Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Диети и отслабване
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 31 отговора

Здравейте. Вярно ли е, че магнезият подтиска глада за сладко? Ако имате инфо, особено от лекар - много благодаря.
Цитирай

on the beach

нищо не можах да намеря в нета,а на мен ми е интересно.
Цитирай

София

Да, доколкото разбрах вчера в аптеката. Една жена искаше да си купи магнезий, който подтиска глада към сладкото. Продава се в готова форма.
Цитирай

on the beach

разбра ли колко струва?
Цитирай

Варна

Тук преди няколко дни имаше тема за хрома. И за хрома се каза, че подтискал глада за сладко. Аз пък от друго място съм чувала, че липсата на желязо може да увеличи апетита за сладко. Ама че работа  Thinking
Цитирай

Аз пък четох,че хромът има такова действие...и мислех да си купувам,ама сега  с тоя магнезий ме хварлихте в размисъл пак.. newsm78И докато мисля си ям ли ям сладичко.. Embarassed
Цитирай

София

четох че мирисът на канела, ванилия или карамфил подтиска апетита в моменти на остър глад, според амер. учени. Пробвайте  Peace. Наточила съм се за ванилията, но още не са ми попаднали такива моменти Laughing. Нещо ми е намалял апетитът  newsm78.
Цитирай

on the beach

четох че мирисът на канела, ванилия или карамфил подтиска апетита в моменти на остър глад, според амер. учени. Пробвайте  Peace. Наточила съм се за ванилията, но още не са ми попаднали такива моменти Laughing. Нещо ми е намалял апетитът  newsm78.
мерси мила ще си купя ванилия. Party
да ви споделя четох в един вестник че зеленият чаи с мента също притъпявал глада
Цитирай

на ОколовръсТното в ПАЛАТка

Сега аз да ви кажа каква е моята логика.
Магнезия няма нищи общо с глада към  сладко.
По принцип организма иска сладко, защото е свързано с нервите. Когато човек е нервен му се яде сладко. Магнезия се пие за успокоение на нерви. Значи като пиеш магнезий се успокояваш и от там намалява нуждата от сладко.
А иначе ХРОМА намалява апетита изобщо. Хром има в повечето хапчета за отслабване, както и кофеин. Затова това новото кафе "вита голд", ще има ефект поради няколко причини:
1. кафето действа диуретично по принцип
2. кафето убива аптита
3. хорома убива апетита
Та така мили мои. Това са моите размисли.
Цитирай

Магнезий пих в конски дози по време на бременността ми и вЕрвайте ми, не намалява глада за сладко.  Cool
Цитирай

Магнезий пих в конски дози по време на бременността ми и вЕрвайте ми, не намалява глада за сладко.  Cool
Припомни ми таблетките Магнерич и системите с магнезий. Има отвратителни странични явления върху мускулите (не искам и да си ги припомням Sick), но на апетита не ми повлия по никакъв начин.
Цитирай

София

Даа, всяка бременна, тъпкана с магнезий заради контракциите ще опровергае твърдението. Laughing В това число и аз! Peace
Цитирай

софия

Даа, всяка бременна, тъпкана с магнезий заради контракциите ще опровергае твърдението. Laughing В това число и аз! Peace

и аз също-тъпчат ме с магнезий от 4ти месец и умирам за сладко  chef
Цитирай

Пловдив

Не знам за магнезия, но за от два дни пия Хром и мисля, че има ефект.
Цитирай

Where troubles melt like lemon drops

Магнезий пих в конски дози по време на бременността ми и вЕрвайте ми, не намалява глада за сладко. Cool
Аз пък пих няколко месеца преди да забременея магнезий, но нямаше такъв ефект. Даже сега за първи път чувам за това/ако е вярно/. После като забременях четох някъде, че при хранене с богати на магнезий продукти, се увеличава вероятността, да се получи момИченце. И понеже аз мноооого исках такова си помислих, че това е помогнало. НО родих момченце. Хе-хе-хе.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 31 отговора