"Kara Para Aşk"с участието на Туба Бюйюкюстюн и Енгин Акюрек-11 тема

  • 58 557
  • 751
  •   1
Отговори
# 255
  • софия
  • Мнения: 1 015
Благодаря отново за преведената серия, момичета! Бъдете живи и здрави и весели празници  newsm51


Сериалчето ни е супер. Лекичко, без големи глупотевини. Аз лично не виждам нелогични решения за сега. Е, то вярно, че сме само на 6еп., не е късно, но и аз харесвам засега двете бели птици.
Това , че ровим във всяка дума, търсим логика и подсказки във всичко, само увеличава удоволствието. А ако успеят да ни изненадат с действието - още по-добре.
Между тях /сценаристите/ и нас /зрителите/ договора е такъв - те пишат, ние гледаме.  Grinning
Те могат да ни поднасят всякакви нови факти по всяко време, да ни забълбукват и объркват, ние пък - да си сменяме теориите около 20 пъти.  Joy


сега по серията:
Значи новата поъчка за Ел все пак  идва от Чичо. Не е самодейка на Метин. Също и това със сакчето с парите.  Peace

Но пък това със Съткъ си е Метова работа.  Peace
Аз все още очаквам логична причина за тази постановка.
Дано да я видим в следващите епизоди.
Нямам търпение, динамика и сега не липсва, но щом обещават силни 7-8еп. още по-добре.  Grinning


Чичо засега не знае, че Йо е полицай.  Peace

За сцените с Йо на гроба на Сибел - и на мен ми харесват. Съгласна съм с това,  което са написали момичетата преди мен и няма да го повтарям.  Peace
Както знаете, тук ми е една от главните опорни точки и засега сценаристките не я настъпват.  Laughing
Но се опасявам, че няма да се удържат  Joy и ще се оплескат  Joy
Колкото по-лоши неща научи Йо, толкова по-трудно  ще му е да мисли за нова любов, ама карай..... Mr. Green Mr. Green Mr. Green

Да вземе да се свършва вече с това отвличане, че голяма досада. Да вземе да му хрумне на Чичо, гениалната идея, да представи Мето за гаджето на Нил от Фриско и да ги праща на Маман.....

# 256
  • Мнения: 2 229
Мили момичета! Hug
Тъй като реала ме зове,до утре съм в разход Laughing
От сърце ви желая весели и незабравими празнични моменти!Светлина в душите и спокойствие в сърцата!

# 257
  • Мнения: 41 669
Здравейте,момичета! Hug

Пожелавам на всички здраве и благополучие!Светли празници! newsm51

Изгледах епизода още сутринта!Много си ми хареса! Peace Изчетох коментарите! Нещо,което ми направи впечатление е в края на епизода! Когато казаха на Ел по телефона да влезе в колибата и вратата е отворена ,а за парите нищо не и казаха?  newsm78 И тя не се сети за тях да ги вземе!Тръгна веднага без да се замисли! Peace

Баги  Hug материалът,който Ринка е поместила е от в-к ТВ Сага! Peace Laughing

 

# 258
  • Мнения: 56
Здравейте!  Hug

   Черни пари и любов / Kara para ask Eпизод 6 BG sub  

http://www.asi-bg.net/details.php?id=11974

https://www.youtube.com/watch?v=adHS_L89I8o&feature=youtu.be

http://vbox7.com/play:04c46b9dd8

  Приятно гледане!  Hug 
Благодаря ви момичета! newsm10 newsm51 newsm51 newsm51
Весело изкарване на празника на всички!!!  love001

# 259
  • Мнения: 4 223
Здравейте Диамантени момичета в навечерието на най-големия християнски празник за източно-православните християни


Благодаря на диамантените Ринка, Лили, Мериам и Алекс, които с труда си ни поднесохте подарък в навечерието на Великден

Все още не съм изгледала преведения епизод, но и това ще стане след малко Sunglasses Че днес бях с доста дини под една мишница Mr. Green


Пожелавам на всички вас и семействата ви здраве и благоденствие, мир и хармония в душите!

Последна редакция: сб, 19 апр 2014, 22:30 от kanti

# 260
  • В Града на Липите
  • Мнения: 5 073
Най-сетне успях да намеря два часа и да изгледам серията и още веднъж благодаря за превода   bouquet  

...Сериалчето ни е супер. Лекичко, без големи глупотевини. Аз лично не виждам нелогични решения за сега. Е, то вярно, че сме само на 6еп., не е късно, но и аз харесвам засега двете бели птици.
Това , че ровим във всяка дума, търсим логика и подсказки във всичко, само увеличава удоволствието.

