Kонсултации с адвокат

  • 207 905
  • 1 235
  •   1
Отговори
# 660
  • Пловдив
  • Мнения: 14 386
Хаха, това не го очаквах.  Laughing
Ти си знаеш вече - не им подписвай записа на заповед, плащай си, по колкото е трябвало да плащаш на банката, и упорито си искай инфо колко остава. Само един офис ли имат в страната?!
Банката от своя страна каквото и да е предала на цесионера, не може да няма никаква информация на колко е възлизал остатъкът към момента на цесията. Чак толкова да не пази копия и да си заличи инфото от компютрите, няма как. Wink

П.П. Цесията не е възлагане за събиране, а смяна на кредитора. Цесионерът не трябва да праща вноските в банката, те си остават за него. Тва в случая е маловажно, де, а Дамаркус се сърди, като говорим за маловажни неща. (За това, че в случая е маловажно, не се шегувам.)

П.П.П. За да е ясно - горе имах предвид да плащаш, колкото е трябвало да плащаш по договора с банката, но към тях. Ако искаш, преди това за твоя сигурност можеш да се снабдиш от банката с някакво удостоверение, че има извършена цесия.
Аз поне така бих направила. Струва ми се по-рисково да настояваш, че нищо не ти е надлежно съобщено за цесията, и да продължаваш вноските към самата банка. Макар че, предполагам, и така става.
Рискът е в това, да не се окаже, че все пак ти е било съобщено. Я защото е връчено на баба ти, я защото в договора ти с банката може да е посочено, че е достатъчно писмото да достигне до адреса, за да се смята за връчено, разни варианти има.

Последна редакция: вт, 21 фев 2017, 15:20 от Магдена

# 661
  • Мнения: 3 161
Едно е да имаш инфо друго да го споделиш. И след като не им се споделя се чудя как аджаба човек може да си получи цялото необходимо инфо за (несъстоялата се цесия)? Все пак и адвокат да наемеш колко глупаво е да ходи до еди къде си за някакво най-обикновено и несекретно инфо. И защо въобще адвокат трябва да го направи вместо длъжника.

Заради тая ЗЗ ми се иска адвокат, който да ги съсипва за всякакви пропуски и нередности, и най-малките и незначителни. Който само заради някоя такава тъпотия, недоглеждане, да им го забучи. Щом имат наглостта това нещо да изпратят, мисля че заслужават много неща.

Да, маловажно е. Нали идеята е че вече дължиш на друг пари. Затова е супер важно да си го издържат както трябва. За разлика от по-големите убитаци като СГ Груп, при които задължението уж към СГ груп някак си може да го платиш и към теленор (да речем), много мистериозно, тук банката не би приемала никакви плащания, защото няма причина / основание.

# 662
  • Пловдив
  • Мнения: 14 386
В банката ходил ли си да ги питаш за цесията?

# 663
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 850
Ех, Ганьо е българин и винаги знае повече от тези с дипломите  Mr. Green

Задайте въпроса си в писмена (на хартия, не по e-mail, а с вх.номер и т.н.) форма към банката и цесионера, за да имате официален отговор или отказ от такъв.
Има съдебна практика по темата и според нея е напълно валидно уведомлението от цесионера, ако чрез договорът за цесия е упълномощен да го извърши.  Peace
В случая лично според мен единствения проблем е по-скоро липсата на самия договор за цесия в изпратените към вас документи.

# 664
  • Мнения: 3 161
Липсата на тоя договор е потресаваща. Сигурно щото го няма. Имам някакво подозрение, че няма да изпратят копие от договор за цесия, защото той си е между тях Simple Smile

"Има съдебна практика по темата и според нея е напълно валидно уведомлението от цесионера, ако чрез договорът за цесия е упълномощен да го извърши" - така е да. в закона защо са забравили да допълнят че има други начини за известие освен първия кредитор да уведоми длъжника ми е чудно. сигурно никой не знае защо е пропуснато.

# 665
  • Пловдив
  • Мнения: 14 386
Цитат
в закона защо са забравили да допълнят че има други начини за известие освен първия кредитор да уведоми длъжника ми е чудно. сигурно никой не знае защо е пропуснато.
Знаем защо - и дали изобщо е "пропуснато", знаем и къде е, обаче няма да ти кажем. Wink

# 666
  • Мнения: 3 161
Подозирам че знаете. И подозирам защо никой няма воля.

# 667
  • Мнения: 5 513
Аз мисля,че банката няма да даде информация(не ,че няма) ,защото вече не търси нищо директно от платеца.На нея и е длъжник т.нар. мутрафонска фирма.
И защо просто не заведеш едно дело щом си сигурен,че не е спазена процедурата?Там ще бъдат изискани всички документи.Ще питат и за тези дето ги има,ще питат и за тези дето ги няма.
Или продължавай да не плащаш нищо и не ходи до фирмата.Пълен игнор и до където стигне.
Все пак тука се опитват да помогнат.Не е нужно да правиш това,което ти казват.Ще направиш така както ти е удобно.

# 668
  • Мнения: 3 161
Чуденката е само една. Защо не може човек да си получи информацията първо и после да действа. Естествено писмо с искане е добра идея, която сигурно ще доведе до нищо. Иначе да, звучи най-логично.
Съвета: или си плащай или си трайкай е нелеп малко.

# 669
  • Мнения: 2 695
При учредяване на договорна ипотека, трябва ли да се представят пред нотариуса Удостоверение за наличие или липса на изпълнителни дела при ЧСИ и ДСИ, както и Удостоверение за тежести?

# 670
  • Враца
  • Мнения: 2 219
При учредяване на договорна ипотека, трябва ли да се представят пред нотариуса Удостоверение за наличие или липса на изпълнителни дела при ЧСИ и ДСИ, както и Удостоверение за тежести?
Да.
И други разни документи също.  Simple Smile

# 671
  • Мнения: 2 695
Благодаря. Да, за другите документи е ясно  Peace

# 672
  • Мнения: 54
Здравейте!В развод по исков ред съм от Юли месец 2016-та.Стигнали сме до 2-ра инстанция-като съпруга ми иска род. права над детето,развод по моя вина,разноски на всички инстанции и т.н.Бабата (майка му) е много амбициозна личност-буквално следи всяка моя стъпка и съм подложена на ЕЖЕДНЕВНИ жалби и сигнали от нейна страна.Жената е на 70 с някакви отклонения,което при нея е и видно и съвсем неприкрито настройва детето срещу мен.От предишната детска градина бяха пропищяли от ежедневните и позвънявания,лазене по прозорците и влизания.Посещаваше работодателя ми изисквайки информация как работя,какво заплащане и кога получавам.Как мога да я спра тази баба?Психически тормоз,набеждаване,дом.насилие?

# 673
  • Мнения: X
Здравейте и извинете, че пиша като Анонимен.

Моля всеки, който има идея по моя казус, свързан с данъците за апартамент, да изрази мнение. А той е следният (ще го представя като пример):

X и Y имат брак, по време на който закупуват жилище. Имат едно дете (да го наречем V). През 2005 г., условно казано, се споминва X, а няколко години след това - и Y. Наследници на жилището, след смъртта на Y, стават V и детето от първия брак на втория от починалите родители - W. Жилището все още не е прехвърлено на името на V и W (съответно, те притежават различни части от апартамента). Не са плащани и никакви данъци. През последните няколко години се е понатрупала определена сума, която, обаче, не мога да си изясня как се калкулира. Причината - при проверка в общината, ме уведомяват, че данъци за жилището са се трупали както на името на втория починал родител - Y, така и на името на първия - X. newsm78 Сумата възлиза на около 500 лв. за 5 години. Как да разбирам това?! Нямам опит с данъците към момента - мислих, че сумата, която се плаща годишно, е фиксирана, а не в зависимост от броя на собствениците, вписани в нотариалния акт. И друго - защо на името на първия починал родител продължават да се трупат данъци, като той се е споминал няколко години по-рано от втория? Съжалявам, но ми е пълна каша. Confused Моля за малко помощ, благодаря. Hug

# 674
  • Бургас
  • Мнения: 4 065
данъците за апартамента се начисляват всяка година на лицата, които са декларирани като собственици, след смъртта на Х и У е трябвало в 6-месечен срок наследниците да подадат данъчна декларация и вече те да плащат в зависимост от квотите си, ако не са го направили - данъците продължават да се трупат на починалите лица, като към сумите всяка година се начислява и лихва....иначе сумите са фиксирани и не зависят от броя на съсобствениците - формират се  като процент от данъчната оценка, просто цялата сума се разпределя между собствениците, съответно на идеалните им  части, разбира се, за неплатените задължения на починалите отговарят техните наследници

Общи условия

Активация на акаунт