"Бременна ли съм?" - тема за бързи въпроси и отговори 13

  • 49 374
  • 737
  •   1
Отговори
  • Мнения: 30 866
Тази тема е за всички, които имат съмнения, че може да са забременели. Моля, ограничавайте се само до задаването на конкретни въпроси. За споделяне на вълненията около забременяването потърсете двете отчетни теми в същия подфорум.


Полезна информация:


Тестовете за бременност дават най-коректни резултати, когато са направени навреме,а именно:
Кръвен тест (бета ЧХГ) – най-рано 11 дни след ДОКАЗАНА овулация
Уринарен тест – най-рано 12 дни след ДОКАЗАНА    овулация или на първият ден от закъснението.
Щом на уринарния тест се появи втора черта, колкото и бледа да е тя, теста е положителен



Във  въпроса си не пропускайте следната информация:
1) Дата на последната менструация и продължителност на месечния цикъл (от първи ден на менструацията до първия ден следващата менструация; за първи ден се счита денят с истинско кървене, а не само зацапване);
2) Метод на засичане на овулацията, ако има такъв;
3) Ден/дни с непротектиран полов акт (дни със съмнение за евентуално зачеване);
4) Лекарства, които биха имали някакво значение (прогестеронови препарати, противозачатъчни, Клостилбегит, Кломифен и др.)
5) Правени ли са хормонални изследвания и има ли отклонения при тях
Така ще бъдем максимално полезни.

Моля задавайте въпросите си тук, за да не се създават нови теми с еднакво или подобно съдържание.

Успех и се надявам да намерите отговор на въпросите си!

# 1
  • Мнения: 417
Питам защото преди бях чула, още като момиче, че ако има нещо след това да се опиташ да се изходиш по малка нужда и няма да имаш притеснения...
Тааа за това де... newsm62

Не бих разчитала на този метод за контрацепция!  Whistling

И аз  Crazy Но определено това е профилактика на инфекции на пикочните пътища, особено при дами, които често страдат от цистит. Има някаква полза все пак Wink

densi, благодаря за темата  Hug

# 2
  • Мнения: 57
Ахххх, момичета вече и аз незнам какво ми е  newsm78 newsm78 newsm78 newsm78
 На 22.04 ми дойде  М-то с два дни закъснение, а часове преди да ми дойде бях с положителен резултат.
После ме тече 3 дни вместо 5...
Изкарах този път само с превръзки, а иначе ми е доста обилен ... ползвах и превръзки и тампони.
Сега вече е  3ти ден от както ми е свършило (6ти от МЦ) и нещо почнах да изпитвам предърпване на яйчниците, даже все едно ми се обаждат бъбреците, получих някоя друга пъпка (акне), гърдите ми леко напрегнати, пишкам често, а за апетит, съм си яшна по природа.
Предния ден последваха 3 (-) резултата, а все едно съм бременна...
Това човешко тяло е голям лабиринт.  smile3514
Чудя се от къде е излязла тази втора черта тогава????
Дали е имало бременност , която се прекъснала с М-то???
Или имам признаци на скорошна/моментна Овулация??? newsm78 newsm78 newsm78 newsm78 newsm78

# 3
  • Мнения: 417
Възможно е да си била бременна, а може и теста да е бил невалиден или да си проверила след определеното време.

# 4
  • Мнения: 30 866
Съгласна съм с горния пост. Peace

# 5
  • Смолян
  • Мнения: 214
Здравейте, записвам се и аз, с въпрос  Crazy
С приятеля ми решихме, че е крайно време да имаме бебче и от Март сериозно се трудим по въпроса. Същия месец, точно 2 седмици след последния ден на М. имаше сериозно Бебеправене. Цикъла ми е 28 дни и реших че средата би трябвало да е фертилен период, тъй като досега не съм мерила БТ. Да, обаче, седмица след това, а и седмица по-рано от очакваното, лелката цъфна неканена. Много ме изненада. Та въпроса ми е, възможно ли е появата на кръвотечение (нормална М., според мен) след забременяване? И има ли смисъл да правя тест или просто да си продължаваме с опитите? Знам, че поради някакви причини, М. може да цъфне по-рано от очакваното, а може и по-късно. Просто съм малко объркана. Simple Smile
Предварително се извинявам, ако въпроса ми не е за тази тема. И в случай че не е, бих се радвала, ако ме насочите към правилната такава.
Благодаря  newsm76

# 6
  • Мнения: 57
Здравейте, записвам се и аз, с въпрос  Crazy
С приятеля ми решихме, че е крайно време да имаме бебче и от Март сериозно се трудим по въпроса. Същия месец, точно 2 седмици след последния ден на М. имаше сериозно Бебеправене. Цикъла ми е 28 дни и реших че средата би трябвало да е фертилен период, тъй като досега не съм мерила БТ. Да, обаче, седмица след това, а и седмица по-рано от очакваното, лелката цъфна неканена. Много ме изненада. Та въпроса ми е, възможно ли е появата на кръвотечение (нормална М., според мен) след забременяване? И има ли смисъл да правя тест или просто да си продължаваме с опитите? Знам, че поради някакви причини, М. може да цъфне по-рано от очакваното, а може и по-късно. Просто съм малко объркана. Simple Smile
Предварително се извинявам, ако въпроса ми не е за тази тема. И в случай че не е, бих се радвала, ако ме насочите към правилната такава.
Благодаря  newsm76
Освен, ако овуто ти е било по-рано, то и М-то ще ти подранее според мен.
Най-добре си продължавайте с опитите, защото щом има М , едвали да има бременност... Вече го знам от опит  Simple Smile

# 7
  • Смолян
  • Мнения: 214
А, със сигурност ще си продължим с опитите Simple Smile
Благодаря за бързия отговор! И аз така си мислех, но си бях наумила, за мое успокоение да попитам! Simple Smile

Освен, ако овуто ти е било по-рано, то и М-то ще ти подранее според мен.
Най-добре си продължавайте с опитите, защото щом има М , едвали да има бременност... Вече го знам от опит  Simple Smile

# 8
  • Мнения: 3 191
А, със сигурност ще си продължим с опитите Simple Smile
Благодаря за бързия отговор! И аз така си мислех, но си бях наумила, за мое успокоение да попитам! Simple Smile


При 28 дневен цикъл, овулацията се пада около 14-тия ден от началото на цикъла. За начало на цикъла се брои първият ден на менструацията. Това са данни от масовите случаи, не е задължително при теб  да е така, може да имаш по-ранна овулация и затова мензиса ти да идва по често.

Пррдвид посочената информация по-горе, според мен си пропуснала фертилния прозорец. Няма бременност при наличие на мензис.

# 9
  • Мнения: 30 866
Да и аз смятам, че няма бременност като е дошъл нормален цикъл с тъмночервена кръв, а не само зацапване примерно.

# 10
  • Мнения: 308
за сега -цоп, че нямам време да чета

# 11
  • бургас
  • Мнения: 239
Момичета, не знам дали да пиша тук, от доста време съм в темата! Следях си графиката от около половин година и миналия месец отидох на гинеколог, тъй като нямах добре изразена двуфазност. Доктора след преглед с вагинален уз, се съмняваше за ПКЯ и искаше да направя хормонални изследвания за потвърждение, но така и не ми дойде. На 16.04. ми предписа Оргаметрил 5 дена * 2 таблетки, за да предизвикаме цикъл (за да направим изследванията) е от 21.04 чакам да ми дойде ... днес преди половин час направих тест и вижте какво стана    http://zariiii.snimka.bg/details/ha-taka.816010.33081672 и http://zariiii.snimka.bg/details/ha-taka.816010.33081672

# 12
  • Мнения: 417
malkata-88, за мен това си е втора черта и теста е положителен. Честито!  Hug

# 13
  • Мнения: 30 866
Аз също виждам втора, макар и бледа черта. Hug  bouquet

# 14
  • бургас
  • Мнения: 239
Възможно ли е от Оргаметрила, които пих 5 дена да е повлиял на теста, и да дава грешни резултати?

Общи условия

Активация на акаунт