Не си оставяйте дрехите в химическо!

  • 26 372
  • 292
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 27
Т.е. ако в химическото беше изчезнал ляв чорап от чифт за 2.70, това би бил съпоставим повод за наличието на тази тема - зададена със същия жар и драматизъм?

Въпросът не е ОК ли е да ти загубят нещо - много ясно, че не е ОК да ти загубят каквото и да е.
И много ясно, че от химическото са виновни за грешката.

Темата е била насочена срещу конкретно химическо, а в настоящия си редактиран вид е вече безсмислена.

Но пък стана повод за демонстрация на някои любопитни явления от съвременното ни общество, а именно вещоманията и парадирането на фона на другите тъжни гледки от ежедневието в България. Пир по време на чума, това е.

# 76
  • Мнения: 916
Аделинда, не е глезене да приемеш половината като компенсация за това, че някой си ти е загубил твое нещо. И не си права, че нещо, излязло от магазина, струва наполовина. Така е ако решиш да го продаваш, докато сам си го ползваш, струва платената от теб цена. И как пък са решили да й дадат половината цена? Амортизация ли са изчислявали? При положение, че сакото липсва по тяхна вина, трябва да си понесат последиците, все пак тя не го е оставила там на консигнация да го продава, че да се радва, че толкоз пари й дават.

Пира по време на чума няма да коментирам. Има тема за загубено сако, не за световния глад.

# 77
  • Мнения: 459
Стана ми интересно защо се хванаха всички за цената на сакото и видиш ли, щом е дала 600 лв. за него, значи няма проблем - може да си купи ново.


Това ми напомня думите на полицай към един познат преди броени дни, след като му свиха супер скъпа кола : Еее, щом си имал такава кола, не ти е проблем да си купиш нова! Shocked
Наистина сме на този хал заради това мислене - при това положение дори и циганин да ви свие 50 лева, няма да скачате, щото какво толкова? Щом имате 50 лева, значи не ви е проблем да изкарате още 50. Циганина и толкова няма. Mr. Green
Няма значение кой какво си купува и за какво си харчи парите, стига тези пари да не са от престъпна дейност.  В случая има проявена небрежност и за нея трябва да се плати, иначе никога няма да се научим да работим съвестно и вечно ще си останем в блатото.

# 78
  • Мнения: 327
И къде да си "оставя" да ми изперат светлите палта? 

# 79
  • Мнения: 25 736
Стана ми интересно защо се хванаха всички за цената на сакото и видиш ли, щом е дала 600 лв. за него, значи няма проблем - може да си купи ново.

Дори и в оригиналния пост на авторката не беше посочена цена на сакото.Само твърдеше, че са и предложили да и купят друго, избрано от нея  сако от съответния мол, и след като тя не харесала нищо и предложили 300 лева,а тя крещеше с главни букви, че сакото струва двойно.
Постът в оригинал беше изключително дразнещо кифленско изпълнение,съвсем спокойно може да е преувеличила и сакенцето да е от някой аутлет, или втора употреба, или реплика Peace

Последна редакция: сб, 19 апр 2014, 12:14 от So Lucky*

# 80
  • Мнения: 2 135
Първоначално първия пост е изглеждал така-
Цитат
НЕ СИ ОСТАВЯЙТЕ ДРЕХИТЕ НА ХИМИЧЕСКО В CLEAN ZONE MALL SOFIA! АКО ГИ ЗАГУБЯТ НЯМА ДА ВИ ГИ ПЛАТЯТ!
НА 10.04 СИ ОСТАВИХ СКЪПО ДАМСКО САКО ELISABETTA FRANCHI И ПОВЕЧЕ НЕ ГО ВИДЯХ! СЛУЖИТЕЛКАТА ОБЪРКАЛА НОМЕРА И ГО ДАЛА НА ДРУГ КЛИЕНТ, КОЙТО ОСТАВИЛ ORSAY САКО НА СТОЙНОСТ ДЕСЕТ ПЪТО ПО МАЛКО ОТ МОЕТО. СЛЕД КАТО МЕ КАРАХА ДА ОБИКАЛЯМ ПО МАГАЗИНИТЕ ЗА ДА СИ ИЗБЕРА САКО ПОДОБНО НА МОЕТО С КОЕТО ДА МЕ ОБЕЩЕТЯТ СЕ ОКАЗА,ЧЕ МОГАТ ДА МИ ВЪСТАНОВЯТ САМО 300 ЛЕВА, ПОЛОВИНАТА ОТ СУМАТА ОТ ЦЕНАТА НА САКОТО МИ! ИЗМАМНИЦИ! НЕКОРЕКТНИ ДОСТАВЧИЦИ НА УСЛУГИ! ГУБЯТ НА ХОРАТА ДРЕХИТЕ И ПОСЛЕ НЕ ИМ ГИ ЗАПЛАЩАТ! ПРЕД МЕН НА ДРУГ КЛИЕНТ ПОКАЗВАХА ДЕСЕТ ВИДА ПЕРДЕТА ДОКАТО МУ НАМЕРЯТ НЕГОВОТО!ПРЕДСТАВЯЕ ЛИ СИ? НЕ ЗНАЯТ КОЯ ВЕЩ НА КОЙ ЧОВЕК Е!
НЕ СИ ОСТАВЯТЕ ДРЕХИТЕ ТАМ, НЯМА ДА СИ ГИ ВИДИТЕ , ОСОБЕННО АКО СА СКЪПИ!

# 81
  • Мнения: 25 736
Е и?!Писането с главни букви във форума се счита за крещене
Накара ли я милата да обикаля по магазините в мола Mr. Green

Добре че показваш поста да се види че авторката акцентира на
Цитат
НЕ СИ ОСТАВЯТЕ ДРЕХИТЕ ТАМ, НЯМА ДА СИ ГИ ВИДИТЕ , ОСОБЕННО АКО СА СКЪПИ!
Много е важно да спомене, че дрехите и са скъпи.
Та от тук и драмата.

Последна редакция: сб, 19 апр 2014, 12:15 от So Lucky*

# 82
  • Мнения: 2 229
Аделинда, не е глезене да приемеш половината като компенсация за това, че някой си ти е загубил твое нещо. И не си права, че нещо, излязло от магазина, струва наполовина. Така е ако решиш да го продаваш, докато сам си го ползваш, струва платената от теб цена. И как пък са решили да й дадат половината цена? Амортизация ли са изчислявали? При положение, че сакото липсва по тяхна вина, трябва да си понесат последиците, все пак тя не го е оставила там на консигнация да го продава, че да се радва, че толкоз пари й дават.

Пира по време на чума няма да коментирам. Има тема за загубено сако, не за световния глад.

Съгласна съм. Грешката е тяхна, нали издават бележки с номера, не сравняват ли номерата на дрехите, като ги дават?
Случва се, но редно е било да й платят 600лв. Не че това гарантира, че може да си купи същото..
Всеки би бил ядосан в тази ситуация. Все едно да си оставиш телефона на ремонт и да изчезне. Няма ли да ти дадат нов?

Дори и в оригиналния пост на авторката не беше посочена цена на сакото.Само твърдеше, че са и предложили да и купят друго, избрано от нея  сако от съответни мол, и след като тя не харесала нищо и предложили 300 лева,а тя крещеше с главни букви, че сакото струва двойно.
Постът в оригинал беше изключително дразнещо кифленско изпълнение,съвсем спокойно може да е преувеличила и сакенцето да е от някой аутлет, или втора употреба, или реплика Peace

Всичко е възможно. Да не й го бяха губили тогава, щеше да си носи репликата.  Crazy
(Въпреки че се съмнявам, че като са й казали, че й няма сакото, веднага е включила "Охо, то струваше 50лв, но хайде да изкарам пари от ситуацията...")

Последна редакция: сб, 19 апр 2014, 11:53 от Grumрy

# 83
  • София
  • Мнения: 4 878
Е и?!Писането с главни букви във форума се счита за крещене
Накара ли я милата да обикаля по магазините в мола Mr. Green

Добре че показваш поста да се види че авторката акцентира на
Цитат
НЕ СИ ОСТАВЯТЕ ДРЕХИТЕ ТАМ, НЯМА ДА СИ ГИ ВИДИТЕ , ОСОБЕННО АКО СА СКЪПИ!
Много е важно да спомене че дрехите и са скъпи.
Та от тук и драмата.

Изключително комично е някой, с правопис като твоя, да определя чуждите постове като "изключително дразнещо кифленско изпълнение".

# 84
  • Мнения: 25 736

Изключително комично е някой, с правопис като твоя, да определя чуждите постове като "изключително дразнещо кифленско изпълнение".
Темата не e за правопис.Може и моят да не е образец, но поне знам да ползвам бутона "caps lock" и "проверка правопис".
На теб какъв ти е проблема точно?Засегна се на кифла?

# 85
  • София
  • Мнения: 4 878
На теб какъв ти е проблема точно?Засегна се на кифла?

Ни най-малко.  Simple Smile Една от основните характеристики на кифлите е неграмотното писане.  Wink А авторката е доста по-добре от теб с правописа.

# 86
  • Мнения: 25 736
На теб какъв ти е проблема точно?Засегна се на кифла?

Ни най-малко.  Simple Smile Една от основните характеристики на кифлите е неграмотното писане.  Wink А авторката е доста по-добре от теб с правописа.
Щом казваш.На мен досега модератор не ми е коригирал заглавия на теми.
Не съм и запозната с основните характеристики на кифлите.

# 87
  • Sofia
  • Мнения: 15 552
   Насоката, в която се разви темата, ми припомни една скорошна история на моя приятелка.  Wink Беше тя неотдавна на посещение в Лондон и плащайки на касата в някакъв магазин за дрехи, разсеяно оставя слънчевите си очила на стойност около 3 000 лв. (подарък от сестра и́ за рождения и́ ден) на касата. Естествено, по неписания закон на каръщината, след като заплаща покупките си, излиза от бутика, без да се сети, че е забравила очилата си на касата.

   Връща се около 2 часа по-късно, осъзнавайки какво се е случило, пита консултантите дали са прибрали очилата и́ и познайте отговорът какъв е бил – не били намирали нищо подобно.  Mr. Green Сега, дали продавачите са си пуснали ръчичките или някой клиент-опортюнист се е възползвал от изгодната ситуация, можем само да спекулираме. Чудя се, обаче, този, който си е прибрал очилцата, какво ли си е мислил? Сигурно, като някои от "трезвомислещите", алтруистично настроени дами в темата, си е казал: "Ми, тя, тая, щом носи слънчеви очила за няколко хиляди лева, к'ъв и́ е проблемът да си купи нови, пък аз, като нямам как да хвърля толкова пари за дрънкулки, що да не си ги прибера?"  Crazy Общо взето, цялата ваканция на приятелката ми се опорочи, заради този неприятен "инцидент".

   Мисълта ми е, че дребни, завистливи душици има навсякъде. Не е това същината на темата. В случая, важното е служителката да си понесе последствията, заради немарливостта си, а химическото да обезщети подобаващо клиентката си, което, за жалост, се видя, че няма да стане...

# 88
  • Мнения: 40 839
Точно очила за 3000 лева за да носиш трябва да си голяма кифла. Освен ако не са златни, няма качество, което да струва толкова. Пък и модата им минава за година-две. Та който ги е прибрал едва ли е и подозирал, че струват толкова, защото малко хора ги тресе гъзарията чак толкова.

# 89
  • София
  • Мнения: 5 499
Точно очила за 3000 лева за да носиш трябва да си голяма кифла. Освен ако не са златни, няма качество, което да струва толкова. Пък и модата им минава за година-две. Та който ги е прибрал едва ли е и подозирал, че струват толкова, защото малко хора ги тресе гъзарията чак толкова.

Нали се сещаш, че който ги е прибрал, практически е крадец? Има ли значение какво е мислел, след като е крадец по душа? Без проблем ще прибере нещо чуждо...и без значение от цената на вещта.
Интересни обиди си ръсите тук, неженствени някак, недодялани?
Как можеш, след като самата ти си жена, да наречеш друга жена "кифла"? Що за класа демонстрираш? newsm78

Общи условия

Активация на акаунт