Почивка в Турция

  • 29 698
  • 50
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 18 542
А по кое време бяхте там?
Ние мислим края на август, че до тогава май е бая топло там.
А цените как са? Става въпрос за извън хотела.
Също се чудя хотел 3 или 4 звезди...само от снимките нещо не мога да се ориентирам.

# 46
  • Мнения: 2 700
Честно казано не помня датите, но по технически причини ние ходим винаги само август. Топло беше, но се живееше. Още повече, че няма хотел без басейн, а голяма част от тях са и със собствен плаж.

За цени също не мога да те ориентирам, отново защото не помня. Не сме се ограничавали, яли сме навън на обяд / защото специално тогава бяхме само със закуска и вечеря/, ходили сме на всички възможни екскурзии в района, и рекапитулацията ни беше ТОГАВА, че в България щяхме да похарчим същите пари. Сега ми прави впечатлeние, че цените май са малко по-високи, но не знам.

За хотелите, естествено колкото повече звезди, толкова по-голям лукс. Ние бяхме в клубен хотел, извън центъра на града, и останахме много доволни. Не сме привърженици на тарапаната и когато искахме меле ходехме в града, но особено с малко дете предпочитахме да не сме в центъра на събитията.

# 47
  • Мнения: 18 542
Колко ви излезе почивката?
Мен идеята за пътуване със самолет ме блазни много, но до сега всички почивки за Кушадасъ са с автобусен превоз.
От коя агенция беше офертата? Име на хотел, ако помниш?   bouquet

# 48
  • Мнения: 3 089
пътували сме до кушадасъ с автобус. тръгнахме в 3 следобяд, минахме през пловдив + голямо чакане на границата, защото фирмата тръгна с 5-6 автобуса, и бяхме на мястото в 10 на другия ден - това прави 17 часа. имаше деца в автобуса, но не им се чу гласчето Simple Smile. пътувахме с фирма комфорт-с. условията в хотела бяха добри, но не прелестни. но и цената беше доста ниска. всеки хотел има басейн и собствен бар. в нашият хотел работиха български турци, т.е. говорихме си на български, плащахме си джинчето с левчета (малък джин и тоник = 2.50 лв.). близо да кушадъсъ е ефес, къщата на дева мария, храмът на артемида (бил е, де) - едно от чудесата на света. абе има какво да се види. екскурзията до памуккале е млеко убийствена, защото се пътува по 3 часа в едната и другата посока, но и това си струва да бъде изтърпяно Simple Smile

миналата година наши приятели ходиха в мармарис със самолет за 350 лв. с алфатур ол инклузив. бяха много доволни. но офератат важи за юни и септември.
грабвайте се и тръгвайте. изключително френдли държава. за огромна моя изненада.

# 49
  • Мнения: 51
Здравей и от мен!Мога да ти кажа от личните си впечатления за Анталия, но от познати разбрах че така е в почти всички курорти! Ние имаме приятелско семейство, което живее в Истанбул и те ни организираха медената седмица-направихме си резервациите директно в хотела и спестихме доста!От тях знам, че разликата в звездите на хотелите е най-осезаема в качеството на храната. Затова щом ще ходите с малко дете аз лично ти препоръчвам да се спреш на 4 или 5 звезден хотел. Цените извън хотела при нас бяха почти като в България, а сравнение с нашите курорти направо ниски! Изберете си програма пълен пансион-цените са доста приемливи-така поне няма да мислиш за храната! А за превоза-ти сама прецени-самолетите са доста скъпи а и автобусите не са лоши! Каквото и да решите мога да ти гарантирам че ще изкарате супер-много приятни хора са турците и страшна гостоприемни! Ще се почувстваш точно като турист! Пожелавам ти приятно прекарване-на теб и семейството ти!

Последна редакция: ср, 21 юни 2006, 10:52 от morning

# 50
  • Мнения: 18 542
Мммм доста скъпичко.
За съжаление не можем да си позволим такава сума.
Харесах този хотел
http://www.mersinhotel.com
изглежда доста приятен, освен това плажа е пясъчен.

Общи условия

Активация на акаунт