за ди Треви и като гледам тези миниатюрки....

Няма лошо от повече фонтани. А колкото до миниатюрки, то пикльото символ на Брюксел е миниатюрка примерно. Иначе, малко по-нагоре по Витошка, е фонтанът пред НДК, който не е миниатюрка. Wink

Последна редакция: пт, 18 апр 2014, 15:46 от Popule

# 99
  • София
  • Мнения: 5 883
Е как?! Поне ди Треви или Беладжио - иначе не важат.

# 100
# 101
  • София
  • Мнения: 5 499

Е, защо да копираме? Нека да си имаме един фонтан с чадъри примерно...или с градско множество или пера или листа, каквото решат софиянци. А може и други да построят, дано! Фонтаните дават положителни емоции, красиви са, радват окото, хората се събират около тях...Помня София от времената, в които във фонтаните имаше златни рибки... Simple Smile Heart Eyes Да, да и такива времена имаше...!

# 102
  • вятър в маслините, вятър над хребета
  • Мнения: 14 990
Перата са най-поносими, но от поносими до прекрасни има цял свят разлика.

# 103
  • София
  • Мнения: 4 244
Popule, а защо софиянци трябва да избират само между чадъри, пера, силуети...?
А видът на самия фонтан е такъв, че едва ли предразполага за срещи около него.

# 104
  • София
  • Мнения: 5 499
Popule, а защо софиянци трябва да избират само между чадъри, пера, силуети...?
А видът на самия фонтан е такъв, че едва ли предразполага за срещи около него.

Ами това е дала общината като опции, проектите са на студенти. То по принцип няма угодия на този свят, та така...Няма как всички да харесват едно и също, затова гласувайте, та което най-се-хареса, него да вземат. Не да изпляскат както винаги това, което е най-връзкарско. Поне този почин на общината заслужава уважение - дават възможност за гласуване.

# 105
  • Мнения: 3 826
само на студенти е дала проектът ?
много малко проекти от много малко хора ,
наистина Чадърите две най-хваща около ,
и последното не е лошо ...

# 106
  • София
  • Мнения: 5 499
само на студенти е дала проектът ?
много малко проекти от много малко хора ,
наистина Чадърите две най-хваща около ,
и последното не е лошо ...

Така казаха по телевизията. Ами реално погледнато, това е едно малко фонтанче, хубаво е, че са дали възможност на млади хора да се изявяват, отнякъде да започнат...А и студентите ще са "по-евтини". Crazy

# 107
  • София
  • Мнения: 1 340
само на студенти е дала проектът ?
много малко проекти от много малко хора ,
наистина Чадърите две най-хваща около ,
и последното не е лошо ...

Така казаха по телевизията. Ами реално погледнато, това е едно малко фонтанче, хубаво е, че са дали възможност на млади хора да се изявяват, отнякъде да започнат...А и студентите ще са "по-евтини". Crazy

Чадърите 2 хващат окото, защото избора е .... Shocked Shocked Т.е. от тия, дето се избира - да, чадърите 2 са най-нормални

# 108
  • Там, където ме обичат
  • Мнения: 3 676
Страшно ми хареса идеята на Чадърите II и съответно дадох за тях своя глас!

 Peace
не видях разликата между Чадъри 1 и 2  newsm78

# 109
  • София
  • Мнения: 10 825

не видях разликата между Чадъри 1 и 2  newsm78
Потресающа е разликата.... в единя случай шарения чадър е обърнат на така, а във втория - на онака Confused

# 110
  • Там, където ме обичат
  • Мнения: 3 676

не видях разликата между Чадъри 1 и 2  newsm78
Потресающа е разликата.... в единя случай шарения чадър е обърнат на така, а във втория - на онака Confused
и защо масово се гласува за вариант 2 тогава?

# 111
  • София
  • Мнения: 10 825
Щото цялата агитка е впрегната едното да се изтъкне с фрапираща разлика наред....


А пък стадото гласува за същото, защото като тръгне една овца и всичките тръгват след нея

# 112
  • Мнения: 3 826
и защо масово се гласува за вариант 2 тогава?

разликата е , че чадърите са по-цветни и че са по-големи , или може би така изглеждат ,
последният проект с  топчетата , ако е направен да се вижда както предните би седял по-добре , така си мисля ...

# 113
  • Мнения: 1 416
Леле какво бездарие или аз нищо не разбирам от изкуство!  ooooh! Tired Ще стане още по-грозно... Чадърите са като правени в някой склад за скрап и да, ще се превърнат в кофи за боклук като знаем какви "чистници" са софиянци. Перата са като остатъци от нещо след атомна бомбардировка. Градското множество е налудничава грозотия, особено второто. Детска игра и Столица ми лъхат на соц. Листата са никакви. В слънчевия часовник има нещо идейно, но е твърде грубо. Ако се помисли и се изпипа, може и да стане интересно. А аз не съм хейтър, да му се не види, но просто всичко е от грозно по-грозно! Tired
Предложение 12 ми е най естетически симпатично, но всъщност проблемът ми се струва, че не е в това, какво ще се постави отгоре на този "фонтан",  а самата "бучка", наречена фонтан, върху която трябва да се постави нещо, за да не прилича на подут цирей на улицата, от който цвъка нещо! Rolling Eyes Да махнат това основно недоразумение и да се направи нещо красиво, а не криворазбрани инсталации, претендиращи за красота, нещо като "седмокрилия петохуйник" пред НДК. Confused
Точно моите мисли по въпроса си написала!
Само грозни предложения, кое от кое по-гадно.
И се чудя и аз защо на това нещо му викат фонтан?! Някаква недъгава измишльотина на некадърник, върху което се готвят да боцнат още по-малоумни глупости. Простотия българска, като логото на Бг, уж опитващо се да е стилизирана роза, а прилича на изс*ано кравешко ла*но.
Абе... София не е и никога няма да е Рим, нито която и да е друга европейска столица от цивилизованите европейски държави! Смехотворно би било дори да има опит за сравнение даже.
Фонтаните в моловете  - ей това са хубави фонтани в София, например.

Не знам... мен лично много зле ми подейства психически гледката на насядалите в заведенията по Витошка по-заможни типове, оглеждащи минувачите по улицата и на метри разстояние хора, седнали на картони на улицата и просят  Confused Тъжно е! Контраст - точно както контрастираха преливащите кошове за боклук на лъскавите витрини.
Нямам желание да се разхождам по Витошка - първенюшка, селска работа. И В Пловдив, и във Варна например е много по-приятно да се разхождаш по такъв тип улица, въпреки, че и там го има противното ми оглеждане и премерване, но поне улиците са по-приятни и по-добре измислени. Много по-хубави градове от потискащата, депресираща, сива София.

Последна редакция: сб, 19 апр 2014, 03:16 от AQUА

# 114
  • Мнения: 22
Четох Четох и не мога да повярвам на очите си!!!
Преди две седмици се опитах да изляза на разходка в центъра, не бях слизала натам от доста време. Изпаднах в див ПОТРЕС! кич, селяния, цигания и тълпи все едно сме на митинг. София отесня и се пръска по шевовете. Опитват се да я съсипят тотално и малкото улици, които имаше свестни се скапаха. Какво пречеше да минава трамвай реставриран от едно време? ретро трамвай с нови линии и да не е толкова раздрънкан?. Има няколко такива мотриси, които се ползват само в някой ден от годината мисля. Относно фонтана не му е мястото там. И гласувах за премахването му. Ако все пак е нужно да остане нещо то трябва да е съобразено с архитектурата на улицата и стила. Не ми се вижда как тези разпльокани и размазани неща, ще се връзват с архитектурата за справка вижте РИМ!.
В държавите извън нашата се спазват елементарни правила, относно архитектура и външен вид на нещата в града. Сградите трябва да са в еднакъв стил, и да не са с различен от позволения цвят. Ама тук е мангалия не България и така ще бъде докато сме като овце и оставяме на някакви бездарници да съсипват наследството ни. Има снимки на Витошка преди много години нека да ги поразгледат тези Студенти?

