Най-добрите (и безвредни) съдове за готвене - 3

  • 344 031
  • 1 494
  •   2
Отговори
# 720
  • Мнения: 727
Emora, благодаря Simple Smile
А би ли ми дала линк и на тенджерата.
Искам да си закупя комплект от тенджери, но не знам на какво да се спра. Чета първа страница на темата, но нещо са ми много неясни материалите. Искам да е метал, и да не загаря лесно.

Тенджерата, в която готвя на детето е от Икеа, от серията 365. Не бих казала, че е нещо много качествено. Комплект хубави тенджери и на мен ми е в списъка с чакащи покупки, и аз се оглеждам за изгодни предложения. В Гама Елит често правят промоции на по-стари серии, в амазон също може да погледнеш, ако пазаруваш от чужбина.

# 721
  • Мнения: 2 645
Какво означава че не е добре да се съхранява храна в стоманените. Може ли поне да оставим храната докато изстине в тенджерата ?
А в метало керамичните  съхранява ли се храна?

Последна редакция: пт, 21 авг 2015, 15:03 от ALMIRRA

# 722
  • Мнения: 6 937
А за този тип какво ще кажете мраморното покритие добре ли е?

# 723
  • София
  • Мнения: 576
Здравейте момичета, нова съм в тази тема, попрочетох доста, но имам нужда от съвет.
Очаквам първото си бебче и трябва да му купим негова си тенджерка. Аз ползвам тенджери на Силит и Бергхоф, бюджетът ми за тенджерка за бебо е около 100-тина лева. С всичките разходи нямам възможност за 200+лв. за тенджера на Силит. Тенджерката може да е 1-1.5 литра, а може и касерола но с капак. На Силит има няколко малки касеролки но са без капаци.
Ако може д ами препоръчате някоя марка на нивото на Силит за да разгледам бих била много благодарна Simple Smile Hug
Предварително благодаря Simple Smile  bouquet

# 724
  • Мнения: 2 241
Еос, за какво ти е отделна тенджера за бебето?

# 725
  • Пловдив
  • Мнения: 2 102
Еос, за какво ти е отделна тенджера за бебето?
И аз това се чудя? Освен ако нямаш малък размер.

# 726
  • Мнения: X
То не е лошо бебето да си има една малка тенжерка с капак, аз в такава готвих на моето, че беше със страшен запек от захранването и така и не стигнах до детска кухня. Наистина е много удобно, аз продължавам да си я използвам, правя му закуска в нея, че вече яде от нашите манджи. За съжаление не мога да препоръчам нещо качествено, моята е от серията на Икеа 356+.

# 727
  • Пловдив
  • Мнения: 786
Не съм ползвала никога стъклена тенджера, но знам, че някои майки търсеха такава за готвене на децата си:
http://100ki.bg/cgi-bin/index.pl?_state=ProductDetails&ID=3125&LANG=bg

# 728
  • София
  • Мнения: 576
Ами мисля да му преварявам водичка в отделна тенджерка, освен това мога да стерилизирам биберонки и дребни неща (ако не е пълен целия стерилизатор), а като поотрасне, ще си му готвя само в неговата тенджерка, докато мине на обща храна..
В болницата в която ще раждам казаха задължително д акупим нова тенджерка за бебето за преваряваме на водичка като начало Simple Smile)
Lady Stardust, би ли ми пратила линк към тази серия, не мога да ги открия в сайта на икеа.

# 729
  • Мнения: 2 241
Не виждам логика в отделна бебешка тенджера  Rolling Eyes като се преварява вода в един съд, той си се стерилизира...

# 730
  • Мнения: X
Еос, ето ти всички тенджери на Икеа, ориентирай се по името, че май не може да се селектира по серия. Моята е една от тези с дълги дръжки, май касеролки се водят. Наистина ми е много удобна, като при мен причината да я купя беше точно, че нямах малка. Не виждам нищо лошо жената да си купи отделна тенджера и само за това да си я използва, все пак така ще е сигурна, че ще е чиста. Едва ли има 10 тенжери у тях, че една да я бракува за целта.

# 731
  • София
  • Мнения: 576
Имам само 3 тенджери, не ми трябват повече. На няколко места акушерки ми казаха- самостоятелна тенджерка за бебето, неизползвана. Незнам какви са им съображенията, но ще се съобразя, а и после ще си я ползвам:))
Сега ще разгледам икейслите:)

# 732
  • Пловдив
  • Мнения: 786
За дъщеря ми готвех  и готвя често в тази, 2 литра е.
https://www.pazaruvai-lesno.bg/tendzhera-sas-staklen-kapak-wmf-q … ty-one-16-sm.html

Но цената и единично е безумна.
Аз я имам в този комплект:
https://www.pazaruvai-lesno.bg/komplekt-sadove-za-gotvene-ot-4-c … -quality-one.html

# 733
  • София
  • Мнения: 576
Хм наистона доста скъпа, те и ма силит са толкова а аз съм изключително доволна. Ако не харесам нещо по евтинко май ще прежаля налрая парите и така.. Благодаря много:)

# 734
  • Мнения: 727
Еос, виж няколко поста по-нагоре съм писала в каква тенджера приготвям храната на детето.
А вода преварявах в огнеупорна стъклена кана, като махах капака, защото е от пластмаса.
Добре са те посъветвали, че бебето трябва да има отделна тенджера.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт