Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Искам бебе
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Здравейте, не съм сигурна, дали съм разбрала правилно принципа:
Цикълът ми е 24 дни. Вадя 14-сет = 10. Сега отброявам тези десет дни от началото на менструацията си, а тя беше на 28.01. Следователно ОВУ-то ми е било на 6-ти. ВЯРНО ЛИ Е ИЛИ ГРЕША?

Моля, някой да ми помогне, за първи път изчислявам и не искам да греша принципно сега и занапред.

Поздрави и много ще ви бъда благодарна.
Цитирай

Стара Загора

Не е казано, че овулацията е 14 дена преди М. Ако искаш да разбереш или мерене на базална температура или УЗ
Цитирай
Можеш да си вземеш тест за овулация, не се скъпи 10 лв. (5 теста за ову. и един за бременност).
Аз поне съм доволна от тях.
Успех Hug
Цитирай
Да, благодаря ви, ще си взема такива тестчета....но следващия цикъл. Аз за сега питам, тъй като по спомени точно тогава имах характерно течение и болка ниска долу в корема (пак тази за която чета тук по статиите) пък и дните около 6.02. правихме секс, а днес ми е 1-ви ден закъснение на новия цикъл...та се чудя и надявам.
От есента правим опити без пазене, но никакви по-стриктни методи за изчисляване не съм ползвала, не ги и знаех преди да попадна във форума ви.

Извинете ме, ако ви досаждам, но просто не ме свърта и не мога да мисля за друго. Страх ме е да се тествам още, ще изчакам да ми закъснее повече дни. Отново ви моля да ме извините и лек ден!
Цитирай

софия

Аз имам кървене при спукване на фоликула и мисля,че точно това ти се е случило.Дано сте оползотворили момента и сега да имате едно сладко 9 месечно закъснение.Ако можеш,чакай още ден-два и се тествай с първа сутрешна урина.
Късмет
Цитирай

София

Правилно смяташ ако ЛФ е точно 14 дни. Тя понякога е по-дълга или по-къса. Но това е понякога.
В твоя случай разбирам, че си е нормална. Хубаво е да правиш секс ден преди овуто поне.Така ще си по-сигурна.
За БТ са ти казали момичетата, както и за тестовете.
Успех в тестването и да ни се похвалиш скоро. Very Happy
« Последна редакция: ср, 22 фев 2006, 16:26 от Дара »
Цитирай

София

Здравейте, не съм сигурна, дали съм разбрала правилно принципа:
Цикълът ми е 24 дни. Вадя 14-сет = 10. Сега отброявам тези десет дни от началото на менструацията си, а тя беше на 28.01. Следователно ОВУ-то ми е било на 6-ти. ВЯРНО ЛИ Е ИЛИ ГРЕША?

Моля, някой да ми помогне, за първи път изчислявам и не искам да греша принципно сега и занапред.

Поздрави и много ще ви бъда благодарна.

Правилно. Това обаче е доста условен метод, но така се започва.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.