# 115
  • София
  • Мнения: 5 499
Не ми се вижда как тези разпльокани и размазани неща, ще се връзват с архитектурата за справка вижте РИМ!.
В държавите извън нашата се спазват елементарни правила, относно архитектура и външен вид на нещата в града. Сградите трябва да са в еднакъв стил, и да не са с различен от позволения цвят. Ама тук е мангалия не България и така ще бъде докато сме като овце и оставяме на някакви бездарници да съсипват наследството ни. Има снимки на Витошка преди много години нека да ги поразгледат тези Студенти?

Чак пък Рим... newsm78 Трябва да имаш предвид, че София е строена на периоди, хаотично, различни архитекти и затова се определя като еклектичен по стил град. Затова, щом така и така е строено еклектично, защо пък да не съжителстват стари и модернистични архитектурни стилове? Според мен точно това прави нашата столица различна от други столици. Не мисля, че трябва да се премахват фонтани - напротив, колкото повече фонтани се построят, толкова по-добре!

Последна редакция: пн, 21 апр 2014, 13:49 от Popule

# 116
  • Мнения: 851
Наскоро обсъждаха да демонтират скулптори, които 'не са си на мястото' в цяла България и да се ограничи повторната поява на такива...Не знам какво се случи по- нататък, но съм За. И за какво са ни повече фонтани, след като чешми почти няма? Идеята за трамвая се ползва от много европейски градове с туристическа цел и я подкрепям с две ръце. За сметка на Витошка пък искат трамвай да минава през Борисовата градина? Щяха и теснолинейния влак Септември- Добринище да спират, но хората се пребориха, защото явно им пука. Относно Витошка, общината имаше шанс да направи нещо наистина уникално и съвременно, но се издъни, според мен. Явно и занапред нямат желание да влагат мисъл и средства в подобни неща. След 2-3 години пак ще го мислят...

# 117
  • София
  • Мнения: 1 340
Четох Четох и не мога да повярвам на очите си!!!
Преди две седмици се опитах да изляза на разходка в центъра, не бях слизала натам от доста време. Изпаднах в див ПОТРЕС! кич, селяния, цигания и тълпи все едно сме на митинг. София отесня и се пръска по шевовете. Опитват се да я съсипят тотално и малкото улици, които имаше свестни се скапаха. Какво пречеше да минава трамвай реставриран от едно време? ретро трамвай с нови линии и да не е толкова раздрънкан?. Има няколко такива мотриси, които се ползват само в някой ден от годината мисля. Относно фонтана не му е мястото там. И гласувах за премахването му. Ако все пак е нужно да остане нещо то трябва да е съобразено с архитектурата на улицата и стила. Не ми се вижда как тези разпльокани и размазани неща, ще се връзват с архитектурата за справка вижте РИМ!.
В държавите извън нашата се спазват елементарни правила, относно архитектура и външен вид на нещата в града. Сградите трябва да са в еднакъв стил, и да не са с различен от позволения цвят. Ама тук е мангалия не България и така ще бъде докато сме като овце и оставяме на някакви бездарници да съсипват наследството ни. Има снимки на Витошка преди много години нека да ги поразгледат тези Студенти?

Подкрепям...
Бреееей, вие пък забравихте ли онези камъняци и парчета метал, поставени от двете страни на канала на Евлоги Георгиев?

# 118
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 236
Бреееей, вие пък забравихте ли онези камъняци и парчета метал, поставени от двете страни на канала на Евлоги Георгиев?

Големи простотии са. Още ли ги има, че отдавна не съм минавала в тази част на "Евлоги Георгиев"?

# 119
  • София
  • Мнения: 1 340
Бреееей, вие пък забравихте ли онези камъняци и парчета метал, поставени от двете страни на канала на Евлоги Георгиев?

