Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Здравословни проблеми и профилактика
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
ако се прави секцио по медицински показания   на4алникът на патологията  ли го прави и здравната каса плаща или аз си избирам лекар и му плащам?Упоиката пьлна ли е и кога дават да се види детето?
Цитирай

Бургас

По принцип се поема от здравната каса , не не го прави началникът на патология той определя кой да те оперира ,т.е който е на смяна - упойката може да е пълна - не е за препоръчване там ще ти обяснят точно защо, може да е спинална- за предпочитане, бебето ти го дават на третия ден , всъщност във всички болници е различно, ако имаш желание можеш предварително да се уговориш с даден лекар и той да те оперира - това е най- добрият вариант
Цитирай

София

Обикновено лекарят който те наблюдава, а ако не си наблюдавана в болница а в поликлиника или някаде на частно мисля, че в този лист които ти издават 45 дни преди термина е отбелязано че се препоръчва секцио поради еди какви си причини. Като отидеш в болницата там те преглейдат и те плануват за някакжа дата. Изобщо не е задължително да го прави началникът на патологията.
Операцията се поема от здравната каса.
Упойката е каквато назначи лекарят, но по добре спинална.
Цитирай

Съгласна съм с казаното по-горе от момичетата, освен с това, че ти препоръчват спинална упойка. Аз избрах пълна - ти си избираш упойката и ти дават да прочетеш документи за плюсовете и минусите и на двете. На спиналната упойка предимствата са, че ще видиш бебчето веднага като го извадят и ще чуеш първия му плач. Пълната упойка се прави секунди преди да извадят детето и тя не отива в него. Преди секциото са ми правили манипулация със спинална упойка и имах невероятно главоболие и болки в гръбнака малко след това, затова избрах пълната упойка /анестезиоложката също показа, че подкрепя решението ми/. Не ми е писало никъде в направлението, че трябва да е секцио, но бях с уговорка с лекар. Не се плаши от секциото, ако желаеш пиши на лични и ще ти опиша какво точно изпитваш и какво да очакваш всеки ден.  Laughing
Цитирай

София

здравей,всичко зависи от това с какви средства разполагаш,но така или иначе щом се налага да ти срежат не се притенявай за упойката и доктора-моли се всичко да тръгне добре.аз родих второто си дете преди година и половина със секцио-пълна упойка.налагаше се ,защото вдигах високо кръвно.доволна съм,а колкото до болката,когато видиш малкото човече ще забравиш всичко...почти всичко #Crazyне се притиснявай-всичко ще бъде наред.успех  bouquet
Цитирай

ако се прави секцио по медицински показания   на4алникът на патологията  ли го прави ...

Не, ако си с избор на лекар- той, ако не- дежурният екип.

... здравната каса плаща или аз си избирам лекар и му плащам? ...

Ако си без избор на лекар, всичко се поема от касата, ако си избереш лекар- каквото той каже.

... Упоиката пьлна ли е ...

Ти определяш каква упойка искаш, освен, ако по медицински причини не се налага определен вид.

... и кога дават да се види детето?

Зависи от болницата. На мен ми го дадоха веднага, след като излязох от упойка, други казват, че ги дават след 2-3 дена.

Леко раждане!
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.