Счупена пералня

  • 10 753
  • 30
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 10
Здравейте, днес, когато пуснах пералнята, при центруфугиране се чу много силен шум и изхвърчах да я спра. Бях я претоварил, факт, и доколкото виждам барабанът се е откачил. Снимал съм частта (пластмасова, счупена), която намерих в дрехите, както и откъде според мен е паднала.

Можете ли да ме посъветвате - какво да направя? Дали познавате майстор, който може да реши проблема вкъщи, или с този модел, понеже не е разпространен, би било доста трудно? Ако случайно имате идея за сервиз или майстор, моля ви, споделете или ме потърсете на лично съобщение, защото не знам какво да правя, от друга страна пералнята е адски тежка и дори двама човека трудно я носят. Благодаря ви, ако можете да ми помогнете!





# 1
  • Мнения: X
Здравейте!
Бихте ли написали номера, който е щампован на счупената част / от снимка 2/.
Мисля, че и сам бихте се справили с ремонта.
За София ли става въпрос? Съфорумката Шани би ви насочила.

Последна редакция: чт, 01 май 2014, 11:34 от Анонимен

# 2
  • София
  • Мнения: 2 367
аз съм доволна от тези хора http://www.m-serviz.com/

# 3
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Черупката на лагерното тяло ми се стори, че виждам.
Но това е само декорацията.
Трябва да се разглоби този Фуст и да му се сменят лагрите. Честито!

# 4
  • Мнения: 8 937
Ще използвам темата, за да попитам нещо Шани.
Имам пералня на 10 години.
Работи само на една програма, основната.
На всички други програми, тече много, целият коридор се пълни.
Според вас какъв е проблемът и?

# 5
  • София
  • Мнения: 366
Препоръчвам услугите на инж. Станев - http://lxpress.alle.bg/, но нз дали това се ремонтира у дома. А ти щом успя да разглобиш пералнята значи не си съвсем на нулево техническо ниво и би следвало някои неща да са ти ясни.  newsm78 Rolling Eyes


Извинявай, не  те  разбрах правилно, четох много бързо. Wink

Но за ремонт на лагерите на пералня виж тук - http://lxpress.alle.bg/p/%D1%80%D0%B5%D0%BC%D0%BE%D0%BD%D1%82-%D … %B8-%D0%BD%D0%B5/

# 6
  • Мнения: X
нз дали това се ремонтира у дома. А ти щом успя да разглобиш пералнята значи не си съвсем на нулево техническо ниво и би следвало някои неща да са ти ясни.  newsm78 Rolling Eyes
В домашни условия и лагери съм сменяла / поствала съм и снимков материал/.
Това за маншона го написах, понеже скоро "разколачвах" една пералня LG /производство 2001г/.
Тръгнах да сменям лагери /2 бр/ и семеринга.            14 лв.
Скрит текст:
Купих и нов лагероносач /някои го носят на стругар/ 74 лв.
Оказа се, че и маншона е пробит - теч. Цялата предна планка в основата - ръжда!
Шкурка, ръждопреобразувател WURT и боя PROTECTA.
Скрит текст:
Скрит текст:
ето какво се получи /на тази снимка е и стария  лагероносач/
Скрит текст:
Скрит текст:
стари лагери:
Скрит текст:
подменени лагери на казана, който се разглобява:
Скрит текст:

Имам пералня на 10 години.
Работи само на една програма, основната.
На всички други програми, тече много, целият коридор се пълни.
Според вас какъв е проблемът и?

Според мен при тази "основна" програма количеството вода, което се ползва е по-малко.
Хубаво, във всички сгъвки огледайте маншона / гумата, където се затваря вратата/ за дупчица.

Последна редакция: чт, 01 май 2014, 12:22 от Анонимен

# 7
  • Мнения: 8 937


Имам пералня на 10 години.
Работи само на една програма, основната.
На всички други програми, тече много, целият коридор се пълни.
Според вас какъв е проблемът и?

Според мен при тази "основна" програма количеството вода, което се ползва е по-малко.
Хубаво, във всички сгъвки огледайте маншона / гумата, където се затваря вратата/ за дупчица.

Основната програма е 2 часа, а всички други са по много по-малко. Съмнявам се количеството вода да е по-малко, по-скоро има нещо с изпомпването на водата или в програматора.

# 8
  • Мнения: X
по-скоро има нещо с изпомпването на водата
Ako e свързано с изпомпването, то погледнете филтъра, маркучите за попаднала стотинка...
И все пак огледайте първо маншона. Понякога дупката се вижда след като се демонтира.
Може да е свързан теча и с касетата за праха.
Направете тест с вестник, за да локализирате проблема.
Каква марка и модел е пералнята?

# 9
  • Мнения: 10
Много ви благодаря на всички, доколкото виждам инж. Станев работи сам, т.е., ако трябва да се сменя лагер, надали мога да ползвам неговите услуги? Или бъркам? Май по-добре да звънна... иначе номерът на счупената пластмасова част е 11046800 5. Потърсих аз самият, но нищо не намерих в Гугъл. Другият сервиз, който препоръчвате - М Сервиз - пък не споменават да работят с този модел перални. Иначе е хубаво, че могат да дойдат до дома и да вземат уреда... от целия апартамент, когато се нанасяхме, най-голям зор видяхме с преноса на пералнята... има някакъв много тежък бетонен елемент за пазене на равновесие и това прави тази пералня адски тежка, да не кажа 100 килограма...

# 10
  • Мнения: 8 937
по-скоро има нещо с изпомпването на водата
Ako e свързано с изпомпването, то погледнете филтъра, маркучите за попаднала стотинка...
И все пак огледайте първо маншона. Понякога дупката се вижда след като се демонтира.
Може да е свързан теча и с касетата за праха.
Направете тест с вестник, за да локализирате проблема.
Каква марка и модел е пералнята?

Нищо от това не ми говори, ще го прочета на мъжът ми.
Whirlpool е пералнята, на 10 години е. Ето такава е.

# 11
  • Мнения: 19 482
Много ви благодаря на всички, доколкото виждам инж. Станев работи сам, т.е., ако трябва да се сменя лагер, надали мога да ползвам неговите услуги? Или бъркам? Май по-добре да звънна... иначе номерът на счупената пластмасова част е 11046800 5. Потърсих аз самият, но нищо не намерих в Гугъл. Другият сервиз, който препоръчвате - М Сервиз - пък не споменават да работят с този модел перални. Иначе е хубаво, че могат да дойдат до дома и да вземат уреда... от целия апартамент, когато се нанасяхме, най-голям зор видяхме с преноса на пералнята... има някакъв много тежък бетонен елемент за пазене на равновесие и това прави тази пералня адски тежка, да не кажа 100 килограма...
На мен преди седмица буквално ми сменяха лагери и семеринги. Те си взеха пералнята, те си я върнаха. Двама души дойдоха - струваше ми 150 лв. Ето този сервиз http://www.djotex.com/ Сега пералнята работи по-добре отколкото когато беше нова  Simple Smile
П.П. Похваления по-горе М сервиз не го препоръчвам - веднъж ме излъгаха че ще дойдат, цял ден ги чаках, дори не благоволиха да си вдигнат телефона. Супер несериозно и непрофесионално.

# 12
  • Мнения: 10
Много ти благодаря за инфото milittana, ще се вслушам в съвета ти, тази фирма ми изглежда сериозна, пък и е по-близо до нас. Направо им звънкам Wink

# 13
  • Мнения: X
Много ви благодаря на всички, доколкото виждам инж. Станев работи сам, т.е., ако трябва да се сменя лагер, надали мога да ползвам неговите услуги? Или бъркам?
E, то лагер се сменя от един човек.  Wink
На пералня LG сама смених лагерите в домашни условия, като това не ми е професия.
Ето нагледно клип за пералня с горно зареждане:
http://www.youtube.com/watch?v=44nCWA5CHPw

На мен преди седмица буквално ми сменяха лагери и семеринги. Те си взеха пералнята, те си я върнаха. Двама души дойдоха - струваше ми 150 лв.
Два лагера и семеринг са около 14.00 лв

Последна редакция: чт, 01 май 2014, 19:57 от Анонимен

# 14
  • Мнения: 19 482
Много ви благодаря на всички, доколкото виждам инж. Станев работи сам, т.е., ако трябва да се сменя лагер, надали мога да ползвам неговите услуги? Или бъркам?
E, то лагер се сменя от един човек.  Wink
На пералня Бош сама смених лагерите в домашни условия, като това не ми е професия.
Ето нагледно клип за пералня с горно зареждане:
http://www.youtube.com/watch?v=44nCWA5CHPw

На мен преди седмица буквално ми сменяха лагери и семеринги. Те си взеха пералнята, те си я върнаха. Двама души дойдоха - струваше ми 150 лв.
Два лагера и семеринг са около 14.00 лв
Пав, тебе съм те признала като безспорен капацитет! Само че ние у нас всички сме вързани в ръцете и разчитаме на сервизи за съжаление.

# 15
  • Мнения: 8 937
Мъжът ми каза че не е от маншона и не е от филтъра, някъде отдолу тече.

# 16
  • София
  • Мнения: 366
Най ми е странно, че потребител, който говори за себе си в мъжки род, пита за помощ в женски сайт относно технически детайли.  newsm78

Иначе разбира от повреди, качва снимки и коментира кое било лагер, барабан...

Не мога да си представя ММ или мъж, когото познавам, да действа така.

Явно само на мен прави впечатление, както и още нещо, сетете се сами какво.  Sunglasses Sunglasses Sunglasses Peace

# 17
  • Мнения: 10
redlipss, към мен ли е насочено това  Thinking

Искам да ви се "похваля", че от "Джотекс" казаха, че този модел с горно зареждане бил внесен от Испания и нямало необходимите резервни части.... инж. Стоев пък каза, че смяна на лагери не може да се извърши на място и не може да ми помогне... е сега какво да правя  Thinking Не разбирам от подобни повреди, нито искам, и смятам, че няма нищо срамно човек да пита в най-посещавания форум на България, без значение какъв е /човекът/...  Sad

P.S. Настроих си профила, наистина пишеше, че съм жена, но явно това е по презумпция

Последна редакция: нд, 04 май 2014, 17:15 от curious_user

# 18
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148

На всички други програми, тече много, целият коридор се пълни.
Според вас какъв е проблемът и?

няма логика, освен гореизказаната, че нивото на водата при другите програми е по-високо (пак е без логика).
Нивата за почти всяка пералня са 2 - за пране и за плакнене.

curious_user - лагерите и семеринга са основни машинни елементи. Няма начин да ги няма. Освен, ако не си за смяна на целите лагерни тела. Но трябва да се отвори уреда и тогава да се види какво е за смяна.

# 19
  • Мнения: 8 937

На всички други програми, тече много, целият коридор се пълни.
Според вас какъв е проблемът и?

няма логика, освен гореизказаната, че нивото на водата при другите програми е по-високо (пак е без логика).
Нивата за почти всяка пералня са 2 - за пране и за плакнене.



1ва програма започва с изпомпване на стара вода предполагам няколко минути, след това пълни за предпране и след това започва да си прави каквото си прави.
2ра програма изпомпва пак малко в началото, започва да пълни и да пере.
от 3та програма нататък, пускаш и започва да тече директно. Ама много да тече, веднага.

И аз не виждам логика.

# 20
  • Мнения: 10
Та в края на краищата взеха пералнята от фирмата, от която я бях купил, но оста на барабана е счупена от едната страна, а вече няма резервни части... Сега залагам на Miele с горно отваряне от фирма "Марти 76", само добри отзиви чувам за тях.... а и самият факт, че подобни машини се ползват в обществени перални в Студентски град говори достатъчно.  Shocked

Но имам един друг въпрос, който може би ви се струва малко тъп, но много ме терзае... Значи няма кой да ми помогне при вкарването на новата пералня, а пък гореупоменатата фирма предлага безплатен превоз, но само до блока... Трябва да цаня шофьора да ми помогне да я вкарам - да я качим до асансьора, към 6 стъпала +2-3 на самия вход. Та мисълта ми е колко е в рамките на нормалното да му предложа за тази услуга, като пари, или по-добре да го питам и той сам да си каже? Ако имате опит с това, бихте ли ми дали някакъв съвет.... Съжалявам за тъпия въпрос, който от технически и "перален" отива малко към "житейски", ала никога не ми се е налагало да ползвам такива услуги... досега винаги съм вкарвал всички мебели и уреди с родителите си, а вече не искам да ги товаря, особено с пералня над 100 килограма. Благодаря ви предварително за каквато и да е идея.

# 21
  • Мнения: 19 482
Нямам представа колко е нормално да платиш за услугата, но се договори предварително с хората какво искаш и колко ще ти струва. Така преди покупката ще може да прецениш дали ти е изгодна въобще. Още повече, че съм убедена, че има фирми, които си качват пералните, че и ги монтират. Аз преди години от такъв магазин взех моята. Изненадана съм, че и при пералните втора употреба се цупят и назландисват при монтажа и доставка на място. Ако е сама жена или някаква баба как би могла жената да си вмъкне сама новата пералня при тези условия  newsm78

# 22
  • сред маслини и портокалов цвят
  • Мнения: 1 265
Питаш го колко иска и ако не ти изнася се пазариш.
В началото на седмицата купих пералня. Докараха я, тропнаха я пред входа на кооперацията и рекоха:"Ние сме дотук". А мъж ми се връща чак вечерта, пък и няма кой да я мъкне с него, освен мен. Комшиите стари. Та питах колко искат да я качат до 2-рия етаж, поискаха по 10лв. на етаж, т.е. 20лв. Аз им казах, че давам 10 , помрънкаха малко и я качиха.

# 23
  • Мнения: 19 482
Аз мисля, че доставката на уреда до вратата ти трябва да е задължение на търговеца, тоест на този, който се бие в гърдите че осигурява безплатна доставка. Много ми е интересно дали в чужбина си позволяват да оставят така пералня пред вратата на блока и с това да приключва ангажимента им. Преди много години така едни хубостници ни докараха пералня, ние си бяхме платили до 4 -ия етаж качване, обаче понеже колегата му не дошъл на работа ми я оставиха така долу във входа. Аз бременна, мъжът ми на работа. Още ме е яд, че подписах че съм я получила. Трябваше да го върна и да дойде пак да я качи както се бяхме уговорили. Последната ми пералня си купих от едно малко магазинче за бяла техника на Алабин. Човекът се бори да остане на пазара и освен че ми я достави, я качи на втория етаж от къщата и я монтира напълно безплатно.

# 24
  • София
  • Мнения: 1 006
   Повдигам темата, ама и аз имам тъп въпрос  Mr. Green Програматора не отчита 0-та. Иначе работи на всички програми, но трябва да изключвам пералнята от контакта при всяка смяна на програма и пускане. Дали е от програматора или някоя спойка  newsm78
   Пералнята е Gorenje.

# 25
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
  Повдигам темата, ама и аз имам тъп въпрос  Mr. Green Програматора не отчита 0-та. Иначе работи на всички програми, но трябва да изключвам пералнята от контакта при всяка смяна на програма и пускане. Дали е от програматора или някоя спойка  newsm78
   Пералнята е Gorenje.

може би е програмният селектор?  newsm78

# 26
  • София
  • Мнения: 2 381
Е, моята пералня от вчера не работи - Уърпул 6-то чувство, но е на 12 г. сигурно, от които 5 г. не е ползвана... Дисплеят е ок, копчето действа - спира да примигва и си свети постоянно, но барабанът не върти... Прали сме няколко часа по-рано и не я претоварваме. Други отзиви освен за М сервиз?

# 27
  • Мнения: 19 482
Е, моята пералня от вчера не работи - Уърпул 6-то чувство, но е на 12 г. сигурно, от които 5 г. не е ползвана... Дисплеят е ок, копчето действа - спира да примигва и си свети постоянно, но барабанът не върти... Прали сме няколко часа по-рано и не я претоварваме. Други отзиви освен за М сервиз?
Препоръчвам ги http://www.djotex.com/

# 28
# 29
  • Мнения: 48

П.П. Похваления по-горе М сервиз не го препоръчвам - веднъж ме излъгаха че ще дойдат, цял ден ги чаках, дори не благоволиха да си вдигнат телефона. Супер несериозно и непрофесионално.
[/quote]

И аз имах сблъсък с некоректния сервиз , но се оказа с подобно име ЕМ СЕРВИЗ. Явно лъжат клиентите редовно . Ужасни са Sad

# 30
  • Мнения: 19 482
Търсете Джотекс. Ако и те са се изкалпазанили вече - нямам вариант.

Общи условия

Активация на акаунт