Големи простотии са. Още ли ги има, че отдавна не съм минавала в тази част на "Евлоги Георгиев"?

Не за щастие Simple Smile Има цветя

# 120
  • Мнения: 21 444
 Ъъъъъ... перцата, дето са обърнати нагоре. Щом трябва да избирам.
 Иначе, ясно, че нищо не ни харесва, винаги е така. И за статуята но София колко приказки се изприказваха...
 Няма да е лошо, ще свикнем и ще почне да ни харесва.

# 121
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 236
Вижте какво е било предвидено
Другата зона включва улиците „Граф Игнатиев”, „Цар Иван Шишман” и „6-ти септември”. Проектът предвиждаше ул. „Граф Игнатиев” да стане пешеходна.
http://www.vesti.bg/pari/biznes/otmeniha-klasiraneto-za-nov-obli … na-sofiia-6010415

Ужас, ужас, ужас!!! Графа пешеходна ooooh! "Шишман" и "6 септември" са на една ръка разстояние от нас! Тия направо нЕмат мозък. Sick

# 122
  • Мнения: 46 510
А как се гласува  Embarassed

# 123
  • София
  • Мнения: 5 499

В ляво на екрана има меню с описани предложенията и едно квадратче, в което да сложиш чавка на избора си. После май имаше бутон, най-долу. Не мога да съм сигурна вече, защото гласувах отдавна, а след това не ме пуска пак да гласувам - явно само един глас се разрешава от едно IP...

# 124
  • Мнения: 46 510
Видях ги, пробвах с gmail, единственото от тези, което ползвам, но нищо не схванах на въпросната опция. Да си ги гласуват...

# 125
  • Мнения: 12 662
Вижте какво е било предвидено
Другата зона включва улиците „Граф Игнатиев”, „Цар Иван Шишман” и „6-ти септември”. Проектът предвиждаше ул. „Граф Игнатиев” да стане пешеходна.
http://www.vesti.bg/pari/biznes/otmeniha-klasiraneto-za-nov-obli … na-sofiia-6010415

Ужас, ужас, ужас!!! Графа пешеходна ooooh! "Шишман" и "6 септември" са на една ръка разстояние от нас! Тия направо нЕмат мозък. Sick

И къде е тук ужасът? 

# 126
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 236
Ами представи си Графа като пешеходна зона. Още една главна. Какво има да се пипа по "6-ти септември" и  по "Шишман"?

# 127
  • София
  • Мнения: 18 679
Е, как къде е ужасът? Ще махнат изумителния, удобен, тих, ухаещ на чисто, приветлив трамвай Simple Smile Ще трябва да ходим пеш 30-те метра от Шишман до 6-ти септември...Ще превърнат и Графа в селска пешеходна уличка с цветя и кафенета, бляк...Ще плъпнат мизерниците от крайните квартали със стокетата си да се разхождат по нашите си, родни софийски улици, ще каже човек, че в Люлин си нямат улици, пфу...
Е, това не те ли ужасява Grinning Аз направо не мога да спя...Ако вземат и някой фонтан да направят, направо емигрирам.

Котьо, извинявай, просто не се сдържах Hug

# 128
  • Мнения: 12 662
belinda, бях почнала да пиша но след теб ... Laughing 

# 129
  • Мнения: 21 444
  Много ще е добре, да направят Графа пешеходна. И какво значи това, две главни. Витошка не е главна, това да не Разград, да има само една "главна".
 Въобще, трябва да се разширява пешеходната зона.

# 130
  • София
  • Мнения: 1 340
Е, как къде е ужасът? Ще махнат изумителния, удобен, тих, ухаещ на чисто, приветлив трамвай Simple Smile Ще трябва да ходим пеш 30-те метра от Шишман до 6-ти септември...Ще превърнат и Графа в селска пешеходна уличка с цветя и кафенета, бляк...Ще плъпнат мизерниците от крайните квартали със стокетата си да се разхождат по нашите си, родни софийски улици, ще каже човек, че в Люлин си нямат улици, пфу...
Е, това не те ли ужасява Grinning Аз направо не мога да спя...Ако вземат и някой фонтан да направят, направо емигрирам.

Котьо, извинявай, просто не се сдържах Hug

Мен лично ме ужасява, да. Махането на трамвая = струпване на селяни в центъра!
Все още ги е страх от големия железен кон

# 131
  • Мнения: 21 444
 Ами, страх ги е. Я как ловко се мятат по ескалаторите в Мола. От никакви железни машини не ги е страх.

# 132
  • София
  • Мнения: 1 340
По принцип, да.
Така погледнато и от метрото не ги е страх, обаче моите наблюдения са, че специално на трамваи не се возят много.
Склонни са да се прекачат 18 пъти на двете линии метро и да пътуват 1 час, но не и да се качат на трамвай за 2 спирки.

# 133
  • София
  • Мнения: 418

В ляво на екрана има меню с описани предложенията, там, където пише "Демонтаж на фонтана" слагаш точка/чавка/цъкаш и натискаш "Гласувай"  Mr. Green  Peace

# 134
  • София
  • Мнения: 18 679
Ох, това с железния кон беше яко Joy
Самата истина. Ето, аз работя интензивно между двата края на Графа, поне по 2 пъти на ден извървявам маршрута между Районния съд и Съдебната палата. Гледам да е пеша. За пред хората казвам, че е за да се движа, а и обичам ходенето, тонизира ме. Но истината е, че ме е страх от железния кон. Даже линиите ги прескачам, да не ме хване ток newsm43

# 135
  • Мнения: 21 444
 Ти пък. На линиите се слага стинка, за да я сплеска трамвая.

# 136
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 236
Котьо, извинявай, просто не се сдържах Hug

Няма за какво, аз съм много разстроена от вчера, та не се впрягам.

Много ще е добре, да направят Графа пешеходна. И какво значи това, две главни. Витошка не е главна, това да не Разград, да има само една "главна".
 Въобще, трябва да се разширява пешеходната зона.
Казвам главна иронично, защото в момента е точно като провинциална главна. Виждала ли си при хубаво време какви пълчища се изсипват там? Онзи ден принудително минах по нея, о, Боже Господи, махнали са найлоните за пушачите. Страшна работа. Столове и маси на кафенетата от двете страни за малко да се съединят в едно. Прекрасното е, че са празни.
Нека не ми барат Графа, Шишман и 6-ти септември и късаме пазарлъка.

# 137
  • София
  • Мнения: 1 340
Ти пък. На линиите се слага стинка, за да я сплеска трамвая.

Най-хубави ставаха петте стотинки, Гладички и "златнички".

Аз също ползвам "главна" като нарицателно, защото Витошка изглежда в момента, точно като главната на някой друг град.

А по темата : кога приключва избора?

# 138
  • София
  • Мнения: 418
Ти пък. На линиите се слага стинка, за да я сплеска трамвая.

Най-хубави ставаха петте стотинки, Гладички и "златнички".

Аз също ползвам "главна" като нарицателно, защото Витошка изглежда в момента, точно като главната на някой друг град.

А по темата : кога приключва избора?

Ставаха и за телефон след сплескване  Mr. Green

# 139
  • Мнения: 22
Ти пък. На линиите се слага стинка, за да я сплеска трамвая.

Ахахах да помня го това слагахме 5 стинки ама чакахме да мине поне 2 пъти отгоре за да стават за жетон за електронните игри Хихихих

# 140
  • София
  • Мнения: 9 966
Ох, това с железния кон беше яко Joy
Самата истина. Ето, аз работя интензивно между двата края на Графа, поне по 2 пъти на ден извървявам маршрута между Районния съд и Съдебната палата. Гледам да е пеша. За пред хората казвам, че е за да се движа, а и обичам ходенето, тонизира ме. Но истината е, че ме е страх от железния кон. Даже линиите ги прескачам, да не ме хване ток newsm43

