Хитринки за всякакъв случай - тема 10

  • 89 465
  • 743
  •   1
Отговори
# 435
  • Пловдив
  • Мнения: 40 725
И тук да питам...как да се справя с нахлуващи в спалнята ми мравки Rolling Eyes

# 436
  • Вила Великула
  • Мнения: 2 009
Може ли съвет как да почистя подовете след ремонт. Има много прах и стоят бели. Става въпрос за ламинат и гранитогрес. Пробвах с оцет на гранитогреса, но все още е побелял.

# 437
  • Мнения: 659
И у дома беше така. Единственото спасение е с оцет и то доста концентриран разтвор, полови бутилка в 2 литра вода, ако има още повтори го пак. Пробвала съм със всякакви препарати, няма по- добро от оцета в тази ситуация. Най- хубавото е, че щом вече чистиш- ремонта е свършил.

# 438
  • Мнения: 9 991
След ремонт, си иска много миене. Няколко пъти измий, като често сменяш водата. Не вярвам да прави някой препарат чудо. Прахоляка докато го има ще е така. Вече ако нещо конкретно не може да се изчисти е друг въпрос.

# 439
  • Мнения: 22 867

И тук да питам...как да се справя с нахлуващи в спалнята ми мравки Rolling Eyes

mystic woman, 3-4 години ме тормозеха мравки в кухнята, само на едната стена на гърба под шкафовете и, за съжаление, в шкафа при хляба се намърдваха, беше ми писнало. На пети етаж сме. Пробвах сол, оцет, парфюми, които не харесвам. Между другото, като напръсквах с парфюма, за ден-два-три изчезваха, но пак се появяваха. Това лято ММ ми донесе тоя гел за мравки, препоръчала му го негова позната аптекарка. Първо хич не го отразих, не исках химия да използвам на място, където стоят хранителни продукти, така си стоя доста време. При едно вземане на хляб, пак напъплен от мравки, реших, че се прежалвам. Сложих по една капчица на две-три места в шкафа по долния му вътрешен ръб. След време, като погледнах, мравките бяха изчезнали, а на едната капка имаше три залепнали и вече не живи. Изтрих, измих и се успокоих. Да, ама не, след седмица някъде пак напъплиха. Ядосах се, сложих пак на две-три места по капка, пак по вътрешния долен ръб в шкафа и повече не го изтрих. Вече повече от месец няма мравки. Не трия капчиците, стоят си. Хляба е затворен на поставка, няма допир с долната повърхност на шкафа, но тя на практика е чиста, няма препарата по нея, само капчиците по ръба. А те са миниатюрни, почти не личат. Дълго време, като отварях шкафа, все очаквах да видя мравки, но няма. Не знам докога. Така че, ако искаш пробвай. Това ми е от опит. Peace

# 440
  • Пловдив
  • Мнения: 40 725
 Hug Peace
Благодаря ти!Записвам го.Аз си мислех за онези тебешири да очертая...щото влизат от терасата някъде.

# 441
  • Sofia
  • Мнения: 26 363
С какво да почистя размазан силикон по фаянсови плочки?

# 442
  • Кортина д'Ампецо, Италия-България-Велико Търново
  • Мнения: 204
Чистя силикон със спирт. Поне по стъклата върши работа, надявам се, че ще става и за фаянс.

# 443
  • Sofia
  • Мнения: 26 363
ще пробвам,мерси

# 444
  • Мнения: 6 167
Белите ми ботуши станаха на черни петна , защото бяха във взаимодействие с черните ми ботуши цяло лято. Моля , помогнете ми да премахна тези черни петна. Ботушите са ми кожени

# 445
  • Мнения: 447
Белите ми ботуши станаха на черни петна , защото бяха във взаимодействие с черните ми ботуши цяло лято. Моля , помогнете ми да премахна тези черни петна. Ботушите са ми кожени

Опитай с тампонче, напоено с прясно мляко. Чувала съм, че бели кожени изделия се почистват по този начин. Peace

# 446
  • Страната на приказките
  • Мнения: 368
Как почиствате ключовете на печката без да влиза вода и препарат под тях? Опитвах да ги извадя, но не мога.

# 447
  • Мнения: 10 055
Как почиствате ключовете на печката без да влиза вода и препарат под тях? Опитвах да ги извадя, но не мога.
Аз също не успявам да ги извадя и последният път ги чистих с четка за зъби и обезмаслител.
Горе-долу стана, но не според очакванията ми. newsm78

# 448
  • Пловдив
  • Мнения: 40 725
А с какво чистите плота,който е зад котлоните newsm78 Всъщност гръб на кухнята се пада и е от същият материал като кухн.плот.Все едно е дърво.Стават едни търкала  Crossing Arms ooooh! и се виждат от далече.
Мислех си за оня Медикс за дърво Rolling Eyes

# 449
  • Мнения: 6 167
Белите ми ботуши станаха на черни петна , защото бяха във взаимодействие с черните ми ботуши цяло лято. Моля , помогнете ми да премахна тези черни петна. Ботушите са ми кожени

Опитай с тампонче, напоено с прясно мляко. Чувала съм, че бели кожени изделия се почистват по този начин. Peace
Пробвах,но нестана нищо може би защото са изкуствена кожа.Занесох ги на обущар и той каза ,че бели не могат да бъдат вече и  ще ги боядиса в черно.Ами примирих се,черни ще ги нося

Общи условия

Активация на акаунт