Спиритче,  Hug споделям мнението ти. С буквички нещата са различни. Темпото си е ок, и серията ми беше много интересна.
Това което ми просветна с превод е:
Останах с впечатление, че майката на Мето е жена на брата на Чиче, който може би е умрял. Той я нарича снаха. И Чиче със сигурност си мисли, че Мето не знае, че му е баща. Съвсем спокойно си го нарича племеннико. Обаче веднага разпозна следите от женски нокти. Вероятно не веднъж и дваж са го драли.
Мето много тежко прие връзката на Мерт и Нилю. Не че в началото, толкова беше хлътнал по нея, просто го вбеси факта, че Мерт отново има нещо, което самия той иска. Иначе се държат като първи дружки с тия пуканки и кино, определено ще има романтично развитие.
Сцената с братята на стълбите беше някакси много готина. В смисъл доста по-естествена от онази на покрива. Поне така я почувствах.
Не знам колко внимателно сте слушали Чиче, но той съветва, преди да се започне една сериозна връзка, задължително да се поиска заем. Ако въпросния индивид не избяга с мръсна газ и даде, значи е достоен, не е стиснат и става.
От телефонния разговор между Чиче и Мето, в който му каза да даде пари на Елиф, останах с впечатлението, че не знае за постановката в бараката и Мето действа самосиндикално.
До тук единствената ми опорна точка, е че Чиче е необичайно късоглед относно белтъците, които си хвърлят Куру и Пънар. Личи си от километри и без да ни ги бяха показвали как се натискат по тоалетните.
За Ел и Йо нямам забележки. Много ми харесват, да продължават все така Grinning

п.п. Чудя се, защо Ел все още не е споменала на Йо, за снимката на Сибел в сейфа на баща й  newsm78 

Весели празници  Hug

Скрит текст:

# 261
# 262
  • Мнения: 2 229
ХРИСТОС ВОСКРЕСЕ!

# 263
# 264
  • AMS
  • Мнения: 6 414
Изгледах преведената серия! Специално благодаря и за превода от италиански!
Благодаря и за всички споделено по съдържанието и за празниците.
Варна, твоите постове са ми много ценни и ме мотивират още повече да следя сценаристките. Благодаря и за преводите!
Аз съм по криминалетата. Романтиката ми е на втори план и като за десерт. Та, за това все търся логиката и когато не я откривам, пискам. Та сега с превода нещата си идват полека лека на мястото и вече имам други въпроси. Докато гледах нащтраках около 50 кадри за важни според мен моменти. Повечето вече са описани в постовете, за което благодаря.
Ще се опитам да споделя във възможно кратък вариант какво съм разбрала. Няма да се разсърдя, ако не ме четете.

Комисариото няма доверие на Елиф, но пък и тя крие най-важните неща. Умира от страх да не се разкрие кой е Метин. Според мен, фалитът на Дезинер е само за сплашване, а не е в действителност още. Отвличането и фалитът са само и само, за да се задържи старата схема на пране на пари. Ако се спре прането, тогава ще има истински фалит. Сега все още има постъпления, макар и доста от тях да са незаконни.


Скрит текст:

Мисля си, че чичо не е искал убийството на Али и Сибел. Защо да си убива златните кокошки и да си създава главоболие? Станал е някакъв сакътлък по веригата, която е вървяла добре от години. Сега се търсят нови хора и начини. Ето последната схема, ама не цялата

Скрит текст:









Скрит текст:



Скрит текст:















Комисариото не престава да търси кой е Метин, чието истинско име е Фатих. Под името Метин няма регистрация.

Скрит текст:





Но Елиф не му казва и от камерите инфото е

Скрит текст:



Мето обаче сам се разкри:



И сега към последната сцена.

Съдкъ е жив, щом се обажда по телефона и след няма и час е преведен в това състояние на стола, в бараката. Явно не може да пише и пуска sms в последната минута.


Скрит текст:





Мето до тук води.



С нетърпение чакам, да видя как комисариото отвръща на удара и дали Елиф ще престане да крие от него. Не я обвинявам. Знам, че се страхува много и едва ли ѝ е до влюбване. Добре, че не съм на нейно място. Кой знае какви щях да ги забъркам и колко шоколад щях да изям.

Извинявайте, че съм ви отегчила.  Все пак съкратих каквото можах  Embarassed 

# 265
  • Мнения: 9 991
Христос воскресе!

Скрит текст:

Нека светлината от неговото възкресение озари живота ви!
Много здраве и благополучие!  Hug

Изгледах и аз епизода! И ми хареса. Всичко е логично, всички играят отлично!  Hug
Нямам забележки за сега. Смятам, че сценаристките се представят доста успешно и опорните точки са много малко, да не кажа хич!  Naughty

Дива  Hug благодаря за прегледното обяснение, ясен е вече механизма на пране на пари, логичен е.  Peace

Благодаря на всички за страхотните мнения, за въпросите и тълкованията, за забавния и дружелюбен дух на темата.  Hug
Благодаря ви също, че въздържате интелектуалните  Mr. Green си претенции и позволявате на Енгин да играе в екип!  Simple Smile Това говори колко интелигентни и широко скроени личности сте.  Heart Eyes

Да не забравя: Злати  Hug поздравления за успешното включване в преводаческия екип!  Hug

Весел празник, скъпи приятелки, и не се променяйте!  Hug

# 266
# 267
# 268
  • Мнения: 4 535
Честит Великден!  Hug

# 269
  • Русе
  • Мнения: 6 503
ХРИСТОС ВОСКРЕСЕ!



ЧЕСТИТ ВЕЛИКДЕН!

Днес всички празнуваме - веселете се и се наслаждавайте на всяка минута с най-близките си същества!  Hug

Много здраве и късмет ви желая!  Hug

п.п. Не мога да пропусна включването си и да благодаря на всички, които ни предоставиха отново светкавичен превод на епизод - БЛАГОДАРЯ ВИ!  smile3525

di...va  Hug хареса ми краткият ти вариант и аз също, като теб очаквам отвръщането на удара с нетърпение!  Peace

Общи условия

Активация на акаунт