Събирате ли си отпадъците разделно?

  • 10 172
  • 157
  •   1
Отговори
# 150
  • SF
  • Мнения: 21 164
Къде съхранявате и изхвърляте станиол и алуминиий - кенчета, тубички от пасти и кремчета, опаковки от капсули кафе, "капачки" от йогурти?

# 151
  • Перник
  • Мнения: 4 863
Къде съхранявате и изхвърляте станиол и алуминиий - кенчета, тубички от пасти и кремчета, опаковки от капсули кафе, "капачки" от йогурти?

Аз ги изхвърлям в жълтия контейнер (за пластмаса и метал).

# 152
  • SF
  • Мнения: 21 164
Идеята е да ги събираме за кампанията "Куче от станиол". Но тази кампания явно още е само една идея, защото никъде не казват къде да носим кенчета от кока-кола и станиолите, с които печем (риба например).

# 153
  • Мнения: 6 214
Нали мръсни опаковки не се рециклират? Ако е така фолио със загорели остатъци от печене надали ще се рециклира също.  newsm78 Ако някой има актуална информация по въпроса, моля да сподели.

# 154
  • SF
  • Мнения: 21 164
Да я сподели наистина, защото аз чисто фолио не изхвърлям в боклука, пък било то и за дарения. Naughty

Нямам предвид с остатъците си от храна или загоряло и почерняло, но фолио, в което са увивани разни неща, може би да. Е, вероятно масло, олио или собствен сос може и да е пуснало по фолиото, но... Опаковчиците от топено сирене не събирам, защото по тях остава малко сирене и не искам да ми се вмирисва в плика.
Въобще, давайте идеи кое, как и дали изобщо има смисъл, защото не искам да си превръщам кухнята в боклучарник, а не искам и да търча до някой пункт за рециклиране с шепа станиолчета.

# 155
  • Мнения: 6 214
Да и няма смисъл ей така за нищо да пълним контейнерите с безполезни опаковки по принцип.

# 156
  • Мнения: 1 476
Металните отпадъци ги подарявам на зет ми, хартиените ги събирам и после в контейнера за хартия. Стъклени почти не ползвам, ако е буркан си го оставям за мен. Пластмасови бутилки също на зет ми за селото му. Ползват ги за прясно мляко.

# 157
  • София
  • Мнения: 311
Когато наблизо имам контейнери за разделно събиране, отделям каквото знам за къде е. До нас нямам и хвърлям в общите. Веднага минават ромите и вадят каквото става за връщане. Нямам против да изкарват някой лев по този начин (защото има и много други). Кофти е когато замърсяват около кофите, но както някой писа - после жените им го метат.
Много се радвам, че в темата пишат хора, които се занимават с отпадъци! Надявам се да сме си полезни взаимно - аз съм прохождаща в дейностите със строителни отпадъци. И в този ред на мисли - какво трябва да се случва с плоското и автомобилното стъкло - изкупува ли го някой?

Общи условия

Активация на акаунт