Което е чудесно, че ходиш пеша, имам предвид Simple Smile. Но има и такива хора, сигурна съм не малко, които нямат това желание, или пък не могат, или бързат, или имат куп други причини. Има паркове за разходка, няколко при това, никак не малки. Но и никой не спира желаещите да ходят пеша, но останалите са ощетени.
Както и за метрото под Витошка..някой по напред в темата питаше - не е ли по-удобно. Ами не, не е! Ако искаш да стигнеш от Св. Неделя до НДК може и да е, но ако искаш да стигнеш до Гладстон? И съм сигурна, че имаше начин трамваят да се обезопаси така, че да може да се пие кафе, докато 5-6 годишните се разхождат по Витошка  Thinking

# 141
  • Мнения: 21 444
 От Света Неделя до Гладстон са сигурно 500 метра.

# 142
  • София
  • Мнения: 9 966
И?
А до Аптека?
С бебешка количка съм и вали проливен дъжд, примерно...ааа сетих се, ще се скрия под чадърите (бъдещи) на фонтана Wink

# 143
  • София
  • Мнения: 10 825
От Света Неделя до Гладстон са сигурно 500 метра.
Премерих го на жипиеситу  - 470 м.  bowuu
Смятам че освен Витоша, трябва да направият пешаходни и други улици в района. И кафенетата с маси на улицата харесвам. Нищо че съм расла и аз в центъра.... явно съм селянка по душа  Rolling Eyes

# 144
  • София
  • Мнения: 10 825
И?
А до Аптека?
С бебешка количка съм и вали проливен дъжд, примерно...ааа сетих се, ще се скрия под чадърите (бъдещи) на фонтана Wink

Да, пък ако имаше трамвай той със сигурност щеша да завива и да спира и пред всеки номер по Гладстон за да не си счупим краката евентуално ако повървим 50 метра..... А и как забравих колко удобни са трамвайте, онези старите,  за качване на бебешки колички.... направо са проектирани само с тая мисъл

# 145
  • Мнения: X
Не ми беше хрумвало, че има опозиция между граждани и селяни и по трамвайна линия...  Thinking

# 146
  • Мнения: 21 444
 Та мигар ще се качиш с количката на трамвай? Витошка е малка, точно за пешеходна зона си е. И други улици трябва да направят пешеходни.
  Но ужасно не ми харесват долнопробните магазини и нависените дрехи на пазара на Графа, левчета и други подобни простотии. Перилни препарати и немски евтинии по Раковска... Само втори употреби остава да пляснат и сме баш като у гетото.

# 147
  • София
  • Мнения: 9 966
Как пък толкова буквално приемате нещата. Има и нови трамваи, ако това е проблемът Simple Smile.
Витошка стига до Южния парк...

# 148
  • София
  • Мнения: 679
Центърът наистина изглежда много мизерно с тези магазини, като ремонтът покрай строежа на метрото допринесе доста за упадъка. "Графът" пък е направо жалък, градинката пред Седмочисленици - гнусна, въпреки усилията да се направи на нещо прилично. Изобщо след 2 часа разходка в района изпитвам силно желание да се изкъпя.

# 149
  • SF
  • Мнения: 21 167
За съжаление, "Витоша" я направиха много грозна. Плочките се изтъркаха. Всеки ден минавам по нея.
Утре може да снимам кривия паваж. Крив и непомислен.

От предложенията за фонтана, най-така ми се струват Чадърите 2, но няма да гласувам за тях, първо защото не разбрах как и второ защото в тях ще се събира и застоява вода през 3 сезона от общо 4.
През есента там ще се събират и листа (и фасове, щото сме прасета).

# 150
  • Мнения: 8 567
Според мен хич не сме прасета, масата, на фона на нищожното замитане на улиците и липсата на каквито и да е глобяващи органи, трябваше да тънем в боклуци до колене, ако чак толкова цапахме.

