за плосък корем ?????

  • 44 622
  • 56
  •   1
Отговори
  • Мнения: 13
 Здравейте момичета Hug
Имам страшен проблем от години.Какви ли нв диети не пазих,не съм пълна,но избягвах зеле,марулки,боб,все неща които подуват корема.Но не-въпреки усилията ми,все едно имам,,бирено коремче,,.
Дайте съвет момичета Praynig-ужасно се чуствам.
Благодаря.  bouquet

# 1
  • Мнения: 521
и аз съм така.както писах в по долната тема,че чаят от бял равнец помага,но нз.

# 2
  • Мнения: 596
според мен само спорт ще помогне

# 3
  • Мнения: 521
но какъв спорт по точно? Rolling Eyes

# 4
  • Мнения: 596
коремни преси биха свършили работа

# 5
  • Мнения: 27 524
Проблемът не идва от газове,т.е. с избягването на подуващи корема храни,няма да се реши нищо.Факт е,че най-трудно се отърваваме от тази "красота".Tired Само спорт не помага,трябва и диета.Трябва да пазиш диета и да работиш за долните коремни мускули.Можеш да легнеш на пода и да пишеш букви или числа със събрани крака на една педя от земята повдигнати.И така всеки ден по много,постепенно увеличавайки.Трябва много упоритост и постоянство.Досадно е.Успех. Peace

Последна редакция: вт, 21 фев 2006, 21:47 от Blondi

# 6
  • Мнения: 5 622
Проблемът не идва от газове,т.е. с избягването на подуващи корема храни,няма да се реши нищо.Факт е,че най-трудно се отърваваме от тази "красота".Tired Само спорт не помага,трябва и диета.Трябва да пазиш диета и да работиш за долните коремни мускули.Можеш да легнеш на пода и да пишеш букви или числа със събрани крака на една педя от земята повдигнати.И така всеки ден по много,постепенно увеличавайки.Трябва много упоритост и постоянство.Досадно е.Успех. Peace

А ти правиш ли го това?   Whistling

Айде сега, който прави някакви упражнения за корем, да дава точно количество на упражненията, подплътени с подробно обяснения и разбира се, най-важното, подкрепени със снимков материал!  Hug

# 7
  • Sofia
  • Мнения: 779
Само диета би могло да доведе до другата крайност - отпусната кожа, породена от драстично отслабване, а там оправия няма. Освен диета наистина трябва и спорт. Има сумати и видове, няма абсолютно никакво значение кой ще избереш стига да ти е забавно - спортът си е спорт. Ако избереш нещо от рода на пилатес обаче не забравяй и кардиото(велоергометър, бягаща пътечка, аеробика, кросчета сутрин). Аз с пилатес и какви ли не други филмчета, коремни преси и т.н. направих сравнително добри коремни мускули, но трябва още малко да махна подкожни мазнини за да е перфектно. Имам предвид, че освен упражненията, трябва и такива от които ще се потиш като луда, за да се види и пресата накрая. Това е. Нещата са прости, волята обаче е сложно нещо. Ама айде, че идва лято..!:) Успех!

# 8
  • Мнения: 13
Благодаря момичета  за бързите отговори:flutter:
Работата ми е свързана с много ходене,но за коремните преси не съм се сетила-каква ли не гимнастика не правя.Да попитам Блонди-пише да пазя диета-дай идейка Praynig
Късмет на всички госпожици и госпожи  bouquet  bouquet

# 9
  • Мнения: 5 317
Това упражнение е много ефикасно:

Легнете по гръб с изпънати крака.
Сложете длани под кръста.
Вдигнете двата крака на 10см от пода.
С бавно движение разтваряте крака 40-50см и събирате.
Повторете 20 пъти без да пускате краката на земята.

А тези са от списание ЕВА,но тях не съм ги правила:

Предлагаме ви комплекс упражнения за коремната преса - едно от слабите места на жената. Те са подходящи за домашни условия и за всякакво ниво на физическа подготовка. Важното е да не бързате и да не се стремите към количество, а към качество. Движете са плавно и бавно, усещайки всеки мускул. Представяйте си, че имате плосък корем и тънка талия. Пилат ще ви помогне да въплътите тези усещания в реалност.



1.Хамак

Легнете върху хавлиена кърпа така, че главата ви да е на края й. Хванете ъглите с ръце. Сгънете колене и сложете стъпалата паралелно едно на друго върху пода. Поемете въздух, след това на издишване, гълтайки корема, повдигнете главата, шията и лопатките, използвайки кърпата за поддържане. Задръжте в това положение, вдишайте и плавно изпънете десния крак, плъзгайки петата по пода.

Издишвайки, върнете крака в изходно положение. Повторете с левия крак. Редувайте, като следите за дишането и не отпускате корема.



2.Люлка

Легнете на гръб, сгънете краката, свийте коленете към гърдите, а петите- към седалището. Краищата на пръстите на ръцете сложете зад тила, без да ги кръстосвате. Приберете корема към кръста. Вдишайте и повдигнете главата и лопатките, без да напрягате мускулите на шията. При издишване изправете и повдигнете краката, разтваряйки ги като ножици: левия под ъгъл 75 градуса към пода, десния - до 45. Задържайки главата и плещите без да мърдат, променете позициите на изпънатите крака: десния по-високо, левия - по-ниско, като при това опишете дъга вляво и надолу. Издишайте и приберете краката към гърдите. При това отпуснете главата и плещите на пода. Повторете упражнението, като започнете с другия крак.



3.Отпускане на коленете

Легнете на гръб, сгънете крака, като коленете прибирате към гърдите, а петите - към седалището. Приберете корема. Разтворете ръце встрани, малко по-ниско от нивото на раменете, дланите лежат на пода. Без да отлепвате от пода плещи, на вдишване отпуснете сгънатите крака вляво под ъгъл 45 градуса към пода. На издишване изправете краката, отлепете главата и плещите от пода и протегнете дясната ръка напред и вляво. Пак вдишайте и сгънете колене. На издишване напрегнете коремните мускули и върнете сгънатите крака в изходно положение. Редувайки страните, направете упражнението 10 пъти.



4.Танцов падьом

Седнете на пода. Сгънатият в коляното десен крак е на пода, коленото е насочено напред. Левият крак, сгънат в коляното, сочи с пръстите напред. Опрете се с дясната ръка на пода, изпънете лявата встрани. Вдишайте. При издишване отлепете бедрата от пода, изправете краката така, че стъпалата да са събрани, а тялото да е изопнато в права линия. Повдигнете лява ръка над главата. Вдишайте, напрегнете коремните мускули и отпуснете сгънатата в лакътя лява ръка надолу. След нея завъртете и главата, докато погледнете назад. Дръжте при всичко това корпуса и краката на една линия. Издишвайки, повдигнете гърба, а при новото вдишване се върнете в изходно положение, издишайте. Изпълнявайте упражнението няколко пъти само на едната, след това и на другата страна.



5.ИзправЯне на пръсти

Легнете по корем. Краката изправени, ръцете - изпънати напред. Стегнете корема. На издишване напрегнете мускулите от горната част на гърба, съединете лопатките и отлепете гърдите от пода, опирайки се на краищата на пръстите си. На вдишване докоснете с дясната ръка задната повърхност на дясното бедро. Леко обърнете главата и горната част на тялото, погледайте ръката. Мускулите на седалището и корема са напрегнати. Вдишайте и върнете дясната ръка в изходно положение. При издишване отпуснете гръдния кош на пода. Повторете с другата ръка.



6.Плъзгане назад

Седнете на пода с изправен гръб. Приберете корема. Изпънатите крака - отворени малко по-широко от плещите. Обхванете с длани усукана хавлиена кърпа и изпънете ръцете напред. Напрегнете седалищните мускули. На издишване се наклонете назад, стягайки опашката. След това се отпуснете колкото можете назад, задържайки се в това положение за секунда. Вдишвайки, приближете кърпата към гърдите. На издишване изтласкайте кърпата нагоре. Пак вдишайте и я приберете към гърдите, а след това изпънете ръце пред себе си. Бавно се върнете в изходно положение. Издишайте и наклонете тялото напред, за да разтегнете мускулите на гърба. Издишайте и станете, закръгляйки гърба. Повторете упражнението.



# 10
  • Мнения: 1 320
Пробвай и с Пилатес .
От тук можеш да си дръпнеш снимков материал http://store3.data.bg/theadmin/Videos/Bodywork/

# 11
  • Мнения: 27 524
Бубе,трай ,ма,да не издавам аз,крави скъпа моя, други работи...пуууу...устата такава.... newsm62

Матилда,оф,идеи за диети да искаш,има стотици.Единият вариант е разделното хранене,при което не гладуваш,но трябва да си стриктна.И другото кой не го знае-без мазно,без сладко,наблягаш на плодовете и зеленчуците,такива неща.Иначе диети в които ми опивсат как трябва за обяд да изям чаша обезмаслено кисело мялко и 120 грама шунка,а пък за вечеря шепа зеленчуци на пара и парче ябълка и така всеки ден милион изгъзици...там хич ме няма   smile3507

Да ти кажа под секрет - и аз имам такова коремче... smile3518 Embarassed

# 12
  • Мнения: 521
Пробвай и с Пилатес .
От тук можеш да си дръпнеш снимков материал http://store3.data.bg/theadmin/Videos/Bodywork/
препоръчаи те ми от тези филмчета,нещо за корем,дупе и бедра,моля ви  bouquet

# 13
  • Мнения: 1 320
Препоръки за този вариант http://store3.data.bg/theadmin/Videos/Bodywork/Winsor%20Pilates/ всичките са интересни .
Аз съм фен на това http://store3.data.bg/theadmin/Videos/Bodywork/Winsor%20Pilates/ … Minute%20Workout/
Пилатес е основно за коремни мускули - коремни преси при различни упражнения. При редовна гимнастика ими ефект. Simple Smile
Успех!

# 14
  • Мнения: 6 390
има теми писани за плосък корем  Wink достатъчно е в търсачката да пуснеш, ще четеш цял ден  Wink
а иначе ето със снимнков материал  Grinning
Напоследък ми е фикс идея да имам стегнат корем..и затова ще предложа нещо за стегнат корем  Simple Smile
 
Плосък корем за 20 минути дневно

Плоският корем е цел за всички. В последно време ни заливат реклами за колани, масажори и какви ли още не уреди, които щели да ни дадат така мечтаните „плочки“ докато седим пред телевизора .

Истината е, че само чрез упражнения можете да постигнете стегнат и добре оформен корем.

Коремните преси са лесни за изпълнение, най-малкото защото можете да ги правите почти навсякъде, без да има нужда от специални уреди, обясняват специалистите на Biendansmavie.fr.

Като начало можете да правите упражненията по три пъти в седмицата.

Разтегнете се добре, поемете няколко пъти дълбоко въздух.

Постарайте се повърхоността, на която ще правите упражненията, да е твърда, но не и ръбестта. Изпълнявайте действията внимателно, за да не се стигне до контузии.

--------------------------------------------------------------------------------------
Упражнение 1
Легнете по гръб и сложете ръцете зад главата, като лактите ви сочат напред. Свийте едновременно краката и торса така, че лактите ви да опрат в коленете. Направете 4 серии по 20 повторения.

--------------------------------------------------------------------------------------

Упражнение 2
Легнете по гръб и отпуснете ръцете до тялото си. Повдигнете краката от пода и кръстосайте глезените. С помощта на коремните мускули приближете горната част на тялото към краката си все едно искате да докоснете с брадичка коленете. Направете 3 серии по 20 повторения.


--------------------------------------------------------------------------------------
Упражнение 3
Легнете по гръб и сгънете десния крак в коляното, като стъпалото ви е на пода. Сложете левия глезен на бедрото на десния крак и подложете под главата дясната си ръка, сгъната в лакътя. С лакътя на дясната ръка докоснете лявото коляно, после се върнете в изходна позиция. Сменете ръката и коляното. Направете 4 серии по 20 повторения.


http://rozali.com/fitnes.php?l=a&p=28
http://www.big.bg/modules/news02/article.php?storyid=10140
http://www.muskulibg.com/index.php?option=com_content&task=v … =59&Itemid=37
http://www.bb-team.org/women/000697.php
http://www.eva.bg/krasota_i_zdrave/temi_zdrave/e1082.html
http://www.rozali.com/fitnes.php?l=list&sort=abv&offset=11
http://daobg.com/forum/index.php?showtopic=1371&st=75
http://spidersport.com/forum/viewtopic.php?p=10330&sid=86b3f … a11328b8005f39730

# 15
  • Мнения: 658
За корема ще трябва да комбинирате упражнения за долна, горна и странична преса, иначе само за едната не безсмислено , пък ко ще и 1000 да правите.
Долна - от лег- ръцете залепени за пода повдигате двата крака едновременно  до 90 градуса, спускате плавно /на педя от земята/ и така 15-20 пъти, като увеличавате всеки ден  брайките /най-добре да правите до откат за да натоварите добре мускула и да гори мазнината/

Горна - каласическа преса - повдигане на тялото, краката свити в коленете

Странична - извиване ляв лакът-дясно коляно и обратно

Правете до откат.
Също добро упра. е заставате права, вземате по една бут. 1.5л. мин.вода във всяка ръка и правите наклони встрани - по 50 бр. на всяка.

# 16
  • Мнения: 658
За дупето и бедрата - Полуклек 50 пъти, като дупето трябва да е макс.стегнатои изправянето плавноо. Успех на всички newsm10

# 17
  • Мнения: 5 299
АЗ да добавя едно много ефикасно упражнение за долната част на корема - но е нужен лост(като тези примерно дето лелките си тупат килимите пред блока) Mr. Green. Хващаш се отпускаш тялото, и повдигаш краката сгънати Peace Така колкото можеш.

# 18
  • Мнения: 6 164
Само коремни преси гарантират плосък корем. Peace
Толкова плосък, че в 8ми месец, никой не ме вижда, че съм бременна с късото шушлеково якенце Shocked ... А разкопчая ли се, ми казват, че това бил корем на бременна в 4ти месец, не повече!
Е платих си цената - яко ме притиска вътре, едва се храня, но корема не може да ми се разтегне Wink

# 19
  • Мнения: 18 542
Да ти кажа под секрет - и аз имам такова коремче... smile3518 Embarassed
Аз пък да ти кажа, че това коремче не е от напълняване...поне не само. Аз бях станала 48 - 49кг при пъст 170см това лято и въпреки това имах шкембенце. Малко е, но го има. Състои се главно от преразтегната кожа и някакъв слой под него, който може и тлъстинки да е, ама само там да имам пък останалото тяло да ми е кожа и кокали  newsm78 Като обуя дънки с ниска талия и хоп и увисва над колана, пък като седна да не ти разправям  #Cussing out
Забременях 52кг и нямах такова шкембенце. Според мен всичко е в резултат на преразтягането на кожата и мускулите през бременността.
При мен само утражнения ще свършат работа щото нямам какво да свалям за сега, но ще се наложи и някакъв стягащ кожата крем, щото при мен положението е плачевно.

# 20
  • Мнения: 5 140
А пък аз винаги съм била слабичка но с коремче, както казваше брат ми с мекички.
Това няма махане, нито с преси, фитнес и т.н. поне при мен де. Но ще се боря поне да го намаля. Това винаги ми е бил комплекс.
И с липосукция няма махане, защото пак се получава същата работа, демек коремче.

# 21
  • Мнения: 2 529
БУБА много точно е задала въпроса за това кой ги прави тези упражнения вкъщи. Преди месеци започнах и 2 дни коремни преси и т.н. бях много упорита и после взе да ме мързи.  Rolling Eyes
Сега вече от 1 месец ходя на фитнес 3 пъти седмично (платих си картата предварително) и мотивацията ми е много по-силна. Инструкторите са ми направили програма точно за проблемните части и всяка тренировка си правя едни и същи неща. Резултатите се надявам да се проявят най-добре след 3 месеца, когато ставам на 30 и съм си обещала да съм в перфектна форма  Sunglasses Ще има и снимки Party

# 22
  • Мнения: 6 155
БУБА много точно е задала въпроса за това кой ги прави тези упражнения вкъщи. ...

Ами например аз ги правя тези упражнения, а именно:

За корема ще трябва да комбинирате упражнения за долна, горна и странична преса, иначе само за едната не безсмислено , пък ко ще и 1000 да правите.
Долна - от лег- ръцете залепени за пода повдигате двата крака едновременно  до 90 градуса, спускате плавно /на педя от земята/ и така 15-20 пъти, като увеличавате всеки ден  брайките /най-добре да правите до откат за да натоварите добре мускула и да гори мазнината/

Горна - каласическа преса - повдигане на тялото, краката свити в коленете

Странична - извиване ляв лакът-дясно коляно и обратно

Правете до откат.

Не виждам какъв е проблема някой да ги прави в къщи? newsm78
Ако искате и нагледен материал за резултата ще постна  Sunglasses

# 23
  • София
  • Мнения: 1 223
Както са писали по-горе момичетата, само коремни преси са му майката. Ако искаш плочки на коремчето, най-добре да правиш по няколко серии на ден (примерно 3х30) Когато се работи за мускули се правят кратки серии с голям интензитет и натоварване. Иначе коремчето, особено при слабите жени, които се чудят защо го имат, се дължи на ослабване на коремната стена, вследствие на което тя не е в състояние да поддържа добре вътрешните органи ... Същото се получава и с напредване на възраста, помислете си само колко бабки и дедковци сте виждали с ръце и крака като клечици  и огромни шкембета  Sick А за бъдещите мами не се препоръчват... за тях си има специални упражнения. Спортиските винаги раждат със секцио, не от глезотия, а защото мускулите са им много здрави и не позволяват на плода да "слезе" за нормално раждане.
P.S. Най-добре е ако имаш възможност да се косултираш с фитнес инструктор, ще ти състави програма с подходяща диета. Успех   bouquet

# 24
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Отдавна съм я разбрала истината, че за плоско коремче трябва коремни преси да се правят, но за съжаление, като съм сама вкъщи, не мога да се мтивирам достатъчно.
Затова тръгвам на фитнес, под наблюдение, а и за по-голяма мотивация, все пак и други ще се потят и мъчат като мен Mr. Green Mr. Green

# 25
  • Мнения: 27 524
Да ти кажа под секрет - и аз имам такова коремче... smile3518 Embarassed
Аз пък да ти кажа, че това коремче не е от напълняване...поне не само. Аз бях станала 48 - 49кг при пъст 170см това лято и въпреки това имах шкембенце. Малко е, но го има. Състои се главно от преразтегната кожа и някакъв слой под него, който може и тлъстинки да е, ама само там да имам пък останалото тяло да ми е кожа и кокали  newsm78 Като обуя дънки с ниска талия и хоп и увисва над колана, пък като седна да не ти разправям  #Cussing out
Забременях 52кг и нямах такова шкембенце. Според мен всичко е в резултат на преразтягането на кожата и мускулите през бременността.
При мен само утражнения ще свършат работа щото нямам какво да свалям за сега, но ще се наложи и някакъв стягащ кожата крем, щото при мен положението е плачевно.

Ха!И при мен е така.Е,не съм толкова слаба като теб,но не съм пълна,стегната съм,а имам точно такова меко шкембенце,дето точно над дънките с ниска талия е кошмар.  Shocked За сядането няма да разказвам.Отвратително е. CrazyНо мисля,че с коремни и стягащ крем ще се оправи,(или някакви масажи ссъс специални гъби и разни морски ексфолианти например,има варианти),ама мързел...мързел...но иде лято и ще се чудя какво да правя тогава.... Thinking

# 26
  • Мнения: 2 529

Ами например аз ги правя тези упражнения, а именно:


Не виждам какъв е проблема някой да ги прави в къщи? newsm78
Ако искате и нагледен материал за резултата ще постна  Sunglasses

Ееее, ти си едно от приятните изключения  bowuu , а и от аватара се вижда, че изглеждаш чудесно  newsm10
Но повечето са като мен за съжаление - никога не ни стига мотивацията да правим упражнения вкъщи редовно Rolling Eyes Та за това съветвам тези, които са като мен да се записват на фитнес и да не се мотаят  Laughing

# 27
  • Мнения: 658
А погледите и коментарите на мъжете ви след някое голо пъпче и малко дупе в къса поличка не е ли достатъчна мотивация? newsm45
Аз също си ги правя пресите у нас, включая че ходя и на фитнес - пресата се работи най-трудно, дупето също, така че ако искате резултат - това е начина. bye

# 28
  • Мнения: 739
освен многото упражнения, не яж много наведнъж, често но по малко. Салатите също подуват корема. Вечер яж лека храна. Пробвай няколко вечери сокове, айрян, плод. От това коремът ми спада. Коремните мускули най-лесно се отпускат и разпъват. Успех!

# 29
  • Мнения: 585
Наскоро гледах едно предаване "Как звездите влизат във форма след раждането?"
Е казаха, че плоският корем се подтига с над 800 коремни преси на ден.
Без значение от кой вид са точно.  ooooh!
Как ви се струва а  newsm78

# 30
  • Мнения: 521
защо не пробвате със скачане на въже? newsm78

# 31
  • Мнения: 6 155
Наскоро гледах едно предаване "Как звездите влизат във форма след раждането?"
Е казаха, че плоският корем се подтига с над 800 коремни преси на ден.
Без значение от кой вид са точно.  ooooh!
Как ви се струва а  newsm78

За мен 50-100 на ден са напълно достатъчни Wink


kiki29, благодаря   bouquet

# 32
  • Мнения: 287
Едно от любимите ми упражнения за коремните мускули е следното: изходно положение тилен лег /по гръб/; Повдигаме едновременно краката и трупа и задържаме. Ръцете са обтегнати напред. Казано с други думи, трябва тялото ни да наподобява латинската буква V. В началото може да ви се стори малко трудно, но не се отказвайте! Като посвикнете, започнете повечко да задържате в тази поза. Резултатът е гарантиран! Simple Smile

# 33
не съм убедена че пресите помагат толкова-мисля 4е бягането е най-добрия спорт в случая(4исти мазнинките около корема).абе комбинирай и двете все ще има резултат:)успех

# 34
  • Мнения: 8
когато човек се успокои и не дава зор ,постепенно сваляш килограми а после с малко упражнения стягаш и корема

# 35
  • Мнения: 111
Коремните преси стягат и оформят коремните мускули, но за да станат те видими демек да се разкара мазнинката Grinning трябва да се наблегне на диетата и кардио упражненията Peace

# 36
аз искам да препоръчам едно филче, и то е от там където пилатеса, при theadmin, в data-та, но е в папка beach body in 6 weeks, и е като бонус, само 10 минутки е, точно за мързели като мен, но има ефект ако се прави всеки ден. филмчето се казва "slim & 6 pack", тези "6 pack" са демек "плочките" и е само коремни, харесва ми че е кратко и не е досадно като пилатеса. успех

# 37
  • Мнения: 125
Moga li ot nqkade drugade da si svalia niakoia programa na Pilates? S data.bg ne stava pri men Sad

# 38
  • София
  • Мнения: 3 787
Ами аз с отслабването загубих и коремчето.Сега колкото и да ям си е сравнително
плосък.Е,подува се малко,но то след стабилно хапване няма как.
Аз вече ще стана банална с тая Леокрема,но и тук да кажа,че за корема ми помогна Редуциращия крем за корем и бедра на Леокрема и основно якото търкане с масажора след мазане WinkКоремни преси правих,но много вяло и нередовно Rolling Eyes.

# 39
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Коремните преси стягат и оформят коремните мускули, но за да станат те видими демек да се разкара мазнинката Grinning трябва да се наблегне на диетата и кардио упражненията Peace
Така е. Освен това има и храни, които подуват корема. Освен салатите също и прясното мляко (при мен май всичко- и една ябълка да изям, пак се подува Tired).
Това с преразтягането на кожата от бременностите ми е отделен проблем Sick Мъча се с тоя корем от години и все не мога да го смъкна Sad Започвам по-усилено с упражненията!

# 40
  • Мнения: 1 809
Наскоро гледах едно предаване "Как звездите влизат във форма след раждането?"
Е казаха, че плоският корем се подтига с над 800 коремни преси на ден.
Без значение от кой вид са точно.  ooooh!
Как ви се струва а  newsm78
Не знам така ли го постигат звездите,но преди 2 години го правех това-стигах до 1000 преси на ден и наистина коремът ми стана перфектен.А беше в ужасно състояние..За един месец стана стегнат,плосък..абе страхотен.Сега пак съм се поотпуснала,но от 2 дни съм се заела с пресите,пък да видим какъв и кога ще е резултата този път newsm78

# 41
  • Мнения: 208
Аз правя пилатис всеки ден по 25 минути и съм много доволна, но всичко си е до генове. Дали Пилатиса ще ти помогне, не знам, но определено опитай. Купи си dvd "Pilates: Abs workout" на Ana Сaban. Брат ми е също много доволен от dvd-то и си махна шкембето за един месец.

# 42
Zdr. mami i az sasto smjatam.4e koremnite presi srte pomognat.

# 43
здравейте,моми4ета.Родих преди 1 месец 2-рото си мом4енце.След 1-вото раждане(преди 4 години) ми трябваше 1/2 год.да сваля кг.,но коремът си остана-пробвах с по 200 коремни преси,с целутрон-нищо.Сега ми остават 4 кг.да сваля,но се 4удя какво да правя с корем4ето,което е като на бременна във 2-рия месец.Имам ужасни стрии на корема,които са разбираеми-бебето се роди 4.800.Мажа се с 4ико п/в стрии и гуд бай целулит.Ако имате предложения-4акам Thinking

# 44
  • Мнения: 16
Обърни се към професионален масажист . Ще ти стопи коремчето , защото ползват определени масла и си знаят техниката на масажиране . Наистина ти обтягат кожата .
А за по-предните мнения - не е необходимо време и мотивация , просто един лек режим - всяка сутрин до 10-15 мин. гимнастика , в нея включени и коремни преси . Аз правя няколко вида упражнения за крака и пресите - всичко само по десет , но всеки ден - нямам плочки , но е стегнат и ми е притегателното място за мъжете .

# 45
  • Варна
  • Мнения: 3 415
нямах време да изчета всички отговори, но от опит ще кажа че само коремните преси помагат...и също така дигането на краката от легнало положение...чувала съм че най-добре е коремните преси да се правят сутрин ако нямаш възможност 30 мин преди или след храна...това е...отговора е спорт...

# 46
  • Мнения: 1 813
В залата правя това :
http://www.bb-team.org/exercise/000065.php  - 20 пъти (ходя от скоро и ги увеличавам постепенно)
http://www.bb-team.org/exercise/000064.php  - 10 пъти повече не мога (прая го с изпънати крака обаче,по-трудно е  Peace )
и на уреда за преса ако се сещате кой е - 15 пъти
Всичко това в последователност : уреда,пресичката,висилката в суперсерия
Серийте увеличавам също с времето. В момента правя по 5  Hug

# 47
  • Мнения: 966
Много хубави упражнения......и аз съм с леко бирено коремче Sad

# 48
  • Мнения: 606
Наскоро гледах едно предаване "Как звездите влизат във форма след раждането?"
Е казаха, че плоският корем се подтига с над 800 коремни преси на ден.
Без значение от кой вид са точно.  ooooh!
Как ви се струва а  newsm78
Не знам така ли го постигат звездите,но преди 2 години го правех това-стигах до 1000 преси на ден и наистина коремът ми стана перфектен.А беше в ужасно състояние..За един месец стана стегнат,плосък..абе страхотен.Сега пак съм се поотпуснала,но от 2 дни съм се заела с пресите,пък да видим какъв и кога ще е резултата този път newsm78

Преди няколко годинки след къто отказах цигарките и аз имах коремче,около 75 см.Тогава се хванах яко с коремните преси и правих по 1000 ако не и по почвече на ден.И сега мога да се похваля,че коремчето ми е 60 см. и е добре оформено.Така,че пресите му е майката.

# 49
  • София
  • Мнения: 35 942
В залата правя това :
http://www.bb-team.org/exercise/000065.php  - 20 пъти (ходя от скоро и ги увеличавам постепенно)
http://www.bb-team.org/exercise/000064.php  - 10 пъти повече не мога (прая го с изпънати крака обаче,по-трудно е  Peace )
и на уреда за преса ако се сещате кой е - 15 пъти
Всичко това в последователност : уреда,пресичката,висилката в суперсерия
Серийте увеличавам също с времето. В момента правя по 5  Hug
Правя и двата вида  - добри са много, но трябват повече повторения.
Трябва да се правят коремни и за долната част на корема - затова при някои тези упрабнения нямат ефект.

# 50
  • Мнения: 527
 Peace Peace Peaceсамо коремни помогнаха даси стегна ш Embarassedкембенцето

# 51
Да ти кажа под секрет - и аз имам такова коремче... smile3518 Embarassed
Аз пък да ти кажа, че това коремче не е от напълняване...поне не само. Аз бях станала 48 - 49кг при пъст 170см това лято и въпреки това имах шкембенце. Малко е, но го има. Състои се главно от преразтегната кожа и някакъв слой под него, който може и тлъстинки да е, ама само там да имам пък останалото тяло да ми е кожа и кокали  newsm78 Като обуя дънки с ниска талия и хоп и увисва над колана, пък като седна да не ти разправям  #Cussing out
Забременях 52кг и нямах такова шкембенце. Според мен всичко е в резултат на преразтягането на кожата и мускулите през бременността.
При мен само утражнения ще свършат работа щото нямам какво да свалям за сега, но ще се наложи и някакъв стягащ кожата крем, щото при мен положението е плачевно.
На мен се оплачи...пък как мразя да спортувам  Blush и май така ще си остана- слаба пък с корем.Йъххх...

# 52
  • Мнения: 1 424
И аз имам шкембе, като съм права пак бива,но като седна и така се разплувааааааааа  smile3514 Аз и излишни килца си имам де  Blush
Аз не вярвях,че само с преси може да имаш секси коремче,но щом тук има толкова задоволителни резултати от утре почвам преси  Outta Joint И после ако има напредък ще докладвам  Wink

# 53
[Не знам така ли го постигат звездите,но преди 2 години го правех това-стигах до 1000 преси на ден и наистина коремът ми стана перфектен.А беше в ужасно състояние..За един месец стана стегнат,плосък..абе страхотен.Сега пак съм се поотпуснала,но от 2 дни съм се заела с пресите,пък да видим какъв и кога ще е резултата този път newsm78
[/quote]    1000преси ма наведнаж ли или примерно 500сутрин 500вечер и за колкл време си направила перфектен корем?

# 54
  • Мнения: 1 813
В залата правя това :
http://www.bb-team.org/exercise/000065.php  - 20 пъти (ходя от скоро и ги увеличавам постепенно)
http://www.bb-team.org/exercise/000064.php  - 10 пъти повече не мога (прая го с изпънати крака обаче,по-трудно е  Peace )
и на уреда за преса ако се сещате кой е - 15 пъти
Всичко това в последователност : уреда,пресичката,висилката в суперсерия
Серийте увеличавам също с времето. В момента правя по 5  Hug
Правя и двата вида  - добри са много, но трябват повече повторения.
Трябва да се правят коремни и за долната част на корема - затова при някои тези упрабнения нямат ефект.
Висилката е за долна част  Peace

# 55
  • Мнения: 75
Само коремни преси помагат най-вече.

# 56
  • Мнения: 6 461
Проблемът не идва от газове,т.е. с избягването на подуващи корема храни,няма да се реши нищо.Факт е,че най-трудно се отърваваме от тази "красота".Tired Само спорт не помага,трябва и диета.Трябва да пазиш диета и да работиш за долните коремни мускули.Можеш да легнеш на пода и да пишеш букви или числа със събрани крака на една педя от земята повдигнати.И така всеки ден по много,постепенно увеличавайки.Трябва много упоритост и постоянство.Досадно е.Успех. Peace
Ей това го започвам  от  днес Peace

Общи условия

Активация на акаунт