как да разбера дали бебето ми се отбива

  • 2 393
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 089
или е кърмаческа стачка, или просто растат зъби.
напоследък проявява всички симптоми на кърмаческата стачка - от извиване на гърба до неистов рев. храним се само в полу-будно състояние. педи каза, че е много възможно бебето да се отбива. а вчера видях бяло връхче на венеца. може и зъб да е, ама де да знам - за първи път ми е и не знам как трябва да изглежда. при допир боцка - допускам, че е зъбче.
та въпросите ми:
1. възможно ли е да се отбива толкова малко бебе, при положение, че кърма имам в изобилие и как се разбира дали е отбиване - т.е. симптоми, поведение на бебето и т.н.
2. ако е кърмаческа стачка, колко време най-дълго продължава. ние сме вече втора седмица така.
3. ако е зъбче, колко време трае не-яденето на бебето.
п.п. за 2 седмици е наддала 240гр. (ама с измъченото ядене в полу-будно състояние. ако я оставя сама да реши кога ще яде, имаме и паузи през деня от по 8 часа), като до момента е наддавала по 1000-1200.

Последна редакция: ср, 22 фев 2006, 10:11 от majceto

# 1
  • Мнения: 1 559
  Със сигурност бебчо не се отбива, еволюционно погледнато това би означавало да загине от глад, а инстинктите за самосъхранение все пак действат Grinning
  Ние сме имали стачка за десетина дни, не знам колко може да продължи при вас. Ти предлагала ли си някакви биберони (аз не бях, но на дребчо всичко му беше толкова интересно, че не можеше да папа спокойно)? Ако даваш биберон (залъгалка или от шише), сок или вода, веднага ги махни. Пробвай да се кърмите на тъмно и тихо място (при нас се получаваше в банята) и като е сънен. Зареди се с търпение и нежност към мъничкото човече и предлагай да папа (но не настоявай) честичко.
   Скоро да се похвалите, че интересът към папането се е завърнал Grinning

# 2
  • Мнения: 1 586
1.Абсолютно е невъзможно бебе на 3 месеца да се отбие по собствено желание. В такива случаи се търси причината за отказа на бебето да суче - болест, зъби, емоционално претоварване, предпочитане на биберона и пр.
2.Най-дългата стачка за която съм чувала май беше около месец, но обикновено за 10-тина дни минават тези моменти.
3.Докато избие зъбчето Simple Smile

Наддаването е добро за тази възраст при наличие на стачка. Не се притеснявай, с много любов и търпение ще се справите. Продължавай да кърмиш в полузаспало състояние - това е основен подход в такива случаи. Също помага и максималният контакт кожа-кожа с бебето. Ако ползвате биберон, не е лошо да помислиш дали той не е причина за намалялото желание на бебето да суче и евентуално да го махнеш.

Успех!

# 3
  • София
  • Мнения: 384
Здравейте,И аз имам същият въпрос.Ние сме на 5 месеца и 6 дена.Храним се 6 пъти,като 4 от тях са кърма,1-пюре и 1-каша.
По принцип от самото раждане се храним почти само от едната гърда.В другата няма почти нищо и бебо не иска да суче от нея.
От известно време губи желание да съче през деня или яде много малко-нервничи,дърпа се или се разсейва.Определено твърдата храна му е по-вкусна.
Когато го дохраня с АМ,изяжда всичко.
Възможно ли е бебе да иска само да се отбие на тази възраст?
Добре се кърмим само сутрин в 6 часа и вечер -последното хранене.
Добре ли е ,ако оставя 2 кърмения ,а другите 2 млечни хранения  заместя с АМ?

# 4
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Здравейте,И аз имам същият въпрос.Ние сме на 5 месеца и 6 дена.Храним се 6 пъти,като 4 от тях са кърма,1-пюре и 1-каша.
По принцип от самото раждане се храним почти само от едната гърда.В другата няма почти нищо и бебо не иска да суче от нея.
От известно време губи желание да съче през деня или яде много малко-нервничи,дърпа се или се разсейва.Определено твърдата храна му е по-вкусна.
Когато го дохраня с АМ,изяжда всичко.
Възможно ли е бебе да иска само да се отбие на тази възраст?
Добре се кърмим само сутрин в 6 часа и вечер -последното хранене.
Добре ли е ,ако оставя 2 кърмения ,а другите 2 млечни хранения  заместя с АМ?
Повечето бебета на тази възраст са много любопитни,въртят се,захласват се по всяко нещо,което им се мерне,не искат да стоят на гърдата достатъчно дълго,за да се нахранят,имат усещането,че ще пропуснат нещо важно,което става зад гърба им точно в момента Wink Това няма нищо общо с желание да се отбиват,нито показва,че нямат нужда от гърдата и от кърмене,нито че твърдата храна им е по-вкусна - просто е нормално поведение за тази възраст.
За повечето мами просто да предлагат по-често от обикновеното гърдата е добър начин за справяне с проблема.Нощните хранения също компенсират за разсейването през деня,също както и храненията,ориентирани около съня - за приспиване или когато бебето се буди от дневния сън.
Ако желаеш,може да оставиш 2 кърмения,а за останалите млечни хранения да предлагаш АМ.Трябва обаче да имаш предвид 2 неща - кърменето може да се съчетава с даване на формула от време на време или на определени хранения,но тогава не се осигурява цялата протекция,която дава изключителното кърмене.И второто - намалявайки стимулацията на гърдите до кърмене само сутрин и вечер,е твърде вероятно и кърмата да намалее доста бързо.

Общи условия

Активация на акаунт