Възрастови разлики

  • 66 356
  • 784
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: X
Детето с нищо не е заслужило да бъде възпитавано на практика от дядовци и баби.

И аз така мисля.

# 16
  • София
  • Мнения: 5 499
Какво мислите за разлика от 8 години (мъжът е по-възрастния)?

Нормално.

# 17
  • София
  • Мнения: 5 499
Разликата между мен и съпруга ми е 16 години. Аз съм на 25. Та за разликата? Не не е проблем....не и когато има раззбирателство.

Все още.

# 18
  • Мнения: 569
За мен 8 години разлика в полза на мъжа са нормални, тъкмо и двамата са на един акъл, както се казва. Повече от 10 обаче вече ми идва в повече на мен лично Wink

# 19
  • Мнения: 343
За партньори няма проблем, 8 години нищо не са, особено ако и двамата са минали 20. Но напоследък съм станал чувствителен към възрастови разлики между родители и деца.
Изглежда ми напълно приемливо мъж на 50 и жена на 25, както и обратното - това си е тяхна работа. Но баща или майка на пенсионна възраст с някой пъпчив тийнейджър ми се струва неестествено. Детето с нищо не е заслужило да бъде възпитавано на практика от дядовци и баби.

Не го схващам това съждение. Пенсионната възраст е около 65. Майка на тийнейджър на 65? Трудна работа, почти невъзможна. А детето на 50-годишния и 25-годишната /която може да му е дъщеря/ няма ли да има родител дядо? Или може дядото с девойката, ама ако не правят деца?  newsm78

За мен лично е странна разлика, при която единият може да бъде родител на другия. Повече от 17-18 години - по-скоро не.

# 20
  • Мнения: 30
Ако майката или бащата са на 45-50, те ще наближават или минават 60-те, когато детето е тийнейджър. Съпругът на 41, на когото му е още рано да има деца, може би трябва да има и това предвид.

# 21
  • Мнения: 6 992
Зависи много от хората.
Интересно ми беше нечие твърдение по-горе, че на 24 и 32 нещата се изравнявали...
Аз имах връзка на 25 с човек на 32, ми никак не бяха изравнени, той беше къде-къде по-незрял в начина си на мислене от мен.  Crazy
От друга страна, мъжът ми е 1 година по-голям, запознахме се на 27-28, много зрял и отговорен човек.
Та не е до възрастта, до човек е.

# 22
  • Мнения: X
Наистина най - вече е до човек. Има мъже и жени на по 30 години, които не знаят още къде се намират и други на по 20 +, вече ориентирани в живота.

И все пак най - добре е разликата между партньорите, да не е много голяма. До 10 години в полза на мъжа ми се вижда нормално.
Жената, да е по - голяма максимум около 5-6 години но в една възраст 30 + също е окей.

Иначе 30 годишна с 20 годишен - не. Същото е и 18 годишна с 28 годишен - не.
В една по - зряла възраст не личи толкова разликата.

Едно младо момиче, може да се влюби в 40-50 годишен, но си мисля, какво ли би станало след 10 години. Тя ще бъде в разцвета на силите си, ще и се излиза, ще и се живее, а той човека ще чака, да го пенсионират.
Това е личното ми мнение.

# 23
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
За мен до 4-6г. е приемливо...
Но и 8 не е зле.
Обаче това са просто факти. Не знам как е при вас и кой на колко г. е и какво е преживял, докато ги е достигнал.

# 24
  • някъде в орбита...
  • Мнения: 2 913
Относно двойка, няма никакво значение кой на колко години е, или каква е възрастовата разлика. Важното е кой на какъв акъл е, и колко зряло мисли. Всеки, който преценява хората по годините им или двойката по възрастовата разлика, слага етикет без да познава човека.
За протокола - нашата разлика е 2 години, аз съм по-малката.

Относно родителстването - няма как да знае човек защо бабата/дядото гледа тинейджър, и какъв филм й/му е сервиран от живота.

# 25
  • Мнения: 2 140
С мъжът ми имаме 7 год. разлика в негова полза, добре ни е.

# 26
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Детето с нищо не е заслужило да бъде възпитавано на практика от дядовци и баби.

И аз така мисля.
Е ,  Whistling  детето като роди дете пак баби и дЕдовци го отглеждат  Mr. Green

# 27
  • Мнения: 1 040
Разликата между мен и съпруга ми е 16 години. Аз съм на 25. Та за разликата? Не не е проблем....не и когато има раззбирателство.

Все още.

Мъж на 41  и да не иска все още деца? - най-вероятно брака му е втори и той
вече има и затова не бърза.

# 28
  • Бургас
  • Мнения: 264
Аз съм изключително доволна, че с мъжът ми имаме 8... месеца разлика в моя полза и повод 8 месеца в годината да се шегуваме, че съм му кака  Mr. Green
А сериозно - преди него имах връзка с мъж с 10 години по-голям от мен и сега като се обърна назад имам чувството че сме били от различни планети.
Все пак всичко е строго индивидуално.

# 29
  • Мнения: 3 117
Тук е пълно с геронтофилки... Пфу, ще се изповръщам

Общи условия

Активация на акаунт