ХИПЕРИНСУЛИНЕМИЯТА - въпроси и отговори! Тема № 11

  • 54 633
  • 765
  •   1
Отговори
# 435
  • Мнения: 205
Днес цял ден съм бледа, започнах и да треперя... Скоро ли ще отминат тези ефекти?

# 436
  • Мнения: 272
Мисля че седмица - две нещо такова ми бяха казали.

# 437
  • Мнения: 205
Ако е седмица ще го преживея, но ако са две направо ще се обеся на абажура Joy

# 438
  • София
  • Мнения: 1 213
Аз пък да се похваля, вече съм на 2500мг метформин на ден и ги преживях добре, сега постепенно качвам на 3000 (което ми е максимума) Разхлабения стомах вече е що годе наред, главоболията са малко, световъртежите почти ги няма! Ура!

# 439
  • Мнения: 205
Аааааа, намерих си грешката! Ендото каза, че дозата ми е 1000мг, но да започна с 500 първите 2-3 дни и да кача на 1000.. Аз наблъсках още на първия ден 1000мг Simple Smile

# 440
  • Мнения: 272
Аууу Гери, недей така. Аз също 2-3 дена пиех както доктора ми каза и после реших, че няма проблем със страничните ефект и и наблъсках пълната доза и щях да умра. Знам че е гадно, но тарай, всичко е за добро, ще видиш, че ще има страхотен резултат!  Hug

Момичета може ли малко помощ за разчитане на тези резултати от изследване на кръвната захар, че вече нищо не разбирам.

- значи на гладно 5,2
- 60 мин. след ядене /баничка/ + дозата Сиофор - 10.1
-120 мин. след ядене - 6,4

Възможно ли е такава висока стойност на 60-тата минута или нещо не е наред глукомера според вас. Само да поясня бременна съм в 11 г.с с ИР, пия Сиофор 3*850 и съм на легло от 2 месеца, че кървя.
Какво ще кажете за този резултат?

# 441
  • Благоевград
  • Мнения: 2 857
Гери, когато се е налагало да започвам прием на метформинов препарат, винаги съм започвала от най-малката доза - 250 мг, а след това след седмица качвам на 500 и т. н., за да може организмът да няма шоков прием на метформин и да го понесе по-лесно  Wink

Ovonel, желая ти всичко да е наред и да родиш здраво бебче  Hug

Аз вчера бях на консултация при ендото и много говорихме с нея. Разказах й за последните месеци, тя също е на мнение като мен, че не трябва да пия Дуфастон, след като цикълът е дошъл и се прочиства лигавицата, защото това е затворен кръг и няма гаранция, че след приема му нещата ще се нормализират. Показах й режима, разказах й за спорта, пусна ми хормони да изследвам, обаче забравих кои са, че са с код, спомням си само за Тестостерона и още 2 хормона. Тя прецени, че е излишно да пускаме други хормони имайки предвид появилата се менструация. В понеделник ще ги пускам, мисля да си пусна и един ИРИ на гладно да го видим как е като стойност. Ноември беше около 9, предполагам, че сега е паднал още.

И накрай, да ви почерпя виртуално, защото моят баща днес чества 50-годишен юбилей  Heart Eyes


# 442
  • Мнения: 800
Овонел, захарта на 60 минута е малко висока. При това на фона на доста висока доза метформин. Това, което не мога да си обясня при теб е защо, знаейки за ИР и опасността да направиш гестационен диабет, си позволяваш да ядеш банички, сладка и разни подобни неща. При положение, че си поставена и на легло, т.е. няма как да изразходваш енергия. Само не ми казвай, че е от бременността, защото това не е оправдание да си влошаваш здравето. Вече няколко пъти обяснявах колко е важно да се спазва диетата по време на бременност. А ти сякаш експериментираш със себе си и на всеки резултат изпадаш в чуденка.
Внимавай с храната, престани да мериш захар всеки ден и мисли положително. Слушай си лекарите и това е. Всичко ще бъде наред. Домашните глюкомери невинаги са точни, а и при този странен режим на хранене нищо странно няма в това, че веднъж захарта ти е по-ниска, а друг път по-висока. Мога да се обзаложа обаче, че ИР я има и се задълбочава и ако не спазваш диетата, метформинът ще ти се вижда като детска игра.

# 443
  • Мнения: 272
Хехе мерси за съвета, по принцип гледам да пазя диета - даже я бях пускала тук, изготвена от ендокринолог е с нея инсулина от 170 ми беше паднал на 11 за година и половина някъде, после пак се качи де, ама там вече и други фактори изиграха роля. Сладкото вчера го ядох, че много ми беше паднала кръвната захар и бързо трябваше да се качи . А баничката е с цел въглехидратно натоварване, нещо като с глюкозата. Работех в една болница и там правеха профили по подобен начин, та викам и аз да пробвам Grinning /не с бенички, но се изследваше закарта след закуска и т.н /Ама си права, че трябва да се стегна де. В последно време доста работи си позволявам, което хич не е добре, не е от бременноста, а по - скоро от инсулина нали знаеш, че е затворен кръг - колкото повече се вдига, толкова повече ти се яде сладко. Сега работя в една лаборатория и все се каня да си направя профил ама пустото кървене..... Както и да е, мерси, че ми отговори  Hug

# 444
  • Мнения: 800
Дано не съм те обидила. Ама наистина се стягай, че нещата могат да станат много сериозни. Мен също са ме изследвали след тлъста закуска с цел натоварване, обаче сега не е време за такива неща.
А колко ти е паднала захарта, че си решила да я повдигаш със сладко? Ако е била над 3,5, едва ли проблемът е бил от захарта. Бременността може да има доста неприятни прояви, така че може да ти е лошо и от нея, сега няма хормон дето да си е на мястото. И другото, дори да ти е ниска захарта и да считаш, че е хипогликемия, достатъчно е да изядеш една малка лъжичка захар или пък един-два бонбона. Не повече. Абе, ще те стягам от време на време, че здраво бебе чакаме, а и майката ни е важна.  Laughing

# 445
  • Мнения: 205
Момичета, ако си взема някакъв пробиотик от аптеката ще спре ли поне повръщането? Скъсах се вече, цял ден само лежа и повръщам..

# 446
  • Мнения: 272
Ох ужас Гери. Незнам за пробиотиците, но на мен за повръщане много ми помага - малко лимон, сол и вода и пиеш на малки глъдки. Пробвай, мен лично доста ме облекчава. Ако си повръщала прекалено много си вземи от аптеката тези прахчета за хидратиране, защото загубата на електролити от повръщането предизвиква повече повръщане от своя страна - като затворен кръг е и е много неприятно. Ако си вземеш такива хидратиращи прахчета, само ги пий на малки глъдки с определен интервал, а не на веднъж, че ще ги повърнеш. Има на Стоперол, но е сладко и мене лично повече ми харесва на Хидратин алфа, но имай предвид, че вътре има глюкоза.

# 447
  • София
  • Мнения: 11 747
Момичета, ако си взема някакъв пробиотик от аптеката ще спре ли поне повръщането? Скъсах се вече, цял ден само лежа и повръщам..

гери каква ти е дозата? нали знаеш че плавно трябва да я увеличаваш.Също така в никакъв случай на гладно недей да ги пиеш само с храна и то веднага след храненето или по време на храненето. Ако много повръщаш ги спри временно и започни ги пак след няколко дни в много малки дози.

# 448
  • Мнения: 205
По време на хранене ги взимам, 1000мг дневно-обед и вечер по 500мг. Доктора каза, че може малко да се разхлабя.. какво разхлабване, човек, скъсах се да повръщам, червата ми само пукат нон стоп, не мога да спя вечер от тези звуци, цяла вечер ''хрррррррррррррррррррр, кррррррррррррррр, бълбук'' направо в чудо се видях. През деня повръщам и ми е едно такова стегнато на корема, вие ми се свят, треперя, вечерта спирам да повръщам, червата ми започват да издават звуци и ме боли главата. Треперенето и виенето на свят го отдавам на кръвната захар, защото вчера и днес беше много ниска-2,6 , мерих я сутринта последно. Грешката ми беше, че ги започнах така рязко тия хапчета. Ще видя утре как ще съм и ако съм такъв парцал както вчера и днес ще ги спра и ще ги започна наново както казвате вие.

# 449
  • Мнения: 272
Poli BK  Естествено че не ти се сърдя  Hug много си права. Страшно съм се отпуснала скоро време, направо ужас. Ама вече няма Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт