Kонсултации с адвокат

  • 207 915
  • 1 235
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 15
Здравейт!
Имах връзка с женен мъж,от която имаме дете.
Той го е признал,но в момента водим дело за рородителски право и той иска днк тест за бащинство.
Детето е негово, защото не съм била с друг, може ли да откажа теста и да кажа всичко под клетва?

# 166
  • Мнения: 7 779
какво те притеснява в теста  newsm78

# 167
  • Мнения: 722
Питащата е пуснала отделна тема. Бонго, няма нищо притеснително в теста, но е недопустим в цитираното от питащата производство. Особеното ти мнение за жените по принцип ми е известно. Написаното с червено дразни, а хора като мен със зрителни проблеми директно получават спазъм и главоболие.

# 168
  • Мнения: 15
какво те притеснява в теста  newsm78
какво те притеснява в теста  newsm78
какво те притеснява в теста  newsm78
какво те притеснява в теста  newsm78

Проблема в теста ми е,че живея при родителите си.
И това,че той иска тест,означава, че не ми вярва и си мисли,чр съм била с друг
Това не е вярно.
И този тест ще ги съсипе, защото те минаха през много трудности зареди мен.
А и бащата на детето ми е такъв, че след това ще каже,че щом съм се съгласила найстина съм била с друг и не съм знаела на кого е детето.
Бях отворила и друга тема.
Там хубаво разказах как стоят нещата.
С този мъж бях 7 години, жена му знаеше за връзката ми с него,те живели нещо като " отворен брак" а на мен ми бяха казали,че между тях няма нищо и живеят на приятелски начела и само гледат децата си.
И не сме крили връзката си от никой.
Той поиска бебе,уж така родителите му щели да приемат бъдещия му развод по- добре.
Вече бях бреметна във втория месец и разбрах нещата.
Той ми каза,че няма да се разведе,защото ставало на въпрос за много пари,рзабравиш и че е спал с жена си.
Бях съсипана.
Аз се доверихме на този човек.
Жена му ми звъня да ме заплашва,щяла да ме влачи за косите.
Това съм заслужавала.
Сега детето ми е на седем месеца.
Първите три месеца той идваше и го виждаше,вече четвърти месеца не се е интересувал.
Каза ми, че ще дава 200 лв издръжка,но аз заведоха дело,искам пълни родителскибправа над детет.
Сега той звъни на прприятелскилите ми и и разказва историй за мен който не са истина,че съм била с други мъже и щял да ми съсипе живота. Той е много властен и заможен.
Просто искам да спре да говори тези лъжи и да ме остави до колкото мога да продължа живота си.
Немога да си гледам детето,зареди него,защото трябва да ходим по съдилища.
Вчера пак казал на мой познати,че никога нямало да остави нещата така и щял да си върне.
Ще му дам днк тест,но ме посъветвал той да е обвързан с иск за клевета,обида и, морални щети....
Не ми се занимава с такива неща,но не искам да си позволява толкова много.
Колкото и да се опитвам да имаме добри взаймоотношения, поне зареди детето явно е невъзможно.
И не искам жена му да има контакти с детето, тя ме заплашва и ме е страх за живота на детето.
Незнам какво да правя.
Звъня на адвоката ми вече цяла седмица, платих му предварително а той не ми вдига,само ми затваря,вече взех да си мисля,че го е подкупил.
Незнам, просто не съм такъв човек.Искам спокойствие а той не иск да ми го даде....

# 169
  • Мнения: 10 993
Извинявай, че ти се бъркам, но ако наистина искаш спокойствие не го съди за издръжка. Разбирам че е богат и се надяваш детето ти един ден да наследи нещо, в което няма нищо лошо. Но щом се страхуваш за живота на детето, то тогава парите нямат значение. Опитай се да повишиш твоите доходи и не се занимавай с него. Бягай далеч от женени мъже. Успех.
Не ми се сърди, че взимам отношение.

# 170
  • Мнения: 18
Здравейте,
Детето ми е на 4 години и 2 месеца, припознато е от бащата без брак. Разделени сме с него от 3 години. И преди това не е давал пари за детето, а аз на него, всъщност той се включи в моя бизнес и все искаше още и още пари срещу никаква работа и това беше основната причина да се разделим. Нашите също помогнаха, защото майка ми ме настройваше срещу него. Все избягвах конфронтация и с нашите и с него през годините,но вече не мога да търпя. Осъзнах, че майка ми прилага домашно насилие и исках да се защитя, исках и да почна дело за издръжка. Бащата не е давал пари и не е търсил детето, аз настоявах и го търсих за да се видят два пъти за тези 3 години. Препоръчаха ми адвокат, който ми поиска 500 лв. за делото за издръжка и 300 за домашно насилие. Но нищо не ми обяснява, плаши ме с някви социални доклади, поиска ми всички пари предварително и аз като послушен балък му платих всичко. Сега ми звъни настоятелно да плащам такса от 25 лв. на съда като казва че срокът минава, но не ми казва никакви подробности за срокове и други такива. Накара ме да подам жалба в прокуратурата срещу майка и ме викаха в полицията за това ми взе 50 лв. като поиска да му върна разписката за домашно насилие, която ми даде със платени 150 лв. и я анулира. После наште се срещнаха с него и той бил готов с майка да ходи да ме докладва на социалните тя веднага е успяла да го манипулира и той повярвал на лъжите и. Историята ми е много дълга. Но накратко той като разбра, че насилието не е физическо, а словесно и психическо почна да ме съветва да си оттегля и жалбата в полицията. Това и направих. Сега пак се чувствам незащитена от майка ми, объркана по отношение на делото за издръжка, колко ще продължи, какъв е този социален доклад, как да се подготвя за делото. Очевидно комуникацията ни с този адвокат е ниска, а и му изгубих доверие. Какво да правя, моля ви посъветвайте ме. Не е ли по-безопасно да го прекратя това дело и да не внасям таксата и да си продължавам сама да си я гледам. При мен положението допълнително се усложнява, че майка ми е против мен, а татко си сменя постоянно мнението и той не е много в помощ след като е заедно с майка. Те са от тези властни родители, които налагат пълен контрол над детето си, а откакто съм се разделила с баща и се вживяват като нейни родители против моята воля. В момента съм на квартира във Варна, родителите ми живеят в малък град до Варна, бащата е в същия град. Ще се радвам да можете да внесете малко яснота в сърцето и ума ми, че вече много се изтормозих. Нямах време да чета въпроси към адвокати тъй като моя адвокат ми звънеше настоятелно, но сега като отложих срещата ни за утре почвам да чета.

# 171
  • Мнения: 722
Аз дотук нищо не разбрах...
Социалният доклад няма с какво да те плаши - тове е, така да се каже, "рутинна процедура". За майка ти нищо не разбрах - как така изведнъж реши, че ти прилага насилие, пък после се разубеди???
Да, на адвоката се плаща предварително - и в това няма нищо притеснително.
Какво значи да продължиш сама да гледаш детето - ами ти и сега го правиш, само дето не вземаш издръжка. Издръжка можеш да искаш за година назад от деня на исковата молба.
Моля Таис да каже дали има против и други да пишат в нейната тема. Все пак е пусната от нея и тя може да държи само тя да коментира и да дава съвети - това е нейно право, което поне аз ще уважа. 

# 172
  • Варна.....
  • Мнения: 1 754
Здравейте,извинявам се за нахлуването в темата ви,но моя позната има питане.Как и къде трябва да отиде за припознаване на детето,но припознаването няма да е от ББ,а от човека с който има сключен брак и той желае да припознае детето като свое.
Извинявам се предварително ако има такава тема или питане просто нямам време да изчета всичко.
Баща на детето е който брака посочи. Т.е. ако има сключен брак към момента на раждането на детето, съпруга на майката ще бъде вписан като баща.

# 173
  • Мнения: 722
Не, аз питах може ли да пишат други юристи.

# 174
  • Мнения: 18
Извинявам се за объркания пост, но бях малко притеснена сутринта. Как мога да си сменя адвоката като вече съм му дала толкова много пари, той няма да ми ги върне нали? А утре трябва да дам парите за таксата нали? Аз наистина явно бавно загрявам, но през всичките тези години съм търсила вината в себе си и едва наскоро ми просветна, че съм жертва на словесно и психическо насилие, а то е по-трудно доказуемо и като  нямам добър адвокат не се наемам да го доказвам. Но продължавам да си живея в страх, ще се лекувам тепърва при психотерапевт и така ще мине още доста време. Издръжката и родителските права за мен ще са голяма помощ. Благодаря за вниманието.

# 175
  • Варна.....
  • Мнения: 1 754
Не, аз питах може ли да пишат други юристи.

Разбира се!

п.п. странно, много писах вчера, а не виждам постовете.

# 176
  • Пловдив
  • Мнения: 48
Здравейте! Едно питане имам - в решението по развода е записано режим на лични отношения с детето 1-ва и 3-та седмица в събота от 10 до неделя 16 ч. и един месец през лятото, който не съвпада с отпуска на майката. А когато майката е в отпуск 1 месец, пак ли трябва да взима детето 1-ва и 3-та седмица? Майката няма ли право на един месец без да се взима детето двата уикенда?  Благодаря на всички отзовали се!

# 177
  • Мнения: 722
Да, когато майката е в отпуск, пак трябва да предава детето първа и трета седмица. Освен ако страните не са се споразумели нещо друго.

# 178
  • Пловдив
  • Мнения: 48
Да, когато майката е в отпуск, пак трябва да предава детето първа и трета седмица. Освен ако страните не са се споразумели нещо друго.
Благодаря за бързия отговор! В този ред на мисли, бащата дължи ли издръжка, за времето, когато детето е с него един месец?

# 179
  • Мнения: 722
Да, дължи.

Общи условия

Активация на акаунт