течни кристали

  • 2 943
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 1 626
Аз също съм за кристалите. НО! Трябва да се ползват внимателно. В смисъл такъв, а си се отплеснала да сложиш по-нагоре от краищата, отиде........  ooooh!
Моята коса е доста гъста и е дълга до под средата на гърба. Филирана е, не много. Слагам едно, максимум две натискания на помпичката. Значи за рядка и тънка коса, едно натискане е много. С мазни корени съм и сухи краища. Добре ми се отразява, защото като се издухам със сушоара, и краищата стоят като опърпани от сухота. С кристалите ми стоят по-пригладени и подредени. Не ми цъфти косата както преди, но незнам дали е от кристалите или от нещо друго, че бая щуротии съм натрупала на тоалетката  Embarassed
А за количеството, дето го слагам, сами преценете. Моите са 60мл /за 8 и нещо ги взех/ имам ги от пролетта миналата година, ползвам ги два пъти в седмицата и още не съм минала средата на флакона.
 Whistling
А иначе, за 10-те лева. Ако се притесняваш, че няма да ти харесат, вземи си 30мл опаковка, тези на Биофарма имат такава. Към 10лв май е най-голямата опаковка. За проба, поне да не се ядосваш ако не ти хареса, а и са много икономични и ако пък ти харесат ще ги ползваш много време.

# 16
  • Мнения: 109
 Моята коса е доста суха ,ползвам кристалите от доста време и съм много доволна-слагам само на връхчетата за да избегна омазняването в корените.Ако косата ти е суха и чъфтяща вземи си ги няма да съжаляваш.  smile3535 #Milti

# 17
  • Мнения: 13
Да споделя и моя скромен опит Wink. Моята коса е къдрава, суха, гъста и седмица-две след подстригване започва един цъфтеж. Освен че ползвам кристали,на сери и биофарма, от една година я подкастрям с топла ножица. За година е подстригвана само четири пъти, ефекта при мен беше невероятен. Опитате препоръчвам я горещо Laughing 

# 18
  • Мнения: 27 524
Да споделя и моя скромен опит Wink. Моята коса е къдрава, суха, гъста и седмица-две след подстригване започва един цъфтеж. Освен че ползвам кристали,на сери и биофарма, от една година я подкастрям с топла ножица. За година е подстригвана само четири пъти, ефекта при мен беше невероятен. Опитате препоръчвам я горещо Laughing 

За какво служи топлата ножица?  Thinking

# 19
  • Мнения: 5 103
Помагат, но не очаквай чудеса.
Мойта коса е със структура от която почти не цъфти и при мен имаше резултат, но при други приятелки със цъфтящи коси нямаше.

# 20
  • Мнения: 1 616
Всички знаем, че нацъфтяла ли е косата, единственото спасение е ножицата. Но кристалите могат да го предотвратят. Аз от около година ползвам течните кристали на Биофарма и косата ми вече почти не цъфти. Преди се налагаше всеки месец да махам нацъфтелите връхчета, а сега го правя на 4-5 месеца. Убедена съм, че е от кристалите, защото ползването само на балсам досега не ми помагаше. Разбира се, трябва да се употрябяват внимателно. Моята коса е тънка, в корените бързо се омазнява, а по краищата е доста суха. Затова слагам няколко капки кристали от средата на косъма към краищата. Така косата ми изглежда по-жива, мека и блестяща. Случвало се е да прекаля и тогава става някак тежка и сплескана. И още нещо трябва да се знае - кристалите не заместват останалите грижи за косата, т.е. ползването на маски и балсами трябва да продължи наред с употребата на кристалите. Черешке, мисля, че покупката си заслужава! Да не говорим, че продуктът е доста икономичен - на мен шишенце от 60 милилитра ми стигна за почти година, като имаш предвид, че си мия през ден-два косата и задължително след всяко къпане слагам по няколко капки.

# 21
  • Мнения: 5 317

За какво служи топлата ножица?  Thinking

С гореща(топла)  ножица се подстригва за да не цъфти косата.

В тези теми е обсъждан този метод:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=30468.0
http://clubs.dir.bg/showthreaded.php?Board=cosmetics&Number= … ollapsed&sb=5

# 22
dimi: ще ми кажеш ли от къде си взимаш кристали на Биофарма? от аптеките ли?

# 23
  • Мнения: 2 575
За пръв път чувам кристалите да помагат срещу цъфтеж ( да предотвратяват имам предвид) Thinking #Crazy
Аз позлвам кристали на Л'Ореал вече 2-3 години и знам, че единственото им приложение е визуално да изгладят косъм и то само за момента след измиване на косата при изсушаване. По този начин не толкова лъскавата и изтощена коса ИЗГЛЕЖДА по-гладка и здрава, но определено си остава същата си коса, така че само ножица за цъфтящите краища, нищо друго!
За да не омазняват косата се слага съвсем малко - моят фризьор ми беше казал само едно напомпване с помпичката и това е - колкото е в ръката се разнася внимателно по влажната коса ( в краищата)

# 24
  • Мнения: 577
dimi: ще ми кажеш ли от къде си взимаш кристали на Биофарма? от аптеките ли?
Да има ги само в аптеките

# 25
  • Ямбол
  • Мнения: 1 092
Използвам Cristalli Liquidi BioOil на BioPharma и съм много доволна особено зимата предпазват страшно много косата от постоянното сушене нямам никакви оплаквания за прекомерно омазняване ест. ако си слагаш повече от необходимото сигурно ще се омазни защото е доста мазно.. Simple Smile 

# 26
  • Мнения: 663
dimi: ще ми кажеш ли от къде си взимаш кристали на Биофарма? от аптеките ли?
Да има ги само в аптеките
Моите си ги купих от магазин за козметика и парфюмерия, имаше поне 5-6 вида.

# 27
  • София
  • Мнения: 2 044
Ползвам ги без спиране от 4 години WinkМного съм доволна

# 28
  • BABYLAND
  • Мнения: 3 409
Ако слагаш внимателно-няма да ти се омазнява косата повече от обичайно! Няма да съжаляваш, ако започнеш да използваш този продукт.

# 29
  • Мнения: 379
доволна съм от кристалите за коса, ползвам ги вече 8 месеца и цъфтящите краища ги няма Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт