Да си разтълкуваме съня - 7

  • 45 763
  • 733
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 19 296
Много интересна темичка и се връщам да чета. Аз много сънувам. Често има повтарящи се елементи като например един от тях е изкачване с асансьор, каране на кола, возене във влак, болница и др..
Вчера сънувах, че някакви немски младежи са си събули кецовете и обувките и са се качили или отишли някъде. Ние с мъжа ми също се качихме в асансьора, аз се зачудих на обувките отпред, но ние останахме обути. После вече ми се губи.

# 721
  • Мнения: 385
Аз държа да ми отговорят какво значат магнолиите в моя сън.

# 722
  • Мнения: 385
Цитат на: ______Freya_______ link=topic=779852.msg30208453#msg30208453 ещо насила.

[b
Секхмет[/b], сънят вероятно символизира преминаването през съществен преход, развитие в живота ти, намирайки своето място и хармония на духа. В началото си "турист", всичко е непознато, а в края на съня вече е "твоето място". Промяна, израстване, подсилване. Магнолията представлява едновременно теб и това, на което се възхищаваш, обичаш и почиташ. Тя е едно от петте най-важни цветя според Фън Шуй, символ на благородството и достойнството, чистотата и истината, женската сладост и красота. Дървото магнолия пък се свързва с жизнената сила и цикъла на живота, безсмъртието и постоянното обновление.


Фрея, дай по в дълбочина.
Нито женска сладост има, нито красота, това бе седмица на смърт и ти би трябвало да се сетиш сама, анализираш сънища не отскоро.
Дайте някак си нещата по-човешки, какви са тия общи приказки. Какво фен шуй, при условие, че сме на балканите и че един човек сънува магнолии, можеше и рози да сънува?
Ами ако всичко е sub rosa, какво правим тогава?


# 723
  • Мнения: X
Пролетен дъждец, добре дошла  Hug Сънят със сабутите немци може да се касае буквално за някакви житейски различия, които си забелязала наяве в дадена ситуация.

Секхмет, аз споделям мнението си по даден сън, не го налагам. То не е непременната истина, а някакви обобщени насоки, по които всеки сам може да стигне до определени изводи за съня си. Конкретизирам само що се касае до сънища на хора, които познавам и знам нещо повече за тях и живота им. А относно това, че сме сме били на Балканите, ти най-добре трябва да знаеш, че „колективното несъзнавано” не познава граници.

# 724
  • Мнения: 19 296
Фрея, благодаря Hug

Секхмет, препоръчай някоя книга на Юнг по темата. Аз само Човекът и неговите символи съм чела.

То така или иначе без участието на сънуващия е трудно да се разтълкува всичко в дълбочина, защото един символ може да има много значения.

Скрит текст:
Wink

Последна редакция: нд, 22 фев 2015, 22:28 от Пролетен дъждец

# 725
  • Мнения: X
Пролетен дъждец, наистина много показателен сън. И така е, винаги най-добре се вижда значението , след като вече е факт. Понякога в момента на това, което ти се случва, ти изникват образи и елементи от дадения сън. Като внезапно опресняване на информацията.

Нова тема

Последна редакция: нд, 22 фев 2015, 15:03 от Анонимен

# 726
  • Пловдив
  • Мнения: 196
Фрея, здравей! Снощи се притесних от един сън. Малко преди да се събудя, сънувах  че съм отклонила поглед за малко от количката с бебето си-както са си в действителния живот- пред някакъв павилион. После погледнах и видях, че един мюсолманин  с набола брада невъзмутимо я подкарва с бебето в нея. Развиках се и той, заедно с друг с чалма и също набол, бавно се отдалечиха без количката. Наблизо имаше полицейска кола и аз я насочих към бандитите. После се събудих.

# 727
  • Мнения: 534
Сънъвах че леля ми са дошли(къщата им е в съседния двор) с дъщеря им.Бяха й вели куче,но то беше вече голямо.Кучето уж беше кротко ,но захапа леля ми ,после се озъби и на мен..и каза че ще го връщат. Изведнъж дойдохо две мои приятелки за рождения ден на детето ми и ги послрещнах на дворо в тяхната къща.Отидо до нас да взема храна и свекърите ме извикаха в мазето за нещо и стана страшна бурия.Аз се сетих за гостите и тръгнах да ги извикам.Бурията беше стравшна валеше дъжд,градушка и духаше толкова много,че като отворих вратата и ся се обърна обратно.Не можах да стигна до тях.

# 728
  • Мнения: 161
Бях на някакви стъпала на площадка, заедно с приятеля ми и някакво момиче ( не го познавам ) ... в близост до нас стояха няколко момичета, едно от които ми беше съученичка... Започвам да обеснявам на момичето до мен , че я познавам и тя отвръща, че на нея и е колежка в университета и изобщо не я харесва... продължаваме да си говорим някакви неща, докато в един момент виждам че компанията на бившата ми съученичка си тръгва и аз се изправям, в този момент тя изпищява и виждам , че до тях има змия свита на кълбо, изглеждаше нормална, с нормални размери. Изведнъж змията почва да пълзи бързо към нас, един мъж ( не знаино от къде се появи ) ми казва " вземи се кучето, извикай го " и аз започвам да го викам ( имам мини пинчер, с размерите на средно котенце, много е малък, а до този момент в съня ми дори не присъстваше ) .... Докато го викам змията минава покраи мен като вече изобщо не изглежда нормална а е огромна и черна, подута е все едно тъкмо е изяла нещо.. виждам че нещо в нея мърда на 4 места и решавам , че това е моето куче, че го е изяла и то се мъче да излезе... почвам да крещя на моя  да я убие и да извади кучето като същевременно избухвам и в неистов плач... Моя от своя страна не прави нищо... Тогава се обръщам и виждам , че кучето ми тича към мен , хващам го и го прегръщам , като в същия момент виждам че змията също го е видяла и тръгва бързо към мен като става все по голяма и се спуска към врата ми... тогава моя ме събуди, каза че съм плачела и съм се мятала в леглото и съм повтаряла само " кучето ми, кучето ми " .. не знам дали змията ме ухапа... но се събудих ужасена...

# 729
  • Мнения: X
Момичета, има нова тема
Нова тема

# 730
  • Мнения: 7
Сънувах че някой ме пита 'Ноктите ти май са порастнали?' А аз си погледнах ръката (моите нокти обикновено са много къси) и бях ШОКИРАНА защото нокатя на палеца на дясната ми ръка беше много дълъг и остър!!!! Какво значи това?

# 731
  • Мнения: 1 310
Здравейте! Искам да попитам за един мой сън, който с малко изменения сънувам вече няколко пъти. Скоро стават две години от смъртта на съпруга ми, та може и това да е причината поради която го сънувам често.
Та ето и съня ми, който е кратък, но много ме тормози, защото бяхме много влюбени и се обичахме и сега при мисълта, че там където и да е ми изневерява ме съсипва.
Сънувах го, че беше седнал на кафе и отдалече го гледам как пише на телефона си и като се приближих го попитах на кой пише, а той ми отговори че не ме интересува. Но аз незнам как видях името на жената на която пише/беше много странно име нечувано от мен и не го помня/. Попитах го защо го прави и каква е тази жена, а той ми отговори че вече е с нея  Cry
Какво означава това, моля споделете  Sad  Напоследък сънищата ми са такива, че сякаш не го интересувам и че не ме обича вече  Sad

# 732
  • Мнения: 43
В четвъртък с/у петък сънувах змия...черна. Гоних я, но  токът спря и отидох в стаята на родителите ми, за да им кажа, че има змия и не успях да я убия ... навсякъде пише, че е много лоша прокоба, но не искам да си го представям дори. Моля ви кажете нещо, защото ще се побъркам!  Cry

# 733

Общи условия

Активация на акаунт