Според мен и площад "Народно събрание" ще е добре да е пешеходен, да остане отворено зад парламента, да има откъде да се изнизват депутатите.

Последна редакция: ср, 23 апр 2014, 17:38 от нова

# 151
  • Мнения: 12 662
Центърът наистина изглежда много мизерно с тези магазини, като ремонтът покрай строежа на метрото допринесе доста за упадъка. "Графът" пък е направо жалък, градинката пред Седмочисленици - гнусна, въпреки усилията да се направи на нещо прилично. Изобщо след 2 часа разходка в района изпитвам силно желание да се изкъпя.

Ми да не бяха строили метро. И без това , на много хора повече им харесва трамваят. Май си получаваме, каквото си заслужаваме.
Кюлотите на Графа са наистина върхът. Но ако на тяхно място сложат цветя, ще бъде чудесно. И да махнат трамвая, да има пространство.
Напоследък улиците усилено се чистят от мургави събратя в оранжеви жилетки. И наистина е чисто.

# 152
  • София
  • Мнения: 5 499
Според мен хич не сме прасета, масата, на фона на нищожното замитане на улиците и липсата на каквито и да е глобяващи органи, трябваше да тънем в боклуци до колене, ако чак толкова цапахме.

Точно!
А иначе, то че вечно ще има недоволни, ще има. Затова е добре да се гласува, та да няма после недоволни. Глас народен, глас божий... Hug

# 153
  • София
  • Мнения: 9 966
Защо трябва като се направи нещо друго да се махне? Не знам за град с метро, и заради него премахнат наземен транспорт. Метрото е удобно за дълги разстояния.

# 154
  • София
  • Мнения: 5 883
И?
А до Аптека?
С бебешка количка съм и вали проливен дъжд, примерно...ааа сетих се, ще се скрия под чадърите (бъдещи) на фонтана Wink
Изходът на метрото е точно до Аптека.

# 155
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 236
Както и за метрото под Витошка..някой по напред в темата питаше - не е ли по-удобно. Ами не, не е! Ако искаш да стигнеш от Св. Неделя до НДК може и да е, но ако искаш да стигнеш до Гладстон?

Когато имаше трамвай "Гладстон" е на хвърлей място от втората спирка от "Св. Неделя" в посока НДК. Grinning

# 156
  • Мнения: 12 662
Както и за метрото под Витошка..някой по напред в темата питаше - не е ли по-удобно. Ами не, не е! Ако искаш да стигнеш от Св. Неделя до НДК може и да е, но ако искаш да стигнеш до Гладстон?

Когато имаше трамвай "Гладстон" е на хвърлей място от втората спирка от "Св. Неделя" в посока НДК. Grinning

Не бях прочела внимателно, сега осъзнах . Да искаш трамвай от Св. Неделя до Гладстон  Whistling

# 157
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 236
Не бях прочела внимателно, сега осъзнах . Да искаш трамвай от Св. Неделя до Гладстон  Whistling

Аз винаги, когато съм била на "Св. Неделя", съм вземала трамвай за 1-2 спирки. Заболява ме лявото стъпало и не мога да ходя на по-дълги разстояния пеша. Така че трамваят ми беше суперско удобство.

# 158
  • София
  • Мнения: 5 883
Аз помислих, че се занасяш нещо с потребителката.
Все пак най-близо до Гладстон е спирката на Солунска, която беше първата след Св. Неделя, следващата е на Аптека. Всъщност за тази спирка явно е драмата, защото метрото спира и на Св. Неделя, и на Аптеката.

# 159
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 236
Всъщност се пада като че ли по средата между двете спирки, но е по-близо до Аптека според мен.

Тази сутрин взех та се размислих; наистина от Солунска е по-близо. Peace





Последна редакция: сб, 26 апр 2014, 10:09 от Котьо Тръмп

# 160

Общи условия

Активация на акаунт