Борбата с рака - духовното оцеляване и физическото преодоляване - 37

  • 102 811
  • 741
  •   1
Отговори
# 555
  • Русе
  • Мнения: 7 794
Не мисля да ходя при накой от русенските  Naughty

Щом намеря някой в София, там ще отида.

# 556
  • Русе
  • Мнения: 234
Ели и моят съвет е направо в онкологията в Дървеница,преглед при който и да е хирург мамолог
/според мен всички там са добри и си разбират от работата/ и биопсия. Това е най-сигурния начин.
Успех.

# 557
  • Мнения: 1 059
armyhousewife, на мен би ми било интересно да прочета, пускай линк.

# 558
  • В царството на игрите:)
  • Мнения: 4 002
По повод животинските продукти, искам само да кажа, че до ден днешен за мен е необясним факта, че хора, които са пострадали от нашата диагноза и са си променили драстично начина на живот и храненето /драстично в истинския смисъл на думата/, не постигнаха нищо по отношение на развитието или /не/ развитието на болестта.Да, може би не е полезно да се прекалява с животинските продукти, но твърдо не вярвам, че променя хода на заболяването. Наблюденията са ми доста. Много ми се иска, просто с промяната на храненето да забравя за болестта, но не ...не става така! Сега има хора, които четат и си казват: Аз не ям това, това и това и съм добре вече еди колко си години, но те не знаят дали ако бяха яли пак нямаше да ги изживеят тези години, защото аз познавам и хора, които нищо не са променили и пак са си в ремисия десетилетия. Да не говорим, че има и вегетарианци болни от онкологични заболявания. Аз лично съм от средния вариант - има неща, които промених и такива, които не съм. Разчитам на непревишаване на дозата Mr. Green Това беше просто размисъл по темата:)
 Ели_дечкин, не се бави, мила, а потърси отделението по образна диагностика в Онкологията. Не знам за какви методи говорите и за какви лекари измъкнати от не знам си къде, но когато става въпрос за нещо толкова сериозно се търси тесен специалист. Не е задължително /даже е вероятно/ да се касае за нещо доброкачествено, но за да си сигурна иди се прегледай в тази болница. Даже бих препоръчала д-р Гергов или д-р Николова.

# 559
  • София
  • Мнения: 428
Здравейте момичета!
По повод поста на Миленка се включвам извънредно и ще кажа моето мнение!
Ако съдбата е решила да те сблъска с тежкото изпитание не може никакъв хранителен режим да те спаси от това. Единственото спасение е да се установи заболяването колкото се може по-рано ( ранен стадий) и незабавно да започне истинското лечение. А това може да стане, ако всеки се подлага на профилактични прегледи. Мисля, че нищо ново не Ви казвам но това е истината.
Аз също като Миленка не съм променила начина си на хранене след операцията и лечението. Хапвам си от всичко което ми е вкусно. Нямам домашно производство и всичко купувам от магазина, като повечето хора които нямат собствено стопанство. Единственото нещо което не ям са колбасите и консервираните храни.
Желая на всички хубав и спокоен ден!!!!!!!!

# 560
  • Мнения: 1 726
Първите 5 са филмите http://www.zdravei.org/pages/motivations/, има линкове , но ако не работят , филмите ги има и в "колибка".
Аз се вдъхнових от една мацка, казва се Крис Кар, тя има рак 4 стадий на черния дроб от 11 г. и благодарение на веганството успява да спре развитието му и да си живее що годе нормално. Нищо не ми пречи да опитам, а и е факт, че никой не е умрял от това, че не яде месо, яйца и млечни продукти  Peace
Това е сайтът ѝ http://kriscarr.com/

# 561
  • Мнения: 1 059
Аз 9 месеца бях почти веган, мислех че се храня пълноценно със салати, много ядки и цели зърна. Но като ми излезе резултатът от скенера за костите, ниските нива на калций и си започнах пак млечните, смятам да ям и риба по-често. Месо не ми се яде, никога не съм била мръвкарка.
Отделно- моя стомах много се прецака от химиите и аз суровоядка категорично не мога да бъда.
Смутита, и всякакви здравословни каши само на пръв поглед ме отвращават а и да си призная ми приличат като на храна за хора в терминален стадий, докато мога ще си ям цели плодове и зърна, дано да е още дълго време. Четох, че освен захарта, трябва да се минимизира консумацията на храни, съдържащи нишесте (почти всички храни я съдържат), това с цел да се предотвратят метастазите. Ама то пък тогава нищо не остава за ядене- краставици, някои ядки, гъби и маслини, това не може да бъде пълноценно хранене. На мен ми хареса книгата Ензимния фактор, там автора не отрича пълнозърнестите
храни, нито нишесте, нито глутен.
Ще изгледам филмите, наумила съм си и едно пречистване да си направя със зехтин и лимон, ама все го отлагам.
 Вчера бях на четвърти Херцептин, днес гледам- пак се е зачервила гърдата, но не е надута като преди, явно е реакция от лекарството.
 Кога трябва да започна хормонотерапията? Като ми се възстанови цикълът ли? Докторката ми я нямаше и пак не се вредих да питам, ама така или иначе в момента съм в менопауза.

# 562
  • на път
  • Мнения: 2 804
.......
Иве, добре ли си?

Аз, освен че съм саката и преди операцията и след съм добре, но ... планирам ХТ за рождения си ден в началото на другия месец  #Crazy.

Сега тичаме по втори мнения и допълнителни генни изследвания.

Гуш

# 563
  • Варна
  • Мнения: 302
Да си кажа мнението за веганството и аз. Голяма част от плодовете и зеленчуците не съдържат всички необходими аминокиселини за организма. Не е невъзможно да се постигне пълноценно хранене чрез веганство, но за целта трябва да си специалист по хранене, да знаеш в подробности кое какво съдържа, какво е необходимо да си набавяш ежедневно и т.н. и всеки ден да си съставяш такова меню, че да включва всичко необходимо - доста трудна задача. Познавам лично няколко вегана - никой от тях не изглежда здрав - сивкава и сбръчкана кожа, уморен поглед... Не вярвам такова изтощаване на организма да лекува рак.

Аз съм по-скоро "за" да се намалят животинските продукти максимално (без да се изключват тотално и когато е възможно да не са индустриално отглеждани), най-вече защото сегашните практики на отглеждане на животни за месо, мляко и яйца включват използването на много хормони, антибиотици, химикали, които могат да навредят. Старая се в къщи да го прилагам, но е трудно с двама мъже, макар и единият малък. Може би трябва да постъпваме като пра-пра-пра дедите си - първобитните хора са ядяли месо по-рядко, защото е трябвало да гонят плячката си, т.е. в съвременен вариант да заменим "гоненето на плячката" с физическа активност и да ограничим консумацията на животински продукти до 1-2 пъти седмично... Хубаво е да се увеличат суровите плодове и зеленчуци, даже препоръките са да са 60-70% от общата храна, но това е трудна задача за много от преминалите през лечение на тази болест - при моята свекърва например пораженията от ЛТ и ХТ върху стомаха са ужасни Sad.

Д_Ива, пиши ако имаш възможност как си, нещо притеснително ли показаха изследванията, че планираш ХТ? Прегръдки Hug

На моята свекърва сега ѝ предстои ПЕТ скенер след 3 седмици. Лекуващият лекар има съмнение за рецидив /а тя едва преди дни приключи уж последния курс ХТ/. Туморният маркер SCC преди ХТ беше 3, а след ХТ стана 13. Отделно единият ѝ крак е нон-стоп подут и я боли ужасно. Ходихме на съдов хирург, каза че било срастване на тъкани в следствие от ЛТ и лимфната течност не можела да преминава свободно. Каза, че нямало лек за това, да си искала от онкокомисията по-силни болкоуспокояващи и да ходи на физиотерапия за облекчаване на положението Sad. Лекуващият лекар пък се съмнява да не би да има рецидив на болестта там и да притиска нещо. Нормалният скенер не показа нищо, затова я прати на ПЕТ скенер, но чакаме да мине месец от последната вливка за него. Чудя се вече при какви лекари да ходим на консултация за този подут крак. Започна физиотерапия, има съвсем леко подобрение, но продължава да я боли и да е подуто.

# 564
  • Самоков
  • Мнения: 561
Здравейте, досега не съм се включвала в темата, само чета. Мисля, че при вас бих могла да намеря нужната ми подкрепа и не на последно място и информация. Накратко да разкажа за мен на 34г. и моята драма започна през май т.г., когато ми откриха тумор на лъчевата кост на лявата ръка. Отстраниха ми го оперативно във ВМА в София, заедно с парче от самата кост. След месец чакане хистологията показа че е гигантоклетъчен тумор в последна си фаза. Онкокомитета не ми назначи терапия, а изследване със ПЕТ-скенер. Минах на това изследване миналата седмица и в него пише че има метаболично активен ембол в белия дроб. Ортопеда, който ме оперира ми препоръча проф.Костадинов от Белодробна болница Св.София. Сега се връщам от консултация с него и съм много объркана. Общо взето той не можа да определи точно какво е това в белия ми дроб, на изследването от обикновенния скенер не се виждаше нищо, само на ПЕТ. Каза ми да си взема материала от хистологията и да го занеса за повторно изследване на друго място и след това ще реши, дали трябва да се прави лъчеление или да се изреже. Вие какво бихте ме посъветвали, не зная как да постъпя, наистина съм много объркана.

# 565
  • София
  • Мнения: 3 477
Nelly,  Hug, единственото, което мога да те посъветвам аз, е да слушаш лекарите.
Проф,  Костадинов е много ерудиран специалист- довери му се.
Ние пишещите тук сме също пациенти.
Мога само да стискам палци и да ти пожелая нещата да се развият по най- добрия за теб начин!  Praynig
Споделяй с нас.

# 566
  • Мнения: 335
Момичета честит ви първи сняг Simple Smile
София тихичко побеля и навън е красиво.
Пожелавам ви спокйни празници.

Но да се изкажа и аз по темата
.... На мен ми хареса книгата Ензимния фактор, там автора не отрича пълнозърнестите
храни, нито нишесте, нито глутен.


Но пък заклеймява млечните продукти и най-вече казеинът. Аз също харесах тази книга -  авторът и не е случаен. Препоръчвам и "Китайското проучване".  Peace

# 567
  • София
  • Мнения: 5 074
Не си пълнете главите с глупости. Яжте, пийте, правете щуротии, живота ви е същия, какъвто е бил.
Ами това е просто диагноза !!!
Колко много хора са с диагнози, които не дават шанс за дълъг живот?
Казвам го , както знаете от личен опит  Wink
Нищо, ама нищичко не промених за 22 години съжителство с гадинката.

# 568
  • София
  • Мнения: 3 477
Съгласна съм с Хули! "Яжте, пийте, правете щуротии..." е най- точно казано.  Grinning
И аз така правя. И така ще продължа- без да се лишавам от нищо, което ми харесва.
Спрях само цигарите преди 7 години, но не заради диагнозата, а защото спряха да ми харесват.
Животът е прекрасен! Живейте го и му се радвайте!

# 569
  • Мнения: 335
Не си пълнете главите с глупости. Яжте, пийте, правете щуротии, живота ви е същия, какъвто е бил.
Ами това е просто диагноза !!!
Колко много хора са с диагнози, които не дават шанс за дълъг живот?
Казвам го , както знаете от личен опит  Wink
Нищо, ама нищичко не промених за 22 години съжителство с гадинката.


Хули, а сладкото? Торти, пасти.. въобще ли не си ги намалила? newsm78

Общи условия

Активация на акаунт