Питане: Необходими прибори за улесняване на домакинство с бебе

  • 8 032
  • 60
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2
Здравейте, мами!
Прегледах форума Simple Smile (1-2 пъти и преди съм попадал тук, но този път бях целенасочен Simple Smile), защото искам да разбера какви прибори (в общия смисъл) биха били полезни за младо семейство с бебе.
Вероятно темата ще е полезна и за други дядовци Simple Smile

Например, разгледах темата за ултразвуково почистване, като си мислех, че ще намеря прибор за почистване на биберони, шишета и т.н., е, поне се замислих, че мамите имат нужда и от козметик - темата за ултразвуково почистване, неочаквано за мен се оказа козметична Simple Smile. Извинявам се за изненадата си Simple Smile.

А сега, сериозно: МОЛЯ, препоръчайте полезни прибори и акцесоари. Имам няколко месеца за подготовка.
Ще съм искрено благодарен за всяко мнение, препоръка, критика и насока Simple Smile

Ето 2-3 (не знам колко удачни) примера:

1. Ултразвукова вана за почистване:


2. Инфрачервен термометър за бебе


3. Торба за бебе

Последна редакция: нд, 20 апр 2014, 20:41 от Дядо ви

# 1
  • Мнения: 67
1. - абсолютно ненужно Simple Smile Освен ако не искате да почиствате и ножчетата си за бръснене.. За допълнително домакинство /ако имате впредвид периодите, когато бебенцето ще е при баба и дядо/ е напълно достатъчен стерилизатор за микровълнова, на Авент са много удачни. По ок. 30лв са нови, в Продавалник за 10лв. се обзавеждате с идеален такъв втора употреба.
2. Добра идея е, да, ако имате за конкретния модел препоръки от приятел. Посочения не съм ползвала, за много обаче имам наблюдения, че дават отклонения. Иначе инфрачервен за бебенце е лесно и бързо решение, аз обаче все още залагам на обикновен електронен, от гледна точка на сигурността на резултата.
3. Пробвано - не съм доволна. Изглежда удобно, но всъщност не е.. Имам едно, същото като на снимката, мога да ви го пратя безплатно, само за да ви откажа от подобна покупка.

А инак - на въпроса  Grinning

1.Ако мамчето не кърми - стерилизатор. АКо кърми също, но по-нисък клас, няма да и се налага толкова често да стерилизира биберонки.
2. Електрическата кана за преваряване е задължителна. Дълги години не знаех кому е нужно това джувотно, като имам котлон, но без нея животът е ненужно сложен.
3. Ако кърми - помпа за кърма. Препоръчвам електрическите на Авент от гледна точка на качество/цена, но има и други варианти, в зависимост от предвидените финанси и очакваните резултати.
4. Зареден диск с бял шум /на прахосмукачка, сешоар.. има ги в ю туб/. Срам ме е, че в моята държава все още има изгорени от сешоар в леглото дечица.. Sad

Ще допълвам ако се сетя:)
И - поздрави!  Heart Eyes

# 2
  • Мнения: 9 652
Най-полезно: пари в кеш!

# 3
  • Мнения: 172
на младото семейство колко ли му е голямо бебето??? Предполагаме че е новородено и предлагаме съгласно личния си опи:
термометър - хубаво е да е от типа " за уши и чело" (както преложения вече);
термометър за вана и стаен термометър, който е добре да има и влагометър( за мен е от изключителна важност , аз съм в морски град и често съм на границата на препоръчителната влажност);
въртяща играчка за кошарка- добре е да музикална;
стерилизатор за шишета ;
овлажнител за въздух при необходимост според влажността на населеното място;
бейбифон ;
шишета за вода и по -късно за сокчета ( аз препоръчвам стъкло);
уред за затопляне на шишетата (особенно ако е на адаптирано мляко и е зимно бебе);
термос;
термочанта за шишета;
проходилка (паяк);
кенгуру за бебе (аз съм изключително доволна  и горещо препоръчвам );
бебешка чанта ;
.............. и т.н. списъка може да се допълва и с много  други глезотийки, аз на прима виста за тези се сетих.
Успех

# 4
  • София
  • Мнения: 44 098
Ами...честно не знам до колко са улеснение повечето..
За храненето най-лесно да е на кърма детето, ако се налага хранене с формула има разни джаджи - бих взела електрически  стерилизатор(гледах, че имаше и с предварително измиване преди стерилизацията на авент). Ако ще се цеди майката(за количества за хранене) - ел. помпа най-добре. Някои хранещи на ам казват, че уреда за подгряване им е много удобен за нощните хранения, понеже поддържа водата с желаната Т и не се налага да  преваряват и топлят вода по нощите.
За термометъра и инфраред и електронните далеч не винаги са точни, удобството е, че мерят бързо. Но за мен по-важно е да мерят точно, така че  не знам дали бих се доверила.
За носене дали ще е торба, слинг, кенгуру или друго, за някои е удобно, за други напълно ненужно...
Същото е с бебефони, видеофони, сензори за дишаане на бебето и т.н.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=404952.0
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=404952.0 може да си почетеш тези теми - нужни и ненужни покупки за бебето. От списъка на Krismi например 90% за мен са ненужни неща.
По-полезно и улеснение ми се струва да имате по-точно стандартните за домакинството  пералня, сушилня, миална машина, нещо което да улеснява готвенето от типа слагаш продуктите и забравяш, ел. кана и т.н.

# 5
  • Мнения: 11 566
Най-полезно: пари в кеш!

Истина! Peace
1. Стерилизатор имах за микровълнова. Не ми хареса. Преварявах шишетата и бибероните в тенджера на котлона с вряла вода.
2. Кана за преваряване на вода- да!
3. Помпа за кърма- имах ръчна, на мен не ми помогна, но съквартирантката по стая си взе същата- кърми доста време. Под въпрос е.
4. Силиконови зърна- същото като т. 3.
5. Термометър за Т в стаята е хубаво да има. За телесна Т- дигитални, но е под въпрос дали мерят точно.
Много е относително, общо взето. Това, на което за едни е било удачно, за други е било лош избор.
Леко бременеене на майчето, тя ще се нагоди. Похвална е помощта ви!

# 6
  • Мнения: 2
Много съм благодарен на всички за отделеното време.
Очевидно, още съм в началото и имам доста да наваксвам Simple Smile.


...4. Зареден диск с бял шум /на прахосмукачка, сешоар.. има ги в ю туб/. ...
Ха, ха, много дълбоко се замислих, преди да направя връзката.
Това, ако майка му е ползвала прахосмукачка. А ако е ходила по дискотеки, вероятно звуците са други Simple Smile.
Надявам се, не те дразнят подобни плоски шеги. Много ти благодаря, не се бях замислял за звуковия фон.

...Влажност
...
кенгуру за бебе (аз съм изключително доволна  и горещо препоръчвам )...
За влажността: ще трябва да се прочета повече. Да, има прибори, които могат и да изсушават и да овлажняват (заедно и поотделно). Интересно, май не съм виждал битови климатици с подобна функционалност, а е доста логично.
За "кенгуру за бебе" - гледам, че има противоречиви мнения, това, което ви е удобно, какво представлява?

# 7
  • София
  • Мнения: 44 098
За кенгуру  - важно е крачетата да са хубаво  разкрачени и да имат хубава подпора, не да висят.
В момента ако си купувах би било - http://moetobebe.bg/cangaroo%20sling/%D0%9A%D0%B5%D0%BD%D0%B3%D1 … x%20first.Go-3987

Ергото също е хвалено http://www.amazon.co.uk/Ergo-Baby-Original-Carrier-Outback/dp/B0 … ergo+baby+carrier

http://moetobebe.bg/cangaroo%20sling/%D0%9A%D0%B5%D0%BD%D0%B3%D1%83%D1%80%D1%83 това също добре изглежда.

А има хора за които изобщо не е удобно и предпочитат слинг
http://www.zilana.com/carrier.html

# 8
  • Мнения: 60
За мен новороденото бебе има нужда от мама, татко и много любов. Всичко останало може да се купи в последствие, когато възникне нужда.

В материален план при нас най-полезни от "незадължителните" аксесоари се оказаха шезлонгът и термометърът за вода.

# 9
  • Мнения: 1 359
Дядо ви много полезен уред , но в малко по-късен етап е  кухненски чопър+ пасатор.
  Аз кърмех изцяло детето си, но парния стерилизатор се използваше  ежедневно  Peace Моят не беше известна марка, но пък се води 3в1 - стерилизатор, уред за готвене на пара и уред за затопляне на шишета. Реално съм използвала най-дълго уреда за готвене на пара  Grinning Препоръчвам с две ръце, това улесни страхотно ежедневието ми  Peace
  Друга важна вещ в нашето семейство е столчето за хранене на детето. Има различни нива на височина и полягане + 2 табли.

Дано съм била полезна

# 10
  • Мнения: 337
Гледам доста майки са писали за ел. кана за подгряване на вода. Предполагам, че говорите за тези, които се самоизключват в момента в които водата заври?
На мен лично преди 4 г. шефката на неонатологичното отделение в болницата където раждах, ми каза, че водата трябва да се преварява 20 мин. Така, че каната не върши работа.

# 11
  • Мнения: 11 566

На мен лично преди 4 г. шефката на неонатологичното отделение в болницата където раждах, ми каза, че водата трябва да се преварява 20 мин. Така, че каната не върши работа.
Защо? Обясни ли ти? След втория месец дори не съм я преварявала в каната водата. Сипвах от чешмата  и затоплях, вместо да се разхождам до микровълновата в кухнята.

# 12
  • Мнения: 337
Ами, забравила съм, но предполагам за да се изтрепят разни работи, дето не е хубаво едно новородено да ги поема.  Peace

# 13
  • Мнения: 11 566
 Peace Всеки си преценява какво да прави.

# 14
  • Мнения: 1 232
Най - важно за бебето да му е чисто и перфектно изпрано.Така,че Деди,купете прахосмукачка Rainbow.Прибавете последната серия на AEG-пералня и сушилня,а може и Simens.7-8 хиляди,но уверявам Ви си струва.Та Вие Дядо ли ще ставате или лукова глава.Това са "прибори",на които всеки би се зарадвал.Успех.

Общи условия

Активация на акаунт