рев и херния при момченцата - колко време могат да реват?

  • 3 212
  • 15
  •   1
Отговори
  • ... някъде преди лудницата ... до църквата!
  • Мнения: 1 130
Здравейте отзивчиви мами!
За пореден път моля за съвет:
моля кажете колко време могат да се оставят момченцата да реват без опастност да им се развие херния.
Не, че имам желание моето малко момче да го оставям да се дере, но все пак си го гледам самичка и се налага да го оставям за известно време въпреки, че реве за да мога свърша нещо.
Благодаря Ви предварително!

# 1
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Чувала съм, че повече от 15 мин. не е добре да плаче дете...но не знам дали това е някакъв лимит, който има отношение към хернията... newsm78

Дано някой знае и каже...

# 2
  • Мнения: 1 393
И да пореве повече не е фатално,а така му се развиват и белите дробове.Е ако плаче повече от половин час е желателно да се гушне,за да не се изнерви детето и да стане по-зле.Не се шашкай  Hug

# 3
  • Мнения: 577
според мен,няма такова нещо колко минути да реве.Просто не трябва да прекаляваш #Crazy

# 4
  • Мнения: 485
според мен опитай се да не го оставяш да се дере, можеш да го оставяш да помрънка малко, но не и да се скъсва от рев  Naughty

# 5
  • Мнения: 2 220
според мен опитай се да не го оставяш да се дере, можеш да го оставяш да помрънка малко, но не и да се скъсва от рев  Naughty

Точно така! Много е малко и за да плаче, явно си има причина. Бъди до него, това е най-важното!

# 6
  • Мнения: 1 108
Напълно те разбирам.И аз по цяла седмица си гледам сама детето.Таткото се връща чак в петък вечерта и заминава в понеделник сутринта.Оставала съм го да плаче, защото няма кой да ми помогне.Но разбира се в рамките на нормалното.

# 7
  • Sofia
  • Мнения: 823
Върши само най-неотложното.Аз ако можех  да върна времето назад,не бих оставяла дъщеря ми да плаче. NaughtyНаправи си слинг и носи навсякъде с теб бебчо.Спокойно ще си вършиш работата.А ако къщата ти  заприлича на кочина-майната му.Как ми се иска да се върне времето назад.Да,ама не.

# 8
  • Мнения: 7 640
според мен пък няма пряка връзка на хернията с рева  Naughty

# 9
  • Мнения: 7 837
А според мен и с развитието на белите дробове няма връзка и това схващане е остаряло  Rolling Eyes

# 10
  • София
  • Мнения: 4 145
Когато синът ми беше на възрастта на твоето дете не го остявахме да плаче. Но в един момент ми писна. И го зарязвах да си плаче. Оставях го да плаче и по 30 мин. Пробвах и 50 мин. Не спираше. Беше нахранен, с чист памперс, с лекарство за колики, беше изпил доста вода. И пак си ревеше. В един момент пъпчето му изкочи навън. Беше на 1 месец. Тогава педиатърката ни каза да му слагаме лепенки за пъпче. Но не тези, които са, за да не се намокри. А едни които държат пъпчето навътре. С тази лепенка го оставях да си реве колкото си иска. Няма херния. Беше страхотен инат. Ако го люшкаш е мирен. Иначе - реве и не спира. Не обичаше да спи. Случвало се е да се люшкаме на ръце до 5-6 сутринта. Не беше добре и за него. Да не спи през нощта, а през деня да изпуска ядене, за да си отспива.
Идеята ми е, че ако го оставяш да плаче - сложи му такава лепенка. Има я е аптеките.

# 11
  • Мнения: 2 952
Що за въпрос!Не го оставяй да реве  , намери причината.....няма да търсиш  максимума минути за реване....ама че работа ....Върши си работата докато спи например ....моето злато не го оставям да реве  .....или иска водичка , или нещо го боли , как да го оставя , после изнервени бебета ...не щяли да ядат ...не спяли...Бебе не се оставя да се дере(и това не е моя теория , а на специалистите).

Съжалявам ако съм груба , но ми се изправя косата  ...колко да реве?Реви ти 15 минути със все глас когато си безпомощна и дори неможеш да се обърнеш сама...ба си!Ако щете ме мразете.Та ако не хване херния  да реве ли , заради хернията ли само е работата ....Сложи му лепенка и да си реве колкото си "ИСКА"...ми то си му е кеф бе ....да си реве ... #CrazyЛуда работа

# 12
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
petia911 , това прочете ли?
Или само заглавието на темата?

...иначе си права.
Но не останах с впечатлението, че lika иска да го оставя възможно най-дълго да се дере.
Просто пита колко е опасно....за да го избегне...
 Peace

Не, че имам желание моето малко момче да го оставям да се дере, но все пак си го гледам самичка и се налага да го оставям за известно време въпреки, че реве за да мога свърша нещо.

# 13
  • Мнения: 2 952
Прочетох ,прочетох....Не бих се изказала така крайно ако не бях ...както и да е ...така мисля ...не се въздържах.Все пак темата не е моя ...нека не се превръща  в  спор по моето мнение ....или защо пък не ... wake up!!

 #Sniper

# 14
  • ... някъде преди лудницата ... до църквата!
  • Мнения: 1 130
Момичета, много благодаря за отговорите и за идеята с лепенката - дано не се налага да я ползвам. По повод разразилата се дискусия искам да кажа, че съм далеч от мисълта, че някой иска да си оставя детето да се дере и да си седи спакойно от страни, и да се занимава с негови си работи - опазил ме бог. Моето бебче дори и в момента ми е в ръцете. Reza много правилно ме е разбрала. Съгласете се мили момичета, че и ние мамите имаме човешки нужди, които трудно се правят с една ръка, а лично мен ме чака и печка /на дърва/, за която трябва да се грижа за да не е студено на малкото ми съкровище и други подобни задачки, които отнемат време.
petia911 - не мога и аз да се въздържа и да ти кажа да помислиш преди да даваш крайни мнения, защото смятам,че съвсем ясно съм си задала въпроса. По никакъв начин не съм искала да отварям тема за спор.
В крайна сметка мисля, че форума е за да си помагаме и разменяме опит, а не да се нападаме.
Още веднъж благодаря на всички за мненията!

Общи условия

Активация на акаунт