болки в корема 7 - ма седмица

  • 7 189
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2
Здравейте дами,бременна съм в 7-мата седмица и от време на време имам болки ниско в корема,преди 4 седмици бях на лекар и ми позволиха да пия само нош па. Доктора знае за болките ,нищо конкретно не ми каза освен да нямам полов контакт. Приеснявам се първо дете ми е и в главата ми непрекъснато се въртят хиляди въпроси,дали е добре плода и това нормално ли е ? Моля Ви дайте съвети .

# 1
  • Варна
  • Мнения: 611
   Как така хем си в 7 седмица, хем преди 4 седмици си ходила на лекар? В 3 седмица дори все още не знаеш, че си бременна  Thinking  Я пак ги сметни.
Около 90 % от бъдещите майки имат подобни болки в ранна бременност, не са страшни.  Peace

# 2
  • София
  • Мнения: 109
Аз си ги имам периодично през цялата бременност. Това, че други жени ги имат обаче, не значи да спреш съвсем да им обръщаш внимание, информирай доктора си редовно, ако нещо те притеснява.

# 3
  • Мнения: 46
По принцип нош па е това, което докторите дават за болките през цялата бременност, ако са силни може по две хапчета през няколко часа, на теб докторът как ти предписа да ги пиеш? Не ти ли помага?

Нош па-то се дава, защото болките са свързани с контракции, а мускулатурата трябва да е спокойна, иначе самите болки са нормални.

Повече си почивай, не се натоварвай с прекалено ходене или други физически усилия, не вдигай тежко. И информирай и се допитвай до лекаря си за всичко, което те тревожи. Това е начинът да не се притесняваш излишно.

# 4
  • Мнения: 2
Много благодаря на всички,може и моите сметки да не са правилни. Wink

# 5
  • Мнения: 1
Здравей... не да те плаша - БЯГАЙ НА ЛЕКАР днес ме изписаха, ей така търпях болки, като си мислех, че са нормални и точно в 7ма седмица миналата събота ми направиха абразио на първото дълго чакано бебче.. успешна бременност ти желая!

# 6
  • Мнения: 556
Консултирай се с друг лекар, бременностите ми с болки не завършиха добре.

# 7
  • Мнения: 7
 Grigorova19, здравей Simple Smile Надявам се след прегледа всичко да е наред Praynig При първата ми бременност имах болки и то доста силни,  пих нош па, в последствие установихме, че е кухо яйце, направиха ми абразио, три месеца по-късно забременях Simple Smile Сега съм в третия месец. 
Споделих това, за да знаеш, че всичко може да се случи, но каквото и да се случи, то е за добро. Стискам ти палци всичко да е наред Simple Smile Ще чакам да пишеш  Hug

# 8
  • Мнения: 154
Здравей, не си мисли лоши неща, но обръщай внимание на всичко.Аз от началото на бременността съм с такива болки, случа се на много жени, но задължително има нужда от повишено внимание.Не знам от къде си, но тъй като малко гинеколози обръщат внимание на майката до 12 гс, а ако болките са силни и периодични заължително в спешния кабинет на Майчин дом.На мен всички ми казваха да не се притеснявам, но то не можеш да се спреш.Мен ми изписаха утрогестан, вечер след осем часа в Щерев отварят спешен кабинет, прегледа е 40 лв, но ще ти обърнат внимание и ще ти кажат от какво са и всичко необходимо.

Общи условия

Активация